Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Janusz Popławski wspomina... 2006-01-21 - 2006-02-12 Tadeusz 8 4586
Tadeusz
2006-01-21 11:35:07
Janusz Popławski w swojej książce pt. "Byłem Niebiesko-Czarny..." wspomina historię zespołu. Dużo miejsca poświęca Niemenowi.
Markovitz
2006-01-21 11:53:41
Książka J.Popławskiego niby już kilka miesięcy po wydaniu ,ale b. trudno ją dostać..

edit (po premierze spektaklu) :

..napiszcie proszę: gdzie można kupić tę książkę- unikat ?
Fabian
2006-01-25 18:50:58
Podaję link, pod którym można znaleźć wspomnianą książkę.

http://www.bernardinum.com.pl/?a=3&id=282

Książka-pamiętnik Janusza Popławskiego została wydana, niestety już po Jego przedwczesnej śmierci, przez Wydawnictwo Bernardinum należące, co może być dla wielu niespodzianką ze względu na tematykę książki, do diecezji pelplińskiej, z którą Pan Janusz współpracował przez wiele lat. Książka jest rewelacyjna, choć, oczywiście, głównie dla fanów Niebiesko-Czarnych. Niezwykła, ciepła i wciągająca narracja Autora, mnóstwo faktów, anegdot, duża ilość zdjęć. Czytając książkę człowiek przenosi się w tamte czasy i tylko nieubłaganie zbliżająca się ostatnia strona każe przypomnieć sobie, że teraz "inna jest epoka". Fan Niemena znajdzie w niej wiele informacji o Panu Czesławie, bezpośrednio i pośrednio Go dotyczących. Wszystko za przystępną cenę.

Pozdrawiam
Markovitz
2006-01-28 21:33:24
Fabian ... mnóstwo faktów, anegdot, duża ilość zdjęć ...

Na jednej z zamieszczonych w książce fotografii Muzycy prezentują okładki dwóch płyt :"Spodchmurykapelusza" i płyty Niebiesko-Czarnych ze złotej kolekcji Pomatonu.
Warto chyba wspomnieć , że tę ostatnią z pomocą śp. Janusza Popławskiego zredagował Autor Dyskografii :n:-a (oddzielny temat w Muzyko moja), która niebawem ma się ukazać nakładem ...
Tak. Nie mylą się Faństwo :wink:

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Ewa
2006-01-28 21:50:44
Ja również dziś zamówiłam sobie tę książkę J. Popławskiego, a zdjęcie to jest też na stronie internetowej tego artysty.
Co do "Dyskografii", to dobrze, że w końcu są jakieś konkrety.
Przy okazji gratulacje, Markovitzu, bo to już Twoja trzecia setka! :)
Markovitz
2006-01-28 22:18:37
Wiadomość nocy z 17/18 I 2004r. zastała J. Popławskiego w Stanach. I tam dodzwonił się wówczas do Niego red. Jerzy Janiszewski z Radia Lublin .
Mogłem posłuchać tej audycji dzięki Edowi i uwierzcie, że trudno nawet facetowi jak ja dosłuchać wspomnień niebiesko-czarnego Gitarzysty do końca...

:cry:

P.S. Właśnie dowiedziałem się o kolejnych ofiarach katastrofy w Hali [*],
Ich liczba stale rośnie.
I pomyśleć, że Ludzie tam byli , by oglądać gołębie ...
Ewa
2006-02-12 16:11:59
Wczoraj przeczytałam książkę Janusza Popławskiego i chciałabym napisać o niej kilka słów.
Autor wspomina w niej w skrócie całe swoje życie, od lat szkolnych związane z muzyką i z wielką gitarową pasją.
Oczywiście najwięcej miejsca poświęcił swojej 14-letniej współpracy z Niebiesko-Czarnymi.Poznajemy wiele ciekawych faktów i anegdot z tego okresu.Całość wzbogacona jest niezwykle dokładnym kalendarium oraz dużą ilością zdjęć ( na kilkunastu możemy zobaczyć Niemena, głównie z okresu N.-Cz.).
W części poświęconej gwiazdom zespołu Popławski ze zrozumiałych względów najwięcej miejsca poświęcił Niemenowi.
Pewnie dla większości fanów Czesława, na tych kilkunastu stronach Jemu poświęconych nie ma żadnych rzeczy, których byśmy nie znali z innych publikacji, ale może ktoś jeszcze czegoś ciekawego się dowie.
Na końcu książki znajdują się fragmenty artykułów napisanych przez Popławskiego i opublikowanych w założonych przez niego pismach muzycznych. Jest też dyskografia muzyka.
Ogólnie bardzo ciekawa lektura, szczególnie ze względu na jej walory historyczno-poznawcze.
Markovitz
2006-02-12 17:25:42
Przede wszystkim Ewie -autorce trzytysięcznika na naszym forum -należą się podziękowania za istotny wkład w przybliżanie :n:-tematyki userom Tego Forum :) .
Każdy z Jej dwustu postów czytałem z dużym zainteresowaniem, czego z kolei nie mogę powiedzieć o dwustu postach inneGo jubilata :wink: (choć i On- jak chce- potrafi napisać krótko i ciekawie :twisted: ).

Lektura książki Janusza Popławskiego jeszcze przede mną , ponieważ założyłem sobie, iż od razu po zaznajomieniu się z zawartością tego albumu , "przeskoczę" na inny album (w tym samym formacie wydawniczym).
Słyszałem już wiele pozytywnych opinii na temat dbałości edytorskiej tego dzieła, ale nadal brakuje mi smaczków zaostrzających apetyt ...

Ewa (..) pewnie dla większości fanów Czesława, na tych kilkunastu stronach Jemu poświęconych nie ma żadnych rzeczy, których byśmy nie znali z innych publikacji, ale może ktoś jeszcze czegoś ciekawego się dowie

Ejże- nie chce mi się wierzyć , że już tak o wszystkim wiemy 8)
Ewo, Tadeuszu .. spróbujcie coś znaleźć w Tej książce :arrow: na zachętę ...


P.S. Podczas koncertu gdańskiego ku czci :n:-a (w 2004r.) mocno wzruszony Janusz Popławski wspominając swój ostatni koncert z :N:-em błędnie podał nazwę (i rok tej imprezy) .
Czy w albumie wspomniany jest ten koncert (Trzy dekady polskiego rocka '91) pod właściwą nazwą i datą ?
Ewa
2006-02-12 17:55:46
Przede wszystkim dzięki, Markovitzu, za miłe słowa i za czujność.
Gdybym miała taką wiedzę o Niemenie jak Ty, to może bym więcej pisała. :)
Co do Twojego pytania, to Popławski podał w książce, że jego ostatni występ z Niemenem miał miejsce w Operze Leśnej W Sopocie w lipcu 95r. na koncercie "Atlas Polskiego Rocka". Z tego, co dalej pisze wynika, że chodziło mu jednak o "Trzy dekady polskiego rocka". Pisze bowiem o wspólnym występie z innymi gitarzystami Niemena. Tak napisał w rozdziale dotyczącym Niemena, natomiast w kalendarium podaje dobrą datę i nazwę koncertu. Pewnie gdyby zdążył, to by skorygował ten błąd, zapewne nie była to ostateczna forma książki, tylko notatki.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony