Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Niemen w Radio Pogoda 18-19.02.23. 2023-02-18 - 2023-02-22 Ewa 5 290
Ewa
2023-02-18 14:12:34
Dziś i jutro (18-19.02.23) bohaterem Alei Sław w Radio Pogoda jest Czesław Niemen. Słuchajcie w godzinach od 14.00 do 18.00 na radiopogoda.pl
jacek
2023-02-18 20:34:58
dzieki EWA
Markovitz
2023-02-19 18:26:18
Było coś ciekawego..? Jakieś ciekawe nagrania, bądź zapisy wywiadów..?

Oczekując na odpowiedź przeczytałem artykuł pani Izabeli Rowińskiej na stronie => Radia Pogoda

Pani redaktor skoncentrowała się na życiu prywatnym Cz. Niemena i mimo dość drobiazgowego reaserchu nie ustrzegła się błędów.

Oto niektóre z nich:

1/ Ojciec Czesława- pan Antoni Wydrzycki- pomagał partyzantom, ale nie został zaprzysiężony jako żołnierz AK.

2/ Dom w St.Wasiliszkach nie był dworkiem, jak ten w Żelazowej Woli, więc nie zmieściłby się tam fortepian, a co najwyżej - jakieś pianino.

3/ Z filmu "Sen o Warszawie" dowiedzieliśmy się, że jacht stanowiący nagrodę Festiwalu Sopot '79 został odebrany, ale nikt nie zdążył się nim nacieszyć.

Według relacji Romualda Juliusza Wydrzyckiego: człowiek, który miał się tym trofeum opiekować wpłynął nim na mieliznę i jacht został poważnie uszkodzony.


PS Pomijam sedno opowiastki, bo spora część czytających nie dopuszcza myśli, że z końcem trasy lub z odejściem z zespołu kończyła się romantyczna przygoda.
Ewa
2023-02-21 22:48:24
MarkovitzByło coś ciekawego..? Jakieś ciekawe nagrania, bądź zapisy wywiadów..?

Słuchałam tylko fragmentów, bo nie miałam czasu na całość. Przyznam, że niezbyt odpowiada mi taka formuła audycji, że w każdej godzinie jest jakieś 10-15 minut o Niemenie i to jeszcze podzielone na 2 części, a poza tym lecą piosenki z zupełnie innej bajki.
Czy było coś ciekawego? Z tego, co słyszałam, było trochę krótkich wypowiedzi Niemena, w tym kilka z filmu "Sukces", które moim zdaniem mogli sobie darować. Były wypowiedzi Natalii Niemen o ojcu oraz wypowiedzi kilku in. osób, m.in J.Gruzy,Ibisa Wróblewskiego czy Roberta Janowskiego, który opowiadał anegdotkę o tym, jak to Niemen wykupił wszystkie miejsca na koncercie Stana Borysa, tak jakby to była prawda.
Nagrania przeważały starsze, ale słyszałam zapowiedź, że będzie Dziwny jest ten świat po angielsku. Samego nagrania niestety nie słyszałam.Słyszałam natomiast Rapsod w pierwotnej wersji z Sali Kongresowej.
Może Piotr mógłby coś dodać, bo chyba trochę więcej słuchał. ;)
Piotr Starzyński
2023-02-22 16:17:19
Cześć.
Wywołany do ...tablicy odpowiada...krótko. :wink:
"Strange Is This World" był wyrwanym ze środka fragmentem i nie trwał nawet...minuty; było sporo wypowiedzi samego Czesława Niemena i to z podwójnej CD- "Miło wspomnieć". Z najdłuższych utworów to "Jednego serca".
Pani redaktorka musiała się napracować, by to wszystko złożyć do .... :| , ale faktycznie, dla mnie, podobnie jak dla Ewy, to nie ta formuła audycji (dla nieznających lub mało :N: a znających może ona wystarczyła- chodzi też w końcu o to, by nowe osoby " o wrażliwych sercach" zetknęły się z jego twórczością ( a może i osobą). Jeśli to było celem tej audycji, to swoje zadanie spełniła.
Ewa
2023-02-22 21:08:54
Dzięki, Piotrze, za szybki odzew. :)

W sumie masz rację, że Pani prowadząca zadała sobie trochę trudu, żeby zgromadzić te wszystkie wypowiedzi i zilustrować odpowiednimi nagraniami. ;)
My pewnie jesteśmy zbyt wymagający, chcąc, żeby całą audycję poświęcić Niemenowi. Dobrze, że są jeszcze Twoje audycje, gdzie możemy posłuchać nagrań Niemena w całości i bez zbędnych przerywników. :)

W sumie to nie jestem pewna, do kogo była kierowana ta audycja, bo sądząc z wyboru nagrań Rosiewicza, Sipińskiej i innych artystów z tamtej epoki, to chyba raczej nie do ludzi młodych...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony