Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Rapsod... 2005-08-11 - 2005-11-05 Piotr Starzyński 11 5234
Piotr Starzyński
2005-08-11 20:02:33
Poniedziałek (15.08.2005)
TVP KULTURA
21:45
Bema pamięci żałobny rapsod; program artystyczny
Po-zdrawiam
Piotr S.
Markovitz
2005-08-15 22:58:32
Niesamowita niespodzianka- zobaczyć cały "Rapsod.." i to od początku ( :!: ), z chóralnym wstępem (skróconym wprawdzie na potrzeby filmu J.Rzeszewskiego) i ekspresyjną kodą .
Szkoda , że nie pokazali drugiej części tego dzieła- zawierającej obrazy do pozostałych utworów z płyty " :n: Enigmatic". Widziałem tylko raz w całości (ale w wersji czarno-białej) klip z "Kwiatami.." : rozczochrany romantycznie :N: z bajecznie kolorowo ubranymi Alibabkami i ścielącymi się pod nogami liśćmi, rozwiewanymi podmuchami .. telewizyjnej dmuchawy :mrgreen: . Może jeszcze kiedyś nam pokażą...

P.S.Dzięki Piotrze ,gdyby nie Twój post -przegapiłbym jak nic :roll:
Ed
2005-08-16 08:50:13
MarkovitzSzkoda , że nie pokazali drugiej części tego dzieła- zawierającej obrazy do pozostałych utworów z płyty " :n: Enigmatic".


ta druga część jest źle zgrana technicznie i chyba dlatego trudną ją zobaczyć gdziekolwiek - ale może kiedyś...
Markovitz
2005-08-16 11:51:25
Ed
MarkovitzSzkoda, że nie pokazali drugiej części tego dzieła- zawierającej obrazy do pozostałych utworów z płyty " :n: Enigmatic".
ta druga część jest źle zgrana technicznie i chyba dlatego trudną ją zobaczyć gdziekolwiek (...)

Pierwsza część ma ten sam defekt, o którym piszesz czujny Edzie- minimalne przyśpieszenie dźwięku z płyty, dające w efekcie :N: -a śpiewającego pół tonu wyżej... Na oczy nie szkodzi :roll:

Akurat w przypadku cz.I -Rapsodu sam :n: zrobił korektę na potrzeby programu Szewczyka i Szabłowskiej. W efekcie nie bardzo zgadzały się ruchy ust, a dominującym kolorem tła stała się zieleń :mrgreen: . Ale co tam ! Nie ma płyt DVD, więc dobre i to co bez korekty pokaże nam telewizja :

powtórka Rapsodu w sobotę 20 VIII o 16.30 w TVP Kultura , natomiast w czwartek 25 VIII o 8.50 Kino Polska pokaże filmik Korowód z pierwszą zwrotką Dziwny jest ten świat z Sopotu '67.

P.S. Tylko na moment przerwałem labę- niech Gasket myśli, że może harcować -Ed już czuwa :wink:
Bożena
2005-08-17 11:05:44
Markovitzu :D wielkie dzięki za wiadomość o powtórce programu ,

15.08. byłam niepocieszona , bo na krótko zgasło światło i niestety
nie obejrzałam ( złośliwość rzeczy martwych)

pozdrawiam
bramdip
2005-08-17 12:40:53
Cieszę się, że nagrałem Rapsod. :shock: Nie mogę doczekać się kiedy puszczą film SUKCES, którego jeszce nie widziałem :o
gasket
2005-08-17 15:22:08
a ja - cholewa - przegapilem
zreszta i tak kultury nie odbieram ostatnio

rapsod puszczaja w telewizji czesto - chociaz moze rzeczywiscie nie w calosci

z internetu sciagnalem sobie wywiad z nae nakrecony w jego studio gdzie broni syntezatorow i wyjasnia jak ich uzywa - troche nawet gra - cos takiego mogliby puscic - w calosci

ale widocznie pracownicy telewizji rowniez sa wielbicielami nae - i dbaja zeby nic co maja w swoich zbiorach nie wydostalo sie nigdy poza ich waskie grono
nigdy-gasket
Markovitz
2005-08-23 22:40:37
Gasketa ja - cholewa -przegapiłem zreszta i tak kultury nie odbieram ostatnio (...) widocznie pracownicy telewizji również są wielbicielami nae - i dbaja zeby nic co maja w swoich zbiorach nie wydostalo sie nigdy poza ich wąskie grono nigdy -gasket

Ty Gaskecie masz problem z Kulturą ? :o
Niezły ten greps z miłośnikami zbiorów :n: -a w telewizji - zwłaszcza w odniesieniu do pracowników telewizji skąpiących nam obrazu :N:-a na równi ze spadkobierczyniami...

Wiesz coś więcej o tym, prawda ..? :)

"Nigdy nie mów "nigdy"".
Domin189
2005-10-27 14:45:47
TVP Kultura? Na kablówce nie mam tego programu ;( Czy będzie okazja zobaczenia/usłyszenia tego w TVP 1 lub TVP 2? Byłbym wdzięczny za informacje...
Ewa
2005-10-27 16:51:19
Domin189 Czy będzie okazja zobaczenia/usłyszenia tego w TVP 1 lub TVP2?

Może kiedyś będzie, na razie nic na to nie wskazuje. :cry:
A kablówki, nawet te największe, nie mają tego kanału w swojej ofercie, bo nie mogą się w tej sprawie dogadać z telewizją publiczną. Jak tak dalej pójdzie to TVP Kultura przestanie istnieć, bo po co inwestować w pieniądze w program, który odbiera bardzo mały procent ludzi w Polsce :?:
gasket
2005-10-28 16:16:46
kultura odbierala z satelity - cyfrowej
milego weekendu wszystkim!!!
bitels
2005-11-05 13:10:58
Znów będzie można obejrzeć Rapsod na TVP Kultura:

piątek
2005-11-11 18:40
sobota
2005-11-12 10:45

a także "Zdania i uwagi" (też TVP Kultura)

piątek
2005-11-11 19:05
sobota
2005-11-12 09:05
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony