Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Powitanie sympatyków CZESłAWA NIEMENA 2006-06-09 - 2021-06-08 stan.i.slaw N.AE. 86 2198
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-09 09:31:55
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-06-09 09:31:55 przez stan.i.slaw N.AE.
Witam ! miłośników twórczości CZESŁAWA N I E M E N A .
Ed
2006-06-09 10:10:37
Takie wspaniałe wejście to chyba sam Darek powinien przywitać... :)
Witamy... ;)
Markovitz
2006-10-06 18:08:33
Tu jest miejsce na powitanie społeczności Forum przez Nowych .. i Tych dawno niewidzianych Userów 8). Można napisać coś o sobie i swoich zainteresowaniach (muzycznych i nie tylko).

Witający stali Użytkownicy będą bardzo mile widziani.

Dziś pozdrowić chcę wszystkich Nowych Userów oraz dzisiejszych solenizantów - Arturów i Romanów .

A Kto ostatnio (lato-jesień 2006 ) do nas dołączył ..?

Śmiało .. :)
lena
2006-10-06 22:59:01
Zanim ośmielę się napisać cokolwiek o sobie, chciałabym:

SERDECZNIE POWITAĆ WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW :!:

SZCZEGÓLNIE POZDRAWIAM EWĘ :!:
(która na zlocie bardzo zachęcała mnie do do odezwania się na forum)

POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH, KTÓRYCH POZNAŁAM NA ZLOCIE :!: , a zwłaszcza dla WIKTORA i EDKA

Z ogromną przyjemnością i zainteresowaniem odwiedzam tę stronę, od kilku miesięcy, od kiedy dowiedziałam się o jej istnieniu, jestem w tym miłym zakątku prawie każdego dnia. Znalazłam tę skarbnicę wiedzy zwyczajnie, jak pewnie większość, przy pierwszej próbie poszukiwań informacji o Czesławie Niemenie.
Nie przypuszczałam, że jest grupa ludzi z takim zaangażowaniem interesująca się czyjąś twórczością i samym twórcą, a jak dotyczy to tak wyjątkowego człowieka, jakim był Czesław Niemen, to kończyć nie trzeba... więc jestem, przeważnie cichutko, bo cóż ja mogę jeszcze odkrywczego dodać...
Ewa
2006-10-07 09:29:23
Leno, dzięki za pozdrowienia. :D
Witaj na forum! Cieszę się, że jesteś tu z nami. 8)
Tadeusz
2006-10-07 12:32:41
Mam nadzieję, że Lena aktywnie włączy się do naszych rozmów, bo bardzo nam potrzeba "świeżej krwi".
Również witam gorąco nowa forumowiczkę.
Markovitz
2007-01-14 11:37:50
Witam Chrisberna i .. usera o wdzięcznym nicku Radomusic, który dał się już nam poznać dzięki stronce pełnej anegdot :D

W grudniu zalogowało się "na oko' z trzynaście robotów rozsyłających spam.. :?

Witam także nowego Usera Stacha :) Czy my się już nie poznaliśmy ?

Wszyscy NOWI również mogą się tu z nami przywitać ...
:)

.. i przedstawić się , ale nie tak lakonicznie jak zrobił to Stach, który w poprzednim wcieleniu zaznaczył się mocno w niektórych tematach tego forum, więc szerokiej prezentacji już nie wymaga :D
Tadeusz
2007-01-14 19:43:17
Rzeczywiście, Stach prezentacji nie wymaga. Po stylu wypowiedzi i charakterystycznych brakach spacji po znakach interpunkcyjnych wyraźnie widać, że jest to kolejne - już trzecie - wcielenie naszego ortodoksyjnego Stacha.
Wybacz Stachu, ale zostałeś zdemaskowany. A może zrobiłeś nam test ? Przyznaj się !

Jeżeli przemiana ma polegać na drobnej zmianie ksywy, to nie widzę sensu, a przede wszystkim pozytywnego skutku, tej przemiany. Nie wierzę w nagłe przemiany, bo niby skąd miałyby się brać ? Czyż zdarzają się nagłe przemiany mentalności ? Na pewno nie. No chyba, że teraz na naszym forum wydarzy się cud. Czego życzę z całego serca Stachowi- jak się teraz nazwał. I to jest moje życzliwe przyjęcie nowego-starego forumowicza.
Stach
2007-01-19 09:35:29
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-19 09:35:29 przez Stach
Jeżeli piszę, że zmieniam się, to się zmieniam....

Oceniasz mnie Tadeuszu-inżynierze żle i niech tak będzie.
"Osiem błogosławieństw"
Tadeusz
2007-01-19 09:46:17
Stach napisał: Oceniasz mnie Tadeuszu-inżynierze,żle i niech tak będzie. "Osiem błogosławieństw"

No widzisz Stachu, sam sobie strzelasz bramki, bo co do tego ma inżynier umieszczony przy moim imieniu. Swój sąd wygłaszał Tadeusz, a inżynier biernie sie temu przysłuchiwał, bo w tym przypadku nie miał nic do powiedzenia. Inżynier ma dużo do gadania na budowie. Nie mieszaj więc imion z zawodami, bo to niestrawny bigos.
Stach
2007-01-19 10:07:55
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-19 10:07:55 przez Stach
Spokojnie . Ja chcę pisać od siebie...
Markovitz
2007-01-19 10:21:29
Co innym dajesz - do Ciebie wraca :)

OK. Wystarczy przekomarzania się.

Temat nazywa się powitania , a dawno tu NOWY User nie napisał ...
Stach
2007-01-19 10:23:59
Zatem,czekajmy na nowych .
Czesław Sergio
2007-05-14 05:52:14
Wczoraj trafiłem na wasze forum , postów jak dotąd napisałem dwa.
Twóczością Czesława Niemena zainteresowałem się dosyć niedawno , tydzień temu.Zaczęło się od książki o ... Marku Grechucie którą przeczytałem i stwierdziłem że za mało rodzimą muzykę znam więc postanowiłem zaopatrzyć się w płyty tych ważnych artystów.Pierwszą płytą Czesława była skłądanka : czas jak rzeka , zafascynowany tym co usłyszałem zdobyłem jeszcze kilka jego płyt i najbardziej do gustu przypadły mi albumy : Enigmatic oraz Strange Is This World ta ostatnia sprawiła że "wara mi opadła" gdy usłysząłem pierwszy tytułowy numer i dopieor wtedy dostrzegłem prawdziwego Niemena artystę.
Wcześniejsze albumy są dobre ale bez rewelacji , Niemen szukał swojego stylu , tożsamości w muzyce i na Enigmaticu go znalazł , szkdoa że już go nie ma ... :(
matt
2007-05-14 22:39:57
Czesław SergioTwóczością Czesława Niemena zainteresowałem się dosyć niedawno , tydzień temu.(...)Strange Is This World ta ostatnia sprawiła że "wara mi opadła" (...)


Miło, że nawet teraz, gdy :N: już nie ma i nowe plyty nie są wydawane, pojawiają sie nowi fani :D .

A to, ze "szczeka opada" to wiemy - dlatego odwiedzamy ta strone :!:
Tadeusz
2007-09-27 12:21:25
Pojawił się wsród nas całkiem niezły GOŚĆ- dzek. Witamy Cię ciepło i prosimy o kilka słow o sobie.
Radek
2007-10-02 13:50:45
Dzień dobry. :D Nadszedł już chyba czas, by zacząć się odzywać. Wasze Forum chętnie czytuję od dawna (kiedyś sporadycznie, a od kilku tygodni - regularnie) i myślę, że to dla mnie dobre miejsce. Mam nadzieję, że uda mi się z Wami podyskutować, choć największy problem stanowi wygospodarowanie wolnego czasu.

MarkovitzMożna napisać coś o sobie i swoich zainteresowaniach (muzycznych i nie tylko).

Proszę bardzo:
Oprócz Niemena, najważniejsi spośród "Dinozaurów" są dla mnie: Yes, Emerson, Lake & Palmer, Queen (z pierwszych, artrockowych albumów), Morgan, The Nice, Atomic Rooster, King Crimson, Deep Purple i - oczywiście - SBB, a spośród ich następców: Dream Theater, OSI, Minimum Vital, Chroma Key, Planet X, Liquid Tension Experiment, TransAtlantic, Niacin, Bozzio Levin Stevens, Porcupine Tree, The Flower Kings, Spock's Beard, Dali's Dilemma...
Ewa
2007-10-02 17:40:53
Radku, witaj na forum i zapraszamy do dyskusji. :)
Tadeusz
2007-12-16 18:35:38
Pojawił się na naszym forum RR23 ( skojarzenie mam z J23 :D ), bardzo konkretny user, operuje faktami, a to cenne. Witamy Cię RR23.
Markovitz
2007-12-20 16:02:16
Ostatnio zarejestrowało się TU kilku chyba bardzo nieśmiałych Userów...
A może tutaj przywitacie się i napiszecie coś o swojej fascynacji muzyką Niemena ..?

TadeuszPojawił się na naszym forum RR23 (..), bardzo konkretny user, operuje faktami, a to cenne.


Pokłosie festiwalu Non Stop - cenny Nabytek 8)

Zachęcam do pojawienia się na czacie. Namawiam także do napisania kilku zdań o tym, co Wam się w twórczości Niemena podoba, albo co Wam się nie podoba, bo i tak może być ... :)

edit 31 V
ratajczak bogdan
2008-03-05 15:12:48
MarkovitzOstatnio zarejestrowało się TU kilku chyba bardzo nieśmiałych Userów...
A może tutaj przywitacie się i napiszecie coś o swojej fascynacji muzyką Niemena ..? :)


No i stało się.
Pojawił się "wicher" i myślę, że na tej prezentacji tym razem się nie skończy.

(.)
wicher
2008-03-22 07:49:14
Jedna jaskółka nie czyni wiosny.....
Geronimo
2008-11-10 00:27:23
Witam Forumowiczów!

nie wiedziałem za bardzo,gdzie pisać to wszystko co zamieszczam poniżej,więc ostatecznie piszę tu.

jestem rocznik 73, a muzyką pana Czesława zainteresowałem się w 1990 r.Wówczas to wysłuchałem w Bibliotece Wojewódzkiej szeregu jego płyt i od razu były to płyty z lat 70-tych.Ponieważ nie było u nas jeszcze ustawy o ochronie praw autorskich (nad czym ubolewał z tego co pamiętam pan Czesław) przegrałem sobie wszystko co mieli z lat 70-tych.

W 1993 roku Czesław Niemen zawitał do mojego miasta-Zielonej Góry.Oczywiście byłem na tym koncercie.Do dziś pamiętam,jak pan Czesław grając swoje kompozycje z płyty "Terra Deflorata" sprawił,że cały gmach estrady drżał w posadach.To było niesamowite wrażenie i przeżycie.

Ja jednak zawsze ceniłem jego mistrzowskie albumy z lat 70-tych,gdzie nie tylko dawał popisy znakomitego głosu (najlepszego moim zdaniem w całej dotychczasowej historii polskiej muzyki rozrywkowej)ale też i prezentował niebanalną muzykę przy zastosowaniu głównie instrumentarium elektronicznego.Zebrałem wszystkie jak dotąd wydane edycje jego albumów z lat 70-tych.Jest to naprawdę muzyka na światowym poziomie i na tyle oryginalna,że na całym świecie nie ma wykonawcy, z którym ten dorobek można porównać.Jedyna w swoim rodzaju,a w dodatku nasza,polska.

z zainteresowaniem czytam listy na Waszym forum.Czytam też o zlotach.Niestety,nie stać mnie na żadne wyjazdy.Obecnie jestem bez zajęcia i własnych środków do życia.Złożyło się na to wiele spraw.Zostały mi tylko kupione jakiś czas temu albumy pana Czesława.
I tu moje pytanie: w kilku wątkach pojawiły się słowa o niewydanych koncertach p.Czesława, bootlegach,którymi Wasze środowisko dysponuje.Czy jest możliwe za pośrednictwem Was zdobyć nagrania koncertowe czy to studyjne z lat 70-tych,a które nieistnieją w oficjalnym obiegu?Szukam też muzyki filmowej z kasety "Przeprowadzka"?Jestem wielkim entuzjastą jeśli chodzi o Czesława Niemena z tamtych lat,ale niestety na obecną chwilę nie miałbym czym komukolwiek zapłacić...
Czy ktoś z Was może w tej sytuacji coś mi zaoferować?

Jeśli chodzi o mnie to muzyka p.Czesława,którą sobie szczególnie cenię bardzo mi pomaga duchowo w mojej trudnej obecnie sytuacji,choć zdaję sobie sprawę,że są i inne takie osoby..

Ze swej strony obiecuję dzielić się także swoimi refleksjami na temat osoby i twórczości pana Czesława.Mam trochę myślę ciekawych spostrzeżeń...

Widzę,że na Forum istnieje szerokie spojrzenie na tą dobrą polską muzykę "rozrywkową" tą z dawnych czasów.O wielu wymienianych tu twórcach co prawda
słyszałem,ale moja wiedza o ich działalności i twórczości jest prawie zerowa.Jeśli chodzi o muzykę polską (jak już pisałem lubię wyłącznie lata 70-te) to są mi w miarę znane zjawiska takie jak Czesław Niemen i SBB.
Lubię poza tym muzykę zagraniczną, elektroniczną :Klaus Schulze,Tangerine Dream
(jeśli chodzi o Tangerine Dream to wyłącznie lata 70-te),Kraftwerk,Vangelis,Steve Roach,Alio Die,Vidna Obmana i wielu jeszcze mniej znanych choćby mistrzów Ambientu.Ale też Steve Hillage,Gong,Camel,stary brytyjski zespół krótko istniejący Steamhammer.No sporo tego...

Pozdrawiam grono forumowiczów:-)
czekam na ewentualnego maila

Geronimo
Ewa
2008-11-10 09:01:55
Witaj na forum, Geronimo. :)
Przeniosłam Twój post do specjalnego wątku "powitalnego". Może zachęci on jeszcze jakieś inne osoby czytające forum do ujawnienia się? Zobaczymy.
Zapraszam do udziału w dyskusjach i mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą, będziesz dzielił się z nami swoimi refleksjami i spostrzeżeniami dotyczącymi Niemena.

P.S.
Myślę, że da się coś zrobić w sprawie nieznanych nagrań.:wink:
ratajczak bogdan
2008-11-10 11:33:47
I ja witam nowego członka społeczności forum N.AE. :D
Trudna sytuacja życiowa w jakiej znajduje się Geronimo, jest zapewne przejściowa i mam nadzieję, że szybko ulegnie zmianie - oczywiście na korzyść.
Na razie Geronimo odezwałeś się i zdeklarowałeś chęć brania czynnego udziału w rozmowach i korzystania z bogactwa faktograficznego - wieloletniego dorobku ludzi, ogarniętych pasją poznania i poszerzania wiedzy o Niemenie.
Skoro wspomniałeś o koncercie w Zielonej Górze z 1993 roku, na jakim byłeś i jaki utkwił ci głęboko w pamięci, może zacząłbyś właśnie od podzielenia się z nami wrażeniami z tego koncertu.
W temacie "MUZYKA MOJA" jest już założony wątek :arrow: MAPA MIEJSC KONCERTÓW NIEMENA W KRAJU...
Pamiętasz zapewne gdzie odbył się ten recital Niemena (gmach, sala?), może uda ci się dokładnie sprecyzować datę (zachowany bilet wstępu, jakieś prywatne zapiski, artykuł z archiwalnej prasy lokalnej w cztelni...), jaki wykonywał repertuar (wspomniałeś o "Terra deflorata", ale wiesz, że takie recitale obejmowały również repertuar retrospekcyjny. Co ty zapamietałeś, jakie wrażenia masz po latach?
MAPA w tym punkcie jest pusta, warto, aby została zapełniona treścią.
Co ty na to Geronimo?

(*)
Geronimo
2008-11-10 19:37:02
Dziękuję za życzliwe przyjęcie :D
I odpowiedzi na mój post,który otrzymałem:Ewa,Tadeusz,Piekarz i Ty Bogdanie serdeczne dzięki za słowa otuchy i zaoferowane podzielenie się nagraniami, wsparcie dobrym słowem:-)

Cóż,
koncert Czesława Niemena w 1993 roku w Zielonej Górze,to było spore wydarzenie kulturalne.Postaram się napisać o rzeczach,które zapamiętałem.Co prawda nie jest tego wiele,ale kilka ciekawych szczegółów pamiętam.Jednak to już 15 lat minęło.Jednego żałuję,że wtedy nie było raczej możliwości choć na chwilę porozmawiać z Niemenem w przerwie.Tłum ludzi był wielki.Pamiętam znakomicie miejsce koncertu,zresztą myślę,że przy takim artyście nie sposób zapomnieć.Musiała być to jedna z kilku największych sal w mieście-nie było innej opcji.

Coś napiszę.
Ewa
2009-01-12 22:40:57
Witam na forum Krysię. :)
Może napisałabyś parę słów o sobie?
Stach
2009-01-13 06:38:56
Pozdrawiam wszystkich fanów - napisała Krysia
Dziękuję i proszę zostań ... i napisz więcej jak 1 post :D . Pozdrawiam
Kora777
2009-03-27 22:21:39
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

Dopiero niedawno odkryłam, jak fenomenalna jest muzyka :N: -a. Zostałam przez nią całkowicie pochłonięta. Najbardziej w niej urzekła mnie niezbadana głębia, piękno ponad wszystko i oczywiście najwspanialszy głos Czesława...
Pochwalam i podziwiam dzieło przez Was stworzone, jakim jest to forum poświęcone :N: -owi. Cieszę się, że mogę także do niego należeć. Niestety nie posiadam ogromnej wiedzy o naszym wspólnym Idolu, tak naprawdę wiem bardzo malutko. Wasze (teraz już nasze) forum postrzegam jednak jako źródło informacji, z którego, myślę, będę czerpać wiele. :D

Z pozdrowieniami - Kornelia

PS: Z tego miejsca chciałabym także pozdrowić mego serdecznego muzycznego Przewodnika - Pana D. ;)
Ewa
2009-03-27 22:27:05
Witaj na forum Kornelio! :)
Krzysztof
2009-04-15 09:57:17
Witam wszystkich uczestników forum. Pozwoliłem sobie nazwać Was przyjaciółmi, ponieważ od już wielu lat anonimowo dość często przeglądam to forum, tak więc poprzez wasze wypowiedzi - zwłaszcza tych bardziej aktywnych forumowiczów - mam wrażenie, że nieco Was znam. Trafiłem tu jeszcze przed śmiercią :N: i od tego czasu ze zmienną aktywnością powracam, by zobaczyć co słychać. Nie bedę pisać, że to forum to kopalnia wiedzy - bo to oczywiste. Może więc dwa słowa o sobie. Niemena słucham świadomie od połowy lat '70 i od tamtego czasu staram się kolekcjonować jego muzykę. To co oficjalnie wyszło - to mam. Dla mnie zawsze był i pozostanie Wielki, co nie oznacza że jestem całkowicie bezkrytyczny. Trudno mi wybrać ulubione okresy Jego twórczości, bo i Enigmatic, i Aerolit, i Katharsis, i Idee Fixe, i Robotestra. Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich. Więcej - mam nadzieję w następnych postach. K.
ratajczak bogdan
2009-07-18 21:19:00
KrzysztofWitam wszystkich uczestników forum. (...)Trudno mi wybrać ulubione okresy Jego twórczości, bo i Enigmatic, i Aerolit, i Katharsis, i Idee Fixe, i Robotestra. Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich. Więcej - mam nadzieję w następnych postach. K.

Witaj Krzysztofie!
Zacząłeś obiecująco i czekamy na włączenie się w toczone TUTAJ dyskusje. :)

(*)
Dominik Redmer
2009-11-24 10:45:20
Witam,

Rocznik 74'. Od dzieciństwa znane mi było imię Czesława Niemena, ale w sumie mało kojarzyłem jego muzykę - poza sztandorowym "Dziwnym światem", miałem dość mgliste pojęcie o całej reszcie. Nawet dane mi było swego czasu usłyszeć ten utwór na żywo, w 1997 roku w Toruniu (i nawet z bliska zobaczyć Niemena i usłyszeć jego gderanie pod nosem na organizatorów występu :D ). Kiedyś kupiłem jakiś składak CD z jego hiciorami - zawierającym w zasadzie tylko wybór twórczości z okresu przed "Enigmatic" - mało mnie to porwało.
Przełom nastąpił dopiero parę lat temu, gdy z przyjaciółmi oglądaliśmy "Dziewczyny do wzięcia". Kończące film "Com uczynił" rozbudziło moją ciekawość. I ostatecznie, dosłownie parę miesięcy temu, zakupiłem "Enigmatic" - i mnie wzięło na dobre. Powoli dokupuje kolejne płyty, chronologicznie. W tej chwili jestem na etapie "Idee Fixe I". Powoli zaczynam się "fanatyzować" :twisted:
Domin189
2009-11-24 15:54:56
Witam mojego imiennika i cieszę się, że coraz więcej ludzi odkrywa "późnego" Niemena... "Idee fixe" (obie CD) to bodaj mój ulubiony materiał, chociaż miewam okresy w życiu, że już nie mogę go słuchac ;) ...by potem, powrócic do niego ze zdwojoną tęsknotą :D
ratajczak bogdan
2010-02-03 12:54:12
Od jakiegoś czasu na forum pojawiają się nowi ludzie, którzy (być może) chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego o Niemenie lub innym muzyku (wszak nie ograniczamy się jedynie do pisania o nim) i martwi mnie, że po drodze zginęła tradycja gość w dom...
Bywało inaczej i sympatyczniej.
Teraz mija to bez echa, jakby nikogo już nie interesowało to, co inni, poza kilkoma, którzy są tu od lat, mają do powiedzenia.
Dajmy im szansę i wróćmy do dawnych zwyczajów.
Nie wiem jak pozostali, ale ja witam Dominika Redmera, Korę777, Cosmapla, izyda76, "romusia2010"... i życzę miłego spędzenia czasu na TYM forum.

(**)
bazyli
2010-02-23 21:09:22
MOJE TRZY ULUBIONE NIEMENA TU:
http://www.youtube.com/user/bazyliszek357

to miało być tu:
Powitanie sympatyków CZESłAWA NIEMENA
ale na razie nie wiem jak wykasować swój post stąd
ratajczak bogdan
2010-02-24 12:08:29
bazyli
(...) ale na razie nie wiem jak wykasować swój post stąd


Bazyli, witaj na forum! :)
Nie widzę potrzeby, aby wykasowywać cokolwiek z twego inaugurującego posta.
Przypadkiem wpisałeś się w tradycję (może nie nazbyt często stosowaną) - AUTOPREZENTACJI nowych forumowiczów.
A, że nie w ramach konkretnego, istniejącego topiku?
Może ten twój - "awatar to ja" - zapoczątkuje kolejne logowania nowych forumowiczów właśnie TUTAJ?

(**)
Ewa
2010-02-24 13:21:33
Skoro to miał być powitalny post, to niech lepiej będzie w odpowiednim topiku.
Witaj Bazyli! :)
Wiemy już, jak wyglądasz, ale może mógłbyś napisać kilka słów, skąd wzięło się Twoje zainteresowanie Niemenem?
ratajczak bogdan
2010-03-05 20:59:54
Witam cię Cabotinie!
Sądzę, że pozbywasz się płyt Niemena z konieczności, ale nie rozstajesz się z nim na zawsze.

(**)
Kowalska_inga
2010-06-08 15:41:28
Cześć wszystkim ; *

Muszę powiedzieć, że Czesław Niemen ma wspaniałych fanów. Jestem pełna podziwu dla tego, co robicie na tym forum.
Początkuję jako wierny słuchacz jego muzyki, tylko dzięki temu, że fani starają się przekazać coś, co zachęca do chęci wtajemniczenia się w twórczość Niemena.
Mnie do tego namówił całkiem nieznany chłopak, spotkany przypadkowo na dworcu i nie żałuję. Wciąga.

Teraz macie szansę się wykazać. Co powinnam koniecznie przesłuchać ?

czekam na propozycje .. ; ))
Domin189
2010-06-08 16:53:05
Aby miec dokładny obraz drogi, jaką przeszedł Niemen od pierwszych kroków na scenie - proponuję pierwsze trzy płyty z Akwarelami. To te najbardziej popularne wśród starszego pokolenia. Choc tak naprawdę "ciekawie" robi się od płyty Enigmatic, z cudownym "Bema pamięci żałobnym rapsodem" - uznawanym przez miłośników Niemena za dzieło mogące konkurowac a nawet przebijające najbardziej znany song, "Dziwny jest ten świat".
Tadeusz
2010-07-13 23:28:48
Witają tutaj nowych i czasami starych, których dawno już tu nie widziano. Ja też jakoś się zagubiłem i nie wiem czy jestem nowy, czy stary. Wiele było tutaj ostrej dyskusji, wręcz na szpady pojedynkiem zakończonych i wielu nie przetrwało tych beznadziejnych pojedynków - i ja też. Wylizałem się jednak z ran, które długo się goiły- a były wśród nich też i samookaleczenia. Wróciłem na forum i postanowiłem przywitać się z tymi nielicznymi, którzy jeszcze czasami resztkami sił tutaj piszą. Na przywitanie wiersz:

Przemeblowałem swoje życie!
Czy dobrze? - tego nie wiem.
Dowiem się o tym w niebie.
Słodkie radości i frywolne zabawy
wstydem okryłem - i do szuflady...
Pianino zmartwień przestroiłem
- odwiecznie charczące fałszywie.
Przestroiłem też poranne blachy
i wieczorne puzony,
by każdy, kto mnie znienawidził,
przebaczył mi, choć był urażony.

TW 14.07.2010

Maciek
2010-07-15 19:58:21
Domin189proponuję pierwsze trzy płyty z Akwarelami. To te najbardziej popularne wśród starszego pokolenia.


Chyba już jestem starszym pokoleniem, więc pozwolę sobie napisać, że drogi Dominie chyba się mylisz. Dla mnie trzech pierwszych płyt Niemena mogłoby nie być. Dodatkowo znam kilku staruchów, którzy myślą podobnie do mnie. Oczywiście dobrze, że te płyty są... bo CN nigdy za dużo ! :)

Pozdrawiam z upalnego Krakowa :)
Ewa
2010-07-16 09:40:26
Tadeuszu, witaj znów na forum. :)

P.S.
Z Twojego wiersza wynika, że przeszedłeś głęboką przemianę wewnętrzną. Mam nadzieję, że będzie trwalsza niż przemiana niejakiego pana K. :wink:
Tadeusz
2010-07-16 16:08:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-07-16 16:08:21 przez Tadeusz
Ewa Z Twojego wiersza wynika, że przeszedłeś głęboką przemianę wewnętrzną. Mam nadzieję, że będzie trwalsza niż przemiana niejakiego pana K. :wink:

Ja nie przeszedłem żadnej przemiany, bo mi taka jest zbędna. Ten wiersz to jedynie zwykła przemiana kolejności liter spośród ogólnego zbioru tychże znaków alfabetu i dedykowany jest tym, którzy ewentualnie jakiejś przemiany potrzebują - a przemiany potrzebują wszyscy bez wyjątku, za wyjątkiem mnie, rzecz jasna. :twisted: :wink:

PS Życie jest tak ciekawe i niesie tyle pokus, że kto wie.... :wink:
Tadeusz
2010-07-18 09:34:45
Wnioski Ewy sugerujące, że jakobym przeszedł głęboką przemianę wewnętrzną, skłoniły mnie do dopisania jeszcze jednej frazy do tego wiersza i oto on- już w całości, kompletny i niepozostawiający żadnych niedomówień.

Przemeblowałem swoje życie!
Czy dobrze? - tego nie wiem.
Dowiem się o tym w niebie.
Słodkie radości i frywolne zabawy
wstydem okryłem - i do szuflady...
Pianino zmartwień przestroiłem
- odwiecznie charczące fałszywie.
Przestroiłem też poranne blachy
i wieczorne puzony,
by każdy, kto mnie znienawidził,
przebaczył mi, choć był urażony.
Niech nikt jednak nie liczy, żem
w środku duszy i myślach głębokich
stał się człowiekiem łagodnym
- i uniżonym...
Markovitz
2010-07-28 20:03:46
GraCja w podforum Muzyko moja Witam serdecznie wspaniałe grono fanów elitarnej komety, polskiego pop-rockmena Czesława Niemena. Czytając Wasze wspomnienia cały czas mam wrażenie, jakby Czesław usadowiony na sklepieniu nieba swoistym blaskiem przebijał się z kosmicznej galaktyki poprzez gęste ziemi chmury, a miłość jego do ludzi jest tak wielka, że chcąc nas ucałować stworzył pieśni, które przebijają się przez wszelkie mury.

Chcę powitać na forum światełko nadziei na ożywienie forum - GraCję 8)
Jej post w topiku z Tekstami piosenek Niemena wywarł na mnie nadzwyczaj pozytywne wrażenie.
Gracjo, zagość tu na stałe :)
Stach
2010-07-28 20:35:50
GraCja napisała:"Dodam, że jeśli będzie Wam odpowiadał mój styl pisania postaram się zinterpretować wszystkie te utwory i dołączyć je tutaj."
Witając Ciebie Serdecznie, proszę nie patrz na to czy komukolwiek odpowiada Twoje pisanie.Pisz tak jak Ci dyktuje serce. :)
GraCja
2010-07-31 19:23:02
O Mater deo!!! Trafiłam tu przypadkiem, a tuś mi taka niespodzianka! Prawie z czerwonymi dywanikami i z głębokimi ukłonami powitanie. Jakież to miłe! Tym samym cieszę się, że moje rozczarowanie brakiem dżentelmenów w Polsce schowało się głęboko w dziurę i spłonęło rumieńcem. Myślę, że takim pierwszym poznanym przeze mnie (przez szybkę) dżentelmenem był właśnie Czesław Niemen. Ja pokochałam Jego głos wraz z Sukcesem i Dziwnym światem, choć niewiele mogłam się doń zbliżyć. Najbardziej ubolewam, że nie miałam okazji poznać Go na żywo. A czas tak szybko ginie bezpowrotnie. Życie topnieje jak śnieg na wiosnę. Jakiż głęboki żal mnie ogarnia, że kamery i video nie były tak powszechnie dostępne zaledwie 30 lat wstecz. Ileż to perełek miałoby teraz swoje miejsce w koronie wspaniałych artystów. Od razu nasuwa się rozgoryczenie, że kamerek przybywa, prawdziwych artystów ubywa. Wkrotce szkoda będzie nawet wyciągać je na koncertach. :cry: Pocieszcie mnie trochę, że nie mam racji, bo tak często chciałabym się mile rozczarować.
benek
2010-09-04 15:35:01
..a przy okazji - miło, że wpadłeś, benek ;) Powiesz nam coś o sobie?


Uwielbiam poezję Herberta, a zacnego pana Niemena słucham od lat 3. Bardzo chciałbym posłuchać utworu "Sen końca i początku". Jeśli istnieje taka możliwość, to proszę o link do tego nagrania.
Domin189
2010-09-07 23:59:37
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-09-07 23:59:37 przez Domin189
Cześć benek,

otóż nagranie "Sen końca i początku" nie znalazło się na żadnym z dotychczas wydanych albumów - wśród fanów krążą jedynie wersje bootlegowe, nagrane przez tychże z sali podczas koncertu(/-ów?). Jest to biały kruk, poszukiwany przez wielu miłośników muzyki Niemena.

Masz swoją ulubioną płytę Niemena lub taką, która jest dla Ciebie w jakiś sposób szczególna? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, zachwytami i zastrzeżeniami - chętnie podyskutujemy, odpowiemy na Twoje pytania, zdradzimy kulisy wydarzeń... Na forum znajdziesz wiele osób, które chętnie podzielą się swoją wiedzą.

EDIT:
poprawiono literówkę
kangie
2012-05-23 11:59:16
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2012-05-23 11:59:16 przez kangie
Witam Was wszystkich.

Kiedyś znałem tylko kilka utworów naszego wielkiego Artysty. "Pod papugami", "Dziwny jest ten świat", "Płonąca stodoła", "Wspomnienie", czyli tak naprawdę to, co puszczają czasami w radio. Jakieś 2 lata temu zobaczyłem w TVP Kultura teledysk "Bema Pamięci Żałobny Rapsod" i.... Zaczarowano mnie! Zacząłem kompletować dyskografię i odkryłem, że Niemen to nie tylko w/w utwory i kilka skocznych typowych piosenek, ale i prawdziwych utworów, wręcz dzieł sztuki! Przesłuchałem chyba wszystkie płyty. Albumy: Enigmatic, Enigmatic 2, Marionetki, Aerolit. Genialne kompozycje! I perkusja, gitara, Hammond, Moog, saksofon, kontrabas, no i oczywiście oryginalny i niepowtarzalny wokal. Zachorowałem na Niemena bezpowrotnie. Dla mnie jest numerem 1 wśród wszystkich polskich muzyków, wokalistów i instrumentalistów ostatniego stulecia! Taki geniusz rodzi się raz na 100-300 lat! Ta muzyka rusza, zmiękcza, pogłębia wyobraźnię, powoduje wzruszenie, łza w oku się zakręci, ciarki po plecach przejdą. Gdy słyszę "Jednego serca", to ciary przechodzą zawsze!

Jednego w swoim 32-letnim życiu żałuję. Tego, że nie byłem na żadnym koncercie Czesława Niemena, a miałem szansę, bo jak łatwo policzyć przez 24 lata żyłem w tym samym czasie co nasz Wielki Artysta przez duże "A". Tego sobie nie wybaczę. Będę puszczał tę muzykę swojej rocznej córeczce, która co prawda jeszcze samodzielnie nie chodzi, ale wczoraj trzymając się wanny tańczyła w łazience do szybkiej partii rytmicznej perkusji i sola na klawiszach gdy zapuściłem "Com uczynił". Ucieszyło mnie to niezmiernie :) Chciałbym żeby kultywowała moją nową pasję.

Chętnie wybrałbym się na jakiś zlot maniaków CN. Pozdrawiam Was serdecznie.
Kangie
Ewa
2012-05-23 18:50:48
Witaj na forum, Kangie. :)
Cieszę sie, że i Ty "zachorowałeś na Niemena". Jak widać, na tę chorobę nigdy nie jest za późno. :)
Gdybyś chciał wybrać się na najbliższy zlot, to serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Info o zlocie jest w rubryce "Cztery ściany świata".
Pozdrawiam. :)
Domin189
2012-10-31 20:41:20
Cześć Pawle! Cieszymy się, że tu zbłądziłeś i zachęcamy do udziału w dyskusjach... ;-)
Jurek
2012-11-26 09:30:10
Dzień dobry, jestem Jurek, słuchałem , słucham i bedę słuchał Czesława Niemena, byłem na dwu koncertach Czesława Niemena.
Pozdrawiam
Jurek
Zaklinek
2013-01-21 18:31:52
Witam wszystkich sympatyków. Niemena lubię od zawsze, widzę że to forum to kopalnia informacji o nim jak i o jego twórczości. Już zabieram się do lektury :) Pozdrawiam
Piotr Starzyński
2013-01-21 19:01:07
Witamy Cię, Zaklinku. :)
Miłej L E K T U R Y. :wink:
elisea
2013-01-29 17:15:51
Witam
Grzesiek z tej strony, pozdrawiam
marcelina37
2013-01-29 22:57:38
Witam wszystkich wiernych fanów Niemena, cieszę się bardzo, bo podejrzewam, że dowiem się wielu ciekawych rzeczy z tego forum. Pozdrawiam wszystkich ;)
karolaa1115
2013-01-30 20:59:51
Witam Wszystkich w tak zacnym gronie ;)
anetoy
2013-02-03 17:30:19
Witam, Amanda z tej strony, witam wszystkich milosnikow Czesława Niemena
Veriton
2014-03-06 09:11:39
Fanem Niemena nie jestem, ale jego muzyki, poezji i talentu wykonawczego jak najbardziej.
Domin189
2014-03-11 21:33:51
Veritonie, rozwiń tę myśl, bo skłania ona do głębszych refleksji... No i napisz koniecznie, skąd do nas "klikasz" i skąd w ogóle zainteresowanie Niemenem :)
Veriton
2014-03-12 20:11:57
Nie wiem jak ... może tak: nie oddałbym życia za Niemena, ale jego artyzm uwielbiam.
Kupuję i zdobywam ;) jego single, albumy, fotki, książki o nim, grzebię w jego bio i dyskografii,
ale to tylko takie moje, prywatne skrzywienie.
Forum http://www.niemen.aerolit.pl urzekło mnie fachowością prezentowanych tu treści, więc się zarejestrowałem.

Formalnie rzecz biorąc, nikt, poza Tobą, mnie tu nie przywitał. :( :)
Ewa
2014-03-12 21:13:40
VeritonFormalnie rzecz biorąc, nikt, poza Tobą, mnie tu nie przywitał. :( :)

W takim razie trzeba to nadrobić. Witaj Veritonie.:)

Veriton
Kupuję i zdobywam ;) jego single, albumy, fotki, książki o nim, grzebię w jego bio i dyskografii,
ale to tylko takie moje, prywatne skrzywienie.

Chyba nie tylko Twoje. :wink:

Veriton
Forum http://www.niemen.aerolit.pl urzekło mnie fachowością prezentowanych tu treści, więc się zarejestrowałem.

Miło to słyszeć. :) Mam nadzieję, że zostaniesz dłużej z nami, bo rozruszałeś trochę forum i nieco uśpionych forumowiczów. :wink:

A tak w ogóle od dawna interesujesz się Niemenem?
Tadeusz
2014-03-13 10:50:43
Veriton pisze:
Formalnie rzecz biorąc, nikt, poza Tobą, mnie tu nie przywitał. :( :)


No właśnie, wszystko wokół parszywieje - muzyka, kabaret, poziom TV- a to ma też wpływ na maniery, które (jak się okazało) nie są ostatnio naszą (forumowiczów) najmocniejszą stroną.
Witam Cię Veritonie iście po staropolsku - chlebem i solą. :)
Veriton
2014-03-13 21:05:21
Ewo, Tadeuszu - dziękuję i odwzajemniam :)

Twórczość Niemena interesuje mnie już od wielu lat, ale nie tylko jego.
Polski bigbit, pop, rock, jazz, blues, poezja śpiewana ... that's i like!
Lubię też "zagraniczniaków" od ABBY przez Cohena, Floydów aż do Zappy.
Także słowacki Elan, makaroniarzy z Premiata Forniera Marconi, Bubu z Argentyny,
enerdowski Puhdys, madziarski Locomotiv GT ... Wysockiego i Boney M też :)
kangie
2014-03-14 05:48:45
Witaj veritonie!

Ja słucham od Abby aż po ZZ Top ;)
Tadeusz
2014-03-14 11:05:02
Drogi Veritonie, próbuję tutaj zainteresować muzyką Fado, ale jakoś to nie chwyta.
Może Ciebie to zinteresuje:

viewtopic.php?f=3&t=1890&hilit=Fado&start=315
Veriton
2014-03-14 18:06:16
Witaj kangie :)

Tadeuszu, Fado znam bardzo pobieżnie, w moim przypadku sporym ograniczeniem jest nieznajomość portugalskiego, bo lubię wiedzieć o czym ktoś śpiewa. Choć muszę szczerze wyznać, że z kręgów latynoskich bardziej interesuje mnie wybitnie taneczne Bachata, a za harmonią wokalną duetu Monchy Y Alexandra wręcz przepadam:
http://www.youtube.com/watch?v=HIVq_fVJCNI
Teksty mało skomplikowane, najczęściej, a jakże, o miłości ... :)
Tadeusz
2014-03-14 19:10:53
Veriton napisał:
w moim przypadku sporym ograniczeniem jest nieznajomość portugalskiego, bo lubię wiedzieć o czym ktoś śpiewa.


W linku do próbek FADO, który Ci podałem, jest mój tekst- w przybliżeniu o tym śpiewa się w pieśniach FADO :)

bardziej interesuje mnie wybitnie taneczne Bachata


Też to lubię. Ostatnio-od kilku lat- bardziej porywa mnie muzyka latynoska z obszaru folk, niż rock. Mam przesyt muzyki anglosaskiej.
Piotr Starzyński
2014-03-14 21:16:34
I ja witam Cię, Veritonie, w...naszym gronie.( że tak zarymuję :wink: )
Zapraszam Cię do po-słuchania mojej niedzielnej audycji.



http://www.radioemaus.pl/#/pl/nasze_aud ... rnych.html

Kiedyś wprowadziłem ( potem zaniechałem :( ) zwyczaj dedykowania w mojej audycji jakiejś "legalnej" piosenki :N: osobom, które przekraczały kolejne setki postów...tak to było.

Ty, Veritonie, tak szybko piszesz te posty, że chyba Ci coś zadedykuję już przy pierwszej "setce" :wink:
Veriton
2014-03-14 21:24:29
Dobry wieczór Piotrze
Chętnie posłucham, ale bez dedykacji proszę ;)
Piotr Starzyński
2014-03-14 22:55:07
Jasne.
To może przy...1000? :wink:
Veriton
2014-03-16 09:56:58
... jeśli tak długo z Wami wytrzymam ;)
Veriton
2014-05-08 09:25:59
Od czasu kiedy mnie tu przywiało forum NA powiększyło się o 9 nowych użytkowników :!:
Limon
Mniszka Brudnica
wlady1954
amfijon
77cuts
wojteos
Marek Lewiński
Norwidful
prothnafico1982


Witajcie, cześć ! :)
Tadeusz
2014-05-08 12:05:23
Takich przelotnych ptaków było tutaj sporo; ale cześć
Veriton
2014-05-08 17:03:08
Zapiskał raz ptaszek wolny do swej ptasiej mamy
ja tam wolę przelatywać, niźli być przelatywanym :P
Tadeusz
2014-08-17 17:47:00
Veriton też przelotny ptaszek- jak wielu tutaj. Nie spotkało się ze zrozumieniem jego zacięcie do lustracji w stylu Macierewicza, więc poszedł sobie, ku chwale Ojczyzny, w siną dal, a poszedł w nią od kiedy do opisu wspaniałego zlotu Skaldów dodał łyżkę dziegciu i spotkał się ze sprzeciwem osób wyjątkowo tolerancyjnych. I chwała mu za to, że nie zawraca nam więcej dupy tematami typu: „nie tam wystąpił”, „nie to zaśpiewał”, „wystąpił, bo się poddał”, itp.

Przewidywałem jego krótki żywot na forum. Długo żyją tutaj ci, którzy mają w genach ten typ muzyki, którą proponował Niemen. Żyją długo mimo różnic w poglądach, mimo różnych temperamentów, mimo różnych profesji, mimo różnej optyki na świat…
Domin189
2014-09-03 17:00:40
Tadeuszu, odnoszę jednak wrażenie, że zbyt pochopnie oceniłeś Veritona. Pisałem do niego zarówno pw jak i maile za pośrednictwem forum - bezskutecznie. Mam złe przeczucia. Użytkownik Veriton nie sprawiał wrażenia człowieka, którego łatwo urazić lub który śmiertelnie się obraża. Brał czynny udział w kilku dyskusjach, wyciągał ciekawe wnioski. Mam wrażenie, jakby jego milczenie nastało "nagle". Powtórzę się - mam złe przeczucia.

Veritonie, jesteś tu? Czytasz te słowa? Odezwij się proszę, choćby prywatnie.

Jeżeli ktoś z Was ma kontakt z Veritonem - dysponuje jego mailem, telefonem, profilem fb - proszę o wiadomość.
Tadeusz
2014-10-05 13:32:51
Dominie, nie bądź JONASZEM !
Veriton, jak wielu innych, "odszedł na zawsze", bo nie znalazł tutaj poklasku i poszedł gdzieś indziej szerzyć "dobre słowo"
Tomasz Lewinski
2018-10-06 12:10:23
Niech mi będzie wolno wyrazić w tym miejscu moje skromne wyrazy wdzięczności wszystkim
Wam którzy dzielą się tu swymi myślami i tym samym przenoszą w przyszłość pamięć o losach naszego pokolenia dla którego twórczość CN była natchnieniem i nadzieją.
Ewa
2018-10-07 08:54:36
Witaj Tomaszu!
W imieniu piszących tu forumowiczów bardzo dziękuję za miłe słowa i zapraszam do dyskusji. :)
apias
2021-02-05 13:46:09
Witam wszystkich miłośników Czesława Niemena tych ''przelotnych'' i tych stałych -Andrzej.
apias
2021-04-08 14:32:17
2 miesiące i trzy dni - tyle trwał mój aktywny pobyt na forum. Jedni nazywają to ''kwarantanną'' inni ''cenzurą'' ale dla mnie żadna jest nieakceptowalna.
Domin189
2021-04-08 18:22:07
...a wszystko przez to, że wydedukowałem pański adres e-mail na podstawie wcześniejszych pana aliasów i napisałem do pana wiadomość?! :D No trudno! Może w kolejnym Pana wcieleniu współpraca lepiej będzie nam się układać.
Tadeusz
2021-06-08 21:20:32
Wcielcie się Panowie obaj w hinduistów zmywających swoje grzeszne ciała w wodach Gangesu, pełnych nieczystości, ale nieszkodliwych ze względu na zawarte w niej związki srebrna, które skutecznie zabijają bakterie z grupy fekalnych. Ten portal nie jest do prywatnych gierek i połajanek.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony