Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

gasket tlumaczy 2006-03-02 - 2006-03-08 gasket 6 4217
gasket
2006-03-02 12:17:13
zakladam ten temat nie z wlasnej woli - ale nie chce zabierac miejsca na podforum muzyko moja - bo to nie na temat
uwazam jednak ze po niewybrednych atakach ze strony niektorych forumowiczow nalezy sie pewne wyjasnienie - zwlaszcza tym ktorzy mnie nie potepili -

bo - Markovitzu mlody - mili forumowicze - czemu nie zapytac wprost jesli sie czegos nie rozumie? -
nic o nas bez nas jak mawial nae -
Darek Sieradzki
MarkovitzA to ciekawe, że demonstracje Tadeusza są nielegalne i banowane , a demonstracje Gasketa wręcz przeciwnie.
Różnica jest prosta: demonstracje Gasketa są na temat (Niemen, muzyka). Demonstracje Tadeusza są nie na temat (Gasket). I tyle.

MarkovitzCzyżby ???
gasket staram sie łączyć punkty i odcinki w trójkąty mokre rozlazłe cieknące kwadraty dźwięczne bezbarwne szesciany kameleony ogoniaste ogniste bestie kameloty i kaszaloty - samoloty z samej kaszy - kaszlace wrogie nieprzytomnie

i nie chcę nikogo o niczym przekonywać - może siebie jedynie - stajac ponownie jakby na poczatku drogi - bo ja nie wiem dokad poprowadzi dyskusja - nie zakladam od razu na wstepie gdzie chce dotrzec
Po takich postach rozsierdzony Tadeusz napisał to , o czym wielu stałych Userów myśli od dłuższego czasu : co tu jest grane ?
jesli powyzszy fragment wydaje sie komus niezrozumialy - juz wyjasniam
wielu z nas na tym forum jest poetami - np Tadeusz -
i wszyscy na tym forum poezje uznajemy za jak najbardziej uprawniony srodek przekazu-komunikacji miedzy ludzmi - poezje wszyscy jako tako rozumiemy - akceptujemy potencjalna wieloznacznosc - i ilustracyjnosc
wszystkie ataki rozumiem - ale tego nie...

nie bardzo lubie tlumaczenie poezji na proze bo zawsze traci sie wiekszosc przekazu - wytlumacze tylko w skrocie
szkoda ze to zostalo wyrwane z kontextu... - wiele osob zapewne zrozumialo ze:

zaczynam analize od najprostszych form - to symbolizowac mialy bezwymiarowe punkty - przez formy nieco bardziej skomplikowane - odcinki-b proste figury 1-wymiarowe - poprzez dwuwymiarowe figury plaskie i trojwymiarowe szesciany - az po 4-wymiarowe dodajace czas lub glebokosc - to sa bestie bo sa dynamiczne w czasie - az do figur 5-wymiarowych
a co jest zrodlem - tradycja - czas komponowania - zaleznosc od zapozyczonego wzorca - tworca
czyli slucham i analizuje wszystkie formy - od prostych banalnych piosenek tych mokrych rozlazacych sie mimo 2wym formy - przez ciekawe piosenki - dzwieczne - juz kwadraty a nie trojkaty choc wciaz 2wym - po bardzo skomplikowane analizy wymagajace duzego zaangazowania
kameleony - to wystepowanie ilustracyjnosci subiektywnej - zmiennej w zaleznosci od sytuacji
kaszaloty - pozornie wazkie i wielkie kompozycje okazujace sie po jakims czasie kicha - kasza
etc

----zmyslnie zapatrzony zmyslami w przyjazne wesole malpki ... skaczace po wyschnietych i bezlistnych galazkach analizuje niewyobrazalnie skomplikowane pieciowymiarowe figury---

zmyslnie - znaczy swiadomie rozumnie
zapatrzony zmyslami - znaczy ogolnie - wsluchany i wpatrujacy sie
wesole malpki na bezlistnych galazkach - to przeciez nuty na pieciolinii!!
nie uwierze ze tego nie zrozumiano! - rozumnie i swiadomie sluchajac i wpatrujac sie w muzyke - ktorej wytwory sa skomplikowanymi wielowymiarowymi formami - analizuje i zastanawiam sie

nie chce nikogo przekonywac? - nie
moze siebie jedynie? - tak
duzo sztucznosci bylo w naszym bohaterze - sztuczne nazwisko sztuczne wlosy
zakryty kapeluszami perukami okularami broda skorami kolorowymi skarpetkami - sprawial wrazenie sztucznosci

staje wiec na poczatku drogi jeszcze raz i fenomenologicznie - metoda stosowana tez podobno przez niemena - zastanawiam sie i analizuje przygode z nae

gasket

ps jezeli nie chcecie widziec takich postow - to nie pytajcie - a dlaczego tak robisz? o co ci chodzi? - bo wtedy odpowiem z koniecznosci nie na temat
Ewa pytala - grzecznie odpowiedzialem
gasket
2006-03-02 12:52:10
jeszcze jeden taki kwiatek mi sie przypomnial ktory moze sie wydawac niezrozumialy w pierwszej chwili - tym razem w kontexcie wrogow niemena - wrogosci calego swiata
gasketnienawistne regularne siatki i sieci wystarczajaco mocne i smolace w przygotowane od dawna przestronne doly - albo sciany
siatki - no swiat - ziemia planety etc jest wlasnie czesto przedstawiany jako siatka kartograficzna - sa tez siatki szpiegowskie - wrogie dzialajace na niekorzysc
sieci to dzialalnosc wrogow - sieci na tyle mocne ze nie mozna sie z nich wyrwac - i ktore skutecznie hamuja ruchy - jak zastygajaca coraz bardziej smola
kazdy z nas zna chyba to uczucie - np nae tez wydawal niegdys duzo plyt a potem - moze pod wplywem wrogow etc - coraz mniej i mniej - jakby zastygal w otaczajacej smole

smola wlewa sie w doly - czyli nasze zycie - na tyle przestronne ze chodzimy - budujemy domy - jezdzimy pociagami - ale juz sa to doly do ktorych zdazamy...
albo sciany - jak ta na warszawskich powazkach

ja nie bredze - ja pisze swiadomie - i wiem co pisze

a co do poezji
za pomoca poezji mozna powiedziec wiecej i krocej - a przynajmniej ladniej
to wlasnie nasz bohater chcial nas nauczyc poszanowania poezji - do konca

a tu co -
charczace gardla wyrzucajace piasek - wstrzasane wzruszeniami piaskownice

serdecznie wszystkich pozdrawiam - i zapraszam do dyskusji na forum - o zjawisku niemen - o muzyce o sztucznosci o dobroci poety - o wszystkim
gasket
Markovitz
2006-03-02 16:33:18
gasket
ja nie bredze - ja pisze swiadomie - i wiem co
gasket


Tak - oczywiście : siedzą sobie świstaki i zawijają złote myśli w sreberka poetyckich postów ...

To się chyba nazywa "łamaniem konwencji" i taki zabieg jest bardzo ceniony ... w sztuce .
Zaczynam jednak rozumieć tych , którzy woleliby zachować pewne konwenanse np. dotyczące pisania postów i obecności na forach dyskusyjnych ...
gasket
2006-03-08 12:41:29
-
moi drodzy - szkoda ze sie nie rozumiemy -

forum jest przeciez dyskusyjne -
korzystamy z faktow przeslanek czy intuicji dla uzasadnienia tez
jesli pada temat - czy mozna z muzyki nae nauczyc sie pokory i szacunku? - czy byl ilustratorem?
odpowiadam zgodnie z moja aktualna wiedza - i moze uczuciem - i rownoczesnie uzasadniam
nie staram sie nikogo osobiscie atakowac

Markovitzowi przypomina to gazetowa pisanine lat ubieglych - i pyta - po co odpowiadac?

po to - bo teraz mozna!!

mozna -
- odpowiedziec sensownie i na temat
- albo zmieszac goscia z blotem
- albo nic nie zrobic
forumowicze stosuja wszystkie trzy opcje

ja staram sie wybrac pierwsza z opcji - chociaz z braku czasu jestem nieraz zmuszony wybrac trzecia

zmusmy sie do myslenia - jak podobno zmuszal ludzi niemen - vide wywiad z zona

sprowadz Markovitzu trio do dyskusji - i kwartety i sextety i orkiestry!!

dyskutujmy bez zbednych uprzedzen - myslmy!!

i nie obrazajmy sie niepotrzebnie jesli z rozumnej dyskusji wyniknie cos czego sie nie spodziewalismy

gasket
ps jesli ktos czegos nie rozumie z moich postow - prosze pytac - odpowiem
podstawa kazdej dyskusji jest zrozumienie innego dyskutanta - jego slownictwa idei pogladow etcetc

dyskusja ż I, DCMs. ~sji; lm D. ~sji (~syj)
«ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat (zwykle publiczna), wspólne omawianie, rozpatrywanie jakiegoś zagadnienia; rozmowa, dysputa»
Markovitz
2006-03-08 13:00:05
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-03-08 13:00:05 przez Markovitz
Gasket- jesli ktos czegos nie rozumie z moich postow - prosze pytac - odpowiem

Nie cytuj słowników gościu - nie musisz szukać tu ..hmm równie elokwentnych...

Odpowiedz nam na pytanie : po co tu przyszedłeś ?

Stale atakujesz i toad personam.

Zgadnij, czy Nam się te ataki podobają ?

Czy może Cię to niewiele obchodzi ?
gasket
2006-03-08 16:26:00
po co tu jestem? - zeby podyskutowac o niemenie muzyce i okolicach

mam wiekszosc jego plyt pare bootlegow i niepublikowanych nagran - na koncerty chodzilem - plyty znam na pamiec - czesc grywalem sam
wiec to forum to chyba idealne miejsce dla kogos takiego - czyz nie?

nie - nie atakuje ad personam
stawiam pod znakiem zapytania okreslona postawe ktora wydaje mi sie nieszczera sztuczna dziwna-dziwaczna niezrozumiala -
odnosi sie to zarowno do naszego bohatera jak i innych forumowiczow

od lat staram sie oddzielac ludzi od ich dzialan i wypowiedzi
a jak czegos nie rozumiem - to mysle - analizuje pytam i dyskutuje z innymi

wchodzil w szczegoly teraz nie bede - wroc do tematow i przeczytaj jeszcze raz - jesli wtedy nie zrozumiesz - w oryginalnym kontexcie - wtedy pytaj

czy Wam sie to podoba? - nie wiem
podkreslam ze to nie sa ataki - a tylko pytania badz uwagi

a Tobie o co chodzi - o zapomnieniu o czyms co skladalo sie na pelny wizerunek zjawiska niemen?
dlaczego pytanie - czemu taka poza? - uwazasz za atak
dlaczego nie pomozesz mi doszukac sie pokory w textach - etc etc
dlaczego ukrywac fakty - codzienne
dlaczego o tym nie pisac?

czy dlatego ze w oczy kole?
nie ten ptak kala gniazdo co je kala tylko ten co mowic o tym nie pozwala
prawdziwa cnota krytyk sie nie boi
rozne sa przyslowia

gasket
Darek Sieradzki
2006-03-08 19:02:01
gasketpo co tu jestem? - zeby podyskutowac o niemenie muzyce i okolicach

Tak czy inaczej forma wiersza białego, którą stosujesz w swoich wypowiedziach, nie jest właściwą formą wypowiedzi na forum. Mógłbyś chociaż próbować zaczynać zdanie wielką literą, kończyć kropką a w międzyczasie stosować interpunkcję zbliżoną do polskiej oraz podział tekstu na akapity.

Spróbuj pisać swoje listy tak, żebyś nie musiał ich w osobnych wątkach tłumaczyć.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony