Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Niemen w homiliach 2010-05-08 - 2010-10-26 Andrzej Mróz 6 4077
Andrzej Mróz
2010-05-08 09:43:29
Takiego tematu jeszcze nie mieliśmy.

Homilia z dn. 11 kwietnia 2010 r.

Homilia Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia
podczas Mszy Świętej żałobnej
za Śp. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
i osoby Mu towarzyszące poległe w katastrofie lotniczej
oraz w intencji Ojczyzny
Bazylika Mariacka w Gdańsku 11 kwietnia 2010 roku godz. 12.00



3. Osobiste świadectwo katyńskie
Siedemdziesiąt lat po tamtej tragicznej zbrodni czołowi przedstawiciele Państwa Polskiego, już któryś raz, ja zresztą sam byłem dwanaście razy w Smoleńsku, pragnęli pochylić się nad mogiłami ofiar w duchu historycznej pamięci i narodowej tożsamości. Bez względu na lata wymuszonego milczenia i manipulacji faktami odcisnęły one swoje przewrotne piętno na wielu umysłach, niezdolnych do przyjęcia prawdy świadectwa naszej narodowej martyrologii.

Zabrzmiał smutno ten dzwon, jeden z trzech, które poświęciłem przed frontonem katedry polowej, a śp. Czesław Niemen wyśpiewał swoje lamentacje przy tych dzwonach. I nikt wtedy nie zarejestrował tego śpiewu. Nie interesowały się aż tak bardzo w połowie lat 90-tych i media tym, co się działo i tym, co było związane z Katyniem. I o tym pan prezydent tu obecny - Lech Wałęsa również pamięta....


http://www.diecezja.gda.pl/modules.php? ... ge&pid=571
Tadeusz
2010-10-26 15:18:14
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-10-26 15:18:14 przez Tadeusz
Napisałem tu kilka słów przykrej prawdy o ww. purpuracie, ale w mig i sprawnie usunięto ten post, bo , jak się domyślam, sprawca tego usunięcia uważa, że trącanie, nawet jeżeli słusznie, kleryków jest niedopuszczalne. Oni mogą wszystko; oni mogą być nikim, ale z definicji są świętym, więc ze strachu przed zemstą boga lepiej milczeć. A ja nie chcę i nie życzę sobie aby na świeckim forum, które jest też moim forum, przywoływano zbłądzonych biskupów jako autorytety, którzy chleją gorzałę, a wielu z nich splamionych jest pedofilią ( Irlandia, Niemcy, USA, Polska), o której Watykan konsekwentnie milczy ( milczał też za JP II ) .Nie chcę, aby w ogóle pojawiali się tutaj kiedykolwiek jako przykłady faceci w sutannach.

Jest to świeckie forum i ma być świeckie!!!

Ilekroć ktoś przywoła tutaj kapłana jako kogoś do naśladowania lub czyniącego coś dobrze, tylekroć odparuję mu bezpardonowo. Biskupów w to nie mieszajcie, bo oni mają tyle wspólnego z muzyką Niemena, co kretyn z intelektem.
DS pisał nie raz, że istnieją różne fora tematyczne- np. polityczne, a ja dodam, że są też wyznaniowe: muzułmańskie, chrześcijańskie, buddyjskie, szamańskie... - i tam należy umieszczać swoje informacje o działalności kapłanów tych wyznań. Litości ! W Polsce żadne święto państwowe, gminne, dzielnicowe, osiedlowe, i żadna rocznica nie może obejść się bez udziału kapłanów. Nawet otwarcie kosza na śmieci w parkowej alejce odbywa się z udziałem ceremoniału kościelnego - łącznie z poświęceniem owego przybytku higieny publicznej.
Salam alejkum - لسلام عليك
GraCja
2010-10-26 16:24:40
TadeuszNapisałem tu kilka słów przykrej prawdy o ww. purpuracie, ale ...

ale to nie jest miejsce, jak sam powyżej podajesz na tego typu wycieczki i osobiste animozje. Więc trzymaj się swoich własnych zasad i narzucanych przy okazji innym praw tegoż forum.
To raz...
A dwa...
TadeuszA ja nie chcę i nie życzę sobie aby na świeckim forum, które jest też moim forum,
jak dobrze się orientuję, nie jest to ani Twoje forum, ani przez Ciebie zarządzane, a jedynie dominowane, co nie znaczy, że masz do niego jakoweś większe prawo niż inni.

TadeuszJest to świeckie forum i ma być świeckie!!!
Może Ci się pomyliło ze światłym forum i obcowaniem światłych ludzi, bo rugowanie i wydzielanie osób mających inne orientacje pojmowania światłości, prawdy i miłości na podstawie biblijnych zasad, nie przeczy nijak ze świeckością. Każdy człowiek ma prawo do obcowania w swoim własnym kraju z innymi ludźmi i zachwycania się twórczością głównego autorytetu tegoż forum Czesława Niemena.
Jeśli będzie to Twoje osobiste forum i nie będziesz sobie życzył na nim przywoływania jakiegokolwiek boga, ja tam się na pewno nie pojawię.
Natomiast jak widzę na TYM FORUM TY SAM BEZPARDONOWO I WIELOKROTNIE nie tylko przywołujesz owego sobie znanego boga, ale sam w dodatku przyznajesz, że czynisz to wręcz z premedytacją w stosunku do tych, którzy mają wiadome Ci zapatrywania religijne! No, chyba, że pracujesz dla służb spod znaku AKATO

Tadeusznie życzę sobie aby na świeckim forum, które jest też moim forum, przywoływano zbłądzonych biskupów jako autorytety, którzy chleją gorzałę , a z ambony morały trują
takoważ sama to gorzała, którą jak sam Tadeuszu podkreślasz, czasami jedynie doprawiasz jedynie lekko herbatką, a innym morały prawisz i jeszcze na zbity pysk z forum wyrzucasz.

TadeuszIlekroć ktoś przywoła tutaj boga jako wzór, tylekroć odparuję mu bezpardonowo. Biskupów w to nie mieszajcie, bo oni mają tyle wspólnego z muzyką Niemena, co kretyn z intelektem
Salam alejkum -

Jakbyś się skupił na treści, którą tu Andrzej wstawił, oraz istotnej informacji,
Andrzej MrózZabrzmiał smutno ten dzwon, jeden z trzech, które poświęciłem przed frontonem katedry polowej, a śp. Czesław Niemen wyśpiewał swoje lamentacje przy tych dzwonach. I nikt wtedy nie zarejestrował tego śpiewu. Nie interesowały się aż tak bardzo w połowie lat 90-tych i media tym, co się działo i tym, co było związane z Katyniem.
zamiast bezpardonowo atakować biskupów, czy kogokolwiek wnoszącego jedynie informacje, to skupiłbyś może więcej uwagi na tym, dlaczego nie ma wspomnień z tamtych wydarzeń, gdzie uczestniczył nawet sam
JAK WSZEM I WOBEC WIADOMO, NIE STRONIĄCY OD BOGA CZESŁAW NIEMEN
Mało tego ŚPIEWAJĄCY HYMNY, PIEŚNI I POCHWALNE PSALMY :!:

Uważam, że raczej bardziej niepożądane byłyby na tym forum osoby ubliżające nie tylko Bogu, ale też osobom utożsamiającym się z PRAWAMI BOSKIMI i noszącym Boga w sercu jako Stwórcę ludzkości.
Jeśli Ci to nie pasi Tadeuszu, to sobie zmień forum na własne. Ja tam wchodzić nie będę i
nie Ty jesteś od tego, aby to forum NAE, które również uważam za swoje i mam takie samo prawo je odwiedzać i na nim pisać...WIĘC
nie Ty jesteś od tego, abyś
OCZYSZCZAŁ Z NIEWYGODNYCH CI LUDZI.
TAKIE POZOSTAŁOŚCI Z BEZPIEKI?
HOWH :!:
Tadeusz
2010-10-26 16:31:40
GraCjo, nie chce mi się z Tobą gadać. Idź, daj na tacę.
Nie narzucaj się ze swoją wiarą, bo to Twoja sprawa. Ja nigdy pierwszy nie wygłaszam swoich poglądów religijnych dopóty, dopóki mi nikt nie wspomina o mszach, homiliach i habitach. A jak wspomni, to dowiaduje się o moich poglądach. Tak było i tym razem.

Dalszej polemiki nie będzie.

PS. Piszesz, że Niemen śpiewał hymny, psalmy o bogu itp. Otóż ! - Niemen nie jest dla mnie żadnym autorytetem w sprawie boga.
Dowiedz się jaki problem z C2H5OH ( wzór chemiczny gorzałki) ma ów purpurat , a potem zabieraj głos. Chyba , że tacy panowie są dla Ciebie wzorem i wszelka ich krytyka budzi w Tobie niesmak. Jeżeli tak - rozumiem. W parkach pełno takich panów tylko trochę gorzej ubranych i mniej umytych. Ale wszystko przed nami.
Andrzej Kolendo
2010-10-26 16:58:51
Byłem kiedyś razem z ówczesnym biskupem S.L. Głódziem w Rzymie, gdyż mnie tam zaprosił. Spaliśmy w jednym hotelu, jednak nie widziałem, żeby "spożywał" lub też "był pod wpływem". Wiem, że ma taki, a nie inny pseudonim, jednak jest to człowiek bardzo inteligentny, o dużej charyzmie. W moim odczuciu byłby mocnym politykiem, gdyby nie sutanna. Wspominam go bardzo sympatycznie, mimo różnic światopoglądowych :) Mieliśmy dużo bezpośrednich kontaktów ze sobą i nie raz prowadziliśmy różne dysputy, lecz nigdy nie widziałem, żeby "nadużywał" :) Miał do mnie jedyny żal, który kiedyś wyartykuował z dużą kulturą zresztą: " ...Żeby tak jeszcze pan był wierzący..." :) Ogólnie było miło, chociaż nie chciałbym być jego wrogiem. Osobiście widziałem, jak załatwił ówczesnego "drugiego po Bogu" - M. Wachowskiego. Piszę o abp. Głódziu dlatego, gdyż miałem z nim wiele kontaktów i uważam, że nie można jednostronnie potępiać człowieka, w ogóle go nie znając (abstrahując już nawet od indywidualnego światopoglądu).
Tadeusz
2010-10-26 17:44:30
Andrzej Kolendo napisal:
Wiem, że ma taki, a nie inny pseudonim, jednak jest to człowiek bardzo inteligentny


Pseudonimy nie biorą się "same z siebie", a wysoka inteligencja nie wyklucza...( tutaj inteligentni mogą sobie wstawić dowolny rzeczownik, przymiotnik lub wprost nazwę jednostki chorobowej )
Darek Sieradzki
2010-10-26 17:48:19
Fakt, że ten czy ów ksiądz w przemowie napomknął jedno zdanie o Niemenie jest moim zdaniem zbyt błahy, żeby tworzyć o tym cały wątek (będziemy pisać za każdym razem jak ktoś powie, że dziwny jest ten świat?). Pozwala mi to przypuszczać, że pod pretekstem związków z Niemenem Andrzej przemyca na forum wątki narodowościowo-religijno-martyrologiczne, a to nie jest odpowiednie na nie miejsce, chociażby ze względu na niezdrowe emocje które budzą w rozmówcach (co widać nawet po odpowiedziach tutaj). Wystarczy nam kłótni o Skaldów, Grechutę i czy Niemen największym artystą był ;)

Andrzeju, ja wiem, że te sprawy są dla Ciebie bardzo ważne, ale powstrzymaj się proszę od poruszania ich na naszym forum. Wątek przenoszę i zamykam jako zupełnie nie na temat.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony