Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

akordy rapsodu 2005-11-01 - 2005-11-03 gasket 7 5088
gasket
2005-11-01 15:59:38
duzo pisalo sie o bema pamieci zalobnym rapsodzie
wielu z nas grywalo sobie rapsod - takze ja - to byl taki muzyczny zart - zaczynalem grac schody do nieba zeppelinow - i po chwili - spiewalem - czemu cieniu odjezdzasz etcetc - chociaz bez wrzaskow

czy zauwazyliscie ze akordy sa - do pewnego momentu identyczne w schodach do nieba i rapsodzie?

lubilem ta moja wersje - rapsod w klimacie schodow - gasket
ps - a propos starych piosenek - pamietacie dom wschodzacego slonca? - zdalem sobie sprawe ze dom ten - po ostatniej powodzi w nowym orleanie - moze juz nie istniec -
wszystko dzis takie jakies - zaduszkowe
knodr
2005-11-02 16:33:55
a mozesz podac akordy lub przytoczyc jak to sie gra? miejwiecej
gasket
2005-11-02 16:57:49
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2005-11-02 16:57:49 przez Anonymous
jak najbardziej - mniej wiecej to jest:

a E7 C D F F E E/F/E - tu schody koncza sie na a - to F to sobie mozna wtracic dla urozmaicenia - i dalej - przy pochodniach:
F F G G F/C C ....(G) E - i od nowa a E7 C etc - w to wykropkowane polecam wstawic cos od siebie - ale mozna caly czas grac C

a potem jest zmiana - do textu wieja wieja proporce:
F e d C G D
F e d C e7 a

a co do rytmu - to najlepiej wlaczyc plyte - nastroic sobie gitare - przez pierwsze 10 minut - i potem grac razem z plyta!!!
oryginalna tonacja to b - wiec trzeba bedzie albo zwolnic plyte albo przestroic gitare ciut w gore albo zalozyc kapo na 1 prog

jesli bedzie zainteresowanie to moge jeszcze raz posluchac pod katem rytmu - i jakos to tu rozpisac potem

gasket
knodr
2005-11-02 17:09:05
oki dzieki .. mam do ciebie jeszcze mal prosbe jak tam idze ryt wogole .. czy jestes w staeni zrobic mi kawalek tego utworu w programie guitar pro , chyba ze nie masz czasu albo co .. moja wiedze gitarawoa nie jest duza hee a musze zagrac to na pracy maturalnej wiec wiesz wszytko nawet mały szczegol by mi pomogl wiec jak bys znalazł czas ,albo mial toroceh czasu zrob mi to w guitar pro albo podaj mi jakis ryt,, albo skad moge ten rytm zassac znasc itp ..pozdrawiam
Ed
2005-11-02 19:13:39
gasketjak bede mial troche czasu w domu to sprawdze i posle kiedys prawidlowe akordy gasket


to sprawdź i zacznij od b
gasket
2005-11-03 10:08:06
nie wiem czy kiedykolwiek bede mial czas wklepac akordy do guitarpro - ale nie wykluczam...

powyzszymi akordami moglem nieco wprowadzic w blad - zaraz wyedytuje
sluchalem wieczorem - jest ich nieco wiecej i troche inne
ale zdecydowalem sie zostawic D w pierwszej linijce - niech bedzie to moj osobisty wklad w rapsod!!!

co do oryginalnej tonacji to bylo to b - bedac jednak przy zdrowych zmyslach - podajac akordy na gitare - pozwolilem sobie na transpozycje o jedna mala sekunde
purystom polecam przestrojenie gitary w gore albo zalozenie kapo na 1 prog
wszystkim innym zycze dobrej zabawy przy graniu rapsodu w a
a jesli ktos ma inna skale glosu - niech sobie przetransponuje calosc nawet o kwinte - chodzi przeciez o wygode!!!

podejrzewam ze o glos chodzilo niemenowi gdy wybieral b jako tonacje - po prostu lepiej mu sie spiewalo ciut wyzej - czy ktos zna moze jakies szczegoly?
moze hammond nie stroil dobrze? - nie do pojecia jest dla mnie granie trojdzwiekow FedC - o pol tonu wyzej - po co?
ale moze chodzilo o wykorzystanie czarnych klawiszy? - badz co badz jest to rapsod - zalobny!!!
bylby to dobry przyklad na muzyczna interpretacje tresci!!!
knodr
2005-11-03 15:00:43
dokaldnei jak idze od paczatku ? Jaki jest rytm gry?
art
2005-11-03 22:47:58
knodrmoja wiedze gitarawoa nie jest duza hee a musze zagrac to na pracy maturalnej


nie polecam, caly Rapsod trwa tyle co czas na prezentacje :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony