Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

"Czy mnie jeszcze pamiętasz" CD/LP 2014 2014-07-24 - 2014-08-05 Domin189 4 7803
Domin189
2014-07-24 20:35:54
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

banner ze strony polskienagrania.com.pl, stan z 14.07.2014

CD - data premiery 30.05.2014, numer katalogowy PNCD 1571, EAN 5907783425714
LP - data premiery 25.07.2014 (?), numer katalogowy ?

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


01. WIEM, ŻE NIE WRÓCISZ (Czesław Niemen - Jacek Grań)
02. BAW SIĘ W CIUCIUBABKĘ (Czesław Niemen - Jacek Grań)
03. OBOK NAS (Wojciech Piętowski - Janusz Odrowąż)
04. NIE WIEM CZY TO WARTO (Zbigniew Bizoń - Krzysztof Dzikowski)
05. PRZYJDŹ W TAKĄ NOC (Mateusz Święcicki - Krzysztof Dzikowski)
06. CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ (Czesław Niemen - Jacek Grań)
07. POD PAPUGAMI (Mateusz Święcicki - Bogusław Choiński i Jan Gałkowski)
08. JESZCZE SEN (Czesław Niemen - Marta Bellan)
09. STOJĘ W OKNIE (Czesław Niemen - Edward Fiszer)
10. CZAS JAK RZEKA (Czesław Niemen)
11. STOJĘ W OKNIE (Czesław Niemen)

W dniu oficjalnej premiery i jeszcze przez ponad tydzień od tej daty próżno było szukać albumu w popularnych sieciach RTV/AGD (nadal bojkotuję eMPiK!), dlatego pokusiłem się o skorzystanie z usług sprzedawców internetowych.

Po odbiorze przesyłki, potwierdziło się już to, o czym pisałem w innym miejscu - logo Polskich Nagrań zostało przeniesione z prawego górnego rogu i znajduje się na dole z prawej. Wcześniej w wywiadach podkreślano chęć zachowania charakteru oryginalnych winyli - co samo w sobie jest rzeczą ciekawą i godną pochwały; jak zatem ten zabieg ma się do koncepcji?

Pozytywnym zaskoczeniem jest grafika, która ukazała się moim oczom po otwarciu pudełka. Co zaskoczyło mnie in minus - brak kolorowych zdjęć niezwykle barwnej kapeli. Jest jeszcze jeden mankament, który moim zdaniem nie powinien mieć miejsca. Otóż na "rozkładanym" zdjęciu zespołu, pomiędzy polskim i angielskim tekstem, znajduje się niekompletny opis sfotografowanych panów. Pośpiech? Brak dbałości o detal? ...
pkosela
2014-07-24 22:12:44
Domin189
W dniu oficjalnej premiery i jeszcze przez ponad tydzień od tej daty próżno było szukać albumu w popularnych sieciach RTV/AGD (nadal bojkotuję eMPiK!)

To prawda (mam podobnie ;) ).
Sprzedawca w sklepie (dużym markecie, co to niby dwa, a jeden) zapytany, odpowiedział że Polskie Nagrania dostarczają rzadko i z dużym opóźnieniem, ludzie pytają, a obsługa rozkłada ręce, bo co ma zrobić...
Tak było z płytą "Sukces", podobnie z "Czy mnie jeszcze pamiętasz" :(
Ciekawostką jest też to, że początkowo, na stronie Polskich Nagrań, "Cmjp" widniało przedpremierowo z ceną 25,25 zł...
Piotr Starzyński
2014-07-27 14:37:30
Longplay ma być w sprzedaży od 29.08. ( np. MUZA Polskie Nagrania- czy to jeszcze ktoś kupuje?...).
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2014-08-01 16:43:32
I uzupełnienie:

http://www.empik.com/czy-mnie-jeszcze-p ... 8,muzyka-p

Te longplaye są coraz droższe ( nie tylko...sercu :| )
Domin189
2014-08-05 09:58:37
Piotrze, myślę, że jest to związane z ograniczonym nakładem lub niesatysfakcjonującymi wynikami sprzedaży poprzednich czarnych krążków. Ja osobiście jeszcze ich nie nabyłem. W chwili obecnej byłby to jednorazowo wydatek rzędu 280 PLN...

Tracę nieco zapał widząc niedokładność, z jaką przygotowywane są najnowsze remastery. Wydania z boksów, choć cudaczne pod względem graficznym, stanowiły zamkniętą całość. Tymczasem po doskonale przygotowanym albumie "Dziwny jest ten świat" 2014, otrzymujemy nieco słabszą płytę "Akwarele" ( bo taki napis widnieje na grzbiecie pudełka :!: ) i rozczarowującą "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Hurraoptymiści powiedzą: ale to przecież muzyka jest najważniejsza... - i mają poniekąd rację. Jednak z perspektywy prawdziwego fana, który przywiązuje wagę do różnego rodzaju "smaczków" i starannie przygotowanej i bezbłędnej poligrafii, rezultaty są rozczarowujące.

W najbliższym czasie planuję zakup "Snu wielkiej góry" Budki Suflera i "Mrowiska" Klanu - ostatnich reedycji Polskich Nagrań - będę miał porównanie.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony