Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Muzyka rockowa (w czasach Niemena) 2007-07-19 - 2012-04-27 gasket 2 3182
gasket
2007-07-19 15:46:12
Z roznych powodow pisanie o samym Niemenie na tym forum nie jest wskazane (cenzura + memorandum).

Pozostana nam wiec do dyskusji tematy nie zwiazane z Niemenem bezposrednio lub tylko luznawo. Od ponad pol roku (pol rocku!) przewija sie nam, w roznych podforach, temat kierunku muzycznego zwanego z angielska - rockiem. Padaja najprzerozniejsze ciekawe pomysly, typu:
- Grechuta czy Skaldowie to rockmani grajacy rocka, (Ewa, Maciek)
- Malenczuk spiewajac - falszuje (migaweczka)
- padaja nazwy polskich i zagranicznych zespolow rockowych (Dzem, Budgie, etc.)
- pojawil sie wywiad z polskim rockmanem VV,
- etc, etc...
(No i Niemen tez oczywiscie gral rocka!)

Zakonczyl sie juz pierwszy sezon festiwalowy tego lata, niedlugo nastepne... Sprawozdania z Union of Rock dostawalismy z pierwszej reki. Moze warto byloby zastanowic sie, co to takiego jest ten rock. Skad sie wzial, dokad doszedl. Czy bylo to potrzebne? Czy bylo to wzniosle i dostojne i co takiego ma w sobie, ze w naszym forumowym kregu jest odbierane tak pozytywnie?

Dla wielu byl to pierwszy rodzaj muzyki z jakim sie zetkneli - i tak juz zostalo... Dla innych byl to gatunek niedostepny, przez swoja halasliwosc i "niegrzecznosc". Przez rzygi, chamstwo i narkotyki. Przez falsze, wstretne brzmienia i zatluszczone dlugie wlosy; przez szeroko rozumiany brud...

Co nas w rocku pociaga? A czego nie lubimy? - - - Zachecam do dyskusji!
rutek66
2007-07-30 22:05:49
gasketCo nas w rocku pociaga? A

Rock najlepiej do mnie dociera. To jest super muzyka!
Rock byól zawsze popularny i jeszcze jest.
taka muzyka co rusza!!!
Nie ma nic fajniejszego jak kierowanie autem gdy leci z cd David Bowie! :D
Jurek
2012-04-27 05:41:19
Gasket, rock w Polsce w czasach Niemena, co to takiego. Byłem na prawdziwym koncercie rockowym , polski rock nad polskim morzem Bałtykiem , bezpośrednio. Krzysztof Klenczon zespół Trzy Korony, to był wieczór! Trójmiasto, jest jakiś festiwal piosenki międzynarodowej i jest koncert Krzysztofa Klenczona i zespołu Trzy Korony. Wykonali cały repertuar , jaki mieli opracowany podczas tego koncertu, bis : "10 w skali Buforta". Gitara, gitara hawajska, bas, perkusja, Krzysztof Klenczon i muzycy zespołu Trzy Korony zrealizowali porządne przedwsięzięcie , dobrze było słychać i widać; rasowy , porządny koncert rockowy wieczorem aż do nocy , bezpośrednio nad Bałtykiem. Polski rock w najlepszym wydaniu . Porządny koncert , gra , zabawa , świetnie wspominam.
Pozdrawiam
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony