Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

SREBRNE DZWONY 2007-07-28 - 2007-09-26 Leszek Botwina 10 7132
Leszek Botwina
2007-07-28 20:58:22
Pamiętam jaki byłem zbulwersowany kupnem płyty analogowej w 1976 roku płyty "SREBRNE DZWONY". Brak Czesława. Po trzydziestu latach dano nam tę możliwośc - tylko dla cierpliwych. Przyznaję - dwa arcydzieła
bijącą na głowę tych tworzących w XX wieku. Szkoda, że tak mało. :lol:
Łykowaty
2007-07-29 17:57:04
W komentarzu do wydanej nowej płyty CD "SREBRNE DZWONY "podpisany /kade/ określa, że przyczyną nie umieszczenia Niemena na płycie analogowej w 1975 roku, było spóźnienie Niemena, przygotownia utworów do płyty. Nie wydaje się ten komentarz za prawdziwy. Wiemy, że miały byc wydane dwie płyty analogowe a wydano jedną. Co było prawdziwą przyczyną nie wydania drugiej płyty ? Czy ktoś z uczestników forum zna prawdę ? Czy musieliśmy czekac ponad trzydzieści lat na te dwa dzieła Niemena :evil: ?
ratajczak bogdan
2007-07-29 20:19:38
Staraliśmy się to sobie wytłumaczyć w temacie ZAPOWIEDZI na forum "Cztery ściany świata".
Odsyłam do tamtych postów.
Łykowaty
2007-07-31 17:18:49
Czytałem, dzięki Bogdanie, nikt nie zna prawdy. Przynajmniej z forum. :cry:
Dasza
2007-08-10 16:00:34
Jeśli ktoś się nie zdecydował na kupno "Srebrnych dzwonów "
na Allegro, może to zrobić w Merlinie. Czas realizacji 24 godziny.
Bożena
2007-08-14 21:56:59
Lub w Media Markt -jak ja ,ale nieważne gdzie, byleby mieć :wink:
Słuchałam ,słuchałam...i 3 utwory nie pasują mi do całości .
Ale zdaję sobie sprawe ,że nie jestem obiektywna.
Grechuta i Niemen .
A jak Wy uważacie ?
Według mnie Ci dawaj Panowie to - "wyższa półka ",inny klimat,
nie ujmując oczywiście innym wykonawcom,bo każdy z nich jest wielką indywidualnością.
____________

"...widzę to ja, ślepa..."
Ewa
2007-08-15 10:53:23
Bożena
Słuchałam ,słuchałam...i 3 utwory nie pasują mi do całości .(...)
Według mnie Ci dawaj Panowie to - "wyższa półka ",inny klimat,
nie ujmując oczywiście innym wykonawcom,bo każdy z nich jest wielką indywidualnością.

Bez wątpienia masz rację, Bożeno, że Niemen i Grechuta to "wyższa półka" :), choć moim zdaniem bardziej tu chodzi o zbyt poważny klimat ich uworów nie pasujący do reszty tego oratorium.
Nie są to chwytliwe, przebojowe melodie, które można by zanucić, tak jak jak większość utworów z tej płyty. Nie mają też tego specyficznego żołniersko-ludowego stylu. :wink:
Zwłaszcza w przypadku Niemena klimat tych utworów jest zbyt posępny i mroczny, a przecież w gruncie rzeczy miało to być optymistyczne widowisko, dające ludziom radość, świętujące zwycięstwo, a nie epatujące martyrologią.
Sam Niemen zresztą też uważał, że jego utwory tu nie pasują. :wink:
Łykowaty
2007-08-15 16:51:48
Grechuta to pierwszy polski "raper" :shock: który śpiewał miłe dla ucha "śpiewanki". Nie prowokował. Lubię go słuchac. Niemen to wulkan namiętności i emocji. NIEMEN to celowy prowaokator. To wielorakośc stylów i kultur. NIEMANA nie zawsze da się sluchac BO MOŻNA ZOSTAC PORAŻONYM LUB OKALECZONYM. Twórczośc Niemena to "narkotyki" wywołujące przeważnie skrajne reakcje. Dwa krótkie arcydzieła znajdujące się na płycie kompletnie nie pasują do jej charakteru. Te utwory są to dzieła zamknięte i absolutne a wyzwalają takie same emocje jak 30 temu, gdy się ich słucha. Dlatego choc nie pasują do płyty, dziękujemy PR. :lol:
Bożena
2007-08-15 20:31:21
Ewa
Zwłaszcza w przypadku Niemena klimat tych utworów jest zbyt posępny i mroczny, a przecież w gruncie rzeczy miało to być optymistyczne widowisko, dające ludziom radość, świętujące zwycięstwo, a nie epatujące martyrologią.
Sam Niemen zresztą też uważał, że jego utwory tu nie pasują. :wink:


Może to był właśnie powód ,że te utwory nie ukazały sie na płycie ,
a nie dlatego ,że nie zdążył z ich nagraniem ,a może nie chciał zdążyć
:wink: ,druga opcja jest równie prawdopodobna.

P.S.
A PR oczywiście ,że dziękujemy.:D i prosimy o jeszcze.
matt
2007-09-19 22:25:06
Bardzo, bardzo cieszy ukazanie sie tej plyty (poki co jeszcze jej nie mam, ale to tylko kwestia czasu :wink: ).

Ciekaw jestem jak przedstawia sie jakosc nagran, choc pewnie nie ma co porownywac do bootlegow, bo pewnie wykorzystano oryginalne tasmy. Czy moze jednak :N: nie zostawil tych tasm skoro nie bylo jego utworow na LP?

Niemniej jednak juz nie moge sie doczekac, zeby wprawic w ruch srebrna plytke :wink: .


I oczywiscie przylaczam sie do slow Bożeny :D

Bożena
A PR oczywiście ,że dziękujemy.:D i prosimy o jeszcze.
Domin189
2007-09-26 15:32:04
Czy ktoś jest w posiadaniu tekstów owych utworów? Nie wszystko bowiem rozumiem i potrzebowałbym wizualizacji słów ;)

No a poza tym - spotkałem się z wypowiedzą (jeśli mnie pamięć nie myli, Ed'a), że mix i mastering obu dzieł jest bardzo różny od ich pierwotnego brzmienia... Co autor tych słów miał konkretnie na myśli? Nie, żebym był wybredny, ale faktycznie, złożenie całości pozostawia wiele do życzenia (dziwny efekt "stereo" sprawia, że wokal silniej dociera do słuchacza z - w moim wypadku - lewej słuchawki).

Ja mam do czynienia z obróbką dźwięku i nagrań z racji tego, iż zajmuję się muzyką "hip-hop" i znam możliwości różnych producentów tej muzyki. Można się tłumaczyć tym, że nagrania mają swoje lata itd. Wiem, że to szukanie dziury w całym, ale czy nie dałoby się tego zrobić lepiej? ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony