Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

video Niemena 2004-01-26 - 2004-08-27 grzegorz 11 7720
grzegorz
2004-01-26 11:13:56
czesław niemen o ile wiem to nagrał teledyski (na pewno do Enigmatica). czy są one dostępne w jakimś sklepie? czy ktos z was ma może na płytach takie coś?
Darek Sieradzki
2004-01-26 16:28:08
To były filmy Janusza Rzewuskiego i oczywiście o żadnym oficjalnym wydaniu i kupowaniu w sklepie nie masz co marzyć (przynajmniej na razie).

Ja niestety też mam tylko fragment "Bema pamięci...", z którego wyciąłęm sobie to zdjęcie które jest teraz na pierwszej stronie serwisu... Całości już pewnie dawno telewizja nie puszczała :(
Maciek
2004-01-26 21:50:31
Niestety, ale nasza TV przechodzi samą siebie, nadając różne programy z udziałem Niemena bez składu i ładu. Dziś np. TVPolonia pokazała bez zapowiedzi fragment koncertu Czesława Niemena z 1991r. z udziałem m.in. Antymosa Apostolisa i Janusza Popławskiego. Smutne to, że dopiero śmierć Artysty spowodowała nim ponowne zainteresowanie ze strony środków masowego przekazu, a także zwykłych ludzi. Miejmy jednak nadzieję, że TVP wzniesie się ponad poziom biesiadny, który proponuje nam już od wielu lat i pokaże nam w całości starsze programy z udziałem Niemena, a w tym również ten zrobiony do płyty Enigmatic.
roman
2004-01-31 15:16:55
Ten koncert w Polonii to była rejestracji z sopockiego Old Rock Meetingu, kiedyś już pokazywana
art
2004-02-03 13:17:37
Udalo mi sie ostatnio dzieki uprzejmosci znajomego obejrzec wszystkie teledyski z plyty "Niemen Enigmatic" i fragmenty wystepu z Monachium '72. Co chyba najciekawsze, widzialem takze koncertowe wykonanie "Strange IS This World", wyglada, jakby bylo fragmentem filmu. Graja w skladzie z Helmutem i Przybielskim... Czy ktos cos kojarzy?
Maciek
2004-02-03 16:53:52
[quote=""art"]Udalo mi sie ostatnio dzieki uprzejmosci znajomego obejrzec wszystkie teledyski z plyty "Niemen Enigmatic" i fragmenty wystepu z Monachium '72.

No, to Ci zazdroszczę ! Co prawda pamiętam teledyski ( a właściwie film ) do płyty " Niemen Enigmatic ", ale niestety nigdy nie udało mi się go nagrać. A może, ktoś ( Twój znajomy ) podzieli się z fanami Niemena tymi materiałami w formie VCD ?
art
2004-02-03 21:44:03
MaciekNo, to Ci zazdroszczę ! Co prawda pamiętam teledyski ( a właściwie film ) do płyty " Niemen Enigmatic ", ale niestety nigdy nie udało mi się go nagrać. A może, ktoś ( Twój znajomy ) podzieli się z fanami Niemena tymi materiałami w formie VCD ?


Sam bym sie podzielil, gdybym mial gdzie dokonac "zrzutu" tego materialu...
bitels
2004-08-24 08:51:12
Engimatic został sfilmowany jako "Rapsod", było to coś w rodzaju przeprośin za złośliwy "Sukces". W 2003 roku, TV Polonia, 1 Listopada (Święto zmarłych) nadawała kilka razy dziennie "Bema Pamięci...." sam widziałemze 3 razy, ale nie cały. Mogliby nadać kiedyś i resztę - "Kwiaty Ojczyste" czy "Jednego serca". A TVP to zbiór teledysków z Niemenem lub nagranych występów ma całkiem pokaźny: Opole, Sopot, występy Niemena z orkiestra Górnego w 1980 roku i inne. Szkoda, że część z nich została "zutilizowana", mam na myśli występ Grupy Niemen, chyba z Opola 72. Niemen wiedział, że co lepsze, to musi być skasowane przez jego wrogów. Szkoda.
art
2004-08-24 11:47:34
Te praktyki dotyczyly niesety wszystkich mediow i nie tylko w stosunku do Niemena. "Wizyjne" Opole '72 zniklo z tasm podobnie jak wystep SBB z Opola '76 z tasm radiowych...
matt
2004-08-25 12:22:00
zupełnie nie znam tamtych czasów ze względu na swój wiek. ale czy te zapisy koncertów lub nagrania radiowe były kiedyś emitowane? bo jeśli tak to istnieje nadzieja, że je ktoś nagrał i może jeszcze uda nam się je zobaczyć lub usłyszeć
art
2004-08-25 22:22:39
ja ze wzgledu na wiek rowniez nie znam :D pewnie jeszcze bardziej, niz Ty...

natomiast ludzie nagrywali rozne rzeczy - SBB Opole '76 na CDR'ach teraz krazy - koszmarna jakosc i tylko druga polowa wystepu (w wersji radiowej, minimalnie okrojonej, ale zawsze).
Needs
2004-08-27 17:46:44
romanTen koncert w Polonii to była rejestracja z sopockiego Old Rock Meetingu, kiedyś już pokazywana

a jest dostępna w internecie w formacie divx (dość dobra jakość). Materiał ma ok. 26min. Można go ściągnąć za pomocą programów "eMule", "Kaza" itp.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony