Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

znalazłem coś extra :) autograf Niemena 2004-01-25 - 2007-07-23 johnny55 13 9620
johnny55
2004-01-25 17:41:37
Właśnie znalazłem na allegro ( http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=20484958 )
autograf Niemena!!! niesamowite, jestem prawdziwym szczęściarzem :lol: bo mam też taki ale na kartce z zeszytu
:lol: :lol: :lol:
Darek Sieradzki
2004-01-25 17:55:42
Zaczyna się szaleństwo na Allegro, zupełnie jak po śmierci Ciechowskiego. No ale tak to już jest.

Szkoda tylko, że czasami ludzie są bardzo naiwni: w mijającym tygodniu ktoś za "Człowiek jam niewdzięczny" wydawnictwa Andromeda (czyli za przegrywany ze zdartego longplaya koszmarek wydawniczy, który można kupić na straganach za 8 PLN, a i tej sumy szkoda) dał coś w okolicach 60 złotych :shock:
Maciek
2004-02-13 06:45:02
Obserwuję od pewnego czasu zakupy na Allegro płyt i pamiątek po C. Niemenie. I niestety tu najlepiej widać tych... wszelkiego rodzaju " fanów " jego twórczości. To, że najczęściej kupowane są składanki to pół biedy. Robią to Ci, którym jego śmierć przypomniała na chwilę ( ! ), że był ! Więc kupują CD " the best " i przez chwilkę męczą jego stare hity. Te osoby mogę zrozumieć. Natomiast zupełnie nie pojmuję tych, którzy za spore pieniądze kupują pirackie CD wydanie przez Andromedę i jej podobnych ! Darek już napisał o jakości tych nagrań oraz o ohydnej szacie graficznej, więc nie będę tego powtarzać. Również sam Niemen tak często wypowiadał się bardzo negatywnie o tych wydaniach ! A przecież również na Allegro lub w sklepie z płytami za podobne ( a niekiedy wręcz mniejsze ! ) pieniądze można kupić ten sam CD, ale wydany legalnie i z oryginalną okładką !
Darek Sieradzki
2004-03-17 00:22:29
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22600100 :shock:

A tu Terra Deflorata na CD, dla tych którzy poszukują: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22444477 - tylko pewnie też skończy się wysoko...
matt
2004-03-17 15:23:09
a może byśmy założyli wspólne konto i skladali sie na rzadkie plyty?

oczywiscie powstalby problem jak to przekazywac i czy tak wogole mozna.

w kazdym razie rzucam pomysl, moze powstana jakies konkretne propozycje i rozwiazania
Mariusz (Meksyk)
2005-04-04 19:48:27
A ja mam autograf Czeslawa z koncerty w sali Korony w Krakowie (druga polowa lat 80tych), ale za nic go nie sprzedam.

Pozdrawiam
bubu
2006-01-17 21:28:10
Hehe nie wiem jak wy ale ja odnalazłem plakat a tam widnieje złoty podpis Cześka :D
tiger88
2006-01-19 21:19:48
:twisted: A ja mam bilet z autografem Niemena z wystepu we
Frankfurcie w chyba 1994.Nawet porozmawialismy wtedy i Niemen
podpisal mi okladki Cd.Dlugo je wtedy ogladal i pytal sie gdzie je kupilem.
Wtedy nie wiedzialem ze sa piraci i nie moglem sie nadziwic o co mu
chodzi.
No bo gdzie mozna kupic plyty jak nie w sklepie.
I kupilem od niego MR ,mam ja do dzisiaj.
To byl fajny wystep.
Tiger88
gasket
2006-01-20 14:51:38
przecknalem sie na chwile z zimowego snu - i pozdrawiam wszystkich w nowym roku -

tez mialem kiedys rozne autografy w ksiazeczce telefonicznej - nosilem ja w tylnej kieszeni razem z kalendarzykiem - kalendarzyk co rok sie zmienial - a spis telefonow zostawal
z autografow byl stockhausen xenakis etc
chociaz nie od wszystkich bralem autografy - gadalem kiedys z boulezem a autografu nie mam
z tymi autografami to raczej bylo tak dla hecy

przy okazji - paryz - bardzo -kulturalne- miasto

spis telefonow z autografami przez lata sie zuzyl - a ja juz nie nosze kalendarzyka w tylnej kieszeni
w ogole nie nosze
jak to mowi - szczesliwi czasu nie licza

gasket
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-15 08:54:46
ja nie posiadam autografu Niemena,gdyż wiem,że nie był zwolennikiem tego irracjonalnego zapędu fanów(o tym napisał dość wyrażnie),mnie interesowały Jego przekazy,muzyka ,dlatego dla mnie a u t o g r a f e m jest Jego muzyka,poezja a wynika to z szacunku dla tak szczególnego Artysty.wiem co to znaczy nachalność,gdyż i ja nie toleruje ,gdy ktoś mnie nęka. Nie czuje zatem niedosytu wręcz przeciwnie,jestem rad .Spójrzmy na to nieco inaczej a mianowicie nikt boga nie widział,nie otrzymał żadnego pisma ani autografu a ludzie wierzą, wyrażam tu pogląd,ze choć wiele osób np. nie widzialo Niemena ale Go nie uwielbiają,lecz rozumieją to oto wlasnie chodzilo Niemenowi .
migaweczka
2006-06-15 09:21:28
Wiele razy obserwowałam artystów zmęczonych rzeszą fanów napierających na ochroniarzy, by tylko dostać się do swojego idola i poprosić o podpis... Oczywiście do pewnego momentu to na pewno miłe, w końcu to cena za popularność, a przy okazji może i trochę motywacja do działania dla artysty.
Ten magiczny podpis jest dla niektórych fanów miarą wartości artysty (każdy ma prawo do własnego sposobu pamiętania o idolu), ale też uważam, że nie o to chodzi gdzie i ile razy ktoś się podpisze, ale liczy się atmosfera na koncertach, muzyka, teksty. To zostanie w pamięci na zawsze, a autograf, jak spis telefonów gasketa, gdzieś się zapodzieje z biegiem lat :)

Czy przy okazji koncertów, zwykły szary człowiek-fan miał szansę, żeby dostać się do Niemena i porozmawiać choć chwilę ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-15 11:07:48
migaweczkaWiele razy obserwowałam artystów zmęczonych rzeszą fanów napierających na ochroniarzy, by tylko dostać się do swojego idola i poprosić o podpis... Oczywiście do pewnego momentu to na pewno miłe, w końcu to cena za popularność, a przy okazji może i trochę motywacja do działania dla artysty.
Ten magiczny podpis jest dla niektórych fanów miarą wartości artysty (każdy ma prawo do własnego sposobu pamiętania o idolu), ale też uważam, że nie o to chodzi gdzie i ile razy ktoś się podpisze, ale liczy się atmosfera na koncertach, muzyka, teksty. To zostanie w pamięci na zawsze, a autograf, jak spis telefonów gasketa, gdzieś się zapodzieje z biegiem lat :)

Czy przy okazji koncertów, zwykły szary człowiek-fan miał szansę, żeby dostać się do Niemena i porozmawiać choć chwilę ?
" Koncert jest ulotny,a płyty przetrwają"-stwierdził Niemen w swoim ostatnim wywiadzie rad. z 12 grud. 2003r.
migaweczka
2006-06-15 11:18:13
stan.i.slaw N.AE." Koncert jest ulotny,a płyty przetrwają"-stwierdził Niemen w swoim ostatnim wywiadzie rad. z 12 grud. 2003r.

OK, to prawda, ale jednak wspomnienia i wrażenia z koncertu na długo zostają w pamięci. O wiele więcej emocji krąży w powietrzu, kiedy czuje się na żywo zespolenie z artystą i grupą fanów podczas takiego wydarzenia.
eltopo
2007-07-23 12:28:04
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony