Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Terra Deflorata

"Człowiek oracje swe niezręczne ozdabia w komunały."
Wątki usunięte przez moderatorów ze względu na niedopasowanie do tematyki forum, brak kultury rozmówców, brak treści i sensu lub naruszenie innych punktów regulaminu forum.

Terra Deflorata: Koncert 2011-01-08 - 2011-01-11 Leszek Botwina 6 193
Leszek Botwina
2011-01-08 13:11:51
Muszę jeszce coś dodac, bardzo nie podoba mi się upolitycznienie FORUM NIEMENA.
Bardzo to jest przykre, że robi to członek rodziny Wydrzyckich.
Takie zdjęcie służą tylko do podzielenia fanów Niemena. Jeżeli to był taki cel RJW - to gratuluję.
Osobiście myślalem, że RJW zawsze kieruje się dobrem
upamiętnienia i propagownia twórczości WIELKIEGO KUZYNA. Zawiodłem się.

Sądzę może jednak, że nie obudzą się demony i że MY FANI nie poróznimy się na tyle, żeby "lac się po szczękach".
Apeluję do wszystkich fanów w kraju - NIE DAJMY SIĘ PORÓŻNIC I WCIĄGNĄC W ROZGRYWKI POMIĘDZY RJW I MN.
Darek Sieradzki
2011-01-08 13:51:22
Leszek BotwinaApeluję do wszystkich fanów w kraju - NIE DAJMY SIĘ PORÓŻNIC I WCIĄGNĄC W ROZGRYWKI POMIĘDZY RJW I MN.

Chyba nieuważnie czytam wątek. Jakie rozgrywki :shock: ?...

Pomiędzy zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego z płytą Niemena w ręku czy też przytoczeniem jego (bardzo na temat) wypowiedzi a "upolitycznieniem forum" jest ogromna różnica, nie róbmy z igły widły.
Markovitz
2011-01-08 14:36:58
Okazuje się, że najważniejsza dla fanów linia podziału nie biegnie wzdłuż okopów wykopanych przez polityków, ale niestety przez Muzę Artysty, która od kilku lat na wszelkie sposoby torpeduje inicjatywy, z jakimi wychodzi rodzina Wydrzyckich i sympatycy twórczości Niemena skupieni w stowarzyszeniach oraz na tym forum.

Jeśli kolega Leszek sądzi, że album TERRA DEFLORATA- KONCERT spadł na nas z obłoków, to .. winszuję.
Nie miejsce tu na próby rozwikłania problemów prawnych związanych z tym wydawnictwem. Natomiast jako wieloletni sympatycy twórczości Niemena możemy dać tu wyraz swoim opiniom o wartości artystycznej i historycznej opublikowanych nagrań (dla mnie jest ona nieoceniona).

Dlatego dziwię się Leszkowi, że zamiast napisać coś na temat utworów, o których oficjalnie mógł sobie dotąd tylko poczytać, wychodzi z bezsensownym apelem do tych, którzy są lepiej zorientowani od niego.
Leszek Botwina
2011-01-08 18:42:17
Rozumiem, że jako moderator, DROGI MARKOVITZ, masz prawo wyznaczyc, uzmysłowic i wskazac, szaremu fanowi z prowicjonalnego miasta, jego miejsce w szeregu. Przyjmuję to z pokorą. NIe zmieniam jednak zdaania na temat upolityczniania forum.
Pokazywanie sie z politykiem tego wymiaru i szczególnie z płytą Niemena to jest poszukiwanie elektoratu wśród
uczestników FORUM.Rozumiem, że moderator ma prawo kwalifikowac posty według swojej oceny w odniesieniu do
praw forum. Dlatego szanuję to prawo bez akceptacji decyzji.
Markovitz
2011-01-08 21:24:07
Nie jestem moderatorem, a i mojego miasteczka nie będę porównywał z innymi, bo pewnie przegram :)

Leszku- opierasz się w swoich sądach tylko na swoich wyobrażeniach a nie na faktach.

Leszek BotwinaPokazywanie się z politykiem tego wymiaru i szczególnie z płytą Niemena to jest poszukiwanie elektoratu wśród uczestników FORUM

Tak właśnie :wink: A pan Jarosław zaraz się zaloguje i będzie pisywał o Niemenie, aby odnaleźć elektorat...

Może kolega by się wyspał, a potem dowiedział się u źródła, jak się rzecz ma.. hę ? :idea:

Poproszę o dołączenie tego listu do topiku w podforum Terra deflorata :)


PS Zestawianie albumu koncertowego ze studyjnym, co czyni pewna Pani, jest zupełnym nieporozumieniem.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-01-10 20:59:40
Rece opadaja .
Myslalem ze zima botwina nie istnieje . A jednak .
Zagrozenie elektoratu na forum !? Te kilka osobi i u nie wszystkich warto bywac .
Apele o pokoj , ze wojen nie bedzie wiecej . Ironia tekstu i rzeczywistosci .
Zeby cos pisac to najpierw trzeba cos wiedziec , nawet na zlecenie . :?
Andrzej Mróz
2011-01-11 08:55:39
Markovitz PS Romualdzie - bez Twojej fotografii z J.K. mój poprzedni post spadł na forum ni z gruszki, ni z pietruszki.

Jeśli komuś była ona solą w oku, to zawsze może stanąć tam, gdzie kiedyś stało ONO.. i chyba nadal stoi.

To FATUM (ciągnące się gdzieś od czasu LP Katharsis) wciąż nie pozwala w pełni zaistnieć sztuce Niemena.


I mnie brakuje tutaj tej fotografii. Nie ze względu na Jarosława Kaczyńskiego, nie ze względu na Romualda Wydrzyckiego i nie ze względu na prezentowaną na fotografii płytę, ale ze względu na kulturę jaka powinna panować na forum wielkiego duchem Artysty.
Przykro mi Romualdzie, że pod presją coraz wyraźniej wkradającego się na to wspaniałe niegdyś forum, zwykłego zdziczenia zarówno obyczajów jak i zdziczenia człowieczeństwa i kultury niektórych tu piszących, usunąłeś to zdjęcie.
Przykro mi również, że na forum panoszy się tandeta, a samo forum coraz bardziej sprowadzane jest do poziomu afisza informującego o kolejnych imprezach, czy audycjach związanych z Niemenem, których zamiast przybywać, też jakby coraz mniej.
Przykro mi również, że niemal wszyscy użytkownicy forum, milcząco godzimy się na tę degrengoladę.

Jeszcze napiszę kilka słów do tych z nas, którym ponoć przeszkadza na forum polityka.
Otóż polityka to według sofistów sztuka zdobycia i utrzymania władzy. Według Platona to umiejętność wcielania w życie idei. Takie rozumienia polityki panują na wschodzie i na zachodzie poza naszymi granicami. Ostatnio wkradły się i zainstalowały również w świadomości wielu Polaków. Przypomnę tylko, że platońskie rozumienie polityki zrodziło w XX w. nieopisane zbrodnie, a sofistyczne rozumienie polityki rodzi nędzę i ....oligarchię.

Tymczasem w tysiącletniej tradycji polskiej polityka zawsze była troską o wspólne dobro.
Jest to koncepcja Arystotelesa. Zawsze byliśmy bardziej cywilizowanym narodem niż reszta Europy. Taka polityka nigdy ludzi nie dzieliła, gdyż dobro było zawsze wspólne. Dorobek twórczy Niemena jest też częścią tego wspólnego dobra i nie da się dbać o niego bez .... stosowania polityki, choćby tylko wydawniczej, promocyjnej, czy prawnej.
Jako naród, jako Polacy nie wyszliśmy z łona Manifestu Lipcowego, z łona Gazety Wyborczej, czy z łona jakiegoś tam TVNu. Mamy swoją kulturę, swoją tradycję i zawsze pojęcie wspólnego dobra było dla nas drogowskazem w działaniu.
To tyle odnośnie fotografii i uwag jakie się tu pojawiły w związku z nią.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Terra Deflorata | górę strony