[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 0:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob paź 11, 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Veriton pisze:
podoba mi się wspólny Recital Urbaniaka z Sendeckim z 1983 roku wydany zresztą na winylu przez Tonpress...

Ten materiał był wydany także na kasecie- miło mi się przy niej podróżowało. Kilka lat później Urbaniak zagrał życiowe solo na płycie Milesa Daviesa i było to szczytowe osiągnięcie naszego jazzmana. Obecnie Pan Michał sprawdza się jako producent, aktor i odkrywca młodych talentów (jazzmanów i hip-hopowców).
Niedawno gościł w audycji Hirka Wrony zapowiadając kolejną edycję Urbanator Days.
Przy tej okazji wspomniał swoją współpracę z Czesławem Niemenem- tę z lat 80.

Posłuchajcie => Soul- muzyka duszy PR3 8-) (ikonka głośnika)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 12, 2017 8:40 
Awatar użytkownika

Ukazanie się w Polsce maxisingla "Extravaganza" ucieszyło wielu fanów i kolekcjonerów. Za wydaniem płyty stoi Michał Urbaniak. Mimo, że płyta brzmieniowo nie odbiega tak bardzo od innych nagrań Niemena z lat 80., to nasz Artysta nie był jej producentem (ani kompozytorem). Na jej brzmienie duży wpływ miał inżynier dźwięku Ed Terry, ale uzyskany dzięki niemu funkowo- dyskotekowy sound w "Pod Papugami" Czesław uważał za zbyt przytłaczający ("przewalony")" i w wersji solowej granej przez siebie na koncertach znacznie złagodził perkusyjny beat.
Z kolei kołyszące reggae z muzyką Urbaniaka i tekstem Allena - z tego co wiem- nie doczekało się wykonania ani podczas polskiej "Extravaganzy" w nowojorskim Studio 54, ani podczas trasy koncertowej po Polsce. Po ponad 30. latach od kiedy oklaskiwałem duo Urbaniak-Niemen na Jazz Jamboree, piosenka "High Horse" (tłumaczenie tytułu jako "Wysoki koń" jest błędne, bo to idiom) zagościła na Liście Przebojów Trójki. Mam nadzieję, że ten kawałek jeszcze spłata figla radiowym prezenterom i przesunie się o kilka pozycji w górę, ale to już zależy tylko od Was...
Co tydzień można głosować na Urbaniaka i Niemena (znajdujemy ich w zestawie pod literą "U", zaznaczamy kratkę i na dole strony klikamy "głosuj") :arrow: głosowanie na LP3.

PS W ostatnich notowaniach LP3 "High Horse" wskoczyła na miejsce 40., które zajmowała 2 tygodnie, po czym zeskoczyła na 42., a następnie oczko niżej. Może teraz- z Waszą pomocą- skoczy wyżej..?

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.