[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 19, 2017 21:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Jaki zespół Niemena uważasz za najlepszy ?
Niemen i Akwarele 4%  4%  [ 2 ]
Niemen Enigmatic '69-70 (z Namysłowskim) 13%  13%  [ 6 ]
Niemen Enigmatic '71 (z okresu Czerwonego albumu) 4%  4%  [ 2 ]
Grupa Niemen 38%  38%  [ 18 ]
Niemen Aerolit (z Błędowskim, z okresu 41 Potencjometrów Pana Jana) 2%  2%  [ 1 ]
Niemen Aerolit ( z okresu albumu Niemen Aerolit) 25%  25%  [ 12 ]
Mourner's Rhapsody (Abercrombie, Laird, Hammer) 0%  0%  [ 0 ]
Niemen AE. z okresu Idee fixe (Radziejewski,.J.Dziemski, Kasprzyk) 8%  8%  [ 4 ]
Niemen z okresu przed LP Postscriptum (Czaj-dr,.J.Dziemski, Radziejewski) 0%  0%  [ 0 ]
Niemen z Robotestrą :) 6%  6%  [ 3 ]
Liczba głosów : 48
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw sty 23, 2014 8:46 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Dziwuję się strasznie, gdy widzę wpisy w stylu "nie znoszę okresu Niebiesko - czarnych i Akwareli". Swoją drogą, ciekawi mnie też, z czego to wynika.

Może moje słowa, że nie znoszę, były faktycznie odrobinę przesadzone. Po prostu nie lubię tak, jak późniejszej Niemena sztuki. Ja lubię słuchać tych starych nagrań, bo poznałem je najwcześniej i one przypominają mi ten właśnie czas. Mam do nich sentyment straszliwy, że płaczę przy odtwarzaniu.
I chociaż - zostało to zauważone - Niemen od początku był oryginalny i niszowy, to z początku jednak bardziej komercyjny (lecz oczywiście o takowej komercji nie myślał).
Niebiesko-czarnych i Akwareli słucham właściwie tylko z sentymentu, dla wspomnień.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 23, 2014 14:40 
Awatar użytkownika

Bardzo lubię zespół Enigmatic ze Z.Namysłowskim.To była świetna kapela a być może i Niemen był wtedy u szczytu swoich możliwości wokalnych i artystycznych.Ta muzyka sprawia wrażenie jakby płynęła i kołysała się.Tam wspaniale gra sekcja rytmiczna.No i jest jeszcze fenomen tego filmu Rzeszewskiego,który tak dla mnie jest nierozerwalnie związany z tą muzyką,że wolę jej słuchać właśnie oglądając ów film.Być może ja mam tutaj jakąś obsesję,ale tego rodzaju archiwalia mają coś bezcennego.Są świadectwem swoich czasów.To dotyczy nie tylko samej muzyki,ale i mody i tej całej aury jaka temu towarzyszyła.Nie sądzę,że gdyby nawet Niemenowi udało się zebrać później równie wspaniałych muzyków to mógłby zagrać tamten materiał równie wspaniale.Takie rzeczy są nie do powtórzenia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 23, 2014 19:19 
Awatar użytkownika

W ankiecie prowadzi Grupa Niemen z 16 głosami. Cieszę się, bo też oddałam na nich swój głos. :D
We wczorajszych Rozmowach po zmroku w radiowej Dwójce mogliśmy posłuchać opowieści Józefa Skrzeka o współpracy z Niemenem. Była też mowa o tym, że najwyższa pora, aby zachowane koncerty Grupy Niemen w końcu zostały wydane.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 14, 2014 19:43 
Awatar użytkownika

Moje głosy otrzymali Grupa Niemen i Akwarele.
Dzisiaj, bo niewykluczone, że jutro zagłosowałbym inaczej ;)
Generalnie wszystko co nagrał Niemen mi pasuje, i liczę na to, że sporo jego niewydanej dotąd muzyczki będzie mi jeszcze dane usłyszeć.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 15, 2016 19:34 
Awatar użytkownika

angur pisze:
wojtek_k pisze:
Wystarczy posłuchać Skrzeka na organach hammonda w utworze "Com Uczynił", kiedy to wchodzi trąbka. :) Pewnie uważacie, że lepiej by to zagrał Jacek Mikuła. ;) Jacek Mikuła świetnie zagrał na hmmondzie w utworach "Nie jesteś Moja" oraz "Chwila Ciszy", jednak uważam, że Skrzek był najlepszym organistą :N:

Nie wiem czy Jacek Mikula by to zrobil lepiej, niemniej solo Hammondow w "Com uczynil" gra Niemen. Pamietam to dokladnie z kilku koncertow Grupy, m. in. w cyrku w Warszawie :wink: tym bardziej ze autorstwo tego wlasnie sola bardzo mnie intrygowalo po wysluchaniu plyty Niemen vol.2.

Mam przed sobą kopię dokumentu z sesji do płyt "Niemen, Vol. 1" oraz "Niemen, Vol. 2" podpisaną m.in. przez menagera grupy Jerzego Bogdanowicza z datą 15.07.1972. Wynika z niej, że na Niemen gra na organach Hammonda na większości utworów, ale nie w "Com uczynił". Solo w tej kompozycji jest właśnie "autorstwa" Józefa Skrzeka.
Dla ścisłości Niemen gra na organach w: "Requiem dla Van Gogha", "Inicjałach", "Marionetkach", "Piosence dla zmarłej".
Skrzek jedynie w "Com uczynił". Choć muszę dodać, że również w "Przecież nas wita", którego to utworu podkład instrumentalny został nagrany podczas tej sesji. Generalnie - w studio - Skrzek był przede wszystkim basistą.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2016 7:42 
Awatar użytkownika

Zdecydowanie Niemen Aerolit. Uwielbiam tę płytę, dzięki niej chyba zakochałem się w brzmieniu melotronu. Nie mogę się doczekać, aż ukaże się WRESZCIE jej reedycja.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.