[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 19, 2017 21:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

KTÓRA WERSJA JEST WG Ciebie CIEKAWSZA
1. Ta z roku 1974 70%  70%  [ 7 ]
2. Ta obecna z roku 2008 30%  30%  [ 3 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn maja 19, 2008 21:37 
Awatar użytkownika

Dla mnie wersja z 1974 roku jest bogatsza interpretacyjnie i (że tak powiem) bardziej wyrazista, a może zwyczajnie jest najbardziej zbliżona do moich gustów muzyczno-estetycznych. Być może Rodowicz chciała nadać tej piosence "świeżości", może innego wymiaru, jednak, jak sądzę ze stratą dla utworu :( Chciałabym wierzyć, że przy podjęciu decyzji o nowej wersji, wokalistką nie kierowały pobudki komercyjne...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 10, 2008 20:42 
Awatar użytkownika

Dla fanów Maryli Rodowicz (Niemen też do nich się zaliczał), którzy nie zakupili dotychczas jej ostatniej płyty "Jest cudnie", mam ciekawą informację.
W piątek 14 listopada Gazeta Wyborcza będzie do kupienia właśnie z ta płytą. :)
:arrow: Chyba warto mieć ją w swej kolekcji?
Ps. Dodam, że nie jestem reklamodawcą ani Gazety Wyborczej , ani Maryli Rodowicz.
Reklamy Niemena jednak się nie wypieram.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 10, 2008 22:55 
Awatar użytkownika

Jeszcze w listopadzie ukaże się reedycja płyty "Jest cudnie", która będzie zawierała dwie dodatkowe premierowe piosenki oraz DVD z recitalem Maryli w Opolu w 2008 roku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 15, 2008 14:00 
Awatar użytkownika

Dzięki interwencji mojej mamy, udało mi się otrzymać płytę "Jest cudnie" - przyzwyczajony jestem już do wersji z 1974 roku, ale przyznaję, że nowa interpretacja także należy do udanych - brakuje mi jedynie pierwotnie dynamicznych chórków :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 16, 2009 21:27 
Awatar użytkownika

http://wyborcza.pl/1,95793,6599087,Zlot ... rylank0509

- fajna sprawa, ciekaw jestem, co sądzą o tym fani Maryli - czy to potrzebne, czy to chwyt marketingowy... Płyta "Jest cudnie" też była do nabycia z gazetą, czyżby kiepska sprzedaż czy chęć dotarcia za wszelką cenę do szerokiej publiczności? Jak zareagowaliby tutaj zgromadzeni, gdyby to płyty Niemena doczekały się takiej reedycji?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 17, 2009 12:26 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Jak zareagowaliby tutaj zgromadzeni, gdyby to płyty Niemena doczekały się takiej reedycji?

Maryla Rodowicz nie ma zahamowań jeżeli chodzi o promocję samej siebie. Kiedyś czynnie popierała komuchów w ich kampanii wyborczej śpiewając na ich eseldowskich wiecach wyborczych. Wówczas zadzwonił do niej Niemen i zapytał się jej czy ma tak ciężką sytuację, że nie ma co jeść i musi dorabiać popierając komuchów. Po tym telefonie Rodowicz wycofała się z kampanii eseldowskiej.

W 1990 r. w Sopocie na koncercie w Operze Leśnej, Niemen powiedział, że to pewien redaktor naczelny zapowiedział mu, że nie będzie popierany i lansowany jako artysta w III RP.
"bóg" redaktor o wielkiej mocy sprawczej dotrzymał słowa i Niemena można było usłyszeć jedynie w piosenkach dyżurnych, mimo że wiele czasu antenowego poświęcano wielkim i mniejszym artystom innych państw, a także udającym artystów polskim wykonawcom.

Myślę, że Niemen by się brzydził kojarzenia go z gazetą, która tak wiele złego dla Polski w swoim dwudziestoleciu uczyniła.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 17, 2009 15:32 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Myślę, że Niemen by się brzydził kojarzenia go z gazetą, która tak wiele złego dla Polski w swoim dwudziestoleciu uczyniła.

Komentarz Andrzeja jest nadzwyczaj agresywny i wynika z jego znanej niecheci do Adama Michnika i "Gazety Wyborczej" oraz jego (Andrzeja) prywatnych poglądów politycznych.
Pewnie jego post nadawałby się do usunięcia, podciągając go pod któryś z punktów regulaminu, ale nie będę tego wnioskował, bo to bez sensu.

Do Andrzeja.
Przed kilku tygodniami w tej właśnie gazecie promowana była płyta "Nasz Niemen" i wówczas jakoś nasz bojowy antyliberał nie okazał z tego powodu swego oburzenia.
Ba! W ogóle nie zareagował.
Wtedy Andrzejowi to nie przeszkadzało i jestem prawie pewien, że tę płytę nabył, mimo, że na jej awersie istniało logo "Gazety Wyborczej", a wydawcą była m.in. Agora.
Czyżbym się mylił?
No to jak to jest z tym zacietrzewieniem i krytyką gazety oraz jej redaktora, która ("Gazeta Wyborcza") wraz z nim - rzekomo - tak wiele złego dla Polski w swoim dwudziestoleciu uczyniła?
Kilka tysięcy czytelników pisma, które prowadziło szeroką kampanię reklamową płyty "Nasz Niemen", zachęcone ową reklamą jednak ten zestaw pięknych utworów Niemena nabyło i jakoś nic złego nie stało się z wizerunkiem Niemena.
Skąd nagle więc to oburzenie? Gorączka przedwyborcza, czy co?
A co Niemen by odczuwał, wiedząc, że jego płyty wydaje "Gazeta Wyborcza"?
Skąd Andrzeju możesz znać niewypowiedzianą opinię Niemena na ten temat?
On bardzo często udzielał wywiadów "Gazecie Wyborczej". Gazeta też poświęcało mu sporo miejsca. Możesz to sprawdzić (wielu z nas to uczyniło - vide choćby posty Ewy i Dominika w trakcie kilku dni wolnych od płatnej penetracji zasobów archiwalnych dziennika) i wówczas może Twoja opinia na temat "obrzydzenia Niemena faktem kojarzenia go z gazetą" uległaby diametralnej zmianie.
Ja raczej skłaniałbym się do większej rozwagi w wypowiadaniu potencjalnych opinii Niemena, których nie możemy już usłyszeć i zweryfikować. W innym wypadku traktował będę takie wydumane wypowiedzi, jako niezwiązane z tematem i prowadzenie swoistej wojny z wyimaginowanym wrogiem.
Nie Niemena, ale Andrzeja.
A to już są sprawy całkowicie prywatne i mało kogo one obchodzą na Forum Niemen Aerolit.

Wracając do meritum.
Precedens w postaci współudziału "Gazety Wyborczej" w wydaniu wspomnianej już płyty "Nasz Niemen" został uczyniony i to z pożytkiem zarówno dla fanów, jak i samego Niemena.
Zatem i kolejne propozycje (potencjalne do wydania przez "Gazetę Wyborczą") jakie mi się "na gorąco" narzucają (np. wydanie w formie CD materiału muzycznego z kasety "Przeprowadzka", wznowienie CD "Terra deflorata", a może kilku filmów z muzyką Niemena w formacie DVD - to na dobry początek), przyjąłbym z otwartymi rękami.
Sądzę, że nie tylko ja.
Ps. A odnośnie wznowień kompaktowych analogów Maryli Rodowicz - jestem jak najbaredziej "za" i już od rana stanę w kolejce, aby nabyć pierwszy krążek z tej kolekcji.
Bo to wybitna polska artystka jest.
A płyty zawierają wiele znakomitych utworów związanych z Niemenem i jego muzykami. Przypomnę choćby: "Kiedy się dziwić przestanę" (muz. Czesław Niemen), kilkanaście kompozycji organisty Niemen Enigmatic - Jacka Mikuły...
Jest cudnie... nie tylko za oknem. :)

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 24, 2009 23:17 
Awatar użytkownika

Andrzej przypomniał wypowiedź Niemena, którą usłyszał podczas sopockiego koncertu i na tej podstawie przedstawił swoje wnioski. Uważam, że Andrzej miał prawo powiadomić nas we właściwym wątku o tym, że nie lubi Maryli Rodowicz i wydawcy Gazety Wyborczej.
Na tej samej zasadzie Bogdan miał prawo zapewniać nas, że największa gwiazda polskiej estrady jest wciąż wierna Cz.N., choć dalibóg nie wiem, na czym ta wierność miała polegać...

Nasze dywagacje to tylko swobodna wymiana opinii - ot i wszystko.

Zgodnie z zasadą "po owocach ich poznacie" - dobre płyty kupuję, nawet jeśli nie poważam wydawnictwa. Tak rzadko można kupić krążek w dobrej cenie, że nie robię ceregieli z małego logo firmy (można zakleić ceną :wink: ).

Płyta "Rok"- w mojej ocenie - jest najlepszą pozycją w dorobku M.Rodowicz i warto ją mieć dla utworu "Kiedy się dziwić przestanę" Niemena oraz kilku świetnych piosenek z muzyką : Gaertner, Korzyńskiego i Mikuły.

Niezależnie od tego, czy dziwią nas wypowiedzi pani Maryli, to jednak trzeba przyznać, że Pani Mańka śpiewa znakomicie. To wielka sztuka wykonywać z powodzeniem ten fach przez dziesięciolecia, utrzymując przy tym znakomity kontakt z fanami. I między innymi o to w tym wszystkim chodzi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 20:31 
Awatar użytkownika

Mam pytanie do zainteresowanych.
Czy zamieszczona w internecie informacja o ukazaniu się czwartej płyty ze "Złotej kolekcji płyt" Maryli Rodowicz (4/5 - "Cyrk nocą"), jest zgodna z prawdą?
:arrow:
http://www.dodatkidogazet.pl/muzyka/rid ... cz-45.html
Mnie nie udało się dotrzeć do tej płyty i nie wiem, czy jest to tylko problem dystrybucji, czy być może seria została przerwana po wydaniu trzech pierwszych płyt.
Byłaby szkoda.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 21:12 
Awatar użytkownika

Słyszałem, że wydawca zrezygnował i przerwał serię. Drugą wiadomością jest wyrażenie chęci wydania tego bogatego materiału przez samą Artystkę. Niestety nie potrafię podać źródła, więc należy te doniesienia traktować raczej jako plotkę...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 21:43 
Awatar użytkownika

Ja też czytałam, że serię przerwano po trzeciej płycie, gdyż nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem. Trochę to dziwne, bo ceny płyt były naprawdę niewygórowane, a same płyty nie były chyba wcześniej wznawiane na CD...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 21:52 
Awatar użytkownika

W Trzciance te płyty cieszyły się sporym powodzeniem, musiałem nawet dokonać wielu zabiegów, aby otrzymać te krążki - które faktycznie nigdzie i nigdy dotąd nie były wydane w postaci CD.
Nie było zwrotów, był więc spory popyt, a zatem dziwne wydają się tłumaczenia Gazety Wyborczej.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 19, 2009 8:35 
Awatar użytkownika

:arrow:
Maryla wciąż wierna Czesławowi.

I Maryla postawiła no swoim.
Będzie więc "Zanim się dziwić przestanę" i w dodatku z gitarzystą, który grał z Czesławem Niemenem - Zbyszkiem Krebsem.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 19, 2009 10:41 
Awatar użytkownika

MR wierna :N: :?: :!: Jestem przekonany, że NIE ! http://www.koktajl24.pl/tag/sopot%2Bfestiwal
MR wystąpi z Dodą. :shock:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 19, 2009 12:03 
Awatar użytkownika

Czytanie "pudelków" rozmiękcza mózg.
Tego dowiedli radzieccy uczeni.
A oni zwsze mieli rację.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.