[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 16:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw paź 07, 2004 18:07 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Mamy oto zapowiedź drugiej książki o :N: tym razem autorstwa Marka Gaszyńskiego.
http://www.proszynski.pl/asp/zapowiedzi.asp
Być może termin jej wydania przesunie się w czasie o kilka dni.
A w niedalekiej przyszłości - dosłownie kilka tygodni - powinniśmy też wiedzieć coś więcej o następnej pozycji - czysto kolekcjonerskiej, która codziennie przybiera coraz bardziej realne kształty... ale o tym napiszę, gdy będę dysponował materiałem informacyjnym autora.

Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 10:14 przez Ed, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt paź 08, 2004 2:22 
Awatar użytkownika

Ed, a co z pierwsza ksiazka? O jaka pozycje chodzi? Pzdrowienia! Marcin

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt paź 08, 2004 10:07 
Awatar użytkownika

Pierwsza to oczywiście Monografia Romana Radoszewskiego ( szukaj na stronie ISKIER http://www.iskry.com.pl/index2.html), a pozycja kolekcjonerska, o której wyżej wspomniałem -( jej zawartość)- powinna "powalić" wszystkich. Ale o tym napiszę po premierze MONOGRAFII czyli po 20.X.

Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 10:14 przez Ed, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt paź 08, 2004 16:46 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
a pozycja kolekcjonerska, o której wyżej wspomniałem -( jej zawartość)- powinna "powalić" wszystkich. Ale o tym napiszę po premierze MONOGRAFII czyli po 20.X.

W takim razie moje pytanie, czy warto kupować Monografię i czy taki jak ja śmiertelnik z Krakowa będzie miał szanę na kupno wydania kolekcjonerskiego ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 10, 2004 15:06 
Awatar użytkownika

Każda z pozycji - wg mnie - warta jest posiadania w swojej biblioteczce, dlatego, że każda inaczej patrzy na twórczość i życie Niemena, inny fragment jego dokonań akcentuje, a wszystkie razem pozwolą nam wyrobić sobie - lub zmienić - swoje zdanie o :N: -ie.
A wydaie kolekcjonerskie z pewnością dotrze do tych, którzy będą chcieli je nabyć.

Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 10:15 przez Ed, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 31, 2004 22:31 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
Każda z pozycji - wg mnie - warta jest posiadania w swojej biblioteczce,...

Myślałem błędnie, że książka " Kiedy się dziwić przestanę " będzie miała dwa wydania - " podstawowe " i kolekcjonerskie ( tak jak jest w przypadku właśnie wydanej książki o Skaldach ) i stąd moje pytanie, czy kupować ? Oczywiście książkę aut. R. Radoszewskiego już posiadam, a na pozostałe z niecierpliwością czekam !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 05, 2004 14:24 
Awatar użytkownika

W programie Wideoteka Dorosłego Człowieka (1 X), Marek Gaszyński zapowiedział, że ksiazka ukaze sie prawdopodobnie za 2 lub 3 tygonie. Jednak to jest chyba termin dotyczacy Warszawy. W piatek przed ostatnim długim weekendem w empiku we Wrocławiu ksiazki Romana Radoszewskiego jeszcze nie było.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 05, 2004 15:07 
Awatar użytkownika

Właśnie w Empiku byłem i też nie mieli książki Pana Radoszewskiego :(

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 05, 2004 15:29 
Awatar użytkownika

Premiera ksiązki M. Gaszyńskiego będzie miała miejsce 16 listopada, natomiast Prószyński i S-ka zapowiadają wprowadzenie jej na rynek od 8.11. Co do mojej książki: jest w EMPIK-ach, ale zakodowana pod... "c" )Czesław Niemen. Kiedy...).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 10:06 
Awatar użytkownika

16.11.2004 w warszawskim klubie jazzowym TYGMONT odbyła się premiera książki Marka Gaszyńskiego - "Czas jak rzeka". Imprezę prowadził Paweł Brodowski, niegdyś członek grupy - akompaniującej Czesławowi Niemenowi - "Akwarele". O pomyśle powstania i o samej książce opowiadał autor oraz przedstawiciel dynamicznego wydawnictwa Prószyński i S-ka. Imprezę uświetnił występ "młodego, zdolnego" Macieja Wróblewskiego, który wykonał kilka "wiecznie zielonych" utworów Mistrza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Romuald Wydrzycki, Roman Radoszewski, Tomasz Jaśkiewicz, Andrzej Rosiewicz, Krzysztof Sadowski, przedstawiciele PRiTV i wiele innych cenionych osobistości życia kulturalnego stolicy, których nie jestem w stanie wymienić z imienia i nazwiska. Przyczynę nieobecności Pani Małgorzaty Niemen tłumaczył przedstawiciel wydawnictwa. Impreza miała charakter luźnego spotkania klubowego. Książka wydana została wspaniale edytorsko, z dużą ilością niepublikowanych zdjęć. Obowiązkowa dla każdego fana Niemena.

Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 10:15 przez Ed, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 19, 2004 14:54 
Awatar użytkownika

Czytałem obie ksiązki poświecone naszmu Idolowi - Gaszyńskiego " Czas jak rzeka" i Radoszewskiego " kiedy się dziwić przestanę...". Muszę stwierdzić, że Marek Gaszyński napisał to dziełko z wielkim polotem literackim, oddając klimat jaki towarzyszył życiu i twórczości Niemena.
Jednym słowem autor, tak sądze, był mocno związany duchowo z tym co pisał.
Natomiast Roman Radoszewski zaprezentował "suchy wykład", jak zrutyniały i znudzony swoją profesją naukowiec-bez polotu, bez ducha, sucho, i dla pieniędzy.
TADEUSZ

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 19, 2004 15:35 
Awatar użytkownika

Drogi Tadeuszu! Masz prawo mieć swój gust (choćby spaczony) i swoje zdanie (choćby dalekie od obiektywizmu), lecz NIE MASZ PRAWA pisać, że napisałem tę książkę dla pieniędzy. Pomijając ten skromny fakt, że na pieniądzach mi specjalnie nie zależy (bo je mam) wykazujesz daeko idącą ignorancję: jak na razie do tej książki sporo dołożyłem. I może tak pozostać...
Roman Radoszewski

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 19, 2004 18:04 
Awatar użytkownika

Ludzie nie kłóćcie się. Każdy miał zapewne jakiś pomysł na książkę o Niemenie i tak się starał go urzeczywistnic. ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 19, 2004 23:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Natomiast Roman Radoszewski zaprezentował "suchy wykład", jak zrutyniały i znudzony swoją profesją naukowiec-bez polotu, bez ducha, sucho, i dla pieniędzy.

Sam sobie przeczysz. Z jednej strony "suchy, naukowy wykład", z drugiej "dla pieniędzy"? Pomyśl chwile i na drugi raz zdobądź się na bardziej konstruktywną krytykę...

Sam do tej pory nie napisałem nic o książce Romana (włączywszy to brak podziękowań za wspomnienie mojej skromnej osoby na jej kartach, co niniejszym, zawstydzony, czynie :oops: ) z prostego powodu - nadal ją czytam. To nie jest prosta w odbiorze książka, którą połyka się w jeden wieczór. Czytam ją rozdziałami, uważnie, jak czyta się rozprawę naukową którą chce się zrozumieć. Bo to jest "naukowy wykład", zgadzam się, ale zupełnie nie mogę się zgodzić z zarzutem braku polotu - wręcz przeciwnie - znajduję tam mnóstwo pasji i zaangażowania.

O książce red. Gaszyńskiego trudno mi na razie coś napisać, bo zaledwie przekartkowałem ją w Empiku. Aczkolwiek już po takim kontakcie można ocenić, że ciekawsze, barwne zdjęcia przyciągną większą "kasę" niż "Kiedy się dziwić przestanę", tak więc zarzut twój jest nonsensowny,

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 20, 2004 9:37 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
...dla pieniędzy.

A ja mam wrażenie przeciwne ! O książce p. Marka Gaszyńskiego jest sporo w Polskim Radiu ( prawie codziennie ), tylko dlatego, że p. redaktor w nim pracuje i ma swoje towarzyskie układy ! Kilka dni temu zwróciłem się do PR1 z prośbą o poinformowanie na antenie, że w Warszawie będzie miała swoją promocję książka poświęcona zespołowi Skaldowie. Książka, która nie została napisana przez żadnego fachowca muzycznego, ale przez fana zespołu, który nie tylko poświęcił jej kilka lat swojego życia, ale również sam ją przygotował do druku ( ale jak ! mam nadzieję, że docenią to Ci, którzy kupią książkę ) i wyłożył swoje pieniądze! Więc w tym przypadku nie ma mowy, o żadnych korzyściach finansowych ! Jednak PR nie raczyło nawet wspomnieć o spotkaniu z autorem i zespołem. Ktoś napisze, że trzeba przecież zapłacić za reklamę ! Może ? ale przecieć PR1 jest radiem publicznym i chodziło tu jedynie o informację, o wydarzeniu kulturalnym. A jeżeli nawet to... czy P. M. Gaszyński płaci za codzienną reklamę w tymże radiu ? Podobnie kiedyś zaskoczony usłyszałem nowy kawałek Skaldów w audycji prowadzonej przez M. Gaszyńskiego ! Lecz po chwili wyjaśniła się cała sprawa :) bo autorem tekstu tego utworu był ww :) I kto tu robi dla pieniędzy ?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.