[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 19, 2017 21:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn lis 06, 2006 12:27 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Tak niewiele tekstu na samej płycie [na koncertach bywało inaczej],

Czy bylo to omawianie danych utworow (nieco szerzej niz to jest uczynione na plycie), czy moze byly to jakies utwory wplecione w dzwieki? A jesli tak to :N: je recytowal czy spiewal?

Markovitz pisze:
Pan Cogito na podkładzie z Fatum.

Ciekawe...

A moze to jest odpowiedz na moje pytanie?

szach' raj pisze:
…weźmy takie literki NAE – to przecież rodzaj łącznika, swoista pieczęć (a może piętno ?), którą Niemen naznaczał wszystkie „dzieci” konceptu aerolit-katharsis… :wink: .

Nie jestem teraz pewien czy to sie pojawilo przy ostatniej plycie czy moze w boxie II. Mianowicie :N: wpierw oznaczal plyty(ę?) NAE tlumaczac to jako NiemeN AErolit, ale potem przeczytalem jego wypowiedz, ze skrot ow pozostal juz tylko jako "znak nieodgadniony" - Nota AEnigma (to w takim razie pewnie bylo po smierci Dziemskiego).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 18, 2007 15:56 
Awatar użytkownika

Mam pytanko... Konkretniej, tyczy się ono okładki - wiem, zapewne w książce o :n:-nie jest więcej informacji na ten temat i kiedyś do nich dotrę. Zamiast jednak przeskakiwać rozdziały i psuć sobie "niespodziankę", wolę spytać na forum :]

Obrazek Obrazek

czy różnica tych okładek jest spowodowana tylko jakością wydruku czy Niemen nanosił jakieś różnice? Inrygowało mnie to od samego początku :] Mój winyl ma okładkę jaśniejszą (ta z prawej strony), a CD z boxu jest bardziej wyrazista i ostra...

;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 20, 2007 18:22 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
czy różnica tych okładek jest spowodowana tylko jakością wydruku czy Niemen nanosił jakieś różnice?

Naprawde nie znam dokladnej odpowiedzi na to pytanie. Ale wydaje mi sie, ze pewnie mialo to wygladac tak jak na plycie w boxie. Pytanie tylko czy okladka z winyla to byl szczyt mozliwosci (jesli chodzi o kolory) drukarni w tamtych czasach, czy moze potem :n: uznal ze jednak kolory powinny byc bardziej kontrastujące?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: "Oczyszczenie"
PostZamieszczono: pt wrz 14, 2007 16:06 
Awatar użytkownika

Od pierwszego przesłuchania płyty nagranej w 1975r. wiedziałem, że nie każdy koleżka i nie każda koleżanka będą zachwycać się muzyką oznaczoną literkami NAE. Jednak miałem nadzieję, że każdy kto słucha radia i czyta gazety powinien przynajmniej znać tytuł pierwszego polskiego albumu z el-muzyką... Niestety prasa mało miejsca poświęciła temu wydawnictwu, a i radio utwory z tej płyty mało grało.

I wreszcie przyszedł czas, że tytuł "Katharsis" jest na ustach słuchaczy i krytyków :?

Za sprawą płyty pani Dody...

Nie słyszałem, aby Ktoś protestował, że taki tytuł jest już w ZAIKS-ie ...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt wrz 14, 2007 20:40 
Awatar użytkownika

W Polsce zostały wydane co najmniej dwie płyty o tytule
"Katharsis". Pierwsza to oczywiscie Niemena z 1975.
Druga została wydana w 1999 przez jazzmana Leszka Kułakowskiego.
Zdobyła nawet II miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forrum
w kategorii "Płyta roku".

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob wrz 15, 2007 8:05 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Mam pytanko... Konkretniej, tyczy się ono okładki - wiem, zapewne w książce o :n:-nie jest więcej informacji na ten temat i kiedyś do nich dotrę. Zamiast jednak przeskakiwać rozdziały i psuć sobie "niespodziankę", wolę spytać na forum :]

Obrazek Obrazek

czy różnica tych okładek jest spowodowana tylko jakością wydruku czy Niemen nanosił jakieś różnice? Inrygowało mnie to od samego początku :] Mój winyl ma okładkę jaśniejszą (ta z prawej strony), a CD z boxu jest bardziej wyrazista i ostra...;-)

Sprawa jest bardzo banalna - C. Niemen zawsze coś poprawiał ( zamiast tworzyć nową muzykę ) i tak też było z okładką do " Katharsis ". Zresztą jak zauważysz, to wszystkie okładki albumów składające się na II box " Od początku " zostały poprawione od strony graficznej. Nie ma więc tu żadnej tajemnicy :) Po prostu uznał, że są nowe graficzne możliwości i je wykorzystał.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Katharsis
PostZamieszczono: czw lis 10, 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Płyta Katharsis , kupiłem , jak się ukazała w sprzedaży, long-play Czesława Niemena. Co wtedy myślałem . Niemen ; " wchodzimy w XXI wiek i nie ma na to rady" . Czesław Niemen powtórzył za Cyprianem Norwidem " ludzkość nie znajdzie sposobu " . Czy nie uwiodły Niemena nowinki techniczne . Niemen mając taki skarb, jak swój głos , gra sobie . Czy gra, czy chce być kimś , jakim wydaje się być prezenter firmy produkującej nowinki techniczne . Słucham dzisiaj muzyki z płyty Katharsis , myślę , jakby te melodie po prostu zagrać na zespół muzyków ; gitarę , bas , perkusję , organy i wokal . Myślę , wiele pomysłów nie przeszłoby . Kompozycje Czesława Niemena na płycie Katharsis , wtedy , gdy kupiłem long-play i dzisiaj , gdy słucham , wydają się prezentacją nowinki technicznej . " Jak iluzjonista prawdy" .

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.