[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 6:47

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lut 22, 2009 16:37 
Awatar użytkownika

Kazimierz podał link do audycji, która jest dla mnie przykładem anty-promocji .
Prezenterka o miernej znajomości tematu siliła się na pokazanie zupełnie innego Niemena.
W tej przymilnej gawędzie gdzieś ok.18min. przemyka informacja o wykorzystaniu imienia muzyka dla promocji jakiejś "telemedycyny" :shock:

Koszmar. :evil:

PS Zakładam, że autorka audycji miała dobre chęci,ale to za mało w przypadku muzyki Czesława Niemena...

Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 20:14 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lut 23, 2009 12:06 
Awatar użytkownika

Też nie za bardzo zrozumiałam, o co chodzi z tym centrum telemedycyny, a co do ronda w Sopocie, to otrzymało ono imię Niemena nie w 2004 lecz w 2007r.
W audycji padła informacja o tym, że w 1985r. głos Niemena został wybrany jako najpiękniejszy razem z głosem Demisa Roussosa (przez kogo???) i że byli jedynymi, którzy wydobywali dwa głosy naraz. Czy ktoś może to potwierdzić? Osobiście nie słyszałam nigdy Roussosa śpiewającego dwugłosem.

Pomijam już cytowanie przez prowadzącą podrzucanych przez słuchaczy i nie zawsze sprawdzonych informacji, a także inne, niezbyt fortunne wypowiedzi, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie wytknąć jej podawania błędnych tytułów przy zapowiedziach piosenek: ”Mimozami” (zamiast „Wspomnienie”) czy „Ptaki śpiewają kocham Cię” (zamiast „Ptaki śpiewają kocham ”).

Panią Renatę, która twierdzi, że strony poświęcone Niemenowi w internecie są bardzo ubogie, zapraszam do odwiedzenia naszego forum i wiki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 27, 2009 22:13 
Awatar użytkownika

Dziś w programie "Porozmawiaj z..." w TVP Polonia Andrzej KOMOROWSKI przez chwilę ciepło wspominał :N: , wypijaną z nim kawę i jego rodzinę.Powtórka programu prawdopodobnie od godz.3.15 do 3.45.
Po-zdrowie-nia :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 27, 2009 22:27 
Awatar użytkownika

w ostatniej audycji "Studio el-muzyki" w radiowej Trójce red.J.Kordowicz zaprezentował fragmenty najnowszego krążka Niemena "Kattorna/Pamflet na ludzkość".Coś nie tak wyszło z tą emisją,bo dźwiękowo prezentacja wyszła fatalnie-wiem bo mam ten album i brzmi o wiele lepiej u mnie na odtwarzaczu.

W ostatnim numerze kolorowego pisemka dla kobiet "Życie na gorąco" mowa o koncercie węgierskiej Omegi w Warszawie.Koncert podobno był wspaniały.Członkowie zespołu zadedykowali występ Czesławowi Niemenowi.Wspomniano,że przed laty zespół planował wspólne występy z Czesławem Niemenem,ale się nie udało.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 27, 2009 22:32 
Awatar użytkownika

Geronimo, gratuluję...100 postów. :)
Czy chciałbyś jakiś utwór :N: , bym Ci go zadedykował w mojej audycji ? (podaj 1-3 propozycji)
Po-zdrowie-nia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 27, 2009 23:05 
Awatar użytkownika

Piotrze bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na mój jubileusz.

Wybieram utwór "Sariusz".

Jeszcze raz dzięki :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 18, 2012 12:12 
Awatar użytkownika

Niemen w telewizji, widziałem i słyszałem , program pod tytułem "100 pytań do Czesława Niemena" , emitowany wieczorem po godzinie ~22:30 . Pytań było mniej, Czesław Niemen odpowiadał na zadawane do Czesława Niemena pytania. Spokojnie , rozważnie Czesław Niemen odpowiadał na pytania , które zgromadzeni w studiu telewizyjnym dziennikarki i dziennikarze mieli obowiązek przygotować . Ład , harmonia, porządek w tym programie telewizyjnym. Program trwał ~ 50 minut.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 04, 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Przed dwoma dniami w TVP 2 miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Bartka Konopki "Nowa Warszawa", w którym Stanisława Celińska wykonywała piosenki o Warszawie.
Piosenki w aranżacjach Bartka Wąsika przeplatane były osobistymi wspomnieniami St. Celińskiej oraz fragmentami archiwalnych wykonań.
Przed utworem "Sen o Warszawie" mogliśmy zobaczyć (i posłuchać) Niemena komponującego w swoim mieszkaniu na Niecałej, była też wypowiedź jego sąsiadki zza ściany. :)
Cały film można już obejrzeć na vod.tvp.pl (Niemen ok. 52').

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 08, 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Zobaczcie, co tu wypisują: :?

http://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/celeb ... RW#image=1

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 11, 2016 14:17 
Awatar użytkownika

No cóż - skoro brak wiarygodnych informacji z oficjalnej strony Fundacji im. Cz.Niemena, skoro odłożono bez wyjaśnienia wznowienie płyt nagranych w 1972r. - to co się dziwić, że wiodący głos należy do tych, którzy wypełniają lukę informacyjną przeinaczając zasłyszane lub przeczytane gdzieś wieści..?

W historyjce o londyńskim bankiecie, którym wzgardził Czesław Niemen jest cząstka prawdy, ale niestety zniekształcona. Opowieść tę za pośrednictwem Marcina Jacobsona zaserwował w książce "KAREWICZ. Big beat" nasz zasłużony fotografik i najwyraźniej uznał za stosowne trochę ją ubarwić i wplątać w nią słynnego Roda...

Wcześniej jednak słyszałem relację byłego dyrektora artystycznego londyńskiego oddziału CBS Rosława Szaybo. Zgodnie z nią to przyjęcie nie było organizowane przez Roda Stewarda (choć i on mógł się tam pojawić), ale przez Davida Essexa, który dla Niemena był.. jeszcze jednym konkurentem. Udział w tego typu spotkaniach towarzyskich zapewne mógł pomóc w nawiązaniu nowych kontaktów, ale- jak wiemy- Czesław przedkładał atuty czysto artystyczne przed eventami tego typu, więc nie dziwi tu nic. Poza tym bankiet miał miejsce w 1971r., a trzy lata później Niemen na mocy lukratywnego kontraktu nagrał płytę w Stanach, więc przeszkody pojawiły się raczej w USA niż w Wlk.Brytanii. Z powodu jednego bankietu kariera się nie załamała.

W książce panów Karewicza i Jacobsona jest wiele anegdot i zwykłych zmyśleń z lubością przytaczanych przez brukową prasę i portale. Wielokrotnie przytaczaną przez prasę anegdotą jest opowiastka o tym, jak to Niemen rzekomo wykupił wszystkie bilety na koncert Stana Borysa. Nawet gdyby ktoś chciał spłatać figla znanemu artyście, to przy ówczesnej dystrybucji biletów taki numer nie był możliwy, ponieważ pewna pula biletów na otwarte koncerty musiała trafić do zakładów pracy i instytucji współpracujących z Polską Federacją Jazzową (później PSJ-em).

Lepiej byłoby, aby zamiast błędnych lub niedokładnych opisów zdarzeń, ukazywało się więcej fotografii mistrza Karewicza - są naprawdę zjawiskowe.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.