[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 16:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn paź 03, 2005 14:06 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Wojciech Mann w swoich wypowiedziach na temat Czesława Niemena w audycjach informacyjnych różnych programów tv. nadanych dzień po Jego odejściu mówił, jak to ciężko było Niemenowi tworzyć w okresie panującego nam nie - miłościwie socjalizmu.
Jak musiał borykać się z szarzyzną tamtego systemu i..... koniec kropka.
Tak sobie myślę czemu Mann nie wspomniał o czternastu już latach tzw. demokracji i borykaniu się Niemena już nie z szarzyzną, ale bezdusznością kolejnej epoki?

Demokracja

– media podały, że Niemen został przez publiczność uznany wykonawcą wszechczasów, wyprzedzając Marylę Rodowicz, Perfekt, Budkę Suflera i innych.
Te same media w innych audycjach podały, że Niemen był nierozumiany przez odbiorcę, a jego późniejsza twórczość nie nadawała się do prezentacji medialnej.
--- Czyżbym dostrzegł w tym jakąś schizofrenię mediów, mówiących o jednej i tej samej sprawie ale jakże różnie..... w zależności od potrzeby?

Zastanawiające jest też to, kto w tzw. demokracji podejmuję decyzję sprzeczną z oczekiwaniami społecznymi (przypomnę plebiscyt na wykonawców polskich dwudziestego wieku) nieprezentowania w mediach dorobku kulturowego naszej ojczyzny, lub powiem inaczej dorobku twórczego Czesława Niemena będącego istotnym wkładem do całości dorobku polskiej kultury.

Więc kto podejmuje tę „demokratyczną decyzję”?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 03, 2005 14:25 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Te same media w innych audycjach podały, że Niemen był nierozumiany przez odbiorcę, a jego późniejsza twórczość nie nadawała się do prezentacji medialnej.

Twórczość jak najbardziej nadawała się do prezentacji medialnej, to raczej prezenterzy nie nadawali się i wciąż nie nadają się do pracy w mediach.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn paź 03, 2005 17:47 
z proznego - jak to mowi - i salomon nie naleje
przez ostatnie 20pare lat nae wydal dwie plyty - w sumie moze 1.5h muzyki - i tym maja nam media zawracac glowe?
moze to i lepiej...

ja w ostatnich latach widzialem duzo nae w telewizji - na pewno wiecej niz seweryna k krzeka ze o tadku nalepie nie wspomne - ten ostatni zwlaszcza powinien miec zal do mediow - zreszta byl ten festiwal dinozaurow 10 czy 20 lat temu - bardzo rozreklamowany w mediach!!!
za to b dawno nie widzialem juz tego z homo-homini - taki podobny do zaby - spiewal - w tyyyym domu straszy

a wojtka karolaka to nigdy nie widzialem
nie interesowalem sie nim specjalnie - ale pronkowa tez sie nie interesowalem - a pamietam z telewizora czy z radia

ale - podsumowujac - w sklepach mamy plyty i niemena i calej reszty - i to chyba najwazniejsze
ludlumy leza obok prousta - demokracja - ok

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 12:02 
Awatar użytkownika

mozna stwierdzic ze problem jest nieco wiekszy i nie dotyczy tylko :N:

nawet majaca swoja misje propagowania kulutry (przez duze K) nasza TVP chetniej siega po "popularne/modne" rzeczy...

z drugiej strony jest nowy kanal, na ktorym sa wyswietlane bardziej ambitne lub nieco zapominane juz filmy, ktore wiele ludzi z checia oglada. to by bylo chyba niezle miejsce na przypominanie koncertow z lat 60 i pozniejszych. szkoda tylko ze nie jest to kananl powszechnie dostepny... i ze poki co nikt takich koncertow nie wyswietla

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 13:19 
Awatar użytkownika

Matt napisał
Cytuj:
mozna stwierdzic ze problem jest nieco wiekszy i nie dotyczy tylko Niemena
i to jest niestety smutna prawda. Problem jest znacznie szerszy niż tylko medialna prezentacja twórczości samego Niemena, choć nas z racji tego forum interesuje przede wszystkim tylko ta sprawa.

W Polsce są jeszcze ludzie, którzy chętnie wznieśliby się ponad poziom serwowanej przez media tzw. kultury masowej i obejrzeliby, posłuchaliby czegoś, co jest im znacznie bliższe, tylko że przy tak dużej obecnie ilości programów zarówno radiowych jak i telewizyjnych nie ma gdzie.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 14:52 
Awatar użytkownika

Na pewno pojawią się jeszcze w mediach jakieś programy wspomnieniowe dotyczące :N: -a, może sporadycznie nada coś TVP Kultura, ale na więcej bym nie liczyła, tym bardziej, że ludziom tam pracującym najwyrażniej ta muzyka nie jest tak bliska jak nam.
Teraz w mediach najbardziej liczy się poziom oglądalności programu, a nie jego poziom artystyczny, dla ambitniejszej muzyki nie ma po prostu miejsca. My możemy sobie ponarzekać, ale czy kogoś to obchodzi???

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 17:11 
jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil
hej - codziennie nowe przyslowie
ja w moim dlugim zyciu przyzwyczailem sie do mediow - sa jakie sa

filmow z niemenem jest co kot naplakal - podobnie jak i potencjalnych odbiorcow
wyobrazcie sobie ze zapraszacie kuzynow ciotki z dziecmi etc - i puszczacie im nagle niemena - no to by bylo...
telewizja chce miec duzo widzow - to chyba zrozumiale - jakby zaczela puszczac niemeny przez caly dzien - kto by to ogladal - nawet wam by sie szybko znudzilo

dobrze jest jak jest - a i slyszalem ze rapsod byl ostatnio na kulturze - i jakis stary koncert sbb - chyba tak na sile narzekacie - bo zle nie jest

jezeli o mnie chodzi - to jak chce sobie czegos posluchac to kupuje plyty - i juz - ja jestem od mediow uniezalezniony!!!
zawsze bylem - mam wlasna kolekcje - powiekszajaca sie ciagle - i nie licze na to ze jakis palant z radia raczy mi cos puscic ciekawego - albo i nie raczy - a juz na pewno nie sugeruje sie jego guscikami
ile ambitnej muzyki jest dostepnej z internetu - tylko brac!
no ale to by trzeba bylo chciec - najlatwiej jest puscic telewizor czy radio - i czekac - az samo przyjdzie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 18:50 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
filmow z niemenem jest co kot naplakal - podobnie jak i potencjalnych odbiorcow
Czas chyba na kilka zdań z okazji setnej wypowiedzi Gasketa.

Powinieneś wiedzieć Gaskecie, że programów tv, filmów i koncertów jest akurat na kilka dni oglądania non-stop.
Oczywiście te materiały wymagają zredagowania w strawną całość ,a nie ma komu wykonać tej pracy...
Andrzej Mróz zwrócił uwagę na dysonans między pozycją Wykonawcy Stulecia a opiniami wygłaszanymi ciągle przez znawców jak Jubilat (Gasket Niemeni lupus est 8) ), z góry zakładających, że :n: nie jest dla ludzi ..
Tymczasem np. nikt ze stacji Kino Polska prezentującej filmy z muzyką Niemena (np. Na tropach Bartka, Polonia Restituta, Wesele), czy nawet z Niemenem na ekranie (Sukces, Zofia, CDN) nie uskarżał się na oglądalność tych filmów (nie ma tygodnia, żeby nie były powtarzane).
Niestety ludzie w Tvp (wyjąwszy tych z Tvp Kultura) mają kwadratowe głowy i jarmarczne guściki.
Nie ma nawet redakcji muzycznej jeno "redakcja oprawy" :!:
To wszystko skłania do konstatacji, że :n: wciąż czeka na odkrycie.. również przez telewizyjnych "oprawców", którzy chyba nie do końca wiedzą, jakie skarby kryją archiwa i szafy.. :idea:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 19:20 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
jezeli o mnie chodzi - to jak chce sobie czegos posluchac to kupuje plyty - i juz - ja jestem od mediow uniezalezniony!!!

ile ambitnej muzyki jest dostepnej z internetu - tylko brac!
no ale to by trzeba bylo chciec - najlatwiej jest puscic telewizor czy radio - i czekac - az samo przyjdzie

Chłopie ! może i na początku twoje wypowiedzi były śmieszne, ale teraz stały się nudne i łatwe do przewidzenia. Jak ktoś napisze " białe " to ty " czarne " i to już nie jest nawet jakaś debilna prowokacja, ale kretynizm. Prawdę mówiąc mam to gdzieś, ale okazało się, że jesteś do tego jeszcze małym kłamczuszkiem ! A na dowód tego wklejam fragment twojego postu z Forum J. Skrzeka... " pozmienialy sie czasy! i trzeba sie z tym pogodzic - w sklepie z plytami ostatni raz bylem jakies 5 lat temu! gasket ".

Brawo chłopie !!!! A może coś z twoją jaźnią nie tak ? :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 04, 2005 21:16 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
z proznego - jak to mowi - i salomon nie naleje
przez ostatnie 20pare lat nae wydal dwie plyty - w sumie moze 1.5h muzyki

-

lepsze te 1,5h Jego muzyki niż 10h innej ,byle jakiej.
Ktoś inny na Jego miejscu może już nic by nie stworzył...

Ja jestem pewna ,że Niemen zostanie ODKRYTY tak jak Norwid po latach,bo był ponadczsowy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 05, 2005 10:50 
Maciek pisze:
gasket pisze:

Chłopie ! bla bla bla debilna prowokacja, bla bla kretynizm bla bla mam to gdzieś,bla bla jesteś kłamczuszkiem bla bla " pozmienialy sie czasy! i trzeba sie z tym pogodzic - w sklepie z plytami ostatni raz bylem jakies 5 lat temu! gasket ".
Brawo chłopie !!!! A może coś z twoją jaźnią nie tak ? :)
- nie na temat -
w tradycyjnym sklepie z plytami nie bylem 5 lat - kupuje z internetu - crystal clear!
obelgi osobiste prosze kierowac na pw - obiecuje odpowiedziec!!!

za mojego zycia dobra muzyke trzeba bylo zdobywac - rtv w tym troszke pomagalo - najwazniejsze byly gieldy plyt etc - gdzie sie kupowalo/wymienialo po pare plyt co tydzien
teraz jest internet - i wszystko jest dostepne
przez lata uzbieralem taka kolekcje ze nigdy tego nie dam radu przesluchac czy obejrzec - ale przez to jestem uniezalezniony od rtv
radia nie slucham - od tv nie wymagam serwowania na okraglo muzyki powaznej - ciesze sie jak puszcza cos wartosciowego - ale nie psiocze jak nie puszczaja - no troche jak nie ma fajnych filmow na darmowych kanalach przez weekend

tak to widze - polecam kazdemu
nawet jak sie nie ma kolekcji - masz ochote na cos ambitnego? - podskocz do sklepu - kup - i ciesz sie w domu
nie ma co czekac az sie tv zmieni - bo jesli juz - to na gorsze sie zmieni

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 05, 2005 18:27 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
To wszystko skłania do konstatacji, że :n: wciąż czeka na odkrycie.. również przez telewizyjnych "oprawców", którzy chyba nie do końca wiedzą, jakie skarby kryją archiwa i szafy.. :idea:

..a nawet jak wiedza to nie chca udostepnic. przypomnial mi sie program Z. Hołdysa na mtv z udzialem :N: .
Hołdys powiedział ze staral sie o tasme z Opola kiedy :n: wykonywal "Dziwny jest ten świat".
Przed ta piosenka byla inna "Sen o Warszawie". Wtedy to wlasnie :n: powiedzial slynne "Panie inżynierze...", jednak tego juz szanowna redakcja TVP nie zgodzila sie udostepnic.
Gdyby to chodziaż pokazali przy okazji jakiegos programu...
A tu nie dośc że nie udostepnili to sami tez nie chcieli puścić na swoich kanalach.
Czyżby dalej osobowosc jaka byl :N: dalej ich przygniatala... :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 05, 2005 19:30 
Awatar użytkownika

Niemen mówił o "ministerstwie tchórzliwych podejrzeń" ( bardzo trafne określenie ) i nie mylił się. Ono istnieje do dzisiaj, i do dzisiaj ma swoich wiernych "oficerów" , którzy na samą myśł o opublikowaniu czegoś o Niemenie czmychają czym prędzej pod szafę i drżą ze strachu do rana.
Tylko normalny wrażliwy na dzwięki człowiek nie może zrozumieć dlaczego tak jest.
Ja myślę, że to ten kożuszek na gołym ciele jest widmem ciągle straszącym wszelkie redakcje muzyczne i to on przesądził o wszystkim (hihihi....). Bo jakie może być inne, bardziej logiczne wytłumaczenie?
( hahaha...)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw paź 06, 2005 7:30 
Awatar użytkownika

Ja bym się powodu tej sytuacji dopatrywał raczej w istniejącym systemie społeczno – politycznym, niż w konkretnych ludziach pracujących w mediach.
To system ich tam zatrudnił i ludzie ci ulegle mu służą.

Dlaczego my jako naród, jako społeczeństwo i jako zwykli ludzie mielibyśmy rozwijać swoją indywidualną jak i grupową świadomość w oparciu o prezentowaną w mediach wybitną twórczość i nie chodzi mi tutaj jedynie o Niemena, Woźniaka, czy np. Grechutę.
Oglądajmy lepiej w nieskończoność co kolejnego dnia wymyśli zamknięty w medialnej klatce aspirant do bycia osobą publiczną, artystą, czy kimś podobnym.
Powinniśmy raczej dyskutować zawzięcie w gronach znajomych, przyjaciół, w gronie rodzinnym kto następny odpadnie np. z „Bigbradera” i niech takie przeżycie kulturalne będzie wystarczającą nam naszą codzienną radością.

.....i niech jakakolwiek rozwinięta świadomość nie przerywa pochodu tryumfującej nieustannie, a panującej nam zawzięcie - jaskrawiej oświeconej dynastii liberalno – komunistycznej.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 06, 2005 8:25 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Ja bym się powodu tej sytuacji dopatrywał raczej w istniejącym systemie społeczno – politycznym, niż w konkretnych ludziach pracujących w mediach.
A ja Andrzeju nie obarczałbym zaraz systemu tym, że :N:-a nie mogliśmy oglądać w tv. Oczywiście masz rację, że w ostatnim dziesięcioleciu próbowano wpoić nam pogląd, że Wielki Brat musi królować i na naszych ekranach, bo...króluje w szerokim świecie. Podobnie w radio- dwie największe rozgłośnie prywatne prezentują tę samą muzyczkę, a ukochana niegdyś Trójka próbuje je ścigać prezentując...prawie to samo (to "prawie" oznacza niektóre audycje niedzielne :wink: ). Upieram się, że winę za ten stan rzeczy ponoszą jednak ludzie a nie systemy. W publicznej telewizji niemieckiej , w której ów system panuje od lat również liczą się wskaźniki oglądalności, a mimo to od lat swe miejsce na antenie ma Beat Club -audycja wspominkowa bez elementów jarmarcznych... Wspomniany już W.Mann prezentował niegdyś w telewizyjnej dwójce (Non-stop..) filmy muzyczne z absolutnego topu rockowego i muzyki pop. Dlaczego przekwalifikował się na zgryźliwego li tylko konferansjera? W BBC od czterech dekad co tydzień można zobaczyć nowości spod szyldu Top-One, ale każdorazowo z tematycznymi wycieczkami w przeszłość. Problemem są głusi okupujący stołki w publicznych stacjach rtv i ich tchórzliwi, bo bez wyobraźni następcy w stacjach komercyjnych. Za radą wspomnianego przez Matta Zb.Hołdysa przestawiłem się niedawno na uniwersyteckie rozgłośnie z NY -mówię Wam -miodzio :idea:

P.S.Myślę, że powiniśmy obecnie domagać się :n:-a w TVP Kultura-to jest właściwe "okienko"...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.