[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 16:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 14:37 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Wiadomo, że Niemen miał sporo kompozycji, których nie chciał lub nie zdążył wydać.
Zresztą, wiele rozmów prowadzonych przez forumowiczów dotyka tematu nagrań nigdzie oficjalnie niepublikowanych. Myślę, że warto by było stworzyć listę takich nagrań. Opatrzone krótkimi komentarzami dotyczącymi np daty ,czy okoliczności powstania danej kompozycji mogłyby ułatwić poszukiwania zwłaszcza początkującym fanom Mistrza. Stąd prośbę mą kieruję przede wszystkim do wieloletnich obserwatorów twórczości Artysty.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 16:14 
Awatar użytkownika

Obawiam się, że forumowicze nie są zbyt chętni to udzielania takowych informacji. Chyba każdy boi się komentarzy typu "a udostępnij to" czy "a może się wymienimy". Każdy chce jakieś skarby mieć na wyłączność ;)

A podobny (tak mnie się wydaje) temat poruszony został... o, tu: http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... .php?t=499

Ale interesuje mnie, jak wiele jest nagrań, o których pojęcia nie mam. Może ktoś się zlituje i skrobnie co nie co? ;)

Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 16:54 
Awatar użytkownika

Nie chodzi o udostępnianie tylko o zebranie niepublikowanych tytułów w jednym miejscu. Mogoby to poszerzyć naszą wiedzę o tym co chyba dla nas wszystkich jest ważne - o fakty dotyczące mniej poznanej strony muzycznej twórczości Niemena. Przecież nikt nikogo nie zmusi do udostępnienia swoich zbiorów, tak jak nikt nie przymusza do podzielenia się swą wiedzą.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 17:42 
Awatar użytkownika

Na zjezdzie miłośników Niemena w Łagowie ( lipiec 2005 )niektórzy uczestnicy wykazali się niebywałą znajomością twórczości Niemena. Myślę, że pomysł naszego "Oszusta" wart jest realizacji. Stworzenie '"żelaznej" listy jest poważnym wyzwaniem i ,tak jak pisze Szach'raj, pozwoli na poszerzenie wiedzy o twórczości Niemena. Ma to szczególne znaczenie dla młodych, którzy znają tylko "kawałki" z oficjanie wydanych płyt. Znajomośc tytułów zdopinguje ich z pewnością do poszukiwań, co jest zajęciem bardzo wartościowym. Ja też mam duże luki spowodowane latami poświęconymi na zdobycie wykształcenia( w wolnych chwilach: imprezy wybitnie rozrywkowo-hipisowskie,dalekie od zainteresowań poważnymi osiągnięciami w sztuce, nauce itd.) Póżniej nastąpił czas poświęcany rodzinie...
Pomysł świetny-strzał w dziesiątkę !!!

(moje)

Ostatnio zmieniony wt kwie 11, 2006 18:36 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 17:52 
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję Tadeuszu za poparcie. Nieśmiało zapytam, może rozpoczniesz ten - w zamierzeniach - "spis powszechny" ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 18:42 
Awatar użytkownika

Proponuję aby ED, Roman lub Maciej Świtalski ( nie, to nie ten Maciek, który dokonał "secesji") zainaugurowali spis na "żelaznej" liście. Oni są "obryci", ja nie...!
Swietny jest też Markovitz i Andrzej Mróz !
Ich należy '"wziąc do galopu"

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 19:20 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Proponuję aby ED, Roman lub Maciej Świtalski (...)

Postawiłeś mnie Tadeuszu w tak doborowym towarzystwie, że nie wiem czy na nie zasługuję i czy sprostałbym wyzwaniu... ;)

Tadeusz pisze:
(...) zainaugurowali spis na "żelaznej" liście. Oni są "obryci", ja nie...!
Swietny jest też Markovitz i Andrzej Mróz !
Ich należy '"wziąc do galopu"

Wszystkie tytuły utworów wykonywanych przez Niemena, będą w "legendarnej" juz pracy Tadka Sklińskiego... wiem, że długo to trwa, wiem, że niektórzy się wkurzają - czekajmy!!! Gdy już bedzie, rozbierzemy tę pracę na czynniki pierwsze... ;)
A młodych zachęcam do nauczenia się wszystkich dostępnych płytowych nagrań Niemena na pamięć - a jest tego trochę - właśnie po to, aby wychwycić różnicę gdy już unikat się trafi i docenić wartość nieznanej "perełki". ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 19:25 
Awatar użytkownika

Nie chodziło mi o utwory wyłącznie znane z koncertów, ale też o te, które np nie wyszły nigdy poza niemenowe archiwa, takie, których nigdy oficjalnie nie wykonywał ( a wymienioną przez Eda książkę i tak każdy z nas kupi).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:18 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Nie chodziło mi o utwory wyłącznie znane z koncertów, ale też o te, które np nie wyszły nigdy poza niemenowe archiwa, takie, których nigdy oficjalnie nie wykonywał .

Do tych niedostępnych niemenowskich archiwów chyba nikt teraz nie zagląda i nic na to nie poradzimy...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:23 
Awatar użytkownika

Ale może ktoś wie co tam się może znajdować...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:28 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Ale może ktoś wie co tam się może znajdować...

...wie tylko najbliższa rodzina.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:37 
Awatar użytkownika

Tyle lat zbierania wiedzy na temat Niemena, żeby się teraz nią nie podzielić z potrzebującymi ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:44 
Awatar użytkownika

W tej tak doborowej kompaniji czuję się bardzo malutki, a biorąc pod uwagę zakres zasugerowanego przez Szachraja przedsięwzięcia, czuję się jeszcze mniejszy. Myślę podobnie jak zasugerował Ed, że oczekiwana publikacja prawie wszystko nam w tym względzie wyjaśni.
Pozostała natomiast nie poznana dotąd część muzyki "przebywa" nadal w szufladach miejmy nadzieję nie - zapomnienia. A co tam może być - tego nikt nie wie.

Niektóre z niewydanych jeszcze utworów były wykonywane na koncertach i to może być pewna lecz niewielka wskazówka.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 20:59 
Awatar użytkownika

Tak, tak, z tej półki mam swoje dwie ulubione kompozycje. "Hymn do Matki Ziemi", ale w tej dłuższej hawńskiej wersji, z chóralnym finałem. Ten monumentalny utwór to swoista językowa wieża Babel... (czy są jeszcze jakieś utwory, gdzie Niemen śpiewa po niemiecku?). I drugi : "W imieniu Niepodległej (Amen)" - cóż za niezwykłe harmonie, dreszcz przechodzi.... To jeden z moich ulubionych utworów Niemena w ogóle...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 11, 2006 22:28 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
A młodych zachęcam do nauczenia się wszystkich dostępnych płytowych nagrań Niemena na pamięć - a jest tego trochę - właśnie po to, aby wychwycić różnicę gdy już unikat się trafi i docenić wartość nieznanej "perełki". ;)

hmmm... Edzie, czy to jakaś zupełnie niewinna aluzyjka do "słabiej wychwytujących" ? (czyli se mła :P) ;)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.