[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 19, 2017 21:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 16:48 
Awatar użytkownika

migaweczka pisze:
Może niewłaściwe forum wybrałam, trudno znoszące innych twórców (nie pierwsza to odpowiedź w takim tonie na innego artystę wymienionego na forum o Niemenie).

Pozostaje czekać na Wielki Wieczór Niemena i już. Nie mam nic więcej do dodania.

Widzę, że zapanował jakiś szczególny klimat na obrażanie się.

Tymczasem ani na Tym forum, ani na forum Tvp Kultury nie ma żadnych wpisów o Tym Dniu...
Tak jakby każdego dnia Telewizja emitowała ciurkiem 7 programów z :N:-em ! Ciekawe, co ?

Ja Migaweczko też lubię piosenki pani Maryli, ale skoro ta fotka tak Was dziś emocjonuje, więc nie będę narzucał swojego punktu widzenia .Możecie kontynuować ten ważki temat, a ja posłucham : "Com uczynił, żeś nagle pobladła.."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 16:53 
Awatar użytkownika

Nie ma jak nutka ironii Markovitzu, prawda ?
Obrażałam się, kiedy byłam mała, teraz zwyczajnie się wycofuję, kiedy widzę, że nie ma dla mnie miejsca w jakiejś dyskusji.

Skoro to forum o Niemenie, to niech On będzie tu ważkim tematem. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć na Jego temat, bo jestem tylko słuchaczką muzyki, nie zgłębiam szczegółów każdego nagrania...

Nie dziw się jednak, że niewiele tu osób aktywnie piszących... trudno się przebić przez mur czystego profesjonalizmu ze zwykłą fotką czy czymkolwiek innym.

Sorry, że się wtrącałam w rozmowy, niegodnam raczej, teraz to widzę.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt maja 02, 2006 13:16 
Awatar użytkownika

A propos Rodowicz i Niemena w kontekscie utworów niewydanych i kontaktów artystycznych.
Kojarzy mi się przede wszystkim ze wspaniałą kompozycją Niemena "Kiedy się dziwić przestanę", którą to Maryla R. nagrała swego czasu (dość nieudolnie naśladując w sposobie śpiewania :N: -a ). Jestem ciekaw czy zachował się niemenowy pierwowzór tego utworu ?
Było jeszcze kilka(?) wspólnych występów tej pary przy okazji premierowych przedstawień oratorium Brylla i Gartner "Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony" z 1975 r. Niemen wykonywał tam samodzielnie dwa utwory, które nagrał, a które nie znalazły się niestety na płycie "Jakże człowiek jest piękny" i "Co się stało matko z moim snem". W finale koncertów śpiewał już w duecie z Rodowicz "Wołaniem wołam Cię" - przepiękną piosenkę, którą znam jedynie z wykonania U.Sipińskiej....
W tym samym roku wykonują jeszcze wspólnie w Opolu "Pieśń ocalenia"...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Być może...
PostZamieszczono: wt maja 02, 2006 13:58 
Awatar użytkownika

Trzeba jeszcze w tym miejscu przypomnieć wspólną trasę koncertową the Animals, Niemena, Grechuty i Krajewskiego z zespołem Maryli Rodowicz w 1997r. Przed tą trasą Cz.Niemen zapowiadał , że będzie nagrywał koncerty i "być może" po zakończeniu trasy zdecyduje się wreszcie na płytę 'live'...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr maja 03, 2006 9:42 
Awatar użytkownika

Natomiast D.Michalski na str. 145 książki "Niemen o sobie " pisze, że w 1978 roku:
" (...) do audycji poświęconej Ernestowi Bryllowi specjalnego nagrania dokonał specjalny tercet : Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak i Elżbieta Dmoch, wsparty głosem samego kompozytora !"
Ciekawe, o jakie nagranie chodzi ? O utwór "Wodo, wielka wodo" (czyżby okolicznościowa wersja 'Wodo ,zimna wodo" ze śpiewogry "Na szkle malowane" ,a może nieznana mi kompozycja z "Ballady łomżyńskiej" ?), czy też zupełnie coś innego ?

Ostatnio zmieniony czw maja 04, 2006 20:02 przez szach' raj, łącznie zmieniany 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Różnice zdań
PostZamieszczono: śr maja 03, 2006 19:32 
Awatar użytkownika

Szach'raj zarzucił mi cichaczem, że post o nagranych i niewydanych koncertach z zespołem Maryli Rodowicz jest nie na temat (?) i coś w nim się nie zgadza... Kolega uważa też, że jeśli upubliczniłby ten zarzut (?) to może stać się wielkie nieszczęście, bo się ...poróżnimy :lol: .

- A cóż złego wyniknie z takiej różnicy zdań ?- zapytam Kolegę.

Czy właśnie nie na tym (prócz informowania o różnych sprawach) polega idea forum dyskusyjnego ?

Niektórzy powiadają , że w PRL-u nie mogło być różnicy zdań nawet w sprawach kultury. Chyba nie zgodziłbym się z tą opinią w odniesieniu do Niemena. On zawsze wzbudzał kontrowersje na swój temat - nawet wśród ugrzecznionych zazwyczaj krytyków.
Przy okazji 1 maja wspominałem sobie jak to przed laty red.Dariusz Michalski poświęcał całe audycje :N:-owi przy okazji celebry Święta Pracy w radiowej Trójce. Posłuchałbym ich teraz chętnie, bo i ja kiedyś nagrywałem tylko muzykę.
Prezentowano wtedy w Trójce niewydane nigdy kompozycje m.in. "Jakże człowiek jest piękny".
I nawet w tak poprawnych audycjach jak "Niedzielna szkółka muzyczna" były różnice zdań wśród prezenterów i słuchaczy i były też nieoficjalne nagrania na antenie.

Jeśli wtedy można było czegoś posłuchać - nikt mi nie wmówi , że obecnie jest pod tym względem gorzej. Bo nie jest :idea:

Piszmy śmiało. Na forum tvp Kultury też :

http://forum.tvp.pl/forum/viewtopic.php?p=16338#16338

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: BRAKI
PostZamieszczono: pt mar 30, 2007 14:57 
Awatar użytkownika

W książce Tadeusza Sklińskiego „Niemen – dyskografia, fakty, twórczość” zdaje się brak jest tytułów :
- „Ojcze nasz”,
- „Srebrna maska”, do słów Jarosława Iwaszkiewicza, z melodią Niemena wykorzystaną także w utworze „Serdeczna Muza”.
Rodzi się pytanie : dlaczego zostały pominięte ?!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dwie kompozycje
PostZamieszczono: pt mar 30, 2007 21:33 
Awatar użytkownika

Zrodzi się jeszcze wiele pytań... A tytuł zaśpiewanej modlitwy nie pojawił się w książce z prostej przyczyny- autor do nagrania dotarł już po wydaniu książki. Natomiast kompozycja p.t. "Serdeczna muza" przecież została wydana ..:)
Niemen napisał tekst chyba lepiej przystający do charakteru tej melodii niż wspomniany wiersz.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 30, 2007 22:10 
Awatar użytkownika

Mogę się mylić, ale autor chyba w którejś z audycji wspominał, że "Ojcze nasz" filmowała jedna z córek kompozytora, a dostał to od samego Niemena. Może coś pokręciłem, ale jeśli nie... Poprawcie mnie w razie czego. Poza tym Skliński wymienia w "Dyskografii" pozostałe trzy utwory z kościoła na Żolibożu, brak tylko tej modlitwy. Jednak całość stanowią cztery utwory. Łączy je wykonanie a capella, to samo otoczenie, identyczny ubiór i fryzura ("koński ogon") artysty.
Co do drugiego utworu - biograf, który przede wszystkim zajmuje się twórczą spuścizną Niemena bezwzględnie powinien o tym wspomnieć, wyjaśnić osobliwość. Ustalając artystyczny dorobek twórcy nie powinno się kierować własnym gustem, poglądami, prywatą, itp. Nie "piję" do autora, bo nie znam dokładnie sprawy z drugiej strony, poprzednie zdanie to reakcja na sugestię przedmówcy (do niego też nic tu nie mam, tylko odpowiadam, jeśli cos źle zrozumiałem, to proszę wybaczyć). Jednak jak "fakty" to fakty. Obiektywne i faktograficzne podejście pisarza do tematu dominuje, ale te dwa "ubytki" spokoju mi nie dają i wpływają na ocenę całości.
Przydałoby się wyjaśnienie samego autora.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ...
PostZamieszczono: sob mar 31, 2007 17:50 
Awatar użytkownika

Szach' raj pisze:
Ustalając artystyczny dorobek twórcy nie powinno się kierować własnym gustem, poglądami, prywatą, itp.
Nie "piję" do autora, bo nie znam dokładnie sprawy z drugiej strony, poprzednie zdanie to reakcja na sugestię przedmówcy (do niego też nic tu nie mam, tylko odpowiadam, jeśli coś źle zrozumiałem, to proszę wybaczyć).

Wystarczy sprawdzić w słowniku, co oznacza prywata i wziąć to pod uwagę adresując do kogoś zdanie z tym słowem. Nie trzeba byłoby pisać w tym samym poście "proszę wybaczyć"...

Szach' raj pisze:
Obiektywne i faktograficzne podejście pisarza do tematu dominuje, ale te dwa "ubytki" spokoju mi nie dają i wpływają na ocenę całości.

Jeśli takie "ubytki" mają mieć wpływ na ocenę całej książki, to lepiej oszczędzę tu swego poglądu na taką ocenę.

Dostrzeżone błędy i uwagi dotyczące DYSKOGRAFII warto przedstawiać w topicu, który autor książki czasem przegląda.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr wrz 05, 2007 17:10 
Awatar użytkownika

http://www.wrzuta.pl/audio/lZrUyXEo8f/czeslaw_niemen_-_ballada_o_cudownych_narodzinach_boleslawa_krzywoustego

...popatrzcie i posłuchajcie, co można znaleźć na wrzucie ;] wybaczcie, jeśli to zły temat na takie utwory...

przy okazji, do skonfrontowania:
http://shadi15.wrzuta.pl/audio/ouHQSrxVmW/ballada_o_cudownych_narodzinach_boleslawa_krzywoustego

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw wrz 06, 2007 13:54 
Awatar użytkownika

Jeśli zastanawia Cię Dominie wersja śpiewana przez Janusza Radka, to jest to kompozycja Andrzeja Zaryckiego, wykonywana niegdyś przez Ewę Demarczyk.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz wrz 09, 2007 16:22 
Awatar użytkownika

Czy można to jakoś ściągnąć z wrzuty ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz wrz 09, 2007 20:15 
Awatar użytkownika

"cocomo"- wszystko nie zawsze uda się ściągnąć.
Szymonie - trochę łaski - podaj maila, to Ci prześlę to nagranie na mp3.

Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 16:51 przez ratajczak bogdan, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn wrz 10, 2007 15:45 
Awatar użytkownika

Dzięki, ale jednak dałem radę. Wystarczyło zajrzeć do katalogu tymczasowego przeglądarki internetowej...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.