[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 17:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lip 19, 2012 8:02 
Awatar użytkownika

Klucze, widziałem ten film kilkakrotnie. Jak to było , ludzie kultury w Niemczech podejmują decyzję , jadą do Polski, nakrecić film, zobaczyć na własne oczy co to za kraj , co się tu dzieje , i co. Dwa wydarzenia zostały pokazane w tym filmie, obrzęd katolicki z Karolem Wojtyłą i koncert Czesława Niemena z zespołem. Wtedy , w tych czasach , Niemcy zdecydowali się pokazać na filmie co to się w Polsce dzieje. Takie awangardowe koncerty , takie historyczne wydarzenie w dziejach Polski , procesja z Biskupem z Krakowa , który został Papieżem katolickim. Ludzie kultury z Niemiec dostrzegli tych ludzi , Karola Wojtyłę , Czesława Niemena i udokumentowali w filmie, wrócili do swojego kraju i pokazali co się dzieje w Polsce .
Na niemieckim filmie mogę zobaczyć co się w Polsce działo w tym roku.
Ludzie kultury z Niemiec udostępnili Polakom , aby na filmie można zobaczyć Karola Wojtyłę przed wyborem na urząd w Rzymie, i koncert Grupy Niemen. Koncert Grupy Niemen został zaaranżowany przez Niemców, taka okazja , pobyt w Krakowie, atrakcja , po to Niemcy przyjechali do Polski , aby zobaczyć i pokazać to co w Polsce sie dzieje. Nawet , gdy się nie dzieje, proszę , Niemcy zorganizowali koncert , zarejestrowali i można zobaczyć , usłyszeć.
Rejestracja porządnie zrealizowana, koncert Grupy Niemen .
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 30, 2012 21:36 
Awatar użytkownika

Czy ktoś może mi przesłać namiary na ten film ? Nie widziałem go...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 01, 2012 13:28 
Awatar użytkownika

Jest szansa , telewizja Kultura, Kino Polska, telewizja Polonia powtarzają co jakiś czas emisje filmów z muzyką , udziałem Czesława Niemena. Myślę , ten film będzie można obejrzeć na ekranach telewizorów. Taka dokumentacja dziejowych wydarzeń w historii Polski, obrzęd katolicki z udziałem Karola Wojtyły przed wyborem na urząd papieski i koncert Grupy Niemen w Polsce.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 14, 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Cytat z niemenowego "Rapsodu" pojawił się w filmie "Klucze", ale inny cytat z tego utworu- tyle że z części chóralnej- został użyty w nieco wcześniejszym filmie Egona Günthera => "Der Dritte" - w polskich kinach wyświetlany pod tytułem "Ten trzeci".

W związku z wiadomością o śmierci niemieckiego reżysera, niech to będzie taki nasz hołd- in memoriam.

Załączniki:
Komentarz: Egon Günther (30 III 1927- 31 VIII 2017)
Egon Günther-Der Dritte.jpg
Egon Günther-Der Dritte.jpg [ 25.81 KiB | Przeglądany 27 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.