[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 24, 2017 8:29

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob paź 03, 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Franciszek Walicki, "ojciec polskiego rocka", nie żyje .
http://muzyka.onet.pl/rock/franciszek-w ... yje/70hyy3

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 07, 2015 8:30 
Awatar użytkownika

Zapobiegliwy pan Franciszek z wyprzedzeniem przygotował swój nekrolog. Opublikowała go po jego śmierci "Gazeta Wyborcza" => http://nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,3370 ... rolog.html.

Walicki dziękuje w nim za życzliwość, a urażonych za jego życia prosi o wyrozumiałość i wybaczenie. Nie był postacią jednoznaczną. Mam jednak nadzieję, że jego życzeniu stanie się zadość, bo swoim zaangażowaniem w promowanie utalentowanych młodych ludzi zasłużył sobie na wdzięczną pamięć.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 16, 2015 9:08 
Awatar użytkownika

Przed chwilą dostałam bardzo smutną wiadomość. Wczoraj zmarł Romuald Juliusz Wydrzycki, brat stryjeczny Niemena, wspaniały, dzielny człowiek i nasz przyjaciel. :(
Niech spoczywa w spokoju. [*]

Serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny i dla partnerki życiowej Romualda.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 16, 2015 19:10 
Awatar użytkownika

Dowiedziałem się - właśnie od Pani Urszuli, że uroczystości pogrzebowe Romualda Juliusza Wydrzyckiego rozpoczną się w piątek 18 grudnia 2015 o godz.12.15 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu... To ponoć największy cmentarz w Europie, więc wybierającym się na pogrzeb radzę zasięgnąć dokładniejszych informacji co do miejsca pochówku i przebiegu uroczystości.

Na koniec chcę Wam przekazać słowa pozdrowienia, jakie skierował Romuald do wszystkich czytających Forum w naszej ostatniej rozmowie telefonicznej. Nikogo nie obwiniał za swoje niedomagania. Życie nie oszczędzało mu przykrych doświadczeń. Obecnie obchodzimy rocznicę masakry Grudnia'70 na Wybrzeżu. Romuald był świadkiem i uczestnikiem tych wydarzeń, a w latach 70. osobą represjonowaną przez aparat bezpieczeństwa PRL.

Pamiętajmy o R.J.W. w modlitwach, jak i w dobrych wspomnieniach.

Niech nasze myśli w piątkowe popołudnie będą przy Nim.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 04, 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Polskie Radio Olsztyn podało wiadomość o śmierci (+ 3 X 2016) Bohdana Głuszczaka- wieloletniego szefa Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych. Jak poinformowano- zmarł w hospicjum po ciężkiej chorobie.

Był choreografem i reżyserem, który swoim życiowym posłannictwem uczynił pracę z ludźmi niesłyszącymi. Spektakle: "Apokalipsa wg św.Jana Ewangelisty" z muzyką Krzysztofa Pendereckiego oraz "Galatea", Bankiet" i "Błazen i aktor" z muzyką Czesława Niemena grane były przez olsztyński zespół na wielu scenach świata. Pantomima pod jego kierownictwem działała 30 lat - do 1989r.

Przez ostatnie lata życia swoje doświadczenia i wiedzę przekazywał jako wykładowca akademicki.
TVP Olsztyn zarejestrowała z Jego udziałem dwa filmy dokumentalne.
W ostatnim obrazie TV pokazano reaktywację Pantomimy Głuchych- niestety tylko na jeden spektakl.

Pogrzeb zasłużonego Artysty odbędzie się w Olsztynie w dniu 10 lutego 2016r.

Źródło => link

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 06, 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie 5 II 2016 środowisko jazzowe pożegnało wraz z rodziną i przyjaciółmi Janusza Muniaka- znakomitego saksofonistę, mistrza dla wielu adeptów muzyki improwizowanej. Przy tej smutnej okazji wspomnę Jego udział w nagraniach kwintetu Stańki, SPPT "Chałturnik" i Studia Jazzowego Polskiego Radia oraz pomoc w sesji nagraniowej LP "Dziwny jest ten świat". Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Janusza Muniaka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Fotorelacje z uroczystości zamieścili na Fb m.in. Paweł Brodowski oraz Leszek Nowotarski (przejmujące czarno-białe fotografie). Hołd zmarłemu złożyli również muzycy Dżambli i Skaldów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 13, 2016 9:57 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Przed chwilą dostałam bardzo smutną wiadomość. Wczoraj zmarł Romuald Juliusz Wydrzycki, brat stryjeczny Niemena, wspaniały, dzielny człowiek i nasz przyjaciel.

Wstyd się przyznać, ale nie śledziłem wpisów na forum od paru ładnych miesięcy i o tej śmierci dowiedziałem się w zeszłym tygodniu. Miałem jakieś podejrzenia. Chociażby przez brak logowania się RJW od końca 2012 r.

Cieszę się, że w czasie gdy zakładałem konto na forum (połowa 2012 roku), napisałem do Pana Romualda, on odpisał. Wymieniliśmy się kilkunastoma wiadomościami prywatnymi. Potem zniknął z forum, przestał pisać, logować się. Wiedziałem, sporo czasu zajmują mu rozprawy sądowe. Do tego problemy ze zdrowiem – o których wyczytałem na forum. Był inżynierem budowy okrętów – inżynierem starszego pokolenia. Wymieniliśmy się poglądami w sprawach zawodowych, na temat płyt i na inne tematy. Rzecz jasna nie mogę zdradzać treści naszej prywatnej korespondencji.

Wspominam go jako sympatycznego i mądrego człowieka, mimo, że nasza znajomość była dość "powierzchowna". Cieszę się, że zdążyłem nawiązać z Nim kontakt.

Niech spoczywa w spokoju...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 07, 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Zmarł Jerzy Kossela
...Jerzy Kossela - współzałożyciel, gitarzysta, wokalista, tekściarz oraz kompozytor zespołu Czerwone Gitary - zmarł w sobotę w Gdyni. Informację o jego śmierci podał perkusista zespołu Jerzy Skrzypczyk....

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ewsLinkZ19

Pamiętam, że w czerwcu 2013 roku na festiwalu muzyki Krzysztofa Klenczona w Pułtusku Jerzy Kossela po trudach koncertu poczuł się źle i opuścił scenę...Prawdopodobnie już wtedy chorował
Wspomnienia z tego festiwalu:

viewtopic.php?f=3&t=874&hilit=Krzysztof+klenczon&start=30

https://www.youtube.com/watch?v=dScl7SYiQFg

Magdalena Chołuj była moją faworytką, po pierwszych dźwiękach wiedziałem, że wygra.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 19, 2017 8:34 
Awatar użytkownika

Zmarł Chuck Berry: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... a.html#MT2
https://www.youtube.com/watch?v=5madtiLf7DI

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 10, 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Właśnie otrzymałam bardzo smutną wiadomość. Wczoraj, po długiej ciężkiej chorobie, w wieku 59 lat zmarł Roman Radoszewski, dziennikarz muzyczny, wielki znawca Niemena, Norwida i Lema, autor monografii "Cz. Niemen.Kiedy się dziwić przestanę" i książki "Idee super fixe czyli Niemena Norwidowskie opus magnum", nasz forumowy kolega. Niektórzy z nas znali go osobiście ze zlotów i innych spotkań, m.in na festiwalu w Słupsku, gdzie przez kilka lat prowadził panele dyskusyjne. Wiele razy brał udział w różnych audycjach na temat Niemena, w których bardzo pięknie i ciekawie opowiadał o naszym Artyście. Przyczynił się też do wydania kilku płyt młodych wykonawców z repertuarem niemenowsko- norwidowskim, m.in. zespołu Soundrise i Per Aspera Ad Astra (Idee super fixe). Tę ostatnią płytę, którą opatrzył swoimi komentarzami, odebrałam jako pewnego rodzaju pożegnanie z nami. "Mam nadzieję, że i ja zaznam ukojenia w nicości"- napisał w ostatnim zdaniu.
Wierzę, że w końcu zaznał ukojenia...
Niech spoczywa w pokoju.[*]

Pogrzeb odbędzie się 12.04.17. o godz. 12.00 w Katowicach.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 19, 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Nie żyje Ryszard Rynkowski
http://twoje-informacje.prv.pl/cleen/ta ... kowskiego/

PS Nie bardzo mogę wierzyć w tę informację, bo nie znalazłem potwierdzenia w innych źródłach prasowych. :?: :!:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Bo to nieprawda. To tylko jakiś wirus, krążący po facebooku:
http://www.eska.pl/news/ryszard_rynkows ... wda/141357

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Takie miałem podejrzenie.
Dzwią mnie kretyni ( i nigdy dziwić im się nie przestanę ) którzy wymyślają takie historie. W jakim celu ?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 26, 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Wczoraj zmarł znany krytyk filmowy Zdzisław Pietrasik i ta niespodziewana wiadomość- niestety- jest prawdziwa, potwierdzona i nieodwołalna.

Ostatnio rzadko sięgałem po tygodnik POLITYKA, gdzie pan Zdzisław wiele lat szefował działowi kulturalnemu. Częściej czytywałem jego opinie na blogu, a przede wszystkim lubiłem posłuchać go w Tygodniku Kulturalnym w TVP Kultura. Pamiętam, że w tym właśnie programie rekomendował książkę "Byłem gitarzystą Niemena" oraz film "Sen o Warszawie". Jego opinie były wyraziste, dowcipne, ale nie "pod publiczkę". Dość krytycznie odniósł się do użycia fragmentu nagrania "Dziwny jest ten świat" w filmie "Miasto 44" Jana Komasy, jak i do przyznania Niemenowi nagrody "Orła" na festiwalu w Gdyni za muzykę do filmu "Sen o Warszawie" (uważał, że piosenki nie mogą zastąpić muzyki napisanej specjalnie do filmu, a tylko takową powinno się nagradzać). I choć nie zawsze jego oceny filmów i książek zgadzały się z moimi, będzie brakowało Jego spojrzenia na polskie kino, wyjątkowego taktu i poczucia humoru.

PS Zdzisław Pietrasik był pomysłodawcą corocznych nagród tzw. Paszportów POLTYKI ->

You Tube

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 14, 2017 17:05 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Właśnie otrzymałam bardzo smutną wiadomość. Wczoraj, po długiej ciężkiej chorobie, w wieku 59 lat zmarł Roman Radoszewski, dziennikarz muzyczny, wielki znawca Niemena, Norwida i Lema, autor monografii "Cz. Niemen.Kiedy się dziwić przestanę" i książki "Idee super fixe czyli Niemena Norwidowskie opus magnum", nasz forumowy kolega. Niektórzy z nas znali go osobiście ze zlotów i innych spotkań, m.in na festiwalu w Słupsku, gdzie przez kilka lat prowadził panele dyskusyjne. Wiele razy brał udział w różnych audycjach na temat Niemena, w których bardzo pięknie i ciekawie opowiadał o naszym Artyście. Przyczynił się też do wydania kilku płyt młodych wykonawców z repertuarem niemenowsko - norwidowskim, m.in. zespołu Soundrise i Per Aspera Ad Astra (Idee super fixe). Tę ostatnią płytę, którą opatrzył swoimi komentarzami, odebrałam jako pewnego rodzaju pożegnanie z nami. "Mam nadzieję, że i ja zaznam ukojenia w nicości"- napisał w ostatnim zdaniu.
Wierzę, że w końcu zaznał ukojenia...
Niech spoczywa w pokoju.[*]

Pogrzeb odbędzie się 12.04.17. o godz. 12.00 w Katowicach.

W imieniu całej rodziny chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom pogrzebu za przybycie.
Odnośnie ostatniego zdania - tak właśnie było, długo zastanawiał się co i jak napisać, byłem przy tym.
Jednocześnie, jeżeli ktoś posiada zdjęcia/historie/pamiątki związane z ojcem lub też uwiecznił sam pogrzeb - bardzo prosilibyśmy o podzielenie się nimi, bardzo miło się je czyta/ogląda/słyszy (PM lub tutaj).

Pozdrawiam serdecznie,
Mikołaj Radoszewski

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.