[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 22:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lut 04, 2007 11:24 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Nie jestem wielkim entuzjastą tej imprezy, ale kilka razy miałem niezły ubaw oglądając Festiwal Eurowizji.
Wczoraj okazało się, że w wyniku głosowania nie wyrobionej muzycznie publiczności oraz dziwnych ruchów promocyjnych telewizyjnej serwatki - Polskę w Helsinkach reprezentować będą .. Rosjanka Sasha i Anglik David (The Jet Set)...

Czy to dobrze , czy źle ..?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 04, 2007 13:56 
Awatar użytkownika

Żle i gdzie ci działacze o możliwościach wielkich.TVP.PR,PN itp???

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 04, 2007 15:08 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie jestem wielkim entuzjastą tej imprezy, ale kilka razy miałem niezły ubaw oglądając Festiwal Eurowizji.
Wczoraj okazało się, że w wyniku głosowania nie wyrobionej muzycznie publiczności oraz dziwnych ruchów promocyjnych telewizyjnej serwatki - Polskę w Helsinkach reprezentować będą .. Rosjanka Sasha i Anglik David (The Jet Set)...

Czy to dobrze , czy źle ..?

Też obserwuję mniej lub bardziej uważnie jakie piosenki proponuje Polska do Eurowizji i przyznam, że ostatnio jakoś nam nie szło ;) Nie wiem czy to wina repertuaru - jakoś nie bardzo pasującego do klimatu imprezy - czy raczej wykonawców... Fakt, że tym razem nie Polacy, tylko Rosjanka i Anglik będą nas reprezentować, ale może to jest właśnie przebój, który zaistnieje na tej "wymagającej" scenie ? W sumie Polakom nie poszło najlepiej ostatnimi czasy :) Będę za nich trzymać kciuki :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 04, 2007 15:13 
Awatar użytkownika

Na 40 milionów obywateli RP nie ma nikogo kto mógłby zaśpiewac?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 12, 2007 23:05 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Na 40 milionów obywateli RP nie ma nikogo kto mógłby zaśpiewać ?

No właśnie : dlaczego na taki festiwal nie wysłać laureatki Niemen Non Stop Festiwalu ?

Na pewno byłoby to lepsze rozwiązanie niż blamaż z Jet Set !

Wkurzają mnie od lat poczynania jury wybierającego wykonawców na ten festiwal.

Trzeci raz z rzędu pokazaliśmy Europie cztery litery zamiast dobrej piosenki :evil:

A może jesteśmy skazani na ciągłe wspominanie Edyty Górniak, podczas gdy laury zdobywają Serbowie, Finowie i Ukraińcy ?

Domagam się kuratora w piosenkowym komitecie Euro 2008 :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz maja 13, 2007 8:55 
Awatar użytkownika

Cóż... Nie ukrywam, że zaskoczył mnie akurat taki temat na takim forum, ale ... Festiwal Eurowizji jest dość specyficzny. Przykładem na to jest chociażby druga lokata zespołu ukraińskiego :) Jednoznacznie dowodzi to, że odbiorcy potrzebują igrzysk. Z drugiej jednak strony - wartość zwycięzcy (lub raczej zwyciężczyni) nie podlega żadnej dyskusji. Polska ma również duże zasługi w preferowaniu SZTUKI - vide Sopot :) Krótko o Jet Set: jak zapewne niektórzy z oglądających zauważyli, dziewczyna po prostu nie poradziła sobie psychicznie. I nic dziwnego - ma w końcu (zdaje się) dopiero 17 latek. Na eliminacjach ogólnopolskich zaśpiewała zdecydowanie lepiej, a przynajmniej czysto :) Ukłony dla chłopaka, który dobrze radził sobie wokalnie przy tak niestabilnej partnerce. Można lubić taki rodzaj muzyki lub też nie, ale trzeba jednoznacznie stwierdzić, że osoby decydujące o udziale naszych wykonawców na Eurowizji powinni zdecydowanie zająć się bardziej uprawami na swoich działkach ogrodniczych. Ostatnie lata pokazują, że pemanentnie się ośmieszamy w Europie. Dlatego tym bardziej cenną inicjatywą jest organizacja np. festiwalu słupskiego przez Stanisława czy innych, podobnych wartościowo imprez. Proponuję odpuścić sobie te eurowizyjne dywagacje, gdyż pewnie niczego one nie zmienią i w kolejnych latach znów wyślemy artystyczne rewelacje typu Blue Cafe, Ivan i Jakiś Tam morski Ssak, Ich Prawie Czworo etc. :) Zastanawia mnie tylko jeden drobiazg. Prawdopodobnie mamy jakieś tam ministerstwo od kultury, które bierze niezłe pieniądze miesiąc w miesiąc. Za co? M.in. za w/w ośmieszanie nas. Może sam zostanę Stańczykiem? W końcu najważniejsza jest kasa, czyż nie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 13, 2007 9:16 
Awatar użytkownika

Zajmujemy się tym tematem, bo okazuje się, że nas interesuje, mimo iż zdawałoby się , że nie wypada się interesować festiwalem Eurowizji.
Sam :N: również śledził te finały i dzielił się swoimi komentarzami z czytelnikami Teraz (Tylko) Rocka. W jednej z takich relacji sprzed telewizora zapytał dlaczego : nie wyślemy na ten festiwal braci Golców ?

Uważam, że to dobra i wciąż aktualna sugestia. Dlaczego jako Polska nie wysyłamy Golców, Zakopowera, Żywiołaka ? Zespoły o wyrazistym stylu i grające piosenki stanowiące dobry obraz naszego oblicza muzycznego.
Dobrych wykonawców piosenek, którym nie zaproponowano wyjazdu na Eurowizję jest więcej i wywodzą się nie tylko z kręgu muzyki inspirowanej folklorem. Jestem przekonany, że z niezłym skutkiem mogła kiedyś wystąpić Kayah (dziś chyba jest to w jej karierze już niepotrzebne), Wilki, Bracia (Cugowscy), a z solistek Brodka, Flinta, czy Ania Dąbrowska.

Nie musimy wysyłać koszmarnych składów, które nie tylko odpadają w przedbiegach (to zdarzyć się może także ambitnej piosence), ale zwyczajnie dają plamę wykonawczą !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 14, 2007 12:12 
Awatar użytkownika

Trudno się tu nie zgodzic z przedmówcami. Zarówno jesli chodzi o osoby decydujące o tym kto nas bedzie reprezentował:
AKTON pisze:
Można lubić taki rodzaj muzyki lub też nie, ale trzeba jednoznacznie stwierdzić, że osoby decydujące o udziale naszych wykonawców na Eurowizji powinni zdecydowanie zająć się bardziej uprawami na swoich działkach ogrodniczych.

jak i samych wlasnie reprezentantów:

Markovitz pisze:
Nie musimy wysyłać koszmarnych składów, które nie tylko odpadają w przedbiegach (to zdarzyć się może także ambitnej piosence), ale zwyczajnie dają plamę wykonawczą !

Natomiast czy potrzebujemy igrzysk?

AKTON pisze:
Cóż... Nie ukrywam, że zaskoczył mnie akurat taki temat na takim forum, ale ... Festiwal Eurowizji jest dość specyficzny. Przykładem na to jest chociażby druga lokata zespołu ukraińskiego :) Jednoznacznie dowodzi to, że odbiorcy potrzebują igrzysk.

Ja nie ogladałem. Cos nie cos wiem, bo jednak trąbią troche w mediach. W takim razie gra warta swieczki, gdyz ewentualny sukces łatwiej będzieb zdyskontowac. Cóż, jednak nie przez reprezentantów naszego kraju...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 12:00 
Awatar użytkownika

Gdyby nie Tadeusz pewnie nie włączyłbym telewizora na polskie eliminacje konkursu Eurowizji...
Jako się rzekło włączyłem i osłupiały dowiedziałem się, że Polskę będzie reprezentować Isis ... :shock:
Sygnałem ostrzegawczym było już wyeliminowanie Żywiołaka, po tym jak wykonali podobną do zgłoszonej piosenki na jakimś odpuście i życzliwie ktoś o tym doniósł jury...

Myślę, że warto poznać skład owego jury :

Maryla Rodowicz - przewodnicząca jury,
Paweł Sztompke - Polskie Radio,
Adrian Stanisławski OGAE Polska,
Janusz Kosiński - Polskie Radio.

- Szanowni Państwo, czy Wam nie jest zwyczajnie wstyd..?

Czy Ludzie o niekwestionowanych dokonaniach zawodowych muszą przykładać rękę do obciachu, jakim jest desygnowanie w imieniu Polski - kraju o niezłych tradycjach piosenkarskich - czegoś skutecznie wypranego z wszystkiego, co piękne i polskie ..?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 12:37 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
Gdyby nie Tadeusz pewnie nie włączyłbym telewizora na polskie eliminacje konkursu Eurowizji...

Oczywiście można by pomyśleć,że z zapałem oglądałem te igrzyska. Otóż nic bardziej mylnego. Natknąłem się na to święto "sieczki” zupełnie przypadkowo i natychmiast zmieniłem zajęcie-wszedłem na chat. Tam poinformowałem Markovitza o tym "wydarzeniu artystycznym". Dzięki temu dyskusja na forum wrze !

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 8:43 
Awatar użytkownika

Mnie się wydaje, że Isis wcale nie zaśpiewała gorzej niż wielu innych wykonawców tego konkursu, brakowało jej może bardziej chwytliwej piosenki. Zresztą tak czy tak by nie wygrała, skoro sympatie narodowe bardziej się liczą na tym festiwalu niż walory artystyczne. Gdyby nie Polacy w Wielkiej Brytaniii i Irlandii nasza reprezentantka nie dostałaby pewnie żadnego głosu. I po co w ogóle wysyłać Polaków na taki festiwal?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 10:35 
Awatar użytkownika

Ja tam się cieszę, że Isis nie wygrała. Po co nam powód do wstydu. Że niby ta tandeta, to nasza - polska? To bardziej rzemieślniczka, niż artystka. W dodatku pokroju Britney :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 13, 2010 13:02 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
...ale czegóż można spodziewać się po festiwalu, na którym Stachursky wygrywa z Piotrem Cugowskim w kategorii wokalista roku. :?

No właśnie, czego można się spodziewać...? W Polsce wszystkiego! Już Niemcy, słynący z braku poczucia estetyki i mało wysublimowanej wrażliwości, mają lepszy gust.
Dziwię się szalenie, że ten "powalający na kolana wybitny wokalista" o "nietuzinkowym" głosie i wyjątkowo "interesującym" image artystycznym stał się gwiazdą na skalę krajową.
Moim zdaniem on nie nadaje się nawet na festyn strażacki. Jego pseudonim artystyczny - Stachursky- też trąci jarmarkiem. Śmiech mnie ogarnia na samą myśl o Stachursky'm. ( Stachurskym? )
Przeciętnota, to bardzo delikatnie powiedziane...

PS. Dobrze, że nasz wielki trener piłkarski nie nazywał się Górsky

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 7:38 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
... Stachursky
Moim zdaniem on nie nadaje się nawet na festyn strażacki.

Proszę nie obrażac strażaków!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 8:20 
Awatar użytkownika

Gwiazda Stachurskiego rośnie od lat i trudno powiedzieć, na ile jest to zasługa umiejętnej promocji, a na ile poziomu produkcji muzycznej. Myślę, że skoro już został NAJLEPSZYM wokalistą, to powinien dostać szansę reprezentowania Polski na konkursie EUROWIZJI :idea:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.