[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 1:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 12:44 
Awatar użytkownika

Czy festiwal Eurowizji zasługuje na tym akurat forum aż na takie zainteresowanie? :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 13:46 
Awatar użytkownika

Markovitz zapytał:
Cytuj:
na ile jest to zasługa umiejętnej promocji, a na ile poziomu produkcji muzycznej

Pytanie dotyczy "geniusza" polskiej wokalistyki - Stachursky'ego ( Stachurskyego?)

Jest to zasługa promocji i marnego gustu odbiorców :oops:
Ja natomiast mam o wiele poważniejsze pytanie: kto i w jakim celu promuje tego tandeciarza?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 22:54 
Awatar użytkownika

ŻNIWA a więc za jakiś czas Młocka i słoma będzie wystawac spod...zegarka szwajcarskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 12, 2011 23:10 
Awatar użytkownika

Dość odległą od stylistyki Festiwalu Eurowizji piosenkę ('Say') przygotowała Ania Rusowicz z zespołem IKA. Proponuje wesprzeć tą sympatyczną piosenkarkę w eliminacjach, które odbędą się 14 lutego- tj. w Walentynki.
Transmisja w Jedynce po godz. 20.25 :)

edit 17 II: Wsparcie na niewiele się zdało : zespół IKA zajął ostatnie miejsce. Wybranka mas mnie nie zachwyciła...

Dobrze skakała i fikała, ale piosenka - słaba.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 12, 2014 10:49 
Awatar użytkownika

Andrzej Kolendo pisze:
Czy festiwal Eurowizji zasługuje na tym akurat forum aż na takie zainteresowanie? :D

Zakładając kilka lat temu topik o festiwalu Eurowizji miałem na uwadze to, iż Patron tego forum w swoich dziennikach "Pantheon" przejawiał spore zainteresowanie festiwalami piosenki, więc nie ma powodu pomijać największej tego typu imprezy, nawet jeśli jej poziom osiąga kolejne stopnie obciachu...

W edycji Eurowizji 2014 zwycięzcą został pan z brodą przebrany za panią, co w opinii telewizyjnych macherów pozwala europejskiemu ludowi .. przełamywać uprzedzenia. Ów Wurst wokalnie jest nijaki, co usiłuje przykryć przebieranką z suknią, brodą i całą ta otoczką "walki o tolerancję". Jeśli w kolejnej edycji wygra ktoś z grabiami w zadku to zwycięstwo nad "nietolerancją dla inności" będzie wprost kosmiczne!

Atw - o głosie, śpiewie i kompozycji niewiele się mówiło przy tej okazji i dobrze, bo mówić jakby nie ma o czym. Nasi reprezentanci (wyłonieni tym razem na zasadzie "widzimisię" decydentów) byli przed konkursem zaliczani w TVP Info do ścisłej czołówki faworytów, jednakże czternaste miejsce sprowadziło znawców "od nawozów i od świata" na ziemię. Z trupy Cleo & namiastki Mazowsza ideolodzy gender robią teraz skansenowe seksistki bezwstydnie eksponujące to, co "mama w genach dała". Jak one śmiały tak bardzo dążyć do sukcesu..?. A wykalkulowany wizerunek trans-Austriaka - to niby po co..?

Jako że - oczywiście znam się na tym najlepiej - wysłałbym za rok śpiewającego ptaszka- odmieńca.
Sukces gwarantowany!

Na zakończenie tego sarkastycznego wywodu przytoczę wspomnienie redaktora naczelnego Jazz Forum, by jakoś usprawiedliwić istnienie tego tematu w zaistniałych okolicznościach- a zatem cytuję Pawła Brodowskiego:

W kwietniu 1971 roku Czesław Niemen przyjechał na parę dni do Londynu. Jednego wieczoru odwiedziłem go w hotelu. Siedzieliśmy razem w lobby i oglądaliśmy fragment transmisji z konkursu Eurowizji (...)

W pewnym momencie zirytowany Czesiek trzasnął ręką w stół i krzyknął:

- „O KANT dupy roztrząść!”

Wszyscy wokół goście spojrzeli na nas. Bo „kant” po angielsku to słowo niecenzuralne!

Ale pasuje również i dziś.

(P.B. na fb)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 12, 2014 15:44 
Awatar użytkownika

Podzielam zdanie Markovitza, ale nie zgadzam się, że kant to niecenzuralne słowo - Anglicy nie mają zupełnie racji. Proszę zajrzeć do encyklopedii ; tam wyraźnie jest napisane:
Cytuj:
"Immanuel Kant (ur. 22 kwietnia 1724 w Królewcu, zm. 12 lutego 1804 tamże) – niemiecki filozof oświeceniowy, profesor logiki i metafizyki na Uniwersytecie Królewieckim.
Twórca filozofii krytycznej lub transcendentalnej, zakładającej, że podmiot jest poznawczym warunkiem przedmiotu. Podstawowymi cechami jego koncepcji filozoficznej są:....

Ja może krótko podsumuję festiwal i laurea(ta)- (tkę); między wierszami jest wszystko na temat poziomu tego festiwalu i jego anturażu

Tylko on (a)

austriacka pani z brodą
jak nikt, nadąża za modą
na Festiwalu Eurowizji
inności się nie wstydzi
jakoś tam śpiewa i szokuje urodą

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 13, 2014 6:29 
Awatar użytkownika

W muzycznej Europie

my Słowianie, wy Germany
w Eurowizji gramy
różne melodie
wy robicie parodie
biustów Słowianek nie dostrzegły barany

Na rozdrożu

urocza noc z piękna Germanką
i przejażdżka słowiańską furmanką
to byłoby spełnienie !
romantyczne marzenie
która z nich będzie moją wybranką ?

Załączniki:
Narody Europy.jpeg
Narody Europy.jpeg [ 42.35 KiB | Przeglądany 1553 razy ]

(moje)
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 07, 2016 0:27 
Awatar użytkownika

Michał Szpak pojedzie na konkurs Eurowizji !!! Piosenka jest super, ale nie ma co liczyć na sukces, bo głosowanie w tym konkursie ma charakter narodowo - protekcjonalny, a Polska nie ma przyjaciół wśród sąsiadów. Np. dawna Jugosławia, mimo że skłócona i rozbita wojną, solidarnie głosuje wzajemnie na dawnych członków federacji, Szwecja głosuje na Norwegię i Finlandię, Finlandia na Szwecję i Norwegię, a Białoruś i Ukraina na Rosję….Nie mamy szans, mimo że piosenka jest pod każdym wzgledem na wyjątkowo wysokim poziomie. Założę się, że konkurs Eurowizji wygra (jak zawsze) jakaś rytmiczna rymowanka bez wyrazu.
https://www.youtube.com/watch?v=CVjWMhtCRAE

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 07, 2016 9:55 
Awatar użytkownika

głosowanie w tym konkursie ma charakter narodowo - protekcjonalny - pełna zgoda :) Kiedyś, pamiętam, głosowania były jednak ciut normalniejsze i wygrywały prawdziwe hity. Pomijając kwestię tego quasi głosowania, króciutko o naszych polskich kwalifikacjach. Biorąc pod uwagę trendy eurowizyjne, najbardziej zbliżyła się do nich (chyba) Margaret. Eurowizja lubi takie cóś :) Natomiast niekwestionowaną gwiazdą była dla mnie Edyta Górniak. Ona a Szpak to dwie zupełnie różne bajki, ale to oczywista oczywistość :). Szkoda, że widzowie nie wybrali tej właśnie propozycji, gdyż być może byłaby jakaś szansa (po raz pierwszy od wielu lat), a z pewnością nie wstydzilibyśmy się (jak zazwyczaj) za naszych reprezentantów. Wydaje mi się jednak, że tę całą Eurowizję trzeba traktować z wielkim przymrużeniem oka (a nawet obu), gdyż nie jest to festiwal promujący sztukę, lecz ..... właściwie to nie mam pojęcia, co promuje Eurowizja :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 07, 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Cytuj:
... a z pewnością nie wstydzilibyśmy się (jak zazwyczaj) za naszych reprezentantów.

A było się czego wstydzić, i to przez kilka sezonów, a dokładniej od czasu, kiedy piosenka Edyty Górniak "To nie ja" zajęła drugie miejsce.
Wstydziliśmy się za wykonawców, ale i za nas samych, bo to my wybieraliśmy tych " artystów" i ich piosenki.
A już szczególną "plamę" dał Michał Wiśniewski piosenką "Keine Grenzen". Taki wstyd, że aż wstydzę się, kiedy to piszę.
https://www.youtube.com/watch?v=B2HLd3oLJkQ

przepraszam za umieszczenie tego klipu

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 09, 2016 22:04 
Awatar użytkownika

W polskich eliminacjach do Eurowizji też najbardziej podobała mi się piosenka Szpaka. Mam nadzieję, że wystąpi na Eurowizji pomimo zarzutów o plagiat. Przesłuchałam właśnie utwór rosyjskiego zespołu Lube i rzeczywiście w refrenie jest pewne podobieństwo...

http://niezalezna.pl/77417-skandal-prze ... -prawnicy#

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 11, 2016 1:54 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Wstydziliśmy się za wykonawców, ale i za nas samych, bo to my wybieraliśmy tych " artystów" i ich piosenki.
A już szczególną "plamę" dał Michał Wiśniewski piosenką "Keine Grenzen". Taki wstyd, że aż wstydzę się, kiedy to piszę.

Nie podzielam tej opinii, bo w większości przypadków wyboru reprezentanta dokonywało grono telewizyjnych "autorytetów" i to za ich decyzje trzeba było świecić oczami.

Natomiast piosenka "Keine Grenze" w wykonaniu Ich Troje zajęła 7. miejsce w europejskim finale (2003) i było to spore osiągnięcie polskiego wykonawcy na festiwalu Eurowizji. Większy sukces- jak dotąd - odniosła tylko Edyta Górniak zajmując 2. miejsce piosenkę "To nie ja (byłam Ewą)" w 1994r.

Jeśli chodzi o Michała Szpaka, to jeszcze w 2014 pisałem na forum, iż należy wysłać na Festiwal Eurowizji naszego "ptaszka-odmieńca". Myślę, że tak jak Ich Troje da sobie radę, bo to festiwal jakby specjalnie dla niego. Oby nie zżarła go trema. Moją faworytką jest w tym roku Jamala- wykonawczyni pochodząca z Krymu i reprezentująca Ukrainę.

PS Zwycięstwo w finale Eurowizji wiąże się z obowiązkiem zorganizowania kolejnego finału. Czasem myślę, że w minionych latach wybór reprezentanta podyktowany był troska, aby takiego zaszczytu (i kłopotu) nie dostąpić. Jednakże mam nadzieję, że Szpak postara się nie zawieść rodaków i zajmie miejsce- przynajmniej- w pierwszej dziesiątce...

Ostatnio zmieniony pn mar 14, 2016 8:35 przez Markovitz, łącznie zmieniany 5 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 11, 2016 9:57 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Natomiast piosenka "Keine Grenze" w wykonaniu Ich Troje zajęła 7. miejsce w europejskim finale i było to spore osiągnięcie polskiego wykonawcy na festiwalu Eurowizji. Większy sukces- jak dotąd - odniosła tylko Edyta Górniak zajmując 2. miejsce piosenkę "To nie ja (byłam Ewą)" w 1994r.

Odniosę się do tego w następujący sposób: nawet gdyby Michał Wiśniewski zajął pierwsze miejsce, to i tak wstydziłbym się tego występu, a byłbym dumny, gdyby Edyta Górniak zajęła wówczas siódme miejsce. Poziomy artystczne są bowiem nieporównywalne - Michał Wiśniewski poniżej skali.

PS. Faktycznie w Ruskiej piosence jest coś z piosenki Michała Szpaka, ale zwykła notka prasowa na ten temat nie decyduje o niczym. Aby udowodnić plagiat trzeba prawdopodobie psłużyć się jakąś procedurą- być może ekspertyzą i orzeczeniem sadowym

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 11, 2016 10:25 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
PS. Faktycznie w Ruskiej piosence jest coś z piosenki Michała Szpaka, ale zwykła notka prasowa na ten temat nie decyduje o niczym. Aby udowodnić plagiat trzeba prawdopodobie psłużyć się jakąś procedurą- być może ekspertyzą i orzeczeniem sadowym

Przesłuchałem te dwie propozycje i są to jednak zupełnie inne utwory. Podobieństwo może brać się z samego układu harmonicznego, ale jeżeli operuje się przez ponad 350 lat systemem dur - moll, to nie ma możliwości uniknięcia przypadkowych podobieństw w utworach. Oczywiście nie ma tu mowy o żadnym plagiacie, poza tym czytałem opinię SONY-coś tam, która jest całkowicie zbieżna z moją przedstawioną powyżej :)

Miłego dnia wszystkim życzę :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 11, 2016 17:11 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przesłuchałem te dwie propozycje i są to jednak zupełnie inne utwory.

No i mamy opinię fachowca, która całkowicie rozwiewa wszelkie spekulacje.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.