[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 1:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SKALDOWIE
PostZamieszczono: ndz cze 08, 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Maćku, proponuję, żebyś w ramach wymiany przyjechał na przyszłoroczny zlot fanów Niemena. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 08, 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Kilku Skaldomaniaków namówiłem na zlot, ale, prawdę mówiąc, z Maćkiem na ten temat nie rozmawiałem. Mam jednak nadzieję, że wspólnie z Ewą wymyślimy jakiś chytry plan i Maciek, zanim się zorientuje, będzie już uczestnikiem zlotu :D

(moje)

Ostatnio zmieniony pt cze 13, 2014 13:11 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 09, 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Mam nadzieję, że kilka słów o zlocie Skaldomaniaków Maciek pewno mi wybaczy, bo zlot tak mi się spodobał, że chociaż przez chwilę chciałbym być animatorem wątku o Skaldach.

Zacznę od krótkiego, a wręcz lakonicznego opisu przyrody miejsca, w którym odbył się zlot. Budy Lucieńskie - miejsce to jest rajem na ziemi-dzika przyroda; niekoszone, ukwiecone łąki, uroczyska; lasy; jeziora; zupełny brak odgłosów cywilizacji. To wystarczy aby skołatane nerwy powróciły do stanu równowagi.

Miejsce to zaproponował Skaldomaniakom jeden z uczestników poprzednich zlotów, Jarek, który tu mieszka i prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. To właśnie jemu należą się słowa uznania za perfekcyjną organizację zlotu i domową atmosferę. Jego żona piecze niesamowicie smakowite ciasta, o czym przekonali się wszyscy przybyli na zlot.

Pierwszy dzień zlotu to czułe przywitania starych bywalców i testowanie „nowego”, oraz rozmowy i spacery. Test przeszedłem bez problemów. Po obiadokolacji rozpoczęła się impreza jakiej świat nie widział. Utwory Skaldów grał znakomity pianista Staszek Deja, były dziennikarz w rozgłośni RWE, a zasilali go wokalnie dwaj utalentowani amatorzy: Marcin z Suchej Beskidzkiej i Marek z Łodzi. Atmosfera była „ na luzie”, a przy rytmiczniejszych kawałkach porywało zlotowiczów do tańca. O dziwo i mnie porwało kila razy, choć sprzeciwiały się temu dość stanowczo moje „drewniane nogi”. Muzyka Skaldów i dobre towarzystwo czyni, jak widać, cuda. Zabawa trwała do białego rana…
Pomyślałem sobie, że lepiej umrzeć w dobrym i wesołym towarzystwie niż żyć długo i w nudzie, z nudziarzami.

W drugim dniu znowu odbywały się spotkania w grupach towarzyskich, których skład zmieniał się nieustannie, bo każdy z każdym chciał porozmawiać. Ja starałem się być wszędzie i z każdym zamienić choć kila słów. Rzecz jasna w takich okolicznościach nie mogło zabraknąć grilla – grillowana kiełbasa, kaszanka; ogóreczki małosolne ( palce lizać) i chleb ze smalcem - takim prawdziwym ze skraweczkami.
Po grillu zaplanowano wieczór autorski z gościem honorowym zlotu, Panem Leszkiem Aleksandrem Moczulskim. Recytował on swoje wiersze, gawędził, opowiadał o dawnych czasach. Spotkanie to było bardzo pouczające, bo Mistrz uświadomił nam wiele rzeczy, które z pozoru są nieistotne, a w gruncie rzeczy to one często decydują o tym, czy nas akceptują w środowisku, czy odrzucają, czy jesteśmy szczęśliwi, czy ciągle sfrustrowani.
Muszę pochwalić się dedykacją, jaką Mistrz napisał w tomiku swoich wierszy podarowanym mi na pamiątkę spotkania. Mistrz wiedział, że jestem fanem Niemena, bo Maciek poformował o tym przybyłych na zlot. Informacja ta stała się pretekstem do treści takiej oto dedykacji:

Tadeuszowi

wielki brak
odczuwa świat
muzyki nie ma
bez Niemena
( i bez Skaldów)

Trzeci dzień zlotu, podobnie jak na naszych – niemenowskich zlotach- skończył się wczesnym przedpołudniem. Wspólna kawa, rozmowy, snucie o przyszłości i „łzawe" rozstania

Załączniki:
Komentarz: Muszę pochwalić się dedykacją, jaką Mistrz napisał w tomiku swoich wierszy, podarowanym mi na pamiątkę spotkania. Mistrz wiedział, że jestem fanem Niemena, bo Maciek poformował o tym przybyłych na zlot. Informacja ta stała się pretekstem do treści takiej oto dedykacji:
Dedykacja.jpg
Dedykacja.jpg [ 162.65 KiB | Przeglądany 2444 razy ]
Komentarz: Utwory Skaldów grał znakomity pianista Staszek Deja, były dziennikarz w rozgłośni RWE
Staszek Deja.JPG
Staszek Deja.JPG [ 170.12 KiB | Przeglądany 2444 razy ]
Komentarz: Staszka Deję zasilali wokalnie dwaj utalentowani amatorzy: Marcin z Suchej Beskidzkiej i Marek z Łodzi.
Wokaliśći.JPG
Wokaliśći.JPG [ 131.67 KiB | Przeglądany 2444 razy ]

(moje)

Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2014 7:32 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 3 razy
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 10, 2014 4:40 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Maćku, proponuję, żebyś w ramach wymiany przyjechał na przyszłoroczny zlot fanów Niemena. :)

Bardzo dziękuję za zaproszenie :) Pozwólcie, że dodam kilka zdjęć z uroczych Bud Lucieńskich (na pierwszym najmłodsza uczestniczka naszego spotkania :) )

Załączniki:
la.JPG
la.JPG [ 70.15 KiB | Przeglądany 2369 razy ]
e.JPG
e.JPG [ 116.71 KiB | Przeglądany 2369 razy ]
d.JPG
d.JPG [ 106.81 KiB | Przeglądany 2369 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 10, 2014 9:01 
Awatar użytkownika

Widzę, że Tadeusz nie przesadził, tam naprawdę jest przepięknie, a najmłodsza uczestniczka super - widać, że prawdziwa fanka. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 10, 2014 9:31 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Widzę, że Tadeusz nie przesadził, tam naprawdę jest przepięknie...

Tadeusz nigdy nie przesadza mówiąc o pięknie krajobrazu i urodzie kobiet :) Tylko w tych dwóch obszarach dyskusja o pięknie ma sens, bo jest tu mowa o pięknie naturalnym, wymyślonym przez naturę. Inne piękna, np. te stworzone przez człowieka, są już mniej atrakcyjne, choć też warte uwagi.
Aby ostatecznie przekonać o wyjątkowości tego miejsca, załączam jeszcze kilka fotek robionych tuż po godz. piątej rano
Pierwsze dwa zdjęcia ułożyły mi się do słów utworu SBB , Erotyk, autorstwa Juliana Mateja;

Tylko Ciebie
Stworzyć nie mogę
stworzyć nie mogę
na rozkwieconej łące
nad wodą zieloną

Ranek - ranek Ci stworzyłem
cały w ptasich piórach
i słońce wędrujące
słońce wędrujące

http://www.youtube.com/watch?v=7voltpaW7FE

Zapomniałem jeszcze o jednym; oprócz tomika wierszy dostałem też w prezencie płytę Skaldów opatrzoną dedykacją Pana Leszka Aleksandra Moczulskiego, a brzmi ona tak:

Tadeuszowi
Wiem czy nie wiem - najważniejsi są Skaldowie i Niemen

Mnóstwo wrażeń: dwie miłe dedykacje, dwa miłe prezenty... I jak tu nie kochać życia?!

Załączniki:
Ukwiecona łąka.JPG
Ukwiecona łąka.JPG [ 167.22 KiB | Przeglądany 2347 razy ]
Nad wodą zieloną.JPG
Nad wodą zieloną.JPG [ 179.45 KiB | Przeglądany 2347 razy ]
Dzikość natury.JPG
Dzikość natury.JPG [ 177.16 KiB | Przeglądany 2347 razy ]

(moje)
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 08, 2014 9:27 
Awatar użytkownika

Może ktoś będzie 17 sierpnia w Zakopanem i będzie miał ochotę zobaczyć urodzinowy koncert Andrzeja Zielińskiego to serdecznie zapraszam. Sam występ odbędzie się na Równi Krupowej i na jego program złożą się przeboje Skaldów, utwory z solowej płyty Andrzeja Zielińskiego oraz nagrania progresywne z LP "Krywań, Krywań", a także utwory, których zespół nie wykonywał od końca lat 70.

Natomiast w najbliższą sobotę (12 lipca), o godz.10.05 na antenie Radia Kraków w cyklu "9 ważnych płyt" zostanie zaprezentowany LP "Cała jesteś w skoronkach", o którym rozmawiać będzie Piotr Metz z Andrzejem Zielińskim.

Załączniki:
Komentarz: Piotr Metz w rozmowie z Andrzejem Zielińskim (foto: M.Kabata)
6.JPG
6.JPG [ 127.59 KiB | Przeglądany 2153 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 18, 2014 6:04 
Awatar użytkownika

Przed nami jubileusz :)

Załączniki:
PLAKAT5.jpg
PLAKAT5.jpg [ 29.9 KiB | Przeglądany 1963 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 03, 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Wczoraj w aucie wysłuchałem audycji "W Tonacji Trójki" Piotra Metza - ze Skaldami w roli głównej. Na tak wyborny zestaw nagrań Skaldów tacy słuchacze jak ja czekali od dawna :

Od wschodu do zachodu słońca
Coraz większe oczekiwanie
Byle nie o miłości
Cała jesteś w skowronkach
20 minut po północy
Jaskółka (do wiersza Szymborskiej)
Katastrofa

W kąciku jazzowym tuż po tej audycji nadano utwór "Cała jesteś w skowronkach" w interpretacji tria: Karolak, Śmietana, Czerwiński.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 24, 2015 5:05 
Awatar użytkownika

Z okazji 50 rocznicy powstania Skaldów Kameleon Records przygotowuje kolekcjonerski box (tylko 250 numerowanych egz.). W grubym kartonowym pudełku znajdzie się 12 katalogowych płyt Skaldów z lat: 1967-89 (z bonusami) w laminowanych i rozkładanych okładkach (opowiadającym oryginalnym okładką LP) wraz z 32 stronicową książeczką, dużym plakatem zespołu i płytą DVD „Jak powstali Skaldowie”. Premiera: druga połowa maja br. :)

Załączniki:
20150421.jpg
20150421.jpg [ 139.43 KiB | Przeglądany 1557 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 27, 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Maćku, czy mam szansę na numerowy egzemplarz ? Zahaczę o temat na zlocie, a to już niedługo, niespełna miesiąc :)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 27, 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Maćku, czy mam szansę na numerowy egzemplarz ? Zahaczę o temat na zlocie, a to już niedługo, niespełna miesiąc :)

Tadeusz, rezerwuję dla Ciebie 1 pudełko, a Ty na zlocie podejmiesz decyzję.

I jeszcze jedna informacja, którą otrzymałem i ją wklejam bez poprawek :)

W najbliższą środę, 29 kwietnia, godzina 23.00 w rockserwis.fm!
Piętnasty „Blok Wschodni” ponownie będzie miał charakter monograficzny. Tym razem jednak nie będę rozpisywać się na temat jego zawartości.
Niechaj wystarczy jedno słowo: Skaldowie.
No dobrze, niech będą dwa słowa: PROGRESYWNI Skaldowie!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 14, 2015 5:30 
Awatar użytkownika

Cieszymy się bardzo, że dzięki pomocy zespołu Skaldowie udało się wydać box w iście japońskim stylu :)

Załączniki:
Komentarz: Box "Skaldowie 50 lat"(Kameleon Records, 2015)
box2c.jpg
box2c.jpg [ 75.79 KiB | Przeglądany 1457 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 25, 2015 19:03 
Awatar użytkownika

Już za kilka dni, 29.05.2015, zaczyna się kolejny zlot Skaldo-maniaków. JADĘ !

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 31, 2015 17:19 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Już za kilka dni, 29.05.2015, zaczyna się kolejny zlot Skaldo-maniaków. JADĘ !

X Zlot już za nami. Bawiliśmy się świetnie w towarzystwie pp. Moczulskich, Jacka Zielińskiego i Jana Budziaszka, a także fanów Niemena - Tadeusza i Andrzeja, którym dziękuję za przemiłe rozmowy i wspólnie spożyte trunki :)

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 63.72 KiB | Przeglądany 1285 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 173.92 KiB | Przeglądany 1285 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 169.44 KiB | Przeglądany 1285 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.