[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 11:26

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 10%  10%  [ 3 ]
Dwójki PR 16%  16%  [ 5 ]
Trójki PR 42%  42%  [ 13 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 16%  16%  [ 5 ]
Nie słucham radia 10%  10%  [ 3 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt sty 26, 2010 15:24 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Powrót syna marnotrawnego, czy nareszcie jakaś opoka?

Chyba jednak bardziej to pierwsze. :wink:
Oczywiście doceniam to, co kiedyś zrobił dla Trójki, ale dziś pewnie nie wniesie już nic nowego. Zresztą jego gust muzyczny trochę rozmija się z moim..
Piotr Kaczkowski z kolei był dla mnie kiedyś prawdziwym guru i muzyczną wyrocznią, na jego audycjach się wychowałam i też bardzo mi go brakuje w Trójce. Mam nadzieję, że jeszcze wróci..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 07, 2010 15:24 
Awatar użytkownika

Powrót pana Niedźwiedzia to ponoć jeszcze zasługa Pani Jethon...

Zdumiało mnie co innego.

Maciek w innym wątku pisze:
Wasz ukochany Piotr Kaczkowski zakazał puszczania Niemena i Skaldów poza kilkoma utworami z lat 60-tych !!!

Czytam już drugi raz tą sensacyjną wiadomość, więc zapytam - kiedy to redaktor Kaczor miał wydać takie dyrektywy :?:
Gdyby była to prawda, to dość zabawne byłoby to, że sam owego zakazu .. od wielu lat nie przestrzega prezentując dość regularnie nagrania z zagranicznych albumów Niemena. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 07, 2010 15:29 
Awatar użytkownika

Ja też zupelnie nie zgadzam się z tą wypowiedzią Maćka, bo wielokrotnie słyszałam w audycjach Piotra Kaczkowskeigo np. utwory z płyty "Mourner's Rhapsody".
Nie tak dawno w Trójce słyszałam też utwór "Com uczynił" jako "Trójkowy znak jakości". :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 07, 2010 15:35 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Nie tak dawno w Trójce słyszałam też utwór "Com uczynił" jako "Trójkowy znak jakości". :D

Owszem, tylko że P. Kaczkowski od pewnego czasu już nie jest jej dyrektorem !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 14, 2010 22:26 
Awatar użytkownika

.. ale kiedy jeszcze był dyrektorem, to zaprosił Niemena na wywiad z płytą "spodchmury...".

Utwory z niej pochodzące grano w Trójce przez następny tydzień...

Dziś - w święto św.Walentego Piotr Kaczkowski kończy 64 lata 8)

Prowadzący audycję red. Leszek Adamczyk w pierwszej godzinie Minimaxu zaprezentował kilka nagrań Beatlesów, a w drugiej "Little Wing" Kciuka. Dawno już nie słuchałem tego coveru, ale po pierwszych dźwiękach skojarzyłem, że nagranie pochodzi z lat 80-tych... No i olśnienie- przecież to :N: !

Było też o rocznicy urodzin Niemena. Zapowiedziano koncert 15 II w :arrow: Blue Note.

NAE TV

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 16, 2010 15:11 
Awatar użytkownika

W Trójce też pamiętano o urodzinach Niemena, dwukrotnie dziś słyszałam, jak nadawano jego utwory, niestety tylko te starsze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 16, 2010 16:21 
Awatar użytkownika

Przerażającym jest, że tak olbrzymim dorobkiem artystycznym w dodatku najwyższego lotu interesują się tylko Ci, którzy są Mu najbardziej za to wdzięczni, Ci którzy są Mu najbardziej oddani, czyli my.

Ani prezenterów radiowych, ani ludzi odpowiedzialnych za polską kulturę, ani osób odpowiedzialnych za te skarby, jak widać niewiele ten dorobek interesuje.

Straszne fatum ciąży na tym Artyście. Niezrozumiałe i niewytłumaczalne.

Ut fata trahunt.....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 14:51 
Awatar użytkownika

Bać się czy płakać?

Cytuj:
"Trójka" skręca w prawo

Nowy szef "Trójki" Jacek Sobala wprowadza od marca nowy program publicystyczny. I nowych prowadzących, w większości z "Rzeczpospolitej". - "Trójka" musi być mądra - uzasadnia Sobala.
Prowadzącymi w nowym paśmie audycji publicystycznych, jak napisała "Rzeczpospolita", mają być: Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Daniel Passent z "Polityki", Andrzej Jonas, redaktor naczelny "Warsaw Voice", oraz być może Stanisław Janecki, b. redaktor naczelny "Wprost". W piątek program będzie miał aż dwóch gospodarzy. W tych rolach czwórka z "Rzeczpospolitej": Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Tomasz Wróblewski i Rafał A. Ziemkiewicz.

Jak Sobala to uzasadnia? - Chciałbym, żeby w "Trójce" brzmiał głos mądry i niejednostronny - mówi. Sobala pod koniec grudnia zastąpił dyrektor Magdę Jethon. Na stanowisko rekomendował go PiS, bo w myśl podziału wpływów między PiS i SLD, czyli członków medialnej koalicji, Program 3 przypadł partii braci Kaczyńskich. Prezes radia Jarosław Hasiński (z rekomendacji lewicy) uzasadniał nominację dla Sobali tym, że będzie on w stanie zrobić coś, czego Jethon by nie potrafiła: zmniejszyć koszty i zwolnić blisko połowę zespołu dziennikarskiego, czyli 30-40 osób.

Dziennikarze w "Trójce" są oburzeni: - Sobala, przyjmując nowych współpracowników, te koszty zwiększa. Sobala oddaje program ludziom spoza "Trójki", i to w większości o zdeklarowanych propisowskich poglądach. A przy milczącej aprobacie lewicy programowo skręca na prawo - mówi jeden z dziennikarzy.

- Każdy szef ma prawo wprowadzać na antenę nowe programy - mówi Jerzy Sosnowski, gospodarz m.in. "Klubu Trójki" i tymczasowy szef związku zawodowego dziennikarzy i pracowników "Trójki" - ale jak zatrudnianie siedmiu nowych współpracowników ma się do koniecznych radykalnych oszczędności? Postulat, by na antenie Programu 3 były reprezentowane różne opinie, trudno uznać za rewolucyjny, bo "Trójka" robi to od lat. Decyzję Sobali, by oddać godzinny program ludziom spoza "Trójki" i - w niektórych przypadkach - bez radiowego doświadczenia traktujemy jako wotum nieufności dyrektora Sobali wobec zespołu. Nowi prowadzący jako gospodarze programu dostaną nieskrępowaną możliwość narzucania swoich opinii. A sposób prezentowania poglądów przez niektórych z nich nie jest dialogowy, bo osoby o odmiennych poglądach dyskwalifikują jako gorsze moralnie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

:arrow: http://wyborcza.pl/1,75248,7585838,_Tro ... rawo_.html

(**)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 8:39 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Bać się czy płakać?

Nic z tego. Zwyczajnie nie ulegne kolejnej tubie propagandowej jakiejkolwiek partyjce. Nie poddałem się pezetpeerowcom nie zrobia mi wody z mózgi PO PiSkujacy SLDowczycy i inni zakamuflowani płaskodenni agidatorzy o różnej maści politycznej.Włączam opcję wyłącz/przełącz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 13:26 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Nie poddałem się pezetpeerowcom nie zrobia mi wody z mózgi PO PiSkujacy SLDowczycy i inni zakamuflowani płaskodenni agidatorzy o różnej maści politycznej.

Ten towar już dawno przeceniony, a nabywców ciągle brak.
Taka zwykła dewaluacja śmieszności.
Ale są tacy, którzy dalej tego nie widzą.
A to zabawne już nie jest.
Odpowiedź na pytanie - śmiać się czy płakać - jest oczywista.

Jak znam życie, trzeba przeczekać, bo choroby przychodzą, ale z czasem (daj, Panie Boże, jak najrychlej!) odchodzą.
I tym optymistycznym akcentem kończąc, nadal słucham ulubionej Dwójki. :)

(**)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 20:54 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Przerażającym jest, że tak olbrzymim dorobkiem artystycznym w dodatku najwyższego lotu interesują się tylko Ci, którzy są Mu najbardziej za to wdzięczni, Ci którzy są Mu najbardziej oddani, czyli my.

Ani prezenterów radiowych, ani ludzi odpowiedzialnych za polską kulturę, ani osób odpowiedzialnych za te skarby, jak widać niewiele ten dorobek interesuje.

Straszne fatum ciąży na tym Artyście. Niezrozumiałe i niewytłumaczalne.

Ut fata trahunt.....

Andrzeju, nie tylko nad CN ! Jednak... czy to jest jakieś pocieszenie ?! Jak dziś przeczytałem - artystką ostatniego 10-lecia została Doda. I prawdę mówiąc nie wiem... płakać, czy śmiać się ?!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 21:29 
Awatar użytkownika

Maćku jest w tym pewna prawidłowość. Jaka kultura, takie czasy.

Skoro totalitarne czasy peerelu pozwalały kulturze na znacznie więcej niż może ona dzisiaj, to wnioski nasuwają się same.
Ktoś powie, że nikt kultury nie ogranicza. Zgoda, nie ogranicza kultury, ale ogranicza dostęp do niej.
Być może i dorobek Niemena też wpisuje się w tą paranoiczną ograniczającą rzeczywistość.

Dla ludzi, którym odebrano szansę na rozwój głębszych pokładów człowieczeństwa, czyli dla tzw. lemingów wszystko jest OK. Dla nich nie do pomyślenia byłoby że takie Dody to porażka dzisiejszych czasów. Oni łykają każdą mantrę medialną i traktują jak swoje własne "przemyślenia".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 21:36 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Maćku jest w tym pewna prawidłowość. Jaka kultura, takie czasy.

Masz rację ! Zresztą już jestem stary ramol, a dla starych dziś nie ma miejsca ! Tylko, że trochę mi brak muzyki, za którą musiałem nadążać i która mnie rozwijała ! I za to dziękuję i zawsze będę dziękować CN ! A to, że nie doczekam kolejnych boxów... to już inna sprawa :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 26, 2010 22:05 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Tylko, że trochę mi brak muzyki, za którą musiałem nadążać i która mnie rozwijała ! I za to dziękuję i zawsze będę dziękować CN !

Dziś o tym nie decydują ci, których ta muzyka rozwijała, ale ci którzy nie rozwijali się przy tej muzyce.

Ja też mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć to co Ty powiedziałeś. Też jestem wdzięczny Niemenowi i jeszcze kilku innym artystom, że poważnie i z szacunkiem traktowali to co robili. Wnieśli wiele nie tylko do narodowej kultury, ale również i do mojego serca, i do mojej duszy. Rozwijałem się również dzięki Nim i przy Nich.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 02, 2010 20:40 
Awatar użytkownika

W dzisiejszej, wieczornej audycji "Muzyka ciszy", prowadzonej przez Piotra Metza, można było usłyszeć "Marionetki" Niemena.
A trochę wcześniej Piotr Stelmach rozmawiał z Piotrem Kaczkowskim, który wydaje się być w coraz lepszej formie.

P.S.
Życzę Wszystkim wesołych i pogodnych Świąt!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.