[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 11:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr paź 22, 2008 18:46 
Awatar użytkownika

Dzisiaj odsłonięto w Opolu pomnik Marka Grechuty.
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,5 ... niety.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 22, 2008 22:47 
Awatar użytkownika

"To jest wyraz wielkich uczuć" - powiedziała odsłaniająca pomnik żona Artysty - pani Danuta Grechuta.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 31, 2008 14:37 
Awatar użytkownika

Czytając " Ten szalony Pan Puszkin słowo o udręce" A.Turczyńskiego , na stronie 143 trafiłem na zapis mówiący o wierszach pisanych przez A.Mickiewicza do Karoliny Sobańskiej cytuję:"Wśród tych wierszy jest jeszcze jeden, który rozpowszechnił Marek Grechuta, opiewając - czy świadomie? - miłośc Wieszcza i ruskiej agentki i aferzystki:"Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę[...]".
...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 31, 2008 21:01 
Awatar użytkownika

I biblijnie:

"jeśli ręka jest przyczyną Twojego grzechu,to odrąb ją sobie.Tak samo,gdy przyczyną grzechu jest oko-wyłup je".
Nie wiem czy dokładnie cytuję-ale jakoś tak to jest napisane..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 01, 2009 11:22 
Awatar użytkownika

Zupełnie nie wiem o co chodzi gdy czytam wpisy Stacha i Geronimo.Moze mi to ktoś wyjaśnić?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 01, 2009 13:27 
Awatar użytkownika

Gdyby to był j. niemiecki czy angielski, postarałbym się przetłumaczyć... ale w tym wypadku wysiadam :P

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 06, 2009 21:40 
Awatar użytkownika

W środę 8 kwietnia na półki sklepowe trafić mają trzy płyty DVD z archiwalnymi programami TVP z udziałem Marka Grechuty :

vol.1 Będziesz moją Panią,
vol.2 Korowód,
vol.3 Złote Przeboje- koncert

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 08, 2009 5:36 
Awatar użytkownika

A propos wydawnictwa,o którym wspomniał Markovitz
http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/a ... znamy.html
A teraz słówko o drugim polskim topie wszechczasów.Nie był to raczej sukces Marka.Piszę raczej,bo jednak 4 utwory z płyty "Korowód"znalazły uznanie słuchaczy trójki.Wprawdzie wszystkie zajęły gorsze miejsca niż przed rokiem to jednak zarówno w tym jak i ubiegłorocznym notowaniu to właśnie ta płyta była najliczniej reprezontowana w setce.Nie sądzę bowiem,aby któremuś z wykonawców udało się umieścić więcej niż 4 utwory z jednej płyty na liście a tak było w przypadku Marka.Te 4 utwory to jednak przecież nie cały "Korowód"i choćby taka "Kantata"czy "Niebieski Młyn"również zasługują na szansę,aby na nich zaglosować.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 08, 2009 8:13 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
W środę 8 kwietnia na półki sklepowe trafić mają trzy płyty DVD z archiwalnymi programami TVP z udziałem Marka Grechuty :

vol.1 Będziesz moją Panią,
vol.2 Korowód,
vol.3 Złote Przeboje- koncert

Płyty przynajmniej od tygodnia są już dostępne w Krakowie :)

dzek pisze:
A propos wydawnictwa,o którym wspomniał Markovitz
http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/a ... znamy.html
A teraz słówko o drugim polskim topie wszechczasów.Nie był to raczej sukces

To tylko zabawa i chyba trudno w tym wypadku mówić o sukcesie lub porażce. Trudno też na podstawie tego topu wysnuwać jakieś wnioski.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 09, 2009 15:48 
Awatar użytkownika

będąć w EMPIKU w Koszalinie nabywszy Grechuta Korowód i Będziesz moją panią za jedyne 60złp ciekawe kiedy :N: ???????????????????????????????????????????

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 06, 2009 9:57 
Awatar użytkownika

Ja już to kiedyś pisałem,ale powtórzę.Bycie fanem to zarazem często bycie zaślepionym w swojej milości i zapatrzeniu na swojego idola.Dotyczy to zwłaszcza ludzi mlodych,bo ich sądy bywają definiowane w sposob bezpardonowy i kategoryczny.Okazuje się jednak,iż nie dotyczy to tylko ludzi młodych.Byłem niedawno na pewnej uroczystości w moim rodzinnym Radomiu,gdzie to spotkałem się z moim bratem.Mój brat był kiedyś i chyba jest do dzisiaj wielkim milośnikiem twórczości Niemena.Przypominam sobie jak przed 30-tu laty przywoził z Warszawy,w ktorej studiował wszystkie plyty Niemena i namiętnie ich słuchał.Ja nie tylko nie do końca podzielałem ten zachwyt to jeszcze,jak przystało na bycie młodszym bratem,trochę się przed tą "jedynie słuszną" opcją buntowałem.Obecnie ,mam nieodparte wrażenie,iż mojego brata najbardziej drażni konfrontowanie Grechuty z Niemenem.Siedzielismy tydzień temu przy wspólnym stole i popijali mociejsze trunki i mnie nagle,po kilku głębszych,wyrwało się zdanie,które,owszem mogło go poirytować,ale nie sądziłem,że aż tak.Powiedziałem coś w rodzaju "Grechuta był dla mnie lepszy od Niemena",na co mój brat wyszedł z pokoju,a gdy po jego powrocie zdanie to powtórzyłem jeszcze raz,brat mój bez slowa,nie kryjąc oburzenia wyszedł.Byłem tym,przyznam,dość zaszokowany .Oczywiście nie żywię do mojego brata żadnej urazy,bo ma chyba,a nawet na pewno pracę bardzo stresującą.To zdarzenie może w zasadzie służyć za anegdotę i przyczynek do rozważań na temat w jak nieprzejednany sposób mogą się objawiać ludzkie gusta .P.S.Tak naprawdę w sztuce nie ma obiektywnie rzeczy gorszych i lepszych.To rzecz calkowicie,w przeciwienstwie choćby do sportu,niewymierna.Mówiąc o naszych wyborach zawsze dobrze jest dodać zwrot "dla mnie".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 11, 2009 9:22 
Awatar użytkownika

Jak do tej pory z sympatią patrzyłm na działania p.Danuty Grechuty, ale to, co zrobiła festiwalowi w Zamościu już nie budzi mojego uznania. :cry:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... chute.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 11, 2009 10:26 
Awatar użytkownika

Myśle,że wystarczy jak zanucimy sobie Kiedy sie dziwic przestanę :) , wówczas lepiej znosi sie pewnego rodzaju zachowanie innych osób.Don't cry Baby :) http://www.youtube.com/watch?v=JjD4eWEU ... re=related

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 11, 2009 12:34 
Awatar użytkownika

Trzeba sie przestac dziwic Stachu :idea: , pamietasz przeciez ze "zakopyrajtowano" Ci juz pewne przedwsiewziecia, RR-Szypura-itd?
Obawiam sie , niestety, ze spadkobiercy naszego patrona juz wyciagaja wnioski z zamojskiego precedensu :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz paź 11, 2009 4:36 
Awatar użytkownika

Dzisiaj w programie drugim TVP o godzinie 18-ej ma być program o Marku Grechucie.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.