[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 22:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Pragnę takiej płyty Niemena...
Najstarsze piosenki J. Cz.Wydrzyckiego (głównie latynoskie) 6%  6%  [ 7 ]
Radiowe nagrania z Niebiesko-Czarnymi 3%  3%  [ 4 ]
Radiowe nagrania z Akwarelami 5%  5%  [ 6 ]
Niemen Enigmatic - Opole' 71 15%  15%  [ 18 ]
Nagrania z Jazz Jamboree (z różnych okresów) 13%  13%  [ 16 ]
Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit 19%  19%  [ 23 ]
Koncerty z okresu Idee fixe 15%  15%  [ 19 ]
Piosenki rosyjskie (Polskie Radio) 4%  4%  [ 5 ]
Muzyka ze spektakli Pantomimy Głuchych 7%  7%  [ 8 ]
Świat nie-odkryty i inne nagrania z Robotestrą. 14%  14%  [ 17 ]
Liczba głosów : 123
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 12:03 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Piosenka "Dziwny jest ten świat" powstała w reakcji na zgryźliwy komentarz dotyczący przebiegu francuskiej kariery Czesława Niemena. Zapewne wówczas ani nikt w firmie płytowej, ani autor i wykonawca w jednej osobie, ani też krytycy muzyczni nie przypuszczali, że utworowi temu przez kolejne dekady będzie przybywać i słuchaczy i kontekstów, z jakimi wiąże się przesłanie tego songu.

A początkowo na tym utworze poznali się tylko fani i widzowie Opola '67.
I to im historia przyznała rację, gdy Czesław Niemen w 1999r. zwyciężył w plebiscycie na wykonawcę i przebój stulecia.

W ostatnim czasie usłyszałem z ust poważnych osób zajmujących się muzyką opinię, że właściwie wszystko, co zasługuje na uwagę w twórczości Niemena zostało już wydane w formie płyt CD (bo płyty DVD to oddzielny temat) i wątpliwe jest, aby niewydane dotąd nagrania (głównie radiowe i koncertowe) znalazły nabywców w liczbie gwarantującej opłacalność takiego przedsięwzięcia.

Proponuję zweryfikować ten osąd i .. wziąć udział w ankiecie :)

Każdy user ma możliwość wyboru tylko pięciu projektów płyt, o których wyżej mowa. Myślę, że w obecnych czasach liczba ta oscyluje blisko liczby kupowanych rocznie przez fanów płyt (w ogóle). I tak to potraktujcie : jeśli w danym roku mielibyście nabyć tylko dwie płyty Niemena- zaznaczcie tylko dwie opcje.
Jeśli jakiś projekt zostałby zrealizowany- wtedy można przerzucić głos na kolejny projekt, ale proszę nie czynić tego za często, aby wyniki były przynajmniej dla nas miarodajne.

Oczywiście ani ja, ani nikt z nas nie ma wpływu, czy takie płyty kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, ale może wspólnymi siłami spróbujmy przekonać decydentów fonograficznych, że .. warto podjąć ryzyko i rozpocząć rozmowy na ten temat ... 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 12:20 
Awatar użytkownika

Biorę udział w ankiecie, bo uważam, że tak należy uczestniczyć w życiu Forum.
Odnośnie efektów samej ankiety, mam ugruntowane zdanie.
Nikt jej nie będzie brał pod uwagę, ale możemy choćby w ten sposób jednoznacznie opowiedzieć się za czym najbardziej tęsknimy, czego oczekujemy.
To jest wartość sama w sobie.
Ja postawiłem na JJ, ostatni okres, Grupę Niemen i Aerolit, Opole'71 i muzykę dla Pantomimy.
Przy okazji chciałbym, aby był to swego rodzaju TEST, taka LISTA OBECNOŚCI AKTYWNYCH USERÓW.
UWAGA!
AKTYWNYCH - to w moim rozumieniu takich, którzy nie przyciskają jedynie ikonki, ale zabierających głos, choćby jednozdaniowe odniesienie się do tej ankiety.
# 1 - Markovitz
# 2 - ratajczak bogdan
# 3 - Ewa
# 4 - Piotr
# 5 - wladek
# 6 - Dasza
# 7 - Piekarz
# 8 - Radek
# 9 - Jakub N*
#10 - wicher
#11 - Andrzej Mróz
#12 - Amelia
#13 - Domin 189
#14 - bitels
#14 - Tadeusz
#15 - .........
(-II-)
# koło setki - ......

*Jak na jeden dzień DZIEWIĘCIU AKTYWNYCH - całkiem dobrze wziąwszy pod uwagę fakt okresu urlopowego.
A i opinie, choć skrótowe i ogólne wiele mówią o naszych oczekiwaniach.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 10:05 przez ratajczak bogdan, łącznie zmieniany 6 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 12:45 
Awatar użytkownika

Ja zaznaczyłam koncerty z JJ, Enigmatic'71, Grupa Niemen i Aerolit, Idee Fixe i Świat nieodkryty, choć uważam, że nagrania radiowe też powinny być wydane.

Również liczę na większy udział forumowiczów w ankiecie, żeby udowodnić pani Niemen i pani Thierry, że forum, to nie tylko kilka osób, które zazwyczaj zabierają głos i których potrzeb nie trzeba brać pod uwagę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 13:08 
Awatar użytkownika

Zaznaczyłem- identycznie jak...Ewa, aczkolwiek niczego nikomu nie muszę udowadniać :wink: ( w dalszej kolejności zaznaczyłbym na pewno wszelkie nagrania radiowe poczynając od latynoamerykańskich poprzez...następne chronologicznie przez Markovitza wymieniane.)
Życzę, by ta ankieta...osiągnęła SUKCES. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 13:20 
Awatar użytkownika

grupa Niemen przede wszystkim. potem jazz :N:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 14:40 
Awatar użytkownika

Znów bardzo trudna ankieta, z którą przyszło mi się zmierzyć.
Nawet to, że można zaznaczyc w niej aż 5 pozycji nie ułatwia sprawy.
Chciałabym postawić na wszystkie 10.

Po długim namyśle zaznaczyłam:

1.Niemen Enigmatic - Opole'71
2.Koncerty grupy Niemen i Niemen Aerolit
3.Koncerty z okresu Idee Fixe
4.Świat nieodkryty i inne nagrania z Robotestrą
5.Piosenki rosyjskie-Polskie Radio-( czytaj:wszystkie nagrania radiowe)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 14:44 
Awatar użytkownika

Zaznaczyłem Idee fixe i Grupę Niemen i Aerolit, później JJ.
Myślę, że płyty z Grupą Niemen i Aerolitem mogłyby odnieść spory sukces.
Jestem przekonany, że nie byłyby to płyty atrakcyjne tylko dla garstki fanów, ale na pewno sięgnęłoby po nie wiele innych osób.
Ogromne zdziwienie wyraziła moja... bliska znajoma (słucha głównie muzyki latynoskiej i popu), gdy nagrałem jej płytkę z Mourner's Rhapsody i latynoskimi utworami Niemena - nie chciała mi uwierzyć, że to śpiewa Niemen.
Niestety wiele osób podobnie kojarzy Niemena - wyłącznie z Dziwnym.., Czy mnie jeszcze... i Papugami.
Przede wszystkim muzyka Niemena potrzebuje tego, co zawsze było Jego piętą achillesową - REKLAMY (reklama dźwignią handlu! :) ). Nie jest to, w przypadku sztuki, ładne określenie, ale o to głównie chyba chodzi.
Myślę, że z dobrą reklamą mniej znany materiał muzyczny na płyty Niemena mógłby odnieść SUKCES. Ale ludzie muszą się dowiedzieć, że Niemen to nie tylko te parę utworów.
Oczywiście jako fani nie mamy dużych możliwości, jednak myślę, że moglibyśmy informować o takiej płycie przez różne fora, w których życiu, z pewnością, wielu z nas uczestniczy.
Niezależnie od rodzaju forum, prawie zawsze istnieje jakiś offtopic, wątek ‘muzyka’, wątek ‘aktualności’, itp.
Informowałem na jednym forum o „Spiżowym krzyku”. Skoro dwie osoby zgłosiły się do mnie na PW, to już mogę powiedzieć o moim małym sukcesie.
A teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum aerolit następnym razem zrobili coś takiego...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Partyzantka
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 17:58 
Awatar użytkownika

Piekarz pisze:
A teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum Aerolit następnym razem zrobili coś takiego...

Pomyślałem i .. przestraszyłem się trochę takiej akcji :)
Przypomina to trochę kampanię naszo-klasową, której reperkusje odczuliśmy na forum.

Nie przywiązywałbym też aż takiej wagi do zapoczątkowanego odliczania - przecież liczbę realnych uczestników forum można łatwo zweryfikować tu, tu i nawet tu.

Ktoś chwilowo może nie pisać, ale czyta i pewnie ma z tej lektury niezłą zabawę... :)

Co do popularyzacji zapomnianych nagrań - znajomym można napomknąć, czy napisać o jakimś utworze.
Ale ma to sens, gdy płyta z nim jest do nabycia...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 18:28 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ale ma to sens, gdy płyta z nim jest do nabycia...

No jasne :wink: Mówiąc o 'następnym razie' miałem na myśli czas, gdy wyszłaby taka płyta. Nie chodziło mi o partyzantkę =(
REKLAMA!!! I taka płyta mogłaby naprawdę namieszać w listach sprzedaży =) Myślę, żę to klucz do sukcesu takiej płyty.
Nie sądzę, żeby akcja z informowaniem w różnych "środowiskach forumowych" była złym pomysłem... co w tym złego?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 19:28 
Awatar użytkownika

Najchętniej wybrałbym 6 możliwości...

Jeśli chodzi o pierwsze 4 miejsca - nie miałem wątpliwości. Wskazałem następujące propozycje (kolejność przypadkowa):
Niemen Enigmatic - Opole' 71,
Nagrania z Jazz Jamboree (z różnych okresów),
Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit,
Świat nie-odkryty i inne nagrania z Robotestrą (z nadzieją, że zarejestrowano koncert w Nysie - jedyny, na którym byłem, zamiast uczyć się do matury w 1992 r.),
a ponadto najbardziej interesuje mnie:
Muzyka ze spektakli Pantomimy Głuchych, która pokonała koncerty z okresu Idee Fixe...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 22:07 
Awatar użytkownika

jako jeden z kołosetków głosuje na Grupę Niemen.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 18, 2008 23:17 
Awatar użytkownika

Chciałbym odkryć Świat nie-odkryty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 19, 2008 5:38 
Awatar użytkownika

Niemen Enigmatic - Opole 1971 r. Cudowny koncert muzyka od której nie można się oderwać. Niemen i Akwarele, Niemen i NC - wielki mój sentyment, kocham tę muzykę całym sercem.

A głosowałem na: najpierw Idee Fixe, potem Aerolit i Grupa Niemen, i dalej na nagrania z JJ i na Świat Nieodkryty i w końcu na Niemen i Akwarele.

W uzasadnieniu dlaczego napiszę, nie wiem, nie zastanawiam się, poprostu tak.

Opuściłem w rozważaniach piosenki rosyjskie, muzykę ilustracyjną i jest mi z tego powody jakoś nie tak.

Niemen w odróżnieniu od innych artystów był absolutnie wszechstronny i czego się "dotknął" zamieniał to w perełki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 19, 2008 10:08 
Awatar użytkownika

Pomimo tego, że nie jestem znawcą twórczości Niemena - bardzo chciałabym usłyszeć koncerty z Idee Fixe, Świat nieodkryty, Enigmatic'71, a ponieważ zostały mi jeszcze dwa głosy, to chciałabym także, żeby Panu przede mną nie było "nie tak", więc także piosenki rosyjskie i muzykę ilustracyjną :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 19, 2008 10:35 
Awatar użytkownika

Dzięki Amelio. Już znikło gdzieś to "nie" i zostało samo "tak" :D

A koncerty Idee Fixe, to sama rozkosz dla ucha. Wspaniała jest płyta Idee Fixe, ale ta sama muzyka w wersji koncertowej jest nieporównywalnie piękniejsza i lepsza od muzyki z płyty.

A koncert opolski Enigmatica to ... Amelio, tylko słuchać.
Wypełniony po brzegi entuzjazmem i radością z grania i śpiewania, niosący w sobie olbrzymią energię i siłę muzyki Niemena.
Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.