[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 1:47

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 547 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr sie 02, 2017 10:55 
Awatar użytkownika

Camarón de la Isla to wg Wikipedii jeden z największych śpiewaków w historii flamenco. Czy ów Hiszpan mógł gdzieś słyszeć Czesława Niemena brawurowo wykonującego utwór "Pielgrzym"? Takie odnoszę wrażenie słuchając jego utworu z wydanej w 1979r. płyty pt. "La leyenda del tiempo" (w wolnym tłumaczeniu - "Legenda czasu"):

https://youtu.be/Za91TLGz4SA?list=PL004562EFBDF2532F

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że obydwaj muzycy nigdy się ze sobą nie zetknęli... co właściwie w żaden sposób nie przeszkadza cieszyć się utworem "Nana del caballo grande" (w niemenowym duchu) ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 02, 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Witamy w klubie The Doors...Ich muzyki słucham od lat 60.

Załączniki:
t1.JPG
t1.JPG [ 123.26 KiB | Przeglądany 199 razy ]
t2.JPG
t2.JPG [ 120.04 KiB | Przeglądany 199 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 02, 2017 22:15 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Czy ów Hiszpan mógł gdzieś słyszeć Czesława Niemena brawurowo wykonującego utwór "Pielgrzym"? Takie odnoszę wrażenie słuchając jego utworu z wydanej w 1979r. płyty pt. "La leyenda del tiempo" (w wolnym tłumaczeniu - "Legenda czasu"):

Faktycznie, niebywałe podobieństwo w klimacie utworu i wykonaniu. :o Też mnie ciekawi, czy przypadkiem hiszpański mistrz flamenco nie usłyszał gdzieś płyty z nagraniem "Pielgrzyma"...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 03, 2017 10:50 
Awatar użytkownika

U Camarona słyszę połączenie "Pielgrzyma" w wersji z LP "Aerolit" z późniejszą aranżacją tegoż utworu, wykonywaną okazjonalnie podczas koncertów N.AE. w ramach programu "Zwątpienie i wiara". Co ciekawe, kiedyś natknąłem się w komentarzach na YouTube pod jednym z filmów poświęconych Niemenowi na komentarz w j. hiszpańskim, w którym użytkownik pytał, który z utworów Camarona posłużył Niemenowi jako bezpośrednia inspiracja. Jeszcze ciekawsze jest natomiast, że ta plotka musi liczyć już co najmniej kilka lat, gdyż dziś, w poszukiwaniu wspomnianego komentarza, trafiłem na wymianę zdań polskich miłośników talentu CN na ten temat; link jest tutaj :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 03, 2017 10:58 
Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=STfF-RyJFLA

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 10, 2017 6:26 
Awatar użytkownika

Tego rodzaju programy,to poza wszystkim,cudowna podróż w przeszłość.Nie trudno nie przyznać racji jednej z internautek,która w komentarzu westchnęła-"Mój Boże,jacy oni wszyscy młodzi..."/resztę doczytacie sami/.Mam nieodparte wrażenie,że dzisiaj o tego rodzaju programy byłoby trudniej.Dzisiaj do każdego występu musi być klaszcząca ,bądź tańcząca publiczność.Dobrze jak są jakieś tancerki,wyszukana scenografia i wiecznie dowcipkujący konferansjer.Inaczej byłoby nudno.Tutaj za całość odpowiada Tomasz Zygadło,a on był dobry w te klocki.To chyba on kiedyś nakręcił film po śmierci Wiesława Dymnego,gdzie to jego kumple z Piwnicy w oparach alkoholu i papierosowego dymu wspominają swego przyjaciela.Film tak naturalny,że aż w swojej naturalności prowokujący .Na koniec pewna refleksja.Żal,że nie ma już w Trójce Jerzego Sosnowskiego,bo wraz z nim zniknęła świetna audycja"Trójkowy Wehikuł Czasu".Mieliśmy tam zapewnioną cotygodniową podróż w przeszłość.Nie dość,że ta jego nieobecność spłynęła jak woda po wiadomo czym,to jakoś nikt chyba nie pomyślał,żeby tę audycję wskrzesić/a nawet jeśli pomyślał,to były to ,jak widać,zabiegi bezowocne/. Bez niej Trójka jest dużo uboższa.
https://www.youtube.com/watch?v=LpdWbwSH7aI

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 23, 2017 19:43 
Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=FW0vOZZruCI
Dawno temu w Muzycznej Poczcie UKF/tak to chyba się nazywało?/słyszałem ten kawałek.Puścił go ś.p.Witold Pograniczny,chyba nawet na moją prośbę.Miałem wtedy jakieś 19 lat.Jak się ma tyle lat wszystko wygląda inaczej.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 547 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Strefa czasowa UTC+1godz.