[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 11:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt gru 16, 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Szkoda, że nie miałem okazji poznać go osobiście. Zaledwie wymieniliśmy kilka maili...

I NIE ŻAL NIC... I ŻAL TAK WIELE

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 16, 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Krzysztof pisze:
Szkoda, że nie miałem okazji poznać go osobiście.

Ano, szkoda... Tak to już jest, że czasem w życiu przegapiamy różne okazje, a potem możemy tylko żałować, bo czasu już nie cofniemy.
Cieszmy się jednak, że Romuald był tu z nami, że uczestniczył w zlotach fanów i w różnych ważnych wydarzeniach związanych z Niemenem. Że zostawił po sobie trwały ślad w postaci "niebieskiego albumu", pozostawił nam kilka audycji radiowych i parę prasowych wywiadów, w których zawsze nadzwyczaj ciepło wspominał swojego kochanego Czesiulka.
Pozostały jego wypowiedzi na forum, może niektóre dość emocjonalne, ale oddające faktyczny stan rzeczy.
Fajnie, że przy okazji pierwszej rocznicy Markovitz przypomniał niektóre z jego wypowiedzi.:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 16, 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Dobry (późny) wieczór.
Romualda wspominam ciepło.
Czasami nie szczędził mi cierpkich słów( to było w jego stylu :wink: ) i nie raz zapewniałem go, że...jednak zawsze żywię wobec niego ciepłe uczucia, był czasem, zdawało się, taki szorstki, ale zawsze, czasem krótko i zdawkowo, odpowiadał na moje smsy.
Dbał o to by Czesława nie zasypano li tylko " piaskiem żalu".
Dokładnie rok po podążył za nim...Bohdan SMOLEŃ...
Po-zdrowie-nia serdeczne. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 17, 2016 18:09 
Awatar użytkownika

Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec Waszych wspomnień o śp. Romualdzie J. Wydrzyckim 8-)

Ewa przypomniała, że Romuald Juliusz był stałym bywalcem zlotów miłośników twórczości Niemena-Wydrzyckiego, czyli tzw. "niemenologów".. To sympatyczne określenie pierwszy raz padło na zlocie w Mierzwicach na Podlasiu zorganizowanym przez Eda. On pierwszy użył tego słowa na Forum. Do mnie należało porównanie zamierzeń towarzystwa niemenowych znawców do misji prof.Gąbki- badacza latających żab, co jednak nie wszystkim się spodobało... Naszym Romanom- też nie ;-)

Trzeba jeszcze dodać, że Romuald barwnie i interesująco opowiadał. Na tych zlotach można Go było słuchać godzinami. Tym, którzy nie mieli takiej szansy dedykuję relację RJW z jednego ze zlotów. Przywołana tam "Dwójka nadziei" to Domin z kolegą Maćkiem.

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
W końcu i ja coś powinienem dopisać. Doszedlem do siebie, posluchalem Chopina, poplywalem na żaglach. Jako jeden z nielicznych dinozaurów będący na wszystkich zlotach stwierdzam, że było miło, mimo że tym razem nie było dużo ludzi. Na I Zlocie było jeszcze mniej.
Oby ten nie był ostatni!
Koncertów słuchano z coraz mniejszą uwagą. Znamy to na pamięć. Ale za to tzw. część artystyczna wyszła znakomicie. Piotr namawiany wreszcie zaśpiewal. Byly też debiuty. Dwójka nadziei pewnej pani dała pamięciowy popis kilku kawałków Czesława. Żeby nie nudzić się "na scenie tak małej" pomagała im cała gromada pozostałych. Szkoda że Maria- pierwsza córka :n: -a nie zaśpiewala. Może następnym razem..!?
Kto odespał miał do dyspozycji kąpiel w morzu /lodowata woda/, Festiwal Hinduski i Szanty w Porcie Jachtowym.
Dla umęczonych źródła solne dawały piękny płyn, ale do kiszenia ogórków :-D
Trzeciego dnia najwytrwalsi koczowali w zatłoczonym, ale fajnym Kołobrzegu .
Dla mnie miejsce pobytu- czyli bursa- była raczej bez duszy: za wygodna, za "pewna siebie", ani stara, ani nowa. Po prostu internat i stołówka.
Apeluję o ciekawe miejsce na przyszłość. Tyle ich przecież jest na tej Terra Deflorata...

Załączniki:
Komentarz: Znalazłem w zbiorach tę fotkę (w oryg. jest większa). Romuald - pierwszy z lewej (w kapeluszu).
Jest tu i Ewa. To zdjęcie ze zlotu. Jeśli komuś ta publikacja się nie spodoba- proszę usunąć..

a RJW z Ewą na zlocie.jpg
a RJW z Ewą na zlocie.jpg [ 180.09 KiB | Przeglądany 201 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 18, 2016 14:24 
Awatar użytkownika

Małe sprostowanie. To zdjęcie wykonano w Zielonej Górze 17.01.2014 podczas uczestnictwa zlotowiczów na koncercie w Zielonogórskiej Filharmonii poświęconym Czesławowi Niemenowi. Na upartego można powiedzieć, że był to zlot, więc nie czepiałbym się za bardzo. Ważne, że opublikowano ciekawe zdjęcie.
https://www.youtube.com/watch?v=4YGjGOIAQTo
https://www.youtube.com/watch?v=AsllOvN7Drg

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.