[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 1:46

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt kwie 03, 2009 18:53 
Awatar użytkownika

Wypowiedź Skrzeka zamieszczona we wkładce do płyty SBB Live in Opole 74. Rock przez cały rok.:
Cytuj:
Byliśmy wciąż traktowani przez Warszawę per noga. Bo śmieliśmy odejść od Niemena. Pamiętam, że gdy stawialiśmy sprzęt na festiwalu, niemal zrzucano nas ze sceny. W nocnym koncercie PSJ-u byliśmy jako czwarty czy piąty zespół, za nami m.in Novi Singers i na końcu Czesław Niemen. Wychodzimy, zagraliśmy swoje "Wizje", a tu szaleństwo, owacje, amfiteatr zgłupiał. Zziajani i zadowoleni wpadamy do garderoby, bierzemy się za zwijanie sprzętu. I przybiega ten sam, co zrzucał nas wcześniej ze sceny. Mówi, żeby wyjść raz jeszcze. Odpowiedziałem, że zagraliśmy i idziemy do domu. Przybiegł drugi, mówiąc, że jak nie wyjdziemy, to rozwalą amfiteatr. Zaczęli nas prosić…
Ten nocny koncert miał duże znaczenie da nas. Okazało się, że nie gra z Niemenem, ale nasza energia jest najważniejsza. Przeszliśmy pewną barierę, byliśmy o stopień wyżej. Zagraliśmy więc raz jeszcze, a po bisie było to samo. Wykonawcy czekają w kolejce, konferansjerzy nie mogą sobie dać rady, nikt nie mógł wejść na scenę, był wygwizdywany, rzucano w niego różnymi przedmiotami…

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 05, 2009 11:46 
Awatar użytkownika

W dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim" można przeczytać ciekawą rozmowę z Józefem Skrzekiem. Pada w niej wiele gorzkich słów na temat polskiego szołbiznesu.
"Skoro nasz rynek jest pozajmowany przez określony typ muzyki, to dla nas jest miejsce gdzieś na świecie-w Stanach albo Europie. Musimy stąd uciekać, bo nie mieścimy się w tutejszych kategoriach" - mówi JS.
Pełny tekst wywiadu pewnie jutro będzie dostępny w internecie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 08, 2009 9:14 
Awatar użytkownika

Całość wywiadu ze Skrzekiem z "Dziennika Bałtyckiego" :arrow: Tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 08, 2009 17:35 
Awatar użytkownika

Oj prawda Jozus prawda , wszystko to prawda , do cholery . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 09, 2009 21:17 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Oj prawda Jozus prawda , wszystko to prawda , do cholery . :?

To prawda, że polskie media nie rozpieszczają takich zespołów jak SBB i tu rozumiem rozgoryczenie Skrzeka. Szkoda tylko, że za nic ma swoich wiernych fanów, bo z tego wywiadu wynika, że dla nich już nie warto grać...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 30, 2009 18:52 
Awatar użytkownika

W najnowszym numerze "Angory" dwustronicowy artykuł o Skrzeku pt. "Artysta musi być twardy...". Są też wypowiedzi samego Jo, również na temat współpracy z Niemenem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 30, 2009 20:40 
Awatar użytkownika

Kto chce przeczytać ten wywiad ze Skrzekiem, może to zrobić TUTAJ: :arrow: ANGORA w wersji elektronicznej - opłata np. za pomoca SMS.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 22, 2009 20:21 
Awatar użytkownika

Tutaj można oglądać na żywo widowisko p.t.„Wojciechowi Korfantemu-Rapsod Śląski”z muzyką J.Skrzeka.
Więcej o tym widowisku Tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 27, 2009 19:26 
Awatar użytkownika

Tutaj można przeczytać najnowszą rozmowę z J.Skrzekiem. Jest też fragment dotyczący współpracy z Niemenem.
Cytuj:
- W 1971 r., razem z gitarzystą Antymosem Apostolisem i perkusistą Jerzym Piotrowskim, założyliście SBB. Ale zanim grupa wypłynęła na szerokie wody, zaprosił was do współpracy Czesław Niemen. Tak ambitnego rocka jak wy z Niemenem nie grał w Polsce nikt.

- Ćwiczyliśmy z Apostolisem i Jurkiem cały rok. Czesław najpierw zaprosił tylko mnie do supergrupy, którą organizował z nastawieniem, że będzie nagrywał dla wytwórni CBS. Byli w tym składzie Tomasz Jaśkiewicz, Czesław Bartkowski. Zaproponowałem Cześkowi, ze mam zespół, z którym ćwiczyłem wcześniej. Gdy usłyszał, jak brzmią Apostolis i Jurek, jakie to jest żywiołowe, to ich także wziął.

- Razem przyszliście, razem odeszliście. Dlaczego?

- Byłem zdecydowany, by iść dalej. Zwłaszcza, że pojawiły się zakulisowe zagrywki, które powodowali różni menedżerowie, ludzie z branży. To mi przestało odpowiadać, tym bardziej, że czułem, iż jestem niezły. Miałem propozycje ze świata, a tu niektórzy ludzie z branży mnie negowali, mówili, że za dużo się rzucam. Powiedziałem: "Czesiek, jesteś moim kolegą, jest fajnie, ale nie będę znosił jakichś zaczepek”. Ludzie z branży traktowali nas, jakbyśmy byli jakimś supportem dla Cześka. No i zaczął się cyrk. Rozmawiałem z nim szczerze, ale od pewnego momentu nabrał wody w usta, a oni dalej mnie szarpali. Powiedziałem: "to ja dziękuję”. Czesiek zaczął na mnie nadawać w prasie, ja na niego. W końcu poszedłem do jego domu i powiedziałem: "nie dajmy się tym, którzy chcą nas skłócić”. W końcu jednak odszedłem. Powiedziałem Antymosowi i Jurkowi, że jak chcą, to mogą zostać. Ale oni chcieli odejść razem ze mną. Pewnie mogliśmy jeszcze grać razem z Cześkiem, ale już wtedy SBB zaczęło być coraz bardziej znane.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 28, 2009 6:53 
Awatar użytkownika

Wywiad Skrzeka ...czytam między wierszami.Nie ma Niemena więc można mówic co się chce.Pewne wypowiedzi Skrzek "wałkuje "non stop, podobnie jak inni na temat konceru w więzieniu w Grudziadzu lub "nadania" pseudonimu względnie trzebiatowsko-żolnierski wątek itd. Nic nowego "jak w polskim filmie nic sie nie dzieje , nuda".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 28, 2009 9:18 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Wywiad Skrzeka ..."jak w polskim filmie nic sie nie dzieje , nuda".

Moze na przekor tej nudzie przekletej Pan Stach zamiast tego ciaglego biadolenia zamiesci TUTAJ w koncu cos rewelacyjnego, bo skoro go to tak strasznie nudzi, musi miec w zanadrzu jakies rewelacyjne materialy. Chyba nie odezwal sie w nim ow przyslowiowy pies ogrodnika?
Nie wierze - to taka szczera i poczciwa duszyczka.
Czekam wiec z utesknieniem na te panastachowe rewelacje, ktore w koncu oderwa nas od tej nudnej nudy.
Smialo!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 28, 2011 18:24 
Awatar użytkownika

Do 15 kwietnia redakcja TERAZ ROCKa oczekuje na pytania do Józefa Skrzeka - może ktoś z Was będzie miał ochotę ..? :)

http://www.terazrock.pl/news.php?NewsId=1324

Drugi news dotyczy zawieszenia działalności wydawnictwa e-silesia.info, które doprowadziło do wydania m.in. serii albumów koncertowych SBB i wielu solowych płyt Jo.Skrzeka. Wielka szkoda, ale też wielkie wyrazy uznania za odważną promocję ambitnej muzyki 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 31, 2011 16:07 
Awatar użytkownika

http://wyborcza.pl/1,75248,10030432,Skr ... &startsz=x

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 01, 2011 21:36 
Awatar użytkownika

dzięki Ewo za linka do bardzo ciekawego wywiadu.Prowadzący wywiad momentami jakby był trochę na "nie"..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 04, 2013 7:59 
Awatar użytkownika

Ukazało się wydawnictwo , dwie płyty cd, "Kazania świętokrzyskie", tekst religijny , muzyka Józefa Skrzeka.
Przedwsięzięcie porównałem do projektu "Verba Sacra", począwszy od 2000 roku ponad sto kilkadziesiąt spektakli słowno - taneczno - muzycznych " łączących tradycję ze współczesnością " , "projekt o tradycji słowa w kulturze narodu polskiego" , sformuowania z www.verbasacra.pl .
Kilkanaście lat działalności "Verba Sacra", i prywatne przedwsięzięcie "Kazania świętokrzyskie". Płytek jeszcze nie słuchałem, ale już zamówiłem.

Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.