[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob mar 25, 2017 6:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw mar 16, 2017 0:38 
Awatar użytkownika

Na blogu muzycznym -> Półeczka z płytami autorstwa forumowego kolegi Krzysztofa ukazał się wpis poświęcony genezie płyty...

.. tak właśnie - "Niemen mniej znany" Natalii Niemen.

Krzysztof sięgnął do wypowiedzi Czesława tłumaczących przesłanie albumu "spodchmurykapelusza" z 2001r., jak i do cytowanych na tym forum recenzji płyty "Terra deflorata" rekapitulującej dorobek twórczy Niemena z lat 80. i dopiero po tym wstępie przystąpił do sedna.

W kwestii oceny CD "Niemen mniej znany" pozostanę przy swoim zdaniu, które nie jest ani nadmiernie krytyczne, ani entuzjastyczne.

W odróżnieniu od Krzysztofa nie przypisałbym tej produkcji takich określeń jak pietyzm, bo raczej nie o wierne przekazanie przesłania autora tych utworów tu chodziło. Ale- podobnie jak właściciel "Półeczki z płytami"- oceniam pozytywnie przetransponowanie muzyki z robotestrowych aranżacji na współcześnie brzmiący band. Rockowy drive podoba mi się w większości zamieszczonych na płycie nagrań.

I co ciekawe: recenzja Krzysztofa spotkała się z aprobatą artystki na jej profilu Fb!

Szczerze gratuluję, bo takie wyróżnienie rzadko spotyka prawdziwych niemenologów
8)

PS W lutym płyta trafiła na 33. miejsce zestawienia najlepiej sprzedawanych w Polsce płyt (OLiS). W nowym zestawieniu jej nie ma.
Nagranie "Pojutrze szary pył" nie weszło z poczekalni LP3 do finałowej 30-ki utworów prezentowanych na antenie Trójki. To nagranie- aczkolwiek muzycznie niezłe- nie bardzo nadawało się do promocji całego albumu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 16, 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Szczerze gratuluję, bo takie wyróżnienie rzadko spotyka prawdziwych niemenologów[/b] 8)

Dziękuję Markovitzowi za uznanie. Jest mi tym bardziej miło, że cenię sobie jego profesjonalizm i znajomość tematu. Nie ukrywam również, że komentarz Natalii Niemen sprawił mi sporo satysfakcji. A wracając do recenzji - chcę dodać, że traktuję swój blog jako miejsce szczerych i pozbawionych koniunkturalizmu wypowiedzi. Nie lubię plotek i zakulisowych intryg, interesuje mnie jedynie muzyka (to nie jest broń Boże przytyk do kogokolwiek). Ta, którą cenię stoi na "półeczce" - i o niej piszę, tak jak ją odczuwam. Półeczka - niczym moje zainteresowania - jest dość spora, a Niemen ma tam godne miejsce.
Być może kiedyś będzie dane nam poznać się bliżej (to do Markovitza). Pozdrawiam wszystkich. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.