[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 19:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt maja 05, 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Cześć WAM.
Ja to pamiętam inaczej:
Do "Lipowej łyżki"- Niemen w czarnym, długim płaszczu i czarnym kapeluszu, energicznie podkreślający rytm dłonią przy słowach "Com się ja po górach napasał..."
Do "Com uczynił"- Grupa Niemen i :N: przechadzający się po terenach zamku w Łagowie...
Tyle moja pamięć...po latach. :wink:
Po-zdrowie-nia :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 07, 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Dobry wieczór.
Zachęcony postem Markovitza zagłosowałem w TOP 30 na :N: i teledysk "Dziwny jest ten świat"...wygrał. Na prawdę! :D
Warto głosować. :wink:
Po-zdrowie-nia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 21, 2017 19:53 
Awatar użytkownika

W głosowaniu na 100 polskich przebojów już nie było tak dobrze z utworami w wykonaniu Cz. Niemena.
Na miejscu 95. znalazła się piosenka "Pod papugami", a na 31. miejscu "Sen o W-wie".
"Dziwny..." wciąż w czołówce. W cotygodniowym notowaniu => TOP-30 sztandarowy utwór Niemena znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Mam nadzieję, że zestaw prezentowanych klipów Niemena dzięki KPM zostanie poszerzony o rekordy przechowywane gdzieś na zapomnianych taśmach w archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej.

PS Kiedy powraca temat zagubionych taśm z archiwalnymi programami śmieję się, że to po części wina Czerwonych Gitar, których muzycy kręcąc kiedyś teledysk w archiwum poprzekładali puszki z taśmami tak, ze do tej pory w Telewizji nie mogą się ogarnąć ;-)

"Kwiaty we włosach"- You Tube- mjuzik PL)
Czerwone Gitary z tą piosenką zajęły 74. miejsce w zestawieniu TOP-100 (20-21 V) KPM.
Miejsce 77. zajął klip z pomocową piosenką grupy IRA i Przyjaciele, a 85. HEY i Przyjaciele.
W obu klipach można dojrzeć Czesława Niemena (w tym drugim także jego córkę- Eleonorę).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.