[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 19, 2017 23:33

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt maja 04, 2012 6:55 
Awatar użytkownika

Jak miałem te swoje 20 lat to byłem zachwycony "Białą flagą"i bez opamiętania "katowałem "nią moją,jeszcze wtedy przyszłą żonę i jej najbliższą koleżankę.Czułem się poirytowany brakiem akceptacji z ich strony.Teraz właściwie podzielam ten ich dystans.Szanuję,doceniam,ale nie popadam w zachwyt.Nigdy się nie zgodzę z tezą,że polski rock,czy też szerzej polska wartościowa muzyka zaczęła się w roku 1980.Owszem,pamietam mój zachwyt,gdy jako maturzysta słuchałem z moim koleżką,bardzo głosno,"Helicopters"Porter Bandu,jako płyty,która pokazywała,że "Polak też potrafi"/wszak obok walijczyka Portera grało tam wtedy trzech Polaków/.Pamiętam opolski debiut Maanamu,pierwsze utwory Prefectu /chocby kpiące z naszej socjalistycznej rzeczywistości "Ale wkoło jest wesoło"/i wiele innych zjawisk.To powinna być moja muzyka,bo w koncu wchodziłem w dorosłość w tamtych czasach.I nią do pewnego momentu była.Po latach jednak czuje się bliżej związany z pokoleniem Niemena,Młynarskiego,Warskiej,braci Zielińskich,Nalepy,Demarczyk,Grechuty.Jak by było tego mało to sięgam jeszcze dalej w przeszłość.Doceniam piosenki "Starszych panów" czy też wręcz piosenki przedwojenne.Lubię dobry warsztat,dobre teksty i adekwatną do niej muzykę.Teraz młodzi wykonawcy starają się wykrzyczeć prawdy,w ich mniemaniu objawione,ale przecież te prawdy, już kiedyś ,duzo sprawniej i lepiej ktoś kiedyś opowiedział.Po smierci Szymborskiej okazało się,że ona przez blisko 60 a może nawet 70 lat swojej twórczości napisała tylko 300 czy 400 wierszy.To się wydaje szokująco mało.Ale ona zapytana dlaczego tylko tyle powiedziała"bo mam kosz".No wlaśnie.Ta dewiza powinna przyswiecać naszym twórcom.Nie ilość jest ważna ,ale jakość.Trochę więcej krytycyzmu,dystansu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 22, 2013 21:18 
Awatar użytkownika

Piotr pisze:
Proponuję, aby w przyszłym roku przypomnieć o tym na Forum NIEMEN na kilka dni przed...

A więc przypominam : wystarczy się zalogować (jeśli kiedyś zarejestrowaliście się) i zagłosować na 33 utwory.

Nie trzeba liczyć, bo 34 głosu nie pozwolą nam oddać. Już 10 głosów robi istotną różnicę w kolejności!

Link do trójkowej strony
:arrow: Polskiego TOP-u wszech czasów . Podaję pod rozwagę następujące tytuły :

Asfaltowe łąki - grupy ABC (kompozycja Mariana Zimińskiego); są Alibabki z Kwiatem i Demarczyk z Groszkami,

Wołanie o słońce nad światem i Wymyśliłem ciebie- Dżambli; jest też Andrzej Zaucha solo, jest i A.Dąbrowski,

Automaty - Klanu, są także piosenki Cz.Gitar (Płoną góry..) i reaktywowanej Grupy skifflowej No To Co.

Jest taki samotny dom - Budki Suflera; jest Maciej Kossowski, Maryla, SzPal, Myslo i Młynek...

Poszłabym za Tobą i Wielki ogień- z Mirą oraz Modlitwa- Breakout śpiewana przez Tadeusza Nalepę,

Czas nas uczy pogody - Grażyny Łobaszewskiej oraz Korowód i Ocalić od zapomnienia- Marka Grechuty ,

Jednego serca, Bema pamięci żałobny- rapsod i Wspomnienie - tych WIERSZY szukajcie pod "Cze..".

10 w skali Beauforta, Port- Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron (fani Niuńka to nasi sojusznicy :) ).

Figo-fago i Memento z banalnym tryptykiem - SBB (kompozycje "Fryderyka" Józefa Skrzeka) 8),

Z kompozycji Kurylewicza oprócz utworu Romanza Cherubina jest temat z filmu Polskie drogi.

Skaldowie
- W żółtych płomieniach... (perełka nagrana z Łucją Prus) i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś... :wink:

Są także: K.Prońko, St.Soyka, Starsi Panowie, W. Młynarski i Wolna Grupa Bukowina, Voo Voo i inni.

Rzuca się w oczy wąska grupa zespołów aż nadto faworyzowanych przez panów redaktorów- dajcie im odpór :twisted:

Prezentacja wyników głosowania- jak zwykle- w pierwszych dniach maja. Pozdrawiam aktywnych i głosujących !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 02, 2013 18:40 
Awatar użytkownika

Jak co roku zagłosowałam na cały zestaw piosenek Niemena (11). :)

Z tego, co wysłyszałam do tej pory, na liście znalazły się dwa utwory :N: :

42. Bema pamięci żałobny rapsod (spadek z 35)

32. Sen o Warszawie (skok z 40)

Jutro chyba nie uda mi się posłuchać. Podobno Piotr Metz będzie coś mówił o włoskim singlu Niemena...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 03, 2013 17:52 
Awatar użytkownika

Po dwóch latach Dziwny jest ten świat znów jest na szczycie Polskiego TOP-u 8)

Republika z Białą flagą na drugim, Dżem z Listem do M. na trzecim, Obywatel GC na czwartym, a Perfect na piątym miejscu.

Memento z banalnym tryptykiem SBB na wysokiej- jak na długą, suitową formę- 39 pozycji. Rapsod trochę niżej...

Utwór Jednego serca nie zmieścił się w pierwszej setce. Może za rok..?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 03, 2013 22:19 
Awatar użytkownika

Cześć WAM.
Na początek dzięki Markovitzu, że przypomniałeś o głosowaniu.
Tym razem zagłosowałem, mam więc czyste sumienie, że :N: wygrał ( w przyszłym roku też wygra, bo w 10 rocznicę jego śmierci więcej się o nim usłyszy i go...zobaczy, a więc więcej osób sobie o nim przypomni :wink: ).
Podobnie jak Ewa-zagłosowałem na wszystkie utwory Czesława Niemena, a potem na...inne.
Po-zdrowie-nia. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 29, 2014 21:02 
Awatar użytkownika

Rok temu w szóstym wydaniu Polskiego Topu Wszech Czasów zwyciężył "Dziwny jest ten świat".

- A jak będzie w tym roku..? Czy spełni się to, co przewidział rok temu Piotr..?

Które miejsce zajmie "Rapsod"..? Czy w pierwszej setce znajdzie się miejsce dla "Jednego serca"?
Czy "Memento z banalnym tryptykiem" SBB znów będzie przed "Rapsodem" ?

Od dwóch lat tendencja jest taka, że stara muzyka odzyskuje swoje miejsce... 8)

Obiecująca puenta (01:12) wyrwała się w zapowiedzi finału redaktorowi Metzowi => You Tube ;)

Wyniki głosowania
- 2 maja od godz. 10.00 do 19.00 - oczywiście w Trójce

Ostatnio zmieniony czw maja 01, 2014 11:20 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 30, 2014 6:07 
Awatar użytkownika

Zapewne "Dziwny jest ten świat"wygra i tym razem.To świetna piosenka,z ważnym przesłaniem,wymową itd,ale zarazem mam wrażenie,że ludzie głosują trochę na tę piosenkę na zasadzie powiedzenia-"Mickiewicz wielkim poetą był".Bo większość zapytanych kto był najlepszym poetą tak by odpowiedziała.No bo jakże wypada powiedzieć coś innego?A tak w ogóle to ja mam świadomość,że z każdym rokiem ta lista 100 najlepszych polskich piosenek będzie coraz bardziej odbiegać od tych moich ulubionych.Ja się starzeje i generalnie najbardziej lubię piosenki z lat 60-tych i 70-tych,a Trójki słuchają coraz młodsi ludzie i ich gusta czasem w sposób dramatyczny zaczynają odbiegać od moich.Nie wiem ,ale na przykład dla mnie to ,co prezentuje Agnieszka Szydłowska w swoich audycjach jest całkowicie niezrozumiałe.To jest zupełnie inny język muzyczny i ja go kompletnie nie rozumiem.Natomiast lubię na przykład słuchać audycji "Wagli",bo tam jest sporo staroci,klasyki,ale przy tym są tam często rzeczy nieoczywiste.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 30, 2014 7:54 
Awatar użytkownika

Wróciłem do 6-tej edycji listy i żalem stwierdziłem, że barkuje tam piosenek Miry Kubasińskiej i Stana Borysa. Natomiast jest tam kilka takich, które ja umieściłbym w plebistycie WTOPA STULECIA; szkoda jednak, że nie ma takiego, a przydałby się.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 02, 2014 17:27 
Awatar użytkownika

:N: na 7 miejscu... :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 02, 2014 19:24 
Awatar użytkownika

A ja napiszę coś prowokacyjnego.Ile razy można słuchać tych samych piosenek?Żeby była jasność,dotyczy to też piosenek Marka Grechuty.No przecież on ma więcej niż tych 5 czy 6 piosenek puszczanych w kółko w Trójce.To samo dotyczy Niemena,Republiki,Kultu.Wypadałoby ten "Polski TOP wszech czasów "przewietrzyć i może nawet co niektórych prowadzących redaktorów zamienić na innych.Jak słyszę Piotra Stelmacha i jego peany na temat Republiki,powtarzane do znudzenia i do...to już mi się chce ... Są dziesiątki,a może nawet setki piosenek w Polsce,które są świetne,a na antenach Trójki jakoś nie mają szansy zagościć.Oddzielny rozdział to "fenomen"zespołu Coma.Z gustami się nie dyskutuje,ale ja mam wrażenie,że grupa fanów tego zespołu musi być bardzo dobrze zorganizowana.Dla mnie,to co śpiewa Piotr Rogucki,to jakiś pseudointelektualny bełkot.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 26, 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Kilku zacnych userów dawno tu nie zaglądało... Została nas chyba siódemka najwytrwalszych.

Okazją do aktywizacji niech stanie się ósmy TOP WSZECH CZASÓW. Informacje i linki na stronie => Trójki.

Jakoś do tej pory nie udało nam się wcisnąć "Jednego serca" do setki najpopularniejszych utworów.

Wśród propozycji w tym roku po raz pierwszy "Z których krwi, krew moja" ("Z miłości jestem") SBB.

Głosowanie (technicznie bardzo proste) tylko do środy 29 kwietnia do godz. 12.00

A później wielka majówka i pierwsza setka na antenie Programu Trzeciego 8-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 26, 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Dzięki, Markovitzu, za...przypomnienie- co roku gdzieś mi to ulatuje, lecz gdy ktoś mi to przypomni, to...głosuję. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 01, 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Ja też głosowałam, a teraz słucham.
Zmartwił mnie spadek Rapsodu o 20 miejsc (dziś 57).
Po dotychczasowych utworach widać, że większość głosujących to trochę młodsze pokolenie...

edit.18.40
miejsce 20 - "Sen o Warszawie"
miejsce 5 '"Dziwny jest ten świat"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2016 14:36 
Awatar użytkownika

Można już głosować na 9. POLSKI TOP wszech czasów. Po rejestracji na stronie LP3 (Polskie Radio Trójka) wystarczy się zalogować i zagłosować (klikając czerwony prostokąt) oznaczając w kratkach wybór 33 utworów (więcej nie pozwolą oddać :-) ). Już 10 głosów robi istotną różnicę w kolejności...

Link do trójkowej strony :arrow: http://lp3.polskieradio.pl/ . W tym roku po krótkiej walce z sobą zaznaczyłem m.in.:

Asfaltowe łąki - grupy ABC (komp. Mariana Zimińskiego); Bezsenność we dwoje- Andrzeja Zauchy i Dżambli, Biały krzyż i Wróćmy na jeziora- Cz.Gitar, Jest taki samotny dom - Budki Suflera; Co się stało kwiatom i Modlitwę- Breakout oraz Korowód, Kraków i Ocalić od zapomnienia-z repertuaru Marka Grechuty.

W zestawie są klasycy polskiej piosenki i kabaretu: Bodo, Fogg, Starsi Panowie, Pietrzak i "Żeby Polska...".

Są też zespoły rodzeństwa Bemów: Bemibek- "Sprzedaj mnie wiatrowi" i Bemibem- "Podaruj mi trochę słońca"..

.. oraz ... No, nie do wiary!

Po latach zawracania gitary w zestawie pojawiły się : "Marionetki" i Nim przyjdzie wiosna :!:

Nie mogę sobie odmówić przyjemności umieszczenia wersji z zespołem (2 CD "Pamiętam ten dzień") =>

Sopot '79

Przy tej okazji pozdrawiam bardzo serdecznie gitarzystę Maćka Radziejewskiego (w szpitalu w NYC).

Jest w zestawie Korda i N-Czarni, jest No To Co z Grunwaldem, jest też Maciej Kossowski i Cz-Czarni.

Niemena znajdujemy pod lit.. "C" ;-) Są tam: Rapsod(w ub.roku 57.) i Jednego serca (w ub.roku poza 100).

Oddałem też głos na Warską w kompozycji Romanza Cherubina Kurylewicza (szukajcie pod "W").

Trzy głosy (w tym Kraków z Grechutą) na zespół Myslovitz i jeden na Artura Rojka- solo.

W tym roku dobrze powinni wylądować Skaldowie (Piotr Metz poświęcił im poranny cykl).

Nie zapomnijcie o 3-ech utworach SBB (Figo-fago, Memento i Z których krwi..) 8-)

Głosowanie do południa 29 kwietnia 2016, a wyniki 3 maja na antenie Trójki.

Pozdrawiam głosujących ! Dajcie znać, że bierzecie udział w zabawie i słuchacie audycji.

P.S. Oto notowanie AD 2015 => 8.polski TOP. "Dziwny j.t.świat" był rok temu na miejscu 5.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 03, 2016 10:38 
Awatar użytkownika

Słyszałam, jak Marek Niedźwiecki zdradził, że Niemen jest jedynym wokalistą, którego aż pięć utworów znalazło się w pierwszej setce tegorocznego topu i jeden tuż poza setką (Jednego serca- miejsce 102). To lepiej niż w ostatnich latach. :D
Na razie były Papugi (miejsce 86), zobaczymy co dalej. Zapewne będzie Dziwny, Rapsod, Sen o Warszawie i... być może któryś z nowych utworów w głosowaniu (Nim przyjdzie wiosna, Marionetki)? Zobaczymy...:)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.