[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 21:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob wrz 19, 2009 18:04 
Awatar użytkownika

W środę, 23.09. o godz.20.00 w TVP Historia film Eugeniusza Szpakowskiego "Czesław Niemen".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 20, 2009 5:07 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
W środę, 23.09. o godz.20.00 w TVP Historia film Eugeniusza Szpakowskiego "Czesław Niemen".

Mam zapewnienie "Organizatorów", że Eugeniusz Szpakowski pojawi się wraz z filmem na festiwalu. Od września 2008 [werbalnie a później już na piśmie] zabiegałem o zaproszenie Pana Eugeniusza... jak i innych b.ważnych gości.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 02, 2009 16:02 
Awatar użytkownika

Film "Czesław Niemen" zostanie pokazany w TVP Polonia w najbliższą sobotę 3 października tuż po Teleexpressie. I to w wersji nieznacznie wydłużonej...

W tym samym czasie w Polsacie będzie transmitowany mecz naszych siatkarek, więc może niektórzy zechcą obejrzeć film w poniedziałek o 09.45.

Dyskusja o filmie => tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 02, 2009 16:16 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Ewa pisze:

Mam zapewnienie "Organizatorów", że Eugeniusz Szpakowski pojawi się wraz z filmem na festiwalu. Od września 2008 [werbalnie a później już na piśmie] zabiegałem o zaproszenie Pana Eugeniusza... jak i innych b.ważnych gości.

"Z wielkim żalem, zażenowaniem i niezrozumieniem przyjęłem do wiadomości" i o czym informuję, że "Organizatorzy" fmt N-NS a konkretnie Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku wycofalo się m.in. z zaproszenia Pana Eugeniusza Szpakowskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 03, 2009 9:19 
Awatar użytkownika

Nie szkodzi - ostatnio film ten otrzymał jakąś nagrodę na polonijnym festiwalu, więc .. niewykluczone że będzie jeszcze więcej emisji i obejrzy go więcej widzów.

Dziś (wt 3 XI) w TVP Polonia o godz.16.00 koncert z JJ' 86 Urbaniak, Niemen, Karolak.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 03, 2009 21:34 
Awatar użytkownika

Ejze , nie jakas tam tyko :
Eugeniusz Szpakowski za film Czeslaw Niemen :D

GRAND PRIX Polonijnego Festiwalu Multimedialnego Polskie Ojczyzny 2009

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 04, 2009 10:54 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Ejze , nie jakas tam tyko :
Eugeniusz Szpakowski za film Czeslaw Niemen :D

GRAND PRIX Polonijnego Festiwalu Multimedialnego Polskie Ojczyzny 2009

Moje GRATULACJE Panie Eugeniuszu.
Czekam(y) na kolejne filmy dok. o Czesławie NIEMENIE.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 05, 2009 23:37 
Awatar użytkownika

A tak wyglada ten dokument . :)
Załącznik:
szpakowski.jpg
szpakowski.jpg [ 30.65 KiB | Przeglądany 2078 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 24, 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Z archiwów Telewizji Polskiej , jest dostępny program telewizyjny emitowany w Telewizji Polskiej 2.11.1975 roku pod tytułem " 100 pytań do Czesława Niemena " . Wysłuchałem i obejrzałem ten program w roku 1975 , a wczoraj wysłuchałem na stronie youtube . Czesław Niemen w konfrontacji z dziennikarkami , dziennikarzami umiejętnie włada polską mową , i to jak, z przyjemnością słucham konwersacji .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 28, 2016 23:51 
Awatar użytkownika

Program telewizyjny " 100 pytań do Czesława Niemena" , rok 1975, jest do wysłuchania http://www.youtube.com/watch?v=Tl9_BXxaMnA
Kazimierz Rudzki , profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, zadaje pytanie Czesławowi Niemenowi , co wykonałby Czesław Niemen na otwarcie Olimpiady w 1976 roku, w Montrealu , Czesław Niemen mówi o nowej kompozycji na tą okazję. Pan Kazimierz Rudzki i Czesław Niemen rozmawiają o takim możliwym kontrakcie dla Czesława Niemena. A jak sprawa takiego kontraktu wygląda rzeczywiście.
Na początku lat siedemdziesiątych Grupa Niemen koncertowała w Polsce z norweskim zespołem Junnipher Greene . Muzyk tego zespołu Bent Aserud , po wspólnej trasie z Grupą Niemen i czeskim Blue Effect , postanowił edukować się muzycznie, w 1977 roku ukończył Akademię Muzyczną , i jako wykształcony kompozytor otrzymał kontrakt na skomponowanie fanfar rozpoczęcia Igrzysk Zimowych w Lillehammer w Norwegii w 1994 roku . Igrzyska te otwiera Król Norwegii, fanfary komponuje znany muzyk , Norweg , Igrzyska dzieją się w Norwegii. W taki sposób wygląda rzeczywistość komponowania muzyki. Jakie w Polsce były , są , będą okazje do takich kontraktów, i jak jest taka sprawa realizowana w Polsce.

I konwersacja , którą sobie nie wyobrażam, ale opiszę:
Pan Profesor Kazimierz Rudzki : " Co myśli Pan o sprzedaży Polskich Nagrań"
Czesław Niemen : napiszę , za życia Czesława Niemena rzecz nie do pomyślenia.

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 13, 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Program telewizyjny " 100 pytań do Czesława Niemena" , rok 1975, jest do wysłuchania http://www.youtube.com/watch?v=Tl9_BXxaMnA
Kazimierz Rudzki , profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, zadaje pytanie Czesławowi Niemenowi , co wykonałby Czesław Niemen na otwarcie Olimpiady w 1976 roku, w Montrealu , Czesław Niemen mówi o nowej kompozycji na tą okazję. Pan Kazimierz Rudzki i Czesław Niemen rozmawiają o takim możliwym kontrakcie dla Czesława Niemena. A jak sprawa takiego kontraktu wygląda rzeczywiście.
Na początku lat siedemdziesiątych Grupa Niemen koncertowała w Polsce z norweskim zespołem Junnipher Greene . Muzyk tego zespołu Bent Aserud , po wspólnej trasie z Grupą Niemen i czeskim Blue Effect , postanowił edukować się muzycznie, w 1977 roku ukończył Akademię Muzyczną , i jako wykształcony kompozytor otrzymał kontrakt na skomponowanie fanfar rozpoczęcia Igrzysk Zimowych w Lillehammer w Norwegii w 1994 roku . Igrzyska te otwiera Król Norwegii, fanfary komponuje znany muzyk , Norweg , Igrzyska dzieją się w Norwegii. W taki sposób wygląda rzeczywistość komponowania muzyki. Jakie w Polsce były , są , będą okazje do takich kontraktów, i jak jest taka sprawa realizowana w Polsce.
Jeden z pytających zagadał o muzykę emocjonalną . Czesław Niemen zrozumiał aluzję, do żywiołowych koncertów SBB, ale nie podjął tematu. Zajął stanowisko producentów syntezatorów, tłumacząc co to jest syntezator.
W Polskiej Telewizji odbiorcy sztuki zostali nazwani "kiepską publicznością, z marginesów społecznych" . Czesław Niemen wyczuł wagę zarzutu, mówi " na pewno będzie morowa zabawa" . Fakty:
1.Początek filmu pana Szpakowskiego o Niemenie, milicjanci biją publiczność w Warszawie
2.Relacja Andrzeja Mroza z koncertu Czesława Niemena w Sopocie, milicjanci bija publiczność
3.Relacja Józefa Skrzeka z koncertów w latach osiemdziesiątych w Polsce, milicjanci biją publiczność
4.Sprzedaż Polskich Nagrań
5.Tytuł polskiego programu telewizyjnego "Kultura, i co to za słowo" , tytuł obrażający
6.W czasie drugiej wojny światowej za słuchanie polskiej muzyki groziły kary
Myślę, Czesław Niemen pracował nad tym , aby publiczność nie cierpiała , i nie była obrażana z powodu uczestnictwa w spotkaniu . Z tego możliwie powodu tworzył poważniejszą muzykę.
Ten program widziałem i słyszałem w Polskiej Telewizji w oryginale. W zapisie z youtube nie słyszę jednej wypowiedzi Czesława Niemena o współpracy z muzykami. Czesław Niemen mówi o próbie muzyków, muzycy grają, Czesław Niemen wchodzi i zadaje pytanie "wy już gracie" , muzycy mówią "gramy".
Swój post zmieniłem , a są dwa posty , drugi jest aktualniejszy.
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.