[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 12:37

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 15, 2006 17:24 
Awatar użytkownika

Dla uscislenia :N:-day zaczyna sie o 17:05 (zreszta oto dokladny link do programu: http://program.tvp.pl/1,5,000000.html ). Mam tylko pytanie czy Studio kultura (magazyn i informacje) tez bedzie zawieral w sobie program z :n:? Czy tylko to studio o 20:15?

Z okazji Wielkanocy zycze wszystkim forumowiczom nadziei i dużo miłości nie tylko w Swięta.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 15, 2006 23:00 
Awatar użytkownika

Cykl "Rozmowy" z fragmentami programów archiwalnych rozpocznie się o godz.20.15.

Gośćmi Kultury będą : Tadeusz Skliński (mam nadzieję, że zjawi się przynajmniej z okładką książki), dwaj najdłużej współpracujący z :N:-em muzycy: Tomasz Jaśkiewicz i Jerzy Dziemski.
Wśród dyskutantów także Paweł Brodowski (red.naczelny "Jazz Forum") i Włodzimierz Kleszcz (festiwal Nowa Tradycja właśnie się zaczyna) oraz Zbigniew Hołdys jako prowadzący.

Przed i po emisji proponuję podzielić się wrażeniami także na forum TVP.

Instrukcję odnośnie tzw. przeprogramowania dekodera CYFRY+ zamieszczam w podforum Czy wiesz, bowiem od kilku dni abonenci tejże platformy są straszeni nowym satelitą, który zacznie nadawać akurat.. 20 kwietnia...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 21:08 
Awatar użytkownika

Chyba wszyscy fani są dziś bardzo podekscytowani tym jakże ciekawym i długo oczekiwanym Wieczorem z twórczością Niemena. Cieszę się, że zaproszeni goście dopisali, dysputa była ciekawa, szkoda, że tak krótka.
Dobrze, że padła obietnica szybkiego ukazania się "Dyskografii", trzymamy za słowo jej Autora. 8)
Szkoda, że w tym przekroju dorobku Niemena zabrakło choć fragmentu utworu Grupy Niemen.
Może koncert z Jazz Jamboree częściowo wynagrodzi mi ten brak. :wink:

Serdecznie pozdrawiam telewidza z Węgorzewa. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 22:23 
Awatar użytkownika

...a ja mogłem obejrzeć tylko pierwsze 3,5 godziny...

:(

Pierwszy raz zachciało mi się płakać z miłości do sztuki, do muzyki. Jakże przejmujące było uczucie sciskanego gardła. Markowitz'u, w Tobie moja nadzieja, ale to już na PW.

:(

...ale było pięknie...

mimo, że film "Dziewczyny do wzięcia" nie zachwycił mnie szczególnie, to fragment "Com uczynił" na sam koniec był fenomenalny... to był fragment nagrany specjalnie dla tego filmu, czy może znajduje się gdzieś pełna wercja tej piosenki?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 23:19 
Awatar użytkownika

Szkoda, że dpoiero po dwóch latach od Jego przedwczesnej śmierci ktoś wpadł na ten fenomenalny pomysł by dzisiejszy wieczór poświęcić Jego osobie. Ale dziękując za te miłe doznanie chylę czoła przed pomysłodawcą, mając jednocześnie ogromną nadzieję, że dzisiejszy wieczór zapoczątkuje cykl tego typu programom. Dziękuję raz jeszcze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 23:29 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Szkoda, że w tym przekroju dorobku Niemena zabrakło choć fragmentu utworu Grupy Niemen.

Jest jedno nagranie TV "Marionetki", tylko trzeba poszukać... ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 23:42 
Awatar użytkownika

a swoją drogą... jeśli czegoś nie było tym razem, to jest powód na zorganizowanie kolejnego Wielkiego Wieczoru :)

Migające pozdrowienia :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 21, 2006 9:58 
Awatar użytkownika

Porazka. Tragedia. Spisek!!!!!

kupilem 2 kasety, poszedlem do znajomego i okazalo sie ze dekoder polsatu nie odbiera tvp kultury (oczywiscie wczoraj, bo wczesniej odbieral). do serwisu sie nie mozna bylo dodzwonic, ale za 2 razem wlaczyla sie automatyczna odpowiedz, ze byly jakies techniczne problemy i nalezy odlaczyc syganl i od nowa wgrac programy (byla juz 19), po zastosowaniu sie do instrukcji....dalej nic nie bylo. Potem juz musialem opuscic goscinne progi znjomego z powodu innych zobowiazan. Tak wiec z mojego N-day NICI :cry:

ale jak widze to byly chyba tylko moje problemy (czy ktos jeszcze probowal ogladac program przez dekoder polsatu?)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 21, 2006 10:24 
Awatar użytkownika

matt pisze:
Porazka. Tragedia. Spisek!!!!!
ale jak widze to byly chyba tylko moje problemy (czy ktos jeszcze probowal ogladac program przez dekoder polsatu?)

Wczorajsza zmiana częstotliwości, to był chyba niefortunny moment dla nas... ja, po powrocie do domu i włączeniu TVP Kultura zobaczyłem ciemny ekran... włączyłem szybkie przeszukiwanie kanałów z obu satelit i kultury nie znalazłem - też byłem przejęty niepowodzeniem... dopiero ręczne wstukanie częstotliwości TVP Kultura, które znalazłem w internecie, przyniosło pozytywny efekt... ale przypuszczam, ze na szybko, niewiele osób mogło sobie z tym poradzić... ;) POWINNA BYĆ POWTÓRKA CAŁEGO BLOKU...;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Udało się!
PostZamieszczono: pt kwie 21, 2006 12:29 
Awatar użytkownika

Obejrzałem z niesamowitą przyjemnością i radością. To był Wielki Wieczór. Dziękuje pomysłodawcą i jako wciąż nienasycony :-) czekam na jeszcze, na kolejne wieczory z cyklu. Mam nadzieję, że ten wieczór poprostu przełamał tzw nieobecność Wielkiego Niemena w telewizji. Jednak TVP Kultura to KULTURA! Dziękuje pomysłodawcy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 21, 2006 13:16 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
POWINNA BYĆ POWTÓRKA CAŁEGO BLOKU...;)

podpisuje sie dwoma rekoma!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 21, 2006 18:22 
Awatar użytkownika

Myślę , że wszyscy fani Cz.Niemena zgodzą się ze słowami
Pana Kleszcza , Które oddają całą wartośc artystyczną :N:
WIELKI SKARB NASZEJ KULTURY NARODOWEJ

Nie trzeba go zakopać pod ziemię,ale ukazać całe jego piękno.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 12:10 
Awatar użytkownika

Rzeczywiście ważne słowa padły z ust Redaktora Kleszcza (na cześć którego Hołdys "przechrzcił" mnie nawet na 'pana Włodzimierza' :wink: ), choć -szczerze mówiąc- pan Włodek miał tak wiele nam do powiedzenia, iż sensowniejsza byłaby chyba odrębna rozmowa z Nim (poświęcona np. Nowej Tradycji) niż sam udział w debacie.
Już na jej początku dowiedziałem się , że zabraknie czasu na fragmenty muzyczne z archiwum w tym na Strange is this World, który miałem nadzieję zaanonsować .
Jednak tak bardzo nie ubolewam z tego powodu, bo dzięki tej decyzji realizatorów mogę w tym miejscu szczególnie serdecznie pozdrowić i podziękować za tel. udział Jerzemu Wydrzyckiemu i Maciejowi Świtalskiemu, który jako głos całego pokolenia pięknie upomniał się o niewydane dotąd płyty :N:-a. Wprawdzie wcześniej T. Skliński w rozmowie ze Zb.Hołdysem również mówił trochę o płytach wydawanych za granicami Polski, ale mimo moich próśb już o Forum zapomniał powiedzieć . Nie podał też konkretnej daty wydania książki ("niebawem").
Wniosek wypływa taki , że jeśli tylko będzie okazja , to Tę Stronę musi zaprezentować Jej Twórca - Darek. Za Duża to Sprawa, żeby było o niej cicho :idea: , bo z innych głosów wynikało, że Ludzie chcą do Nas dotrzeć.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Strona
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 12:32 
Awatar użytkownika

Faktycznie to była bardzo dobra okazja, żeby wspomnieć o naszej Stronie, tym bardziej, że była mowa o fanach i o Zlocie.
Z drugiej jednak strony, chyba nie jest tak trudno znależć nas w internecie. Jeśli ktoś naprawdę chce, raczej nie powinien mieć z tym problemu. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Strona
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 12:37 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
chyba nie jest tak trudno znależć nas w internecie. Jeśli ktoś naprawdę chce, raczej nie powinien mieć z tym problemu. :wink:

znaleźć nie jest trudno, Ewo... :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.