Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Chwila ciszy

Listy przeniesione z pierwszego forum, do którego zaczęliście spontanicznie wpisywać się na wieść o odejściu Niemena. Pożegnaliśmy już artystę, dlatego i forum zostaje zamknięte. Zapraszam do dyskusji w pozostałych forach.

Grodnianin 2004-01-20 - 2004-01-29 Grzegorz z dziadków Grod 2 5701
Grzegorz z dziadków Grod
2004-01-20 19:03:24
Dziękuję za informację w kalendarium o tym, że Niemen rzeczywiście mieszkał przez jakiś czas w Grodnie. Usłyszałem o tym w telewizji - pokazano chyba Pawła Sztompke z Trójki, który powiedział, że "Niemen pochodził z Grodna, ale napisał jedną z najpiękniejszych piosenek o Warszawie". Chciałem sprawdzić czy to nie pomyłka, bo wiedziałem, że Niemen w Grodnie się nie urodził.
Victoria
2004-01-21 19:00:06
Czesław Niemen urodził się w Wasyliszkach Starych k. Nowogródka, 60 km od Grodna.
W Grodnie chodził do Szkoły Muzycznej.
Do Polski powrócił wraz z rodziną w 1958 r.
Perkunas
2004-01-29 16:21:48
Niemen urodził się rzeczywiście w Starych Wasyliszkach w 60 km od Grodna, lecz to oznacza, że nie koło Nowogrodka, tylko we współczesnym rejonie Szczuczyńskim. W 1958 roku jego rodzina przeniosła się do Gdańska. Czesław przyznawał
się, że gdyby nie przyjście bolszewików w 1939 i kolektywizacja - nigdy by swoich stron nie opuścił. Cytat ze strony białoruskiej redakcji Radio Wolna Europa:"..nowych Mickiewiczy ziemia białoruska nie urofzi już nigdy. Niema do tego dawnej gleby. Ostatnim Mickiewiczem, Ogińskim, Domejką, Kirkorem, Ruszczycem, Czeczotem, który zamyka tą długą i sławną listę był najwybitniejszy polski muzykant XX stulecia Czesław Niemen."
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Chwila ciszy | górę strony