Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Chwila ciszy

Listy przeniesione z pierwszego forum, do którego zaczęliście spontanicznie wpisywać się na wieść o odejściu Niemena. Pożegnaliśmy już artystę, dlatego i forum zostaje zamknięte. Zapraszam do dyskusji w pozostałych forach.

ja... do Czesława N. 2004-01-19 - 2004-01-26 Mirek rocznik1953 8 9565
Mirek rocznik1953
2004-01-19 22:20:21
Wczoraj.... Ach!!
Może dziś! ...coś wyrzucę z siebie.
O Boże! to było tak dawno!!
Dzięki Ci Czesiu -... (zawsze byłeś dla mnie poprostu Czesiem) - za moją wrażliwość...
Tak ... gdyby Ciebie nie było byłbym innym człowiekiem.. to przecież od Ciebie zaczęlo się moje oczarowanie muzyką, liryką.
To Ty pokazałeś istnienie czegoś więcej jak świat realny.
Robiłeś to powoli, stopniowo dawkując uniesienia i zachwat.
Nigdy nie spocząłeś, ciągle robiłeś coś nowego... ja nadażałem za Tobą,!!!
-rosłem i rozkwitałem razem z Twoja muzyką.
Cuż to za dziwna radość dziś we mnie ?. -czyż to nie Ty jestes tego sprawcą?
-Czytam jak mlodzi ludzie poznali Twoje pieśni dzieki swoim rodzicom i jak bardzo cię kochają.
Tak.... to dziwna radość - poprzez łzy.
Czytam, ...czytam i przekonuję sie że są inni, którym będzie Ciebie brakować.
Przecież nigdy nie spotkałem cię , niegdy nie bylem na koncercie (jestem chlopak z prowincji) a rozpaczam jak po smierci moich rodzicow. Pamiętam jak przekonywalem mojego tatę rocznik 1928 do Ciebie.
To byl prosty czlowiek, ale mimo iz nigdy się do tego nie przyznał, lubił Cię i znał - wiem to dziś napewno!
Tego lata będęc w kraju kupiłem Twoją płytę -okazało sie ze to ostatnia
Och!!!! -chyba to jednak naprawdęTwoja wina, -bez przerwy płyną łzy na wspomnienia............... i przyszłość bez Ciebie.


żegnaj...........
Myszka
2004-01-19 22:37:05
Dzięki Ci Mirku za piękne słowa. Wyraziłeś to, co jest także we mnie.
Moje wczoraj - to tylko Niemen.
Moje jutro - to także On.
Jest jednak ból, żal i łzy, że ju Go nie ma.
Frank Stübner
2004-01-19 22:42:09
Sym njesmernje zrudny z Wami a myslu na koncert 1973 w Drjezdzanach (Dresden). Hakle 17.1. sym poskal Niemen enigmatic.
Dziwny Jest Ten Swiat.

Frank
Budysin - Bautzen
Gocha
2004-01-19 23:54:33
Mirku!


Łzy tak dojrzałego mężczyzny!!!!!
Ja jestem 1963 rocznik! i łzy płyną mi od soboty,dopiero dziś odważyłam się pogrzebać po stronach,i cóż za zdziwienie i oburzenie!!!zaczęło się , już handlują płytami Czesława!!!!!!

Hieny!!! a ja jak relkwie przechowuję swoje czarne płyty i nie myślę ich sprzedać ,niewżne za ile!!!!!!!!!!!

To mój dowód JEGO istnienia!!!!!!!!!!!!!


pozdrawiam Gocha.
Marian
2004-01-20 06:01:29
Czuję sie tak jak bym stracił bardzo bliską mi osobę. Mam 54 lata i zawsze UWIELBIAŁEM Czeława za Jego MUZYKĘ , i za to jaki był - SKROMNY i WIELKI.
Urszula
2004-01-20 15:37:59
Ja takze jestem z 1953 i takze roslam i dojrzewalam na JEGO piosenkach.W tej chwili mam dziwna pustke,ktorej nie mam czym wypelnic.Te piosenki to ......nie znajduje slow....CZESC JEGO PAMIECI:
aLE GLEBOKO W TO WIERZE;W MYSL PRZYSLOWIA;;LUDZI SIE DOCENIA;GDY PO NICH POZOSTAJA WSPOMNIENIA
Wiec moze teraz.......
Victoria
2004-01-21 18:12:46
Bardzo wzruszyły mnie slowa Franka Stubnera z Budziszyna (Łużyce).

Znasz Frank płytę Niemena Russische Lieder ?
Pozdrawiam Ciebie bracie Słowianinie z Poznania i łączę się w żałobie z Tobą i pozostałymi osobami po śmierci genialnego piosenkarza Czesława Niemena.
Victoria
2004-01-21 18:16:04
Od 3 dni słucham na okrągło kaset z piosenkami Czesława Niemena i płaczę. Niemen to moja młodość....

Dziękuję Ci kresowy chłopaku znad Niemna za Twój śpiew wschodniej bogatej duszy.
mirek1953
2004-01-26 08:43:00
Upłynęło parę dni od tej niespodziewanej i jakże tragicznej, dla nas "Niemenowców" i ....... nadal nie dotarło do mie w pełni, że to już koniec!
Moje jedyne pocieszenie - wszystkich nas to spotka.
Gocha Wysłany: Wto Sty 20, 2004 0:54 Temat postu: Re: ja... do Czesława N.
Mirku!
Łzy tak dojrzałego mężczyzny!!!!!
Ja jestem 1963 rocznik! i łzy płyną mi od soboty,dopiero dziś odważyłam się pogrzebać po stronach,i cóż za zdziwienie i oburzenie!!!zaczęło się , już handlują płytami Czesława!!!!!!

Hieny!!! a ja jak relkwie przechowuję swoje czarne płyty i nie myślę ich sprzedać ,niewżne za ile!!!!!!!!!!!

To mój dowód JEGO istnienia!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam Gocha.

Łzy tak dojrzałego mężczyzny!!!!!

No cóż - taki już jestem.

Myszka Wysłany: Pon Sty 19, 2004 23:37 Temat postu: Re: ja... do Czesława N.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzięki Ci Mirku za piękne słowa. Wyraziłeś to, co jest także we mnie.
Moje wczoraj - to tylko Niemen.
Moje jutro - to także On.
Jest jednak ból, żal i łzy, że ju Go nie ma.


Dziękuję.

To tragiczne,- obiecałem sobie, że koniecznie kiedyś odwiedzę grób mojego .... guru :N:
Nie mogę być 30-go z innymi. Zresztą nie wiem jak dałbym sobie radę. Pożegnam się :N: Nim :N: innym razem i ..... na swój sposób.


Niech dowodem naszej pamęci, będzie to forum! :N:


mirek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Chwila ciszy | górę strony