Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

15 IV godz.20,Blue Note- Dziwny jest ten świat (40lat LP) :) 2007-04-13 - 2007-04-21 Markovitz 4 2937
Markovitz
2007-04-13 14:10:36
Myślę, że ta impreza zasługuje na oddzielny anons.

Koncert „DZIWNY JEST TEN ŚWIAT” – 16 interpretacji utworu będzie można posłuchać i zobaczyć na scenie Klubu Blue Note w Poznaniu, w niedzielę 15 kwietnia od godz.20-tej.

Szczegółowe informacje o imprezie na stronie Blue Note

Koncert poprowadzą: Tadeusz Skliński i Krzysztof Wodniczak.

Żałuję, że mnie ominie przyjemność obejrzenia tylu młodych i zdolnych artystów.

Będzie okazja nabycia unikatowych płyt .. Polskich Nagrań (także tych długogrających ... 8) ).

Obecnych na koncercie proszę o relację na forum !
Markovitz
2007-04-14 21:11:12
Dwa zdania o nakładzie reprintu płyty : w audycji Radia Szczecin podano 800 egz., ale ja wcześniej słyszałem o przymiarkach do zaledwie pół tysięcznego nakładu. Nie jest to dużo...

Poznański koncert może być dla niektórych jedyną okazją do zaopatrzenia się w longa :)

Czekam na relację ...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-04-16 21:50:30
No ,co sie dzieje ?
Gdzie relacje tych co byli ?
Wszyscy pewnie zajęci zadymą i kłótnią.
I o to chodzi tym , co do tego doprowadzają.
A udający naiwnych jeszcze ich bronią i bronią.
Może tu więcej jest istot co lubi sie taplać w brudzie.
No tak , zamiast zdac relację, choć pośrednią, to sączy się ze mnie jad goryczy.
A mówia nieliczni / na szczęście /, że nic sie nie stalo.
Mini relacja. Koncert za długi. Ale ciekawy. Dwudziestu paru wykonawców. Biali i Kolorowi. Prezentacje multimedialne. Sprzedaż płyt i książek minimalna. Wolą melomani piwo, albo to bieda w kraju !?
PS Pierwsze 3 zdania jak wyjęte z ust Cześka. :)
Piotr Starzyński
2007-04-17 19:23:33
Już, już Romualdzie..."spokojnym krokiem" idąc trochę o tym pięknym przeżyciu piszę- dopiero teraz, bo jeszcze po niektórych interpretacjach nie ochłonąłem...
Może głównie o tych, które poruszyły najbardziej mnie ( ale sądząc po reacji- również i publiczność licznie na to spotkanie przybyłej- sympatyków Pieśnii "Dziwny jest ten świat" i jej Twórcy).
Przede wszystkim wykonanie ( na początku i końcu imprezy) Kuby KRÓLIKOWSKIEGO i jego bigbandu- jak to mówił Czesław- "uszy lizać "(a nie palce :wink: )- to brzmienie sześciu saksofonów i rogu!!!!.Porażające było również wykonanie w stylu...gospel (moje "podwórko" :D )- cudownie zabrzmiał bas.Ważną rzeczą jest to,że Krzysztof WODNICZAK przekazał zapis nutowy i tekst różnym wykonawcom , takżez egzotycznych krajów; spośród nich niektórzy nigdy nie słyszeli oryginału! Mieli wykonać ten utwór "po swojemu" i niektórzy zrobili to na prawdę fantastycznie ( aż im trochę zazdrościłem, że nie wziąłem udziału- aczkolwiek nie odmówiłem,bo... :cry: )
Świetnie zaprezentowali się też: Weronika SZYPURA (mam bardzo pozytywne skojarzenia co do podobieństwa jej barwy głosu do...Teresy HAREMZY- pamiętacie ją jeszcze?):wink: ,Witek ŁUKASZEWSKI z porywającym...flamenco ( pamiętam wykonany przez niego w tym stylu "Bema pamięci żałobny- rapsod" na kontrowersjnym koncercie w Auli UAM w Poznaniu 16 lutego 2004 w 65 rocznicę urodzin Czesława Niemena),wreszcie układ taneczny dwojga tancerzy zainspirowanych "Strange is this world" jeszcze jedno wykonanie- nazwałbym je orientalnym- bardzo energetyczne, wykonane przez lidera grupy w warkoczykach, grupy bajecznie ubranej....
I co Romku- starczy, mogło się podobać? :)
Koncert trwał niemalże 2,5 godziny.
Uff!! Starczy- zazwyczaj dużo nie piszę- by się innym chciało doczytać do końca :wink:
Po-zdrowie-nia serdeczne
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-04-21 12:53:54
No wreszcie coś. Dziękuję i zazdroszczę . Szkoda że nie byłem . A mogłem. To tylko 2,5 godziny jazdy. Hej ! :D
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony