Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

2.XI.2006 Biała Podlaska 20Zaduszki Jazzowe Czesław Niemen 2006-10-04 - 2006-11-03 Ed 11 5652
Ed
2006-10-04 14:11:20
W klubie muzycznym Verona Cafe odbedą się XX Zaduszki Jazzowe poświęcone Czesławowi Niemenowi, organizowane przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe.
Wystapi m.in. Artur Dutkiewicz Trio w repertuarze niemenowskim na jazzowo. Spotkanie słowem uświetni Tadeusz Skliński, który - mam nadzieję - wyciągnie ze swojej przebogatej kolekcji kolejne niemenowskie unikaty. Może koncert z 20.XII.1968 roku z prawykonaniem "Bema pamięci..." ??? ;)

A kilka dni wcześniej, na Podlaskim Festiwalu Jazzowym (ok 21.X.2006) wśród sław jazzu wystąpi grupa Antymosa Apostolisa... (planuję pokoncertową rozmowę o dawnych, dobrych czasach... ;) )
Dokładniejsze informacje o festiwalu niebawem...
Markovitz
2006-10-07 20:15:02
Ed(...) na Podlaskim Festiwalu Jazzowym (ok 21.X.2006) wśród sław jazzu wystąpi grupa Antymosa Apostolisa... (planuję pokoncertową rozmowę o dawnych, dobrych czasach...)


Ostatnią płytę "Back To The North" Anthimos Apostolis nagrał razem z Paulem Wertico (SBB, dr ) i Marcinem Pospieszalskim (b, keyboards).
Posłuchałem z niej New Century - utworu znanego dotąd z wykonania SBB i muszę stwierdzić, że produkcja Tomasz Dziubinskiego zabrzmiała ciekawiej niż efekt producenckiej ręki Macka !

Zatem koncert zapowiada się interesująco.
Z tym, że .. gawędziarzem to ten Muzyk raczej nie jest .. ale nie zrażaj się Ed- powodzenia :)

P>S> Polecam nową stronę Lakisa
lena
2006-10-25 16:33:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-10-25 16:33:51 przez lena
Miły Edzie, proszę, zdradź więcej szczegłów, przede wszystkim czy XX Zaduszki Jazzowe poświęcone Czesławowi Niemenowi w klubie muzycznym Verona Cafe są aktualne oraz godzinę, przynajmniej ok...
P.S. nie wspomnę już o Podlaskim Festiwalu Jazzowym (ok 21.X.2006), o którym nawet lichym słoweczkiem nie wspomniałeś, czyżbyś zapadał w zimowy sen :?: :)
migaweczka
2006-10-25 17:59:41
lenaMiły Edzie, proszę, zdradź więcej szczegłów, przede wszystkim czy XX Zaduszki Jazzowe poświęcone Czesławowi Niemenowi w klubie muzycznym Verona Cafe są aktualne oraz godzinę, przynajmniej ok...
P.S. nie wspomnę już o Podlaskim Festiwalu Jazzowym (ok 21.X.2006), o którym nawet lichym słoweczkiem nie wpomniałeś, czyżbyś zapadał w zimowy sen :?: :)

Z tego co wiem, Zaduszki już się odbyły :wink: Jeśli się mylę Edzie, popraw mnie :)

http://www.podlasiejazzfestival.prv.pl/
Ed
2006-10-25 21:01:06
hm... zaduszki niemenowskie będą 2 listopada godz 19.00 w klubie Verona Cafee, czyli BEZ ZMIAN... jeszcze raz zapraszam przebywajacych w pobliżu... ;)

Odbył się natoniast Podlasie Jazz Festiwal, który cały nagrywałem dla organizatora i teraz nocami siedzę nad jego obróbką... a miał on zwiazek z Niemenem jedynie przez występ Apostolisa, z którym zamienilem kilka słów na historyczne tematy.
Muzyka zaprzezentowana na festiwalu była bardzo różnorodna i niesamowita...
http://www.blueszczbb.ant.pl/ - blues chicagowski
http://www.apostolis.net/apostolis/
Jazz Trio - bialscy adepci akademii muzycznych
Duo Jan Ptaszyn Wróblewski i Pawet Tartanus - tytani jazzu standardowo-tradycyjnego,
i REWELACJA:
http://www.globetrotters.vernet.pl/muzycy.htm
lena
2006-10-26 08:24:28
Edzie, przepraszam za okrutne posądzenie o sen... :wink:
Do miłego zobaczenia 2 listopada na Zaduszkach Jazzowych.
Ed
2006-10-26 09:56:07
lenaEdzie, przepraszam za okrutne posądzenie o sen... :wink:


... masz rację... ;) ledwo się zmobilizowałem żeby skrobność powyższe dwa zdania informacji pofestiwalowej... ponownie zapadam w sen... :D :P
Ewa
2006-10-26 13:46:01
A może zanim nam całkiem zaśniesz, zdołałbyś jeszcze skrobnąć jakieś zdanko o wrocławskiej promocji ksiązki? :wink:
Jakoś do tej pory nikt nic nie napisał...
Ed
2006-10-26 14:32:52
... niestety, nie byłem... ;(
Ed
2006-11-01 22:57:02
... przygotowania w toku...
Markovitz
2006-11-02 23:17:36
..wszystko zapewne w jazzowo-katakumbowej konspiracji...

Proszę - zabrońcie puszczać nieocenzurowaną relację z imprezy w radio !

No .. chyba, że nie lubicie redaktora Jarka.. :twisted:

P>S> Ja dziś wybieram się na koncert Namysłowskiego. Chyba saniami, bo spadło tyle śniegu.
Ed
2006-11-03 00:06:01
Fajnie było. Impreza przeszła do historii... relacje pojawią się w prasie i radiu... nie precyzuję gdzie i kiedy, bo to i tak nie ma znaczenia...
NASTĘPNE IMPREZY POSWIĘCONE NIEMENOWI W PRZYGOTOWANIU... :P
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony