Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

5 festiwal młodych talentów Niemen non stop 2010 w Słupsku 2010-08-05 - 2010-11-30 niememnonstop 23 9166
niememnonstop
2010-08-05 10:06:18
Witajcie! Słyszeliście może o tym festiwalu? Ktoś się może na niego wybiera? :o
Markovitz
2010-08-16 21:00:27
Jeśli chodzi o Konkurs młodych talentów to trzeba przyznać, że organizatorzy w Słupsku dokładają starań, aby zminimalizować stres. Tak było, kiedy oglądałem zmagania w 2007. Jurorzy w każdym występie doszukiwali się walorów wykonawczych. Więcej może opowiedzieć Stach. Lista preferowanych utworów jest stronie festiwalu.

Mimo patronatu telewizji żaden z festiwalowych koncertów nie trafił na antenę ogólnopolską. W tym miejscu wspomnę jeszcze panie siedzące za mną podczas koncertu w amfiteatrze im.Cz.Niemena w Olsztynie. Proszę sobie wyobrazić, że z ich głośnej wymiany zdań wynikało, że w ogóle nie wiedzą, czym zajmuje się Pani M...

PS. Ciekawe, ilu znawców muzyki Niemena jest w stowarzyszeniu współorganizującym festiwal..?
niememnonstop
2010-08-18 19:53:01
Ok, dzięki. Jak byś coś przed 15 wrześnie wiedział więcej, byłabym wdzięczna za informacje.

Ps. Na pytanie nie umiem odpowiedzieć, wydaje się ironiczne...

Pozdrawiam.
Domin189
2010-08-19 17:56:41
Lista preferowanych utworów zawiera tylko 6 pozycji, które są (a raczej: powinny być) "dostępne" na oficjalnych wydawnictwach. Ładnie to tak? :shock:
GraCja
2010-09-11 11:27:16
Minął Festiwal Niemen Non Stop w Słupsku... i miałam nadzieję, że zostanie chociaż tu przybliżona relacja wszem i wobec. Mam wrażenie, że i Damian, i Stach tam byli i co nieco o tym opowiedzą. A tu nic, żadnych relacji, kto albo chociaż co śpiewano, jak wyszło, żadnych linków i nawet na YouTube nie znalazłam jeszcze żadnej relacji :(
Ewa
2010-09-11 11:44:16
GraCjaMinął Festiwal Niemen Non Stop w Słupsku...

Jeszcze nie minął. :)
Jak wynika z festiwalowej strony, tegoroczna edycja dopiero w październiku.
Markovitz
2010-09-13 17:06:53
Na NOWEJ stronie Festiwalu znalazłem info, iż współorganizatorem jest stowarzyszenie "Nota Anamnesis" z ..?
Chętnie dowiedziałbym, gdzie powstało i kogo skupia, ale tego ze strony się nie dowiem :?

Znalazło się za to info o zmianie w regulaminie : Konieczne stało się, aby do Biura Festiwalowego dostarczyć materiały dźwiękowe (w przypadku solistów z nutami) nie dwóch, ale trzech utworów z repertuaru Cz. Niemena, obok tego - w dodatkowej kategorii „open” (dla chętnych). Taka zmiana pozwoli Komisji Kwalifikacyjnej (posiedzenie w dniu 18.września 2010 r.) na większą swobodę w wyborze konkursowych prezentacji.

Ważna zmiana- tylko czemu tak późno się ją ogłasza ?

Trudno znaleźć zamieszczoną wcześniej listę preferowanych utworów ułożoną przez Romana. Czyżby pod wpływem komentarzy wytykających niekonsekwencję osłabła chęć promowania mniej popularnych utworów ?

Jest za to dyskretne pytanie (w lewym dolnym rogu ) : czy wybieracie się na festiwal ?

Wyniki sondy :arrow: TUTAJ

Na stronie POLSKIEGO RADIA Festiwal Niemen Non Stop promuje klip "Dziwny jest ten świat" z .. You Tube :twisted:

Mam nadzieję, że zamieszczonej na tejże stronie informacji o festiwalu nie widzieli jeszcze Anna Serafińska (nie Serasińska), ani Maciej Radziejewski, który z Niemenem współpracował równie długo jak Tomasz Jaśkiewicz...
angur
2010-09-13 21:27:11
Czyzby pamiec platala figle :wink:

MarkovitzNa NOWEJ stronie Festiwalu znalazłem info, iż współorganizatorem jest stowarzyszenie "Nota Anamnesis" z ..?
Chętnie dowiedziałbym, gdzie powstało i kogo skupia, ale tego ze strony się nie dowiem :?

Ratajczakspektakl muzyczny (premiera miał miejsce w Kołobrzegu 1 czerwca 2007 roku) - "CZESŁAW NIEMEN: NOTA ANAMNESIS".
Interpretacje wokalne - Weronika Szypura
Reżyseria i koncepcja oraz prowadzenie - Roman Radoszewski
Aranżacje - Andrzej Kolendo

RadoszewskiA teraz pora na podsumowanie: kolega S. doskonale wiedział, że "Nota anamnesis" jest nazwą zastrzeżoną, bo był na zlocie w Kołobrzegu, gdzie dwa lata temu odbyła się premiera tego programu. Więc niech się nie tłumaczy jak smarkacz i nie zasłania sklerozą. Pozostałym jego obrońcom serdecznie dziękuję i gratuluję arbitralnej bezstronnośi i obiektywizmu. Ciąg dalszy w topicu "Pożegnania 2".
Markovitz
2010-09-13 21:54:47
Być może zbieżność nazw nie jest przypadkowa, ale takie stowarzyszenie chyba nie może skupiać tylko dwóch znawców twórczości Niemena ? :? Zgodnie z prawem - chętnych do działania musi być co najmniej 15 osób.
Choć z drugiej strony - jak uczy doświadczenie- nawet zebranie tak licznego grona nie gwarantuje powodzenia.

Jakby nie patrzeć idea Romana, aby przybliżyć szerzej nieznane utwory Niemena- była słuszna 8)
A że preferencje zmieniły się - to już inna sprawa. Zmieniono stronę, współorganizatora i regulamin.


Na szczęście Osoba, która patronuje jest ta sama.
Piekarz
2010-09-16 13:55:20
http://www.niemennonstop.pl/index.php/R ... u-Piosenki

WOW! No, wreszcie coś na prawdę ciekawego się szykuje, jeśli tylko uczestnicy podejmą się wykonania utworów z tej listy. A właśnie! Sam nie znam wszystkich utworów z listy, a co dopiero uczestnicy festiwalu, którzy jak wiemy, zazwyczaj nie słuchają "namiętnie" Niemena, a jedynie "romansują" z jego muzyką. Skąd oni mają poznać te utwory? Czy organizatorzy na prośbę będą udostępniać nagrania chętnym? Ciary mam na plecach, gdy pomyślę, że ktoś mógłby wziąć się np. za niesamowity "Sen końca i początku", czy "Sieroctwo", albo genialne "Half Way Around The World", albo moją ulubioną "Moją Ojczyznę", albo... prawie każdy z preferowanych utworów powoduje u mnie opad szczęki 8) Czuję, że to dopiero może być wydarzenie, a nie jakieś tam Opola itp. :D ;)
Ewa
2010-10-09 13:52:58
Festiwal jeszcze trwa, ale z tego, co usłyszałam dziś przez telefon od Daszy, jest nieźle. :)
Wśród gości obecna jest pani Jadzia z mężem, jak dotąd nie ma jeszcze Małgorzaty Niemen ani też Natalii, którą ponoć zmogła choroba.
Kilkoro forumowiczów jest na miejscu, myślę, że zdadzą nam szczegółową relację, a może i jakieś fotki też się znajdą? :wink:
eltopo
2010-10-09 19:08:37
Piekarz Skąd oni mają poznać te utwory? Czy organizatorzy na prośbę będą udostępniać nagrania chętnym?

Szczególnie te kompozycje: Sen końca i początku, Zjawa i Poeta, oraz Pieśń od Ziemi Naszej. Ukazało się to kiedykolwiek oficjalnie? Wątpię.
Markovitz
2010-10-11 11:40:03
Salve Forum Niemenum !

EwaKilkoro forumowiczów jest na miejscu, myślę, że zdadzą nam szczegółową relację (...)

I ja taką mam nadzieję, ale chyba jeszcze odsypiają trudy festiwalowych wieczorów...

Grand Prix festiwalu Niemen Non Stop AD 2010 zdobyła Gosia Janek. Bezapelacyjnie 8)

Zwycięstwo przyniosło jej wykonanie The best man cried, a w kategorii OPEN własna kompozycja Bez połowy.

Pozostaje życzyć zdrowia i pogody ducha- zarówno uczestnikom, fanom, jak i osobom nieobecnym na tej edycji.
Ewa
2010-10-11 14:03:13
Na YT jak dotąd znalazłam tylko jedno nagranie z tegorocznego festiwalu: "Nim przyjdzie wiosna" w wykonaniu Stanisława Soyki.
Dasza
2010-10-11 17:16:02
EwaFestiwal jeszcze trwa, ale z tego, co usłyszałam dziś przez telefon od Daszy, jest nieźle. :)
:wink:


Nieźle to chyba niewłaściwe słowo. Było super.
Najpierw zmagania młodych ludzi z „niemenowymi” piosenkami.
Uważam że poziom konkursu był naprawdę wysoki. Część uczestników zdobywała już laury w innych konkursach i programach telewizyjnych. Prawie wszystkich interpretacji wysłuchałam z dużym zainteresowaniem. Oprócz znanych przebojów,takich jak Obok nas, Sen o Warszawie, Domek bez adresu, Klęcząc przed tobą, Jednego serca usłyszeliśmy: Chwilę ciszy, Italiam,Italiam, Moją piosnkę, Amen, Half Way Around The World (świetnie wykonanie), The Best Man Cried, Strange is this World .Większość konkursowiczów zaprezentowała też swoje utwory. Nie wymieniam nazwisk, bo nie sposób je wszystkie zapamiętać a nie prowadziłam notatek Niektóre utwory pewnie tez pominęłam.
Od początku konkursu miałam swoją faworytkę, mocno trzymałam za nią kciuki i chyba pomogło, bo zdobyła Grand Prix i nagrodę specjalną za wykonanie własnego utworu. W pierwszy dzień urzekła mnie swoją piosenką (niestety nie pamiętam tytułu) a „Domek bez adresu” też był bez zarzutu. Kropkę nad i postawiła w finale rewelacyjnym wykonaniem The Best Man Cried..
Małgosia Janek - to nazwisko warto zapamiętać. Ja zwróciłam na nią uwagę już dwa lata temu w Szansie na Sukces, gdzie śpiewała piosenkę Natalii Kukulskiej – Fantasies , w tym roku wygrała finał Szansy piosenką Justyny Steczkowskiej -Grawitacja, a w Opolu świetnie zaśpiewała Gdybyś- Grażyny Łobaszewskiej. Nie zdobyła w Opolu nagrody, ale wg mnie i tak była najlepsza.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Wojtek Korda. Był naprawdę w dobrej formie. Swoim humorem i dobrym rockandrollem tak rozgrzał publiczność, że ledwie wytrzymała na krzesełkach .Nie było jednak miejsca aby z nich wyskoczyć i potańczyć. A do tego „fruwały marynary”. Zauważyłam co najmniej dwie. Na zakończenie zaśpiewał wraz z wszystkimi uczestnikami Satisfaction. No i były brawa na stojąco i bis.

Koncert Sojki cieszył się chyba największym zainteresowaniem. Nie było na nim wolnego miejsca. Bez wcześniejszej rezerwacji byłby spory kłopot aby się na niego dostać.
Usłyszeliśmy poza kilkoma własnymi utworami – Jeszcze sen, Sukces, Stoję w oknie, Dziwny jest ten świat, Nim przyjdzie wiosna, Moja ojczyzna. Zdaję się że jakiś ominęłam, a naprawdę trudno wszystko spamiętać. Było to pierwsze i niepełne zaprezentowanie projektu nowej płyty. Tak przynajmniej przedstawił to Stanisław Sojka.

Dla mnie niezmiernie ważne było też spotkanie się z innymi miłośnikami muzyki Czesława Niemena, z którymi miałam okazję spędzić trochę czasu i porozmawiać.
Z niektórymi zresztą po raz pierwszy. Kulminacją sobotniego wieczoru było kilkugodzinne spotkanie grupki „zlotowiczów” z panią Jadzią i jej mężem. Dziękuję Reni i Andrzejowi za zorganizowanie tego spotkania i za gościnę.
Ewa
2010-10-11 19:02:24
Daszo, wielkie dzięki za relację. :D Teraz jeszcze bardziej żałuję, że nie mogłam przyjechać...
GraCja
2010-10-15 14:12:07
Stachu !...jesteś...?
Bo tak się zastanawiam, że przecież nie wyjechałeś na Sycylię za Tadeuszem w czasie, kiedy trwał festiwal w Słupsku.
Cały czas czekam jak kania dżdżu Twojej relacji, bezpośrednich wrażeń, ocen przynajmniej finalistów, a Ty jakbyś się w kraterze Etny zawieruszył. No nie wierzę, że Cię tam nie było.
Dasza się pofatygowała, nawet jak się nie mylę miało tam być sporo fanów :N: , a tu cisza :shock:
Gdyby nie relacja Daszy i krótka wzmianka Markovitza, nic byśmy więcej nie widzieli, nie wspomnę już, że mogłyby być jakieś fotki. No tylko mnie tam brakło i posucha.
Stach
2010-10-16 07:13:10
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2010-10-16 07:13:10 przez Stach
GraCjo
Gdybym chciał TU napisać, czy gdziekolwiek, musiałbym napisać Prawdę Napisać musiałbym również to co jest piękne i to co jest brzydkie jak i to co jest czyste a co jest brudne...
GraCja
2010-10-16 15:51:13
StachGraCjo :)
Gdybym chciał TU napisać, czy gdziekolwiek, musiałbym napisać Prawdę :!: Napisać musiałbym również to co jest piękne i to co jest brzydkie jak i to co jest czyste a co jest brudne...


Stachu! Oczywiście wiemy, że byłaby to PRAWDA w Twoim odczuciu, może bolesna, może nie do końca obiektywna, ale myślę, że jeżeli konstruktywna i rzetelna, czyli jako zwykła krytyka, mogłaby być głosem na żywo.
Tym bardziej, że bez czasem ostrych szlifów i głośnych poglądów, nie można nic poprawić. Obecnie samokrytyka również jest mocno zaniżona, a przecież w większości właśnie ona doprowadza człowieka do zwiększenia pracy i dochodzenia do perfekcji.
I nie chodzi tu o to, żeby pisać, bo się zna alfabet, ale żeby zwrócić uwagę na pewne drażniące kwestie.
W końcu po coś to forum tutaj jest. Po kilkudziesięciu latach ten głos już nie tylko będzie spóźniony i mało istotny, ale wręcz będzie zaniedbaniem.
Ja też nie bałam się, jak to np.Tadeusz podkreśla w stosunku do pewnych piosenkarzy..., skrytykować czy też wyrazić swoje oburzenie odnośnie osób, które wykonują na swój sposób np. piosenki Niemena. Oprócz ich możliwości interpretacji, należy jeszcze zwrócić uwagę na efekty tychże dokonań. Jakże ten tenor się nazywał :roll: ...no nie ważne, w każdym bądź razie co uważałam za szpecące, to w jakimś tam komentarzu przekazałam.
Natomiast właśnie wczoraj byłam na kolejnym...tak...tak...kolejnym przedstawieniu piosenek Czesława Niemena przez nieznanego mi bliżej artystę i jak znajdę czas, to się w tym względzie wypowiem. Ogólnie było miło, i o to chodziło... :wink:
Natomiast specjalnie wywołałam Ciebie do wypowiedzi, bo skądże mogę ją poznać, a chciałabym. Wiem, że młode, to młode talenty i należy wziąć to mocno pod uwagę...jednakże Ci młodzi nie spadają z nieba i ktoś ich prowadzi. Pozostaje więc dla mnie pytanie kto i jak?. Pomijam kwestię MN, ale to w dużej mierze od organizatorów zależy, co zaproponują i jaką przygotują aranżację muzyczną. ktoś to przecież robi.
I oto mi głównie chodzi. Bo młodzi wiadomo nie zawsze głosem super operują jak np.Czesiu :wink: i to trzeba wziąć pod uwagę. A skoro tak, to większość ciężaru spada właśnie na tych prowadzących. Stąd i tu nie szczędziłabym uwag, gdyby takowe były, aby ktoś wziął to pod uwagę. Wiesz przecież, że tu wiele oczu zagląda! I słusznie!
Niech wiedzą, co się szczerze o nich myśli i mówi.
Jak dla mnie najgorszą sprawą jest piskanie po czasie i okładanie z każdej strony nie tylko krytyką, ale i spóźnioną reakcją, bądź co jeszcze gorsze rozbieraniem wszystkiego na części pierwsze i obsmarowywanie z góry na dół. To jest dla mnie najgorsza obłuda.
Hm... w takim razie, jak się już nacieszysz tymi Kresami i będziesz się nudził zimowymi długimi wieczorami skrobnij mi swoje wspomnienia na PW, jeśliś niegodnyś TU :wink:
Ewa
2010-10-20 20:15:08
Zespół GadGang na festiwalu Niemen Non Stop:

http://www.youtube.com/watch?v=9Uz-vERh3t4

http://www.youtube.com/watch?v=AIowrLaB ... re=related
Piekarz
2010-10-22 19:02:04
Bardzo to mizerne.

Ewa dwa lata temu napisała:

Doszły mnie słuchy, że poziom tegorocznego festiwalu jest dużo wyższy niż w latach poprzednich.


Chciałem podać linki do coverów od Beimcik/Fortuna Quintet, ale niestety usunęli swoją stronę z myspace. Bardzo żałuję, bo pamiętam, że to wykonanie "Daj mi wstążkę błękitną" było rewelacyjne! GadGang nie podniósł mi ciśnienia, słaby, niczym niewyróżniający się głos, raczej tandetna interpretacja przywodząca mi na myśl dokonania wokalne córki Czesława Niemena. Od strony wizualnej/koncertowej była to amatorszczyzna w wykonaniu zespołu. Pewnie za wiele oczekiwałem, bo zwłaszcza po podaniu listy utworów preferowanych myślałem, że festiwalowe wykonania piosenek Niemena powalą mnie na kolana :/ Chętnie posłuchałbym zwyciężczynię konkursu, ciekawe jak się zaprezentowała... ale nie mogę znaleźć nigdzie nagrania :evil: Czyżby nie istniało?
Dasza
2010-11-30 11:34:41
Tutaj możemy obejrzeć 7-minutową relację z tegorocznym festiwalu:
http://www.youtube.com/watch?v=q_VzrTVy ... =geosearch

a tu występ Staszka Sojki z zespołem:

Nim Przyjdzie wiosna
http://www.youtube.com/watch?v=824l7q9hpOk
Moja Ojczyzna
http://www.youtube.com/watch?v=824l7q9hpOk
GraCja
2010-11-30 11:58:58
Wkleiły Ci się Daszo te same linki :D
Dasza
2010-11-30 12:07:54
W takim razie prawidłowy link do Mojej Ojczyzny:
http://www.youtube.com/watch?v=rpfpikYeSGE
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony