Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

66 Ikon Popkultury wg TVN Style 2008-11-22 - 2008-11-23 Ewa 6 4358
Ewa
2008-11-22 16:02:49
Przed chwilą w TVN Style trafiłam na odcinek, gdzie wśród 66 najważniejszych ikon popkultury Czesław Niemen znalazł się na 22 miejscu, zaraz za Edwardem Stachurą, ale przed Kazikiem, Korą i coca colą.
Puszczono fragment Dziwnego świata'79 oraz fragmenty filmu "Sukces" z wypowiedziami Niemena.
Ładnie powiedział o Niemenie Jacek Żakowski: "Człowiek, który śpiewał duszą".
Marek Niedźwiecki z kolei przypomniał cytowaną już na forum odzywkę Niemena do nieporadnego dźwiękowca:"o...łeś patałachu!" :wink:

Powtórka programu jutro o 19.10
Dasza
2008-11-22 17:49:52
Również od Marka Niedźwieckiego dowiedzieliśmy się, że Niemen urodził się...na Litwie :shock:
Piotr Starzyński
2008-11-22 21:26:57
Ewuniu,dzięki za czujność w TV. :)
Oczywiście gratuluję Twojej aktywności i...niezmienności w 1600 postach.
Chętnie zadedykuję Tobie w audycji jakąś piosenkę :N: i...powiadomię kiedy będzie. :)
Ewa
2008-11-23 17:18:19
Dziekuję, Piotrze. :) Gdyby nie Ty, pewnie nie zauważyłabym tej okrągłej liczby, ostatnio jakoś przestałam zwracać na to uwagę.
Jeśli mogę sobie wybrać jakąś piosenkę, to niech to będzie "Ode to Venus".
Piotr Starzyński
2008-11-23 17:58:32
Ewo, przykro mi, że muszę Ci odmówić :(
Nie puszczę tego z CD pirackiego, lp nie mam a oryginalnego CD jeszcze nie ma....
Może coś z CD "Mourner's rhapsody"- to mam. :wink:
Po-zdrowie-nia serdeczne, Ewuniu.
Ewa
2008-11-23 18:22:52
Piotr StarzyńskiEwo, przykro mi, że muszę Ci odmówić :(
Nie puszczę tego z CD pirackiego, lp nie mam a oryginalnego CD jeszcze nie ma....

No cóż, to przecież nie Twoja wina, że nie ma tej płyty.
Niech więc będzie "Lilacs and Champagne".
Markovitz
2008-11-23 22:51:16
M.Niedźwiecki przypomniał rzekomą odzywkę z próby festiwalu Sopot' 92 i powiedział, że na koncercie :N: miał być na scenie pół godziny a grał jeden utwór przez 45-50 min. :shock:

Pamięć zawiodła pana Niedźwiedzia....

Cz. Niemen wykonał wtedy kilka utworów z "Księgi K.Kolumba", zagrał też piosenkę "Czas jak rzeka" i zaśpiewał (z towarzyszeniem własnego chóru z dyskietki) "Pieśń Wojów".

DaszaRównież od Marka Niedźwieckiego dowiedzieliśmy się, że Niemen urodził się...na Litwie :shock:

Ściemniał na maxa.

O samej odzywce słyszałem już dobrych kilka lat przed tym festiwalem. Teoretycznie :N: mógł częściej korzystać z tego patentu na OPR dla akustyków, ale wówczas w 1992r. musiałby to powiedzieć po niemiecku, bo właśnie ekipa z Niemiec nagłaśniała ów festiwal.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony