Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

7 luty 2008 czw. godz 22-24 Radio Szczecin 92 FM o CJNW 2008-02-07 - 2008-02-16 Romuald Juliusz Wydrzycki 15 6415
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-07 10:05:53
Mimo systematycznych prób zakazów i nakazów zapraszam na dwie godziny spotkania z wymazywanym Czesławem w 4-tym juz Miesiacu pamięci /17.01-16.02/ Moze się usłyszymy i porozmawiamy !? :)
Piotr Starzyński
2008-02-07 23:00:02
Dzięki, Romualdzie,za piękne utwory (szczególnie za "Marionetki" po angielsku) .
Padło w tej audycji wiele potrzebnych słów, szczególnie ujęły mnie te, że Czesław :N: pozwolił Tobie, z utworami które Tobie podarował , robić to, co zechcesz.
Pamiętaj o tym! To jego do Ciebie przesłanie...Na zawsze. :!:
Domin189
2008-02-08 07:09:44
Nie mogłem słuchać audycji - czy ktoś z forumowiczów ją nagrał i może się podzielić? ;)
Ewa
2008-02-09 17:24:41
Piotr Starzyński
Padło w tej audycji wiele potrzebnych słów...

Padło również trochę niepotrzebnych...
Rozumiem, że wiele osób bardziej ceni Niemena-wokalistę aniżeli Niemena-muzyka, ale publiczne krytykowanie Potencjometrów i mówienie o tym, że każdy potencjalny nabywca odłoży tę płytę z niesmakiem, na pewno nie służy reklamie tej płyty. Poza tym - moim zdaniem - niesprawiedliwe uwagi dotyczące fatalnej produkcji i fatalnego masteringu płyty świadczą tylko o niechęci do osób, które za to odpowiadają i na pewno nie zachęcają tychże osób do dalszych produkcji. I na nic pewnie się nie zdadzą chóralne prośby i apele...
Piotr Starzyński
2008-02-09 17:31:36
Zgadzam się, Ewo- te słowa, o których piszesz ( i jeszcze trochę innych) były niepotrzebnie wypowiedziane... :(
Ewa
2008-02-09 17:40:05
Piotr StarzyńskiZgadzam się, Ewo- te słowa, o których piszesz ( i jeszcze trochę innych) były niepotrzebnie wypowiedziane... :(

O tych innych niepotrzebnie wypowiedzianych słowach nie będę już pisać przez szacunek dla Romualda, dzięki któremu są na antenie Radia Szczecin takie audycje. :wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-09 21:59:06
Jestem nad morzem , oddycham jodem . Odpowiem jak wroce do do polskiego compu . Macie racje , ale i nie macie .. :?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-11 18:19:54
Wrocilem znad morza i do tego umierajacego Forum , nie bardzo wiem po co.
Na temat niepotrzebnych slow zdania sa podzielone . Ja tu tez czytam wiele niepotrzebnych slow ktore daja tyle samo co potrzebne , czyli NIC !
Ja nie zabiegam o audycje w radio .
Ja nie jestem prowadzacym konwersacje.
Mam wplyw na czesc muzyczna.
Mam tez wplyw na to co opowiadam i co odpowiadam. Staram sie to robic z szacunkiem dla Czeska .
Dla nikogo wiecej.
Zamykanie ust komus nie jest zgodne z moimi przekonaniami.
Z krytyka wydanej plyty zgadzam sie i mowilem juz o tym wczesniej.
Ta plyta miala na celu nie przypomnienie , a raczej zniechecenie do CJNW .
Jesli sadzicie ze kilka krytyk zniecheci do nowych wydan to jestescie w bledzie .
Z nami nikt sie nie liczy i nie ma zamiaru . Zejdzcie na ziemie.
Przedstawilem "plusy dodatnie" a raczej ujemne , mowiac i myslac poprawnie plusy a raczej minusy calej sprawy . :) :? :)
Markovitz
2008-02-11 18:44:24
Romuald Juliusz Wydrzycki Ja nie jestem prowadzącym konwersacje.
Mam wplyw na część muzyczną.

I właśnie część muzyczna tej i podobnych audycji budzi moje największe obiekcje.
I to nie tylko z powodu ciągle skracanej Malaguenii ... Po prostu dobór nagrań był bardzo przypadkowy.
Z tej audycji można było się dowiedzieć, że po tym jak :N: wrócił z Włoch to zaczął coś dziwnego wyrabiać z głosem i krótko mówiąc przestał zachwycać.
Otóż z kilku tematów i ankiet na tym forum jasno wynika , że Użytkownicy forum czekają właśnie na koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit i muzykę z okresów, kiedy właśnie zaczął eksperymentować. I okazuje się, że nadal (jak przed laty) spotyka się z niezrozumieniem sporej części dawnych fanów. Bowiem w tych audycjach usiłuje się nam wmówić, że to co było po roku 1971 to herezja muzyczna i w ogóle nikomu niepotrzebne...

Romuald Juliusz WydrzyckiTa plyta miala na celu nie przypomnienie, a raczej zniechęcenie do CJNW


No właśnie. Czytałem przed laty utrzymaną w duchu pogardy dla występu zespołu Niemen Aerolit recenzję Dariusza Michalskiego (z zabawką blaszaną w tytule), wcześniej podobne opinie wygłaszał Wacław Panek (potem się nawrócił :) ) i kilku innych jeszcze dziennikarzy i prezenterów radiowych współbrzmiało w opowiadaniu wykutych na pamięć formułek.

Spytajmy : kim byłby Niemen i jaką muzykę by tworzył, gdyby w 1970r. wygrał (z nagrodzoną piosenką La prima cosa bella) ten nieszczęsny festiwal w San Remo .. ?

Tymczasem słucham wspominkowej audycji i starsi (zdawałoby się poważni) ludzie krzyczą po nocy domagając się pieśni latynoskich, włoskich oraz czastuszek, które mogą zainteresować co najwyżej tych, którzy przed laty oklaskiwali Niemena z N-Czarnymi, ale kogo więcej ? Przecież nie dzisiejszą młodzież ...

Nie lepiej dla sprawy byłoby powiedzieć : wolimy włoskie piosenki i belcanto, a tego co później nie bardzo rozumiemy albo nam się mniej podoba ..?
Niedługo okaże się, że zwolennicy Niemena z progresywnymi składami z lat 70-tych i Niemena solo z lat 80-tych i 90-tych będą musieli się gdzieś ukrywać !

Płyta z suitą "41 potencjometrów... " miała dotąd same dobre recenzje, więc z głosem Tadeusza Sklińskiego, że to niepotrzebne wydawnictwo - zupełnie się nie zgadzam.

Romuald Wrocilem znad morza i do tego umierającego Forum, nie bardzo wiem po co.

Jak to po co ?
Warto było choćby dla jednego zdania, które trzeba zapamiętać i przypomnieć, gdy tylko znów usłyszymy, że robimy lub mówimy coś niepotrzebnie...

Ja tu też czytam wiele niepotrzebnych słów, które dają tyle samo co potrzebne, czyli NIC !

Dokładnie - NIC 8)
Tadeusz
2008-02-11 20:39:05
Nie słuchałem tej audycji więc nie bardzo wiem o co chodzi. Może ktoś z wtajemniczonych usystematyzuje dyskusję - przedstawi o co idzie spór, bo że o okresy twórczości to wiem, ale jak to się ma do zawartości muzycznej audycji, tego nie wiem. Każdy z dyskutantów co innego- jeden chwali drugi "pomstuje" ...
Markovitz
2008-02-11 21:14:15
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2008-02-11 21:14:15 przez Markovitz
Tadeuszu, ponieważ trudno się spodziewać, żeby odpowiedziała Ci Cisza przeglądająca forum :wink:, to muszę to zrobić ja... Niestety.
Były więc w tej audycji jakieś skrawki Malaguenii, za dużo włoszczyzny*, trochę wody, a na osłodę Puppets, Lilacs.. i Wychażu adin ja na darogu.
Oczywiście z legalnych, trzeszczących płyt.
W przypadku wiersza Lermontowa - muszę przyznać, że Romuald bardzo ładnie rzecz wprowadził ...

No i były telefony . Zdumiał mnie ten od Tadeusza - autora Dyskografii, że to nie płytę z "41 potencjometrami.." panie Niemen powinny wydać. Chwilowo nie mogę sobie przypomnieć, gdzie już to słyszałem...
Był też telefon od Bogdana, ale to już on sam musiałby opisać, bo ja się pogubiłem :oops:, gdy w jego rozważaniach supremację poprzedziła dominacja.
Pewnie chciał towarzystwo odwieść od poruszania zbyt osobistych treści, ale prowadząca na to nie pozwoliła orzekając, że Czesław był wielki, miał piękny głos (i basta). I dalej było o kobietach. Przedtem zresztą też.


* ..ta włoszczyzna wkurza mnie najbardziej. Jakie to szczęście , że :N: nie wygrał tego San Remo. To by dopiero było :twisted:
Ewa
2008-02-11 21:49:43
Ja tam nie mam pretensji do Romualda o dobór piosenek w tej audycji, bo każdy jednak kieruje się swoim gustem muzycznym. Podobnie, jak Markovitz, ubolewam jednak, że w większości audycji puszcza się tylko starsze nagrania, utrwalając wizerunek Niemena jako wykonawcy pięknych piosenek i nie dając szansy młodszemu pokoleniu poznania tej bardziej awangardowej twórczości Niemena, która wcale nie jest mniej ciekawa. Najlepiej, gdyby w takich audycjach znajdował się przekrój nagrań z różnych okresów, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze starcza czasu na dłuższe nagrania. Tu akurat mieliśmy dwugodzinną audycję, więc można było coś jeszcze nadać z okresu "Marionetek".
Mnie osobiście najbardziej drażniła ta plotkarska konwencja audycji, ale najwyraźniej taki był zamysł prowadzącej.
Tadeusz
2008-02-12 10:55:30
Markovitz napisał:
Zdumiał mnie ten od Tadeusza - autora Dyskografii, że to nie płytę z "41 potencjometrami.." panie Niemen powinny wydać.


Mnie by też zdumiał, choć rozumiem Tadeusza, bo pewno myśli, że aby ”zarazić” Niemenem młodsze pokolenie należy wykonać pracę u podstaw, poczynając od "włoszczyzny" i tak stopniowo - aż do "Terra Deflorata" ( celowo nie wymieniam tutaj "Spodchmurykapelusza”, bo ta pozycja jest u Markovitza na cenzurowanym ze względu na ortografię jak też wartości literacko-muzyczne, a Jemu odpowiadam na post, więc… :wink:).
Nie bierze jednak chyba TS pod uwagę, że takie "stopniowe zarażanie" jest w tym przypadku bezskuteczne, a wręcz szkodliwe, bo dla młodzika ta "włoszczyzna" to zupełny archaizm muzyczny, wręcz zniechęcający do Wykonawcy.

Markovitz napisał:
* ..ta włoszczyzna wkurza mnie najbardziej.


Ja osobiście lubię jej posłuchać, szczególnie wiosną – w ogrodzie przy piwku. Relaksuje ona, bo po to jest.
Ewa
2008-02-12 13:03:20
Ja też nic nie mam do "włoszczyzny", całkiem miło się tego słucha, ale to prawda, że młodzieży na pewno to nie zainteresuje. A Potencjometry mogą się spodobać, bo to piękna muzyka, wcale nie taka znów arcytrudna, jak twierdzi T.Skliński, no i nie trąci myszką, jak niektóre stare nagrania.
Mimo wszystko na miejscu Spadkobierczyń w pierwszej kolejności wydałabym box "Na pomieszane języki", który zadowoliłby na pewno większą rzeszę słuchaczy. :)


P.S.
Ponieważ audycja wzbudziła zainteresowanie, wrzuciłam ją na speedyshare.Zainteresowanych proszę o kontakt przez
PW.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-14 00:27:25
Powyżej minut czterech piosnka nie istnieje w RADIO !!! :)
Maciek
2008-02-16 12:43:35
Romuald Juliusz WydrzyckiPowyżej minut czterech piosnka nie istnieje w RADIO !!! :)


To zależy w którym ? Radio Kraków często puszcza zarówno suitę " Krywaniu, Krywaniu " Skaldów, jak i " Bema Pamięci Żałobny - Rapsod " C. Niemena :)

Z jednym się zgadzam, że CD " 41 Potencjometrów... " nie jest najlepszym dokonaniem CN, ale dobrze, że się ukazał. Mam jednak nadzieję, że to zaledwie przygrywka do wydania boxu " Na pomieszanie języków ", na który chyba najbardziej czekają wielbiciele C. Niemena !
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony