Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Artur Dutkiewicz - NIEMEN Improwizacje - zaproszenie 2008-10-30 - 2009-07-31 muzyka11 5 2922
muzyka11
2008-10-30 10:52:27
ARTUR DUTKIEWICZ SOLO PIANO
NIEMEN IMPROWIZACJE
jazzowe interpretacje utworów Czesława Niemena m.in. Jednego Serce, Pod
Papugami, Zabawa w Ciuciubabkę, Czy mnie jeszcze pamiętasz, Bema Pamięci...,

3 listopada godz. 19.00
DK "Śródmieście" ul. Smolna 9
wejściówki do odebrania pod tel. 022 826 25 86, 0606 441 399

serdecznie zapraszam
Hania Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz ze swoim triem jazzowym lub solo od lat wykonuje improwizacje na tematy z repertuaru Czesława Niemena. Wiele razy był zapraszany na spotkania poświęcone Niemenowi w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki , podczas których grał utwory Czesława m.in. z Tomkiem Jaśkiewiczem - gitarzystą z zespołów Niemena.
Artur występuje też w spektaklu baletowo - muzycznym NIEMEN wraz z Kieleckim Teatrem Tańca i z chórem ProForma,
W przyszłym roku ukaże się płyta tria Artura Dutkiewicza pt. NIEMEN Improwizacje.

http://www.arturdutkiewicz.pl
ratajczak bogdan
2008-10-30 11:27:45
muzyka11
W przyszłym roku ukaże się płyta tria Artura Dutkiewicza pt. NIEMEN Improwizacje.


Na tę pozycję płytową w wykonaniu klasycznego tria jazzowego czekam od dawna, a znając już niektóre nagrania Artura Dutkiewicza z niemenowskim repertuarem, wiem na pewno, że sprawi wielką radość zarówno miłośnikom jazzu, jak i sympatykom Czesława Niemena.
Szlachetne dźwięki w szlachetnej oprawie!
Nie mogę się doczekać, ale czekać trzeba, bo... warto.

(*)
Stach
2009-07-26 18:25:25
post usunąłem
ratajczak bogdan
2009-07-30 21:04:04
Stachpost usunąłem

Ale ja pamiętam, co było uprzednio napisane.
Otóż ja swoją ciekawość już zaspokoiłem, a recenzję na temat płyty Artura Dutkiewicza też w już zamieściłem na forum.
:arrow: Tak odebrałem płytę "Niemen. Improwizacje"
Czekam na twoją ocenę, bo coś krucho z wypowiedziami na temat tej właśnie płyty.
Czyżby dotknął forumowiczów zawód?
Płyta jest nijaka i nie ma o czym rozmawiać?
Najlepiej zbyć ją milczeniem?
Chyba jednak warto do niej się odnieść i coś o niej - tak od serca - napisać?

(*)
Stach
2009-07-31 05:00:00
ratajczak bogdan
Ale ja pamiętam, co było uprzednio napisane.

Czekam na twoją ocenę, bo coś krucho z wypowiedziami na temat tej właśnie płyty.
Czyżby dotknął forumowiczów zawód?
Płyta jest nijaka i nie ma o czym rozmawiać?
Najlepiej zbyć ją milczeniem?
Chyba jednak warto do niej się odnieść i coś o niej - tak od serca - napisać?

Otóż to właśnie, że pamiętamy...nie zbieraj punktów tzn. uszanuj mój gest zgody, który może byc odebrany jako przejaw mej słabości a tak naprawdę, jest to wielka odwaga.Oczywiście, doceniam to, że odczuwasz żal do mnie...lecz nie zmieni to faktu, że wrażenie o mnie, jakie spowodowały Twoje wypowiedzi na mój temat, pozostało.
Milczenie nie jest żadnym rozwiązaniem, ale dialog z Drugą Stronąpowinien byc nacechowany walką z problemem a nie walką z "osobą" w Iluzji Wygrana -Przegrana...
Zachęta w słowach -tak od serca- jest uzależniona od postawyDrugiej Strony, uśmieszki, drwiny, "kogo to interesuje?" itp. Nie, nie jestem obrażony, jestem pewien, że każdy z nas uważa, że wina wynika z wad osobistych Drugiej Strony
I wbrew temu, że mozna odnieśc wrażenie ,że piszę nie na temat tak naprawdę to pisze o ...psychlogicznej stronie muzyki Niemena a tu konkretnie w wyk. AD i Jego sposobie na ... radzenie sobie z ... konflikatami(które zawsze były, są i będą) wewnętrznymi, zewnętrznymi.
Jest to swoista wymiana prezentów.... zaprzyjaźniłem się z AD, znacznie wczesniej z CN ... rzecz jasna muzycznie.
Dlatego stwarzajmy opcje dające korzyści obu stronom!...
ratajczak bogdan
2009-07-31 08:07:33
Przyjmuję twe oczyszczenie za przejaw przemyślenia swej postawy, ale ja chciałbym naprawdę usłyszeć, co sądzisz o stronie muzycznej (bo do tego zbiega dyskusja) przedsięwzięcia, nie AD., lecz Artura Dutkiewicza, który podjął się trudnego i...pionierskiego (w takim wymiarze) zadania - transkrypcji piosenki na trio instrumentalne (akustyczne) i jazzowej interpretacji piosenek - znowu nie CN., lecz Czesława Niemena.
To było mimo wszystko dosyć karkołomne wyzwanie, z którego, jak wykazałem wcześniej, Artur wyszedł zwycięsko.
Inna rzecz, że słuchacze znający piosenki z wyraźną linią melodyczną, muszą zadać sobie nieco trudu, aby zaakceptować propozycje tria Artura Dutkiewicza.
Wiem, że dla wielu jest to pewna bariera, wypływająca z ich alergicznego wręcz zachowania na brzmienie samego słowa jazz, ale innej drogi niż osłuchanie się z tą formą muzycznej wrażliwości zwyczajnie nie ma, a bez tego, ta płyta będzie długo ważna dla jazzfanów, zaś miłośnicy tradycji, będą ją okrążać dużym łukiem.

(*)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony