Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Audycja w Radiu Opole 2008-06-09 - 2008-06-11 Ewa 7 3123
Ewa
2008-06-09 13:03:46
Dzisiaj o godz. 21.10 w Radiu Opole reportaż Danuty Starzec pt. "Dziwny...i piękny?" z udziałem Romana Radoszewskiego.
ratajczak bogdan
2008-06-09 14:58:01
Ewo, to ciekawa informacja, ale trzeba jakoś pogodzić dwie audycje, bo równolegle w Radiu Sto, Kazimierz Wlekły będzie raczył nas kolejnymi rarytasami muzycznymi.

(.)
Ewa
2008-06-09 20:19:30
ratajczak bogdanEwo, to ciekawa informacja, ale trzeba jakoś pogodzić dwie audycje, bo równolegle w Radiu Sto, Kazimierz Wlekły będzie raczył nas kolejnymi rarytasami muzycznymi.

Niestety nie dało się wysłuchać obu audycji na raz, ale p.Kazimierz pewnie poda link do swojej audycji, więc po 21-szej przełączyłam się z Radia 100 na Radio Opole. :)
Naprawdę warto było posłuchać. Roman, jak zwykle, bardzo ciekawie opowiadał o Niemenie i o swoich kontaktach z Nim, ale najbardziej podobało mi się to, że reportaż był ilustrowany w dużej mierze fragmentami mniej znanych utworów Czesława ( "Ja wstrietił diewuszku", "Hymn do matki ziemi", "Śpiew ocalenia", "Kraina biała") oraz to, że muzyka świetnie korespondowała z tekstem reportażu.
Był też fragment rozmowy z samym Czesławem sprzed dziewiętnastu lat oraz fragment wypowiedzi Małgorzaty Niemen podczas nadania imienia CN gimnazjum w Strzelcach Opolskich. Pani Małgorzata mówiła m.in., że Czesław chciał, żeby ludzie byli dobrzy i kierowali się w życiu mądrością i życzliwością. Chyba jednak nie wszyscy jesteśmy tacy, jakimi chciałby nas widzieć. :wink:
Domin189
2008-06-09 20:25:28
Czy ktoś nagrał audycję? Mile widziane linki ;)
Ewa
2008-06-09 20:32:06
Proszę bardzo, już wgrałam:

http://www.speedyshare.com/727390223.html
Dasza
2008-06-09 21:37:04
Dzięki Ewo za link.
Bardzo dobry reportaż.
Roman potrafi długo i przede wszystkim interesująco opowiadać o Niemenie. Nagrania, które wybrał do audycji bardzo rzadko goszczą na antenie radiowej,żeby nie powiedzieć wcale.

Co do mądrości i wzajemnej życzliwości, to wśrod fanów Niemena niestety nie jest z tym najlepiej.
Piekarz
2008-06-10 05:55:16
Audycja bardzo mi się podobała. Była pomysłowo prowadzona. Miło, że wykorzystano mniej znane utwory, stanowiące dopełnienie wypowiedzi. Zaciekawiło mnie, że pan Roman powiedział, że Niemen czasem nie rozumiał dokładnie wierszy Norwida, jednak intuicyjnie śpiewał tak, że słuchacz potrafi się zachwycić prawdziwością słów. Myśle, żę to świadczy o czymś niesamowitym, co trudno mi pojąć - całkowitym porozumieniu i zrozumieniu samego Norwida. Śpiewać tak, że wszystko jest tak świetnie zinterpretowane, jakby :N: rozumiał każde słowo.

PS Ostatnio kupiłem Kiedy się dziwić przestanę... i jestem baarrrdzo zadowolony. Książka pozwoliła mi trochę lepiej zrozumieć Niemena. Jak ja niektórym zazdroszczę, że nigdy nie poznałem Go osobiście... Albo chociaż nie widziałem... :cry:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-06-11 15:16:34
Chyba ten Roman troche przesadzil w ocenie rozumienia wierszy Norwida przez Czeska . W tym miejscu jak i w innych czasem trudno zrozumiec Romana . Choc w pewnych sprawach intencje sa bardzo zrozumiale . :o
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony