Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Czesław Niemen w Świebodzinie" - książka Jana Czachora 2010-10-09 - 2012-04-03 wladek 9 6316
wladek
2010-10-09 07:37:07
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2010-10-09 07:37:07 przez wladek
ukazała się książka Czesław Niemen w Świebodzinie Jan Czachor :D
przeczytawszy opis wizyt :N: w Świebodzinie masa fajnych zdjęć :D :twisted:
001.jpg 001.jpg
002.jpg 002.jpg | Komentarz: CJWN łowiący ryby i palący fajkę na jeziorze Trześniowskim w Łagowie
Stach
2010-10-11 09:53:59
Władku coś więcej o tej książce możesz napisac?
Tadeusz
2010-10-11 13:48:36
Fragmenty swojej książki Jan Czachor czytał nam na ostatnim zlocie w przerwach podczas występu Jarka Królikowskiego ( trzy piosenki w wykonaniu Jarka, króciutki fragment książki -początek rozdziału - i znowu trzy piosenki Jarka...)
Książka zawiera bardzo dużo faktów bliżej nieznanych nawet najdociekliwszym badaczom życiorysu Niemena
Ewa
2010-10-11 13:59:53
Mnie w tej chwili najbardziej interesuje to, w jaki sposób można nabyć tę książkę.
wladek
2010-10-11 19:28:20
książka w cenie ok.30,00 zł dostępna w księgarniach woj. lubuskiego Zielona Góra, Świebodzin lub u autora.
Tadeusz
2010-10-13 20:52:15
wladek "położył" okładkę książki, ja ją "postawiłem" :wink:
001.jpg 001.jpg
wladek
2010-10-16 13:53:51
Książkę można zamawiać mailowo u autora:
[email protected]
Ewa
2010-10-23 15:56:24
http://www.okolicenajblizsze.pl/news.php?n=2255
Ewa
2010-10-28 21:18:21
Jestem już po lekturze książki i uważam, że jest to ciekawa i cenna pozycja, choćby ze względu na unikalne, niepublikowane nigdy dotąd zdjęcia.
W jej treści raczej nic mnie zaskoczyło, bo już wcześniej słyszałam o bliskich związkach łączących Niemena ze Świebodzinem, głównie z wypowiedzi rodziny Czesława, ale na pewno wielu fanów Niemena mało wie na ten temat i z ciekawością o tym przeczyta. Zresztą sama też nie wiedziałam wszystkiego, bo tych wizyt Niemena w Świebodzinie było przecież całkiem sporo.
Książka Jana Czachora ukazuje czytelnikowi Czesława z zupełnie innej strony niż dotychczasowe pozycje. Pokazuje przede wszystkim człowieka wysoko ceniącego wartości rodzinne, przyjaznego ludziom oraz wrażliwego na piękno przyrody. Pewnie niewiele osób wie, jak bardzo Czesław był związany ze swoim stryjem i całą jego rodziną. Pomimo wielu artystycznych obowiązków, zawsze o nich pamiętał i odwiedzał ich tak często, jak to było możliwe. Nigdy nie odmawiał występów w Świebodzinie (również charytatywnych) i nawet sam starał się, żeby włączyć Świebodzin do swojej trasy koncertowej.
Bardzo cenne są wspomnienia braci stryjecznych Czesława (zwłaszcza Jerzego, który dość długo współpracował z Niemenem, nagłaśniając jego koncerty), wspomnienia siostry Jadwigi oraz mieszkańców Świebodzina, którzy go znali.
Dzięki książce jeszcze więcej ludzi będzie miało okazję poznać znanych zlotowiczom świebodzińskich pasjonatów twórczości Niemena, którzy byli autorami wielu cennych inicjatyw, w tym powstania w Świebodzinie ławeczki Niemena, w której odsłonięciu mogliśmy uczestniczyć.
Nie zabrakło też wzmianki o dwóch świebodzińskich zlotach fanów Niemena, co więcej, zostaliśmy nawet uwiecznieni na zdjęciach. :)
Niestety autorowi nie udało się uniknąć kilku błędów oraz literówek, ale w innych książkach o Niemenie też się zdarzały, więc nie będę się czepiać. :wink:
Największe zastrzeżenia mam do sporządzonego przez Zenona Musiałowskiego alfabetycznego spisu utworów Czesława. Czy można np. nazwać utworem pozycję „Antyki (muzyka filmowa)", w dodatku, kiedy w spisie są już utwory z tego filmu („Duma rycerska” i „Bywaj dziewczę zdrowe”)? Czy powinno się wymienić w spisie utwór, który nie powstał („Piękny jest ten świat”) albo sztukę, która nie powstała („Joanna d’Arc”)czy też wiersz znajdujący się na okładce płyty („Na cześć Mateo”)? Dlaczego w takim razie nie ma wszystkich wierszy albo nie ujęto wszystkich filmów i spektakli, tylko niektóre? Zastanawiam się, co ma wspólnego „Cyd" z „Sobie królem”, że jest wymieniony jako jedna pozycja (podobnie „Rebelia” i „Sobie król”)? Dlaczego ten sam utwór pod dwoma różnymi tytułami traktowany jest jak dwie pozycje (i to nie raz!)? Dlaczego wymieniony jest dwa razy „The Best Men Cried” (po włosku i po angielsku)? Dlaczego w spisie utworów Niemena znajdują się kompozycje Krzesimira Dębskiego z kasety „Di Rock Cimbalisten” bez udziału Niemena? Czy dżingiel radiowy można nazwać utworem? Itd,itp. Doceniam pracę Zenka, ale takiego spisu utworów zaakceptować po prostu nie mogę.
szwung
2012-04-03 12:50:30
...rowniez jestem swiezo po lekturze . Ksiazka zaskakujaca, godna polecenia.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony