Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Czesław Niemen w Świebodzinie 2016-01-02 - 2018-01-29 Tadeusz 7 5354
Tadeusz
2016-01-02 12:19:42
Taką oto informację otrzymałem od Jana Czachora-Prezesa Stowarzyszenia Pamięci Czesaława Niemena:

Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena zaprasza wszystkich fanów Artysty
na koncert
wykonaniu zespołu Per Aspera Ad Astra pt; CZESŁAW NIEMEN-NIEZNANY - /12
rocznica śmierci/
w dniu 17 stycznia 2016 r/ niedziela/ -godz.16:00-wstęp wolny-sala
widowiskowa Świebodzińskiego
Domu Kultury
Ewa
2016-01-09 19:22:59
I jeszcze plakat rocznicowej imprezy w Świebodzinie.

NIEMEN KONCERT 2016 - Kopia.jpgNIEMEN KONCERT 2016 - Kopia.jpg
Tadeusz
2016-01-19 12:01:29
Byłem na tym koncercie i powiem tak: Niemen jest jedyny w swoim rodzaju, za jego utwory biorą się różni artyści i róznie to wychodzi, w Świebodzinie wyszło SUPER !!!
Ewa
2016-01-19 21:36:33
I ja tam byłam i zgadzam się z Tadeuszem, że koncert Per Aspera Ad Astra był naprawdę bardzo udany. Rozpoczęli utworem "Wiem, że nie wrócisz", potem zagrali "Moja ojczyznę", "Sieroctwo", "Larwę", "Moja piosnkę", "Pochwałę pracy","Idącej kupić talerz pani M.", "Pieśń od ziemi naszej", a na koniec "Spodchmurykapelusza". Na bis był jeszcze "Dziwny jest ten świat".
Zapowiedzi utworów przygotował Janek Czachor, który w paru zdaniach starał się przybliżyć treść utworów słuchaczom, w większości pewnie nie znającym dobrze repertuaru Idee fixe. Trzeba przyznać, że publiczność z uwagą słuchała tych trudniejszych utworów i mam nadzieję, że wyszła z koncertu duchowo wzbogacona.
Na koniec słów kilka wygłosił Janek Wydrzycki, który, podobnie jak ja, był szczęśliwy, że ludzie mogli posłuchać tych wszystkich, jakże ważnych dla Niemena utworów, zwłaszcza tych mniej znanych ze wspaniałymi tekstami Norwida.

Po koncercie, dzięki naszemu nieocenionemu Jankowi Czachorowi oraz kilku innym ludziom dobrej woli ze Świebodzina w sali Domu Kultury zostało zorganizowane spotkanie wraz z poczęstunkiem. Wzięli w nim udział fani Niemena (ze Świebodzina, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Gliwic i Gdyni), rodzina Wydrzyckich oraz dwaj sympatyczni muzycy ze Złotowa: Dawid i Stanisław. Atmosfera, jak to zwykle w Świebodzinie, była wspaniała, wręcz rodzinna. W imieniu swoim i grupki przyjezdnych fanów chciałabym podziękować naszym przyjaciołom ze Świebodzina za te wszystkie miło spędzone chwile. :D

Oczywiście nie zapomnieliśmy też odwiedzić Czesława w rynku. Nie miał już na sobie szalika i kolorowego koca, którym niedawno okryli go mieszkańcy w czasie mrozów. Na ławeczce stał zapalony znicz...

Świebodzin - ławeczka Niemena.JPGŚwiebodzin - ławeczka Niemena.JPG
Krzysztof
2016-01-20 06:47:56
Szkoda, że mimo wszystko to dość daleko i terminy nie zawsze pasują :-(
Ewa
2016-01-27 21:33:26
KrzysztofSzkoda, że mimo wszystko to dość daleko i terminy nie zawsze pasują :-(

Może następnym razem się uda...;)

Tymczasem jeszcze jedno wspomnienie świebodzińskiego koncertu.

https://www.youtube.com/watch?v=EEWhlBM ... e=youtu.be
Tadeusz
2017-12-13 21:05:15
Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena zaprasza wszystkich fanów Artysty na koncert "Niemen-Wspomnienie" w wykonaniu Macieja Wróblewskiego. Koncert odbędzie się w świebodzińskim Domu Kultury w dn. 17.01.2018 ( rocznica śmierci Artysty) o godz. 17:00
Ewa
2018-01-29 19:11:51
TadeuszStowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena zaprasza wszystkich fanów Artysty na koncert "Niemen-Wspomnienie" w wykonaniu Macieja Wróblewskiego.


Jest już link do tego koncertu na stronie TV Świebodzin:
http://www.swiebodzin.tv/wiadomosci/857 ... iemenowski
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony