Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

DISCOVERY HISTORIA 2008-03-22 - 2012-10-11 ratajczak bogdan 13 7130
ratajczak bogdan
2008-03-22 21:33:56
Zapowiedź programu jest zachęcająca. Czy ktoś ma możliwość rejestracji tego dokumentu?

http://tv.onet.pl/8538730,audycja.html

(.)
Markovitz
2008-03-30 18:27:18
Capricorn2Historia polskiego rocka-50 lat polskiej muzyki rockowej.
Nigdzie wcześniej nie pokazywane zdjęcia oraz filmy.
Zaprezentowane będą fragmenty koncertów:Cz.Niemena, Czerwonych Gitar, SBB, Budki Suflera, Breakout.


Ciekawy jestem, co wyszło z tych zachęcających zapowiedzi ?

Biorąc pod uwagę intensywność wypowiedzi na ten temat - przypuszczam, że nic czego wcześniej byśmy nie widzieli, nie było w tym filmie, czy tak ?
ratajczak bogdan
2008-03-30 19:22:06
Markovitz
Biorąc pod uwagę intensywność wypowiedzi na ten temat - przypuszczam, że nic czego wcześniej byśmy nie widzieli, nie było w tym filmie, czy tak ?


Sądzę, że intensywność wypowiedzi jest wprost proporcjonalna do ilości odbiorców, którzy mieli dostęp do tej kodowanej stacji.
Tajemnicą na razie pozostanie, co tak naprawdę pokazał ten dokument. :?:

(.)
Ewa
2008-05-06 15:58:51
capricorn2Historia polskiego rocka-50 lat polskiej muzyki rockowej.Nigdzie wcześniej nie pokazywane zdjęcia oraz filmy.
Zaprezentowane będą fragmenty koncertów:Cz.Niemena,Czerwonych Gitar,SBB,Budki Suflera,Breakout.

Dziś w końcu mogłam obejrzeć ten dokument. Zapowiedzi o tych nigdzie wcześniej nie pokazywanych zdjęciach i filmach okazały się grubo przesadzone, a fragmenty koncertów okazały się króciutkimi migawkami, znanymi z tv. Mimo wszystko to ciekawy dokument, choć nie obejmuje 50 lat polskiej muzyki rockowej, bo historia kończy się w latach 70-tych, ale to ponoć jest dopiero pierwsza część filmu. Komentatorami w tym filmie są znane postaci polskiej estrady, m.in. Zb.Hołdys, M. Gaszyński, M.Karewicz, Fr. Walicki, A.Zieliński, S.Borys, J.Skrzek, R.Lipko.
Ucieszyła mnie wzmianka o Grupie Niemen, nazwanej jedną z najbardziej intrygujących grup polskiego rocka. Andrzej Puczyński (Exodus), wspominał koncert GN w Żaku i stukające o podłogę podczas tego koncertu szczęki kuzynów z zagranicy. :wink:
Marek Piekarczyk z kolei wspominał koncert Niebiesko-Czarnych w Gnieźnie i zdemolowane kino po koncercie.
Jeśli chodzi o rock lat 70-tych, to było o SBB, Zdroju Jana, Breakoutach, ale zabrakło na przykład wzmianki o Klanie, Dżamblach czy "Korowodzie" Marka Grechuty.
Trudno jednak zgodzić się ze zdaniem, które padło w epilogu filmu, o tym, że po omawianym okresie Czesław Niemen wycofał się na margines życia artystycznego.
Markovitz
2008-05-19 13:58:32
I ja z przyjemnością obejrzałem ten dokument. Znakomity montaż, niezły jak na materiał źródłowy dźwięk i sensowna narracja sprawiły, że jest to po "Naszej Generacji" chyba najlepszy dokument o polskim rocku lat 60-tych i 70-tych.

EwaZapowiedzi o tych nigdzie wcześniej nie pokazywanych zdjęciach i filmach okazały się grubo przesadzone, a fragmenty koncertów okazały się króciutkimi migawkami, znanymi z tv.

No nie wszystkie materiały pochodziły z archiwum TVP, bo mignął mi tam amatorski filmik z Niemenem z okresu końca Akwarel lub początku Enigmatic. Natomiast komentarzowi o pierwszej polskiej Złotej płycie towarzyszyły fotki z wręczenia takowej, ale w ..1971r.

EwaUcieszyła mnie wzmianka o Grupie Niemen, nazwanej jedną z najbardziej intrygujących grup polskiego rocka. Andrzej Puczyński (Exodus), wspominał koncert GN w Żaku i stukające o podłogę podczas tego koncertu szczęki kuzynów z zagranicy. :wink:
Marek Piekarczyk z kolei wspominał koncert Niebiesko-Czarnych w Gnieźnie i zdemolowane kino po koncercie.

Wiem jak trudno wyselekcjonować i nagrać ciekawe relacje świadków i komentatorów wydarzeń muzycznych. Tym większy podziw dla twórców tego filmu.
Z drugiej strony zupełnie od czapy była wypowiedź Tymona, który początki 'prawdziwego' polskiego rocka umiejscawiał na przełom 1980/81... I to powiedział fan Beatlesów :?
polak1977
2008-05-23 17:13:19
Historia polskiego rocka: Odcinek 1 Premiera:2008-06-13 godz. 12:50
Historia polskiego rocka: Odcinek 2 Premiera:2008-06-24 godz. 20:20

Mam prośbę jak ma ktoś możliwość nagrać ten program i podesłać mi kopię to będę wdzięczny (niestety ale brakuje mi tego kanału).

Dziękuję
Markovitz
2009-08-17 13:27:56
Ja również nie mam możliwości oglądania kanału Discovery Historia, dlatego ucieszyła mnie zapowiedź wydania Historii polskiego rocka na DVD przez => Tim Film Studio

Premiera : 10 września 2009 8)
Markovitz
2009-12-07 21:47:40
Choć od terminu zapowiadanej premiery mijają trzy miesiące - panuje całkowita cisza.
Czyżby nikt prócz nas nie oczekiwał historii rodzimego rocka na DVD..?

Leszek Gnoiński był 4 grudnia gościem Muzycznej Jedynki. Mówił o projekcjach pięciu części tej historii podczas Przystanku Woodstock 2009, mówił o pokazach klubowych już wszystkich sześciu części. Opowiadał o książce- historii zespołu Myslovitz, którą mam i uważam za najlepszą pozycję o tematyce muzycznej, jaką wydano w ostatnich latach.

Niestety o wydaniu historii polskiego rocka na DVD nie było w tej audycji ani słowa... :?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-12-08 10:55:23
Alez to juz bylo i nie tylko w D H .
Obawiam sie ze gdzies to mam ale czy to jest to . Juz trudno zapanowac nad niezliczonymi materialami . Chyba ze sie myle , ale chyba jednak nie .
A jezeli to co mam nie jest moje / !? / to lepiej nie wnikac za daleko . :) :D
art
2009-12-08 10:56:10
na Discovery Historia właśnie lecą powtórki. Lata 60. i 70. załatwiono jednym odcinkiem... :)
cocomo
2009-12-08 22:35:31
MarkovitzChoć od terminu zapowiadanej premiery mijają trzy miesiące - panuje całkowita cisza.


Napisałem swego czasu do TimFilmStudio i dostałem odpowiedź, że projekt upadł :(
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-12-08 23:53:47
Nisko upda plec przeciwnna . Nie my ! :)
art
2009-12-09 09:54:54
cocomoNapisałem swego czasu do TimFilmStudio i dostałem odpowiedź, że projekt upadł :(


Szczerze mówiąc, wydane niegdyś z Machiną na jednym DVHD "Partia, pieniądze, rock'n'roll" mają dla mnie o wiele większą wartość. Więcej treści i konkretu, można im nawet wybaczyć to, że fragment koncertu Ogrodu Wyobraźni podpisali jako Exodus :)

A tutaj jest dużo niedociągnięć i mocno zasklepione spojrzenie na całą sprawę. Rekordem jest dla mnie puszczenie w tle fragmentów Klanu, podczas gdy o zespole nie pada ANI JEDNO słowo w ciągu całego programu.

Czesi zrobili sobie serial "Bigbit", który miał bodajże.... czterdzieści odcinków. Na tym tle na razie leżymy i kwiczymy :)
Jurek
2012-10-11 04:07:04
Wszystko przed nami.
Pozdrawiam
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony